Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свален пътнически самолет над Украина

    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
    Сега пак сверих в кака Уики(на руски)-практический потолок-7000м. Айде, ако не е много натоварен да качи още 1000м. отгоре, но някак си не допускам военен самолет да е свалил пътническия, защото е абсурдно военния летец да не види какъв точно самолет иска да унищожи...
    Аз го знам да е практически таван - 7000 м. По доста руски сайтове срещам 7 - 10,000 м. Таван до 10,000 го срещам и на някои англоезични сайтове (примерче, друго )

    Ама не го виждам да може да държи постоянна дистанция на Боинг на 10,000 м. Едно, че ще е на ръба на възможностите си като таван, а и крейсерката скорост на Боинг-777 май беше 900 км, което близо на максималната на Су-то.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Свален пътнически самолет над Украина

      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
      Грешката е моя - не са променили, а са се опитвали да променят!
      Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
      Много плоско нещо! ..се опитват да метнат народа.
      В Уикипедия модераторите също не са вчерашни.

      Коментар


      • От: Свален пътнически самолет над Украина

        Защо сте се хванали за тоя практически таван като за манна небесна, да не би самолетите да стрелят само в хоризонтално положение?. Освен това, не зная какъв е динамичният таван на Су 25, но например Миг 25 при практически таван 20200 метра има динамичен такъв 37000 м. или някъде там...
        Последно редактирано от Ясен; 21-07-14, 17:11.
        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украина

          https://www.bivol.bg/tymchuk-boeing.html

          Интересен анализ, не знам автора какъв се пада в целия филм, но поне звучи доста логично.
          Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

          Коментар


          • От: Свален пътнически самолет над Украина

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Аз го знам да е практически таван - 7000 м. По доста руски сайтове срещам 7 - 10,000 м. Таван до 10,000 го срещам и на някои англоезични сайтове (примерче, друго )

            Ама не го виждам да може да държи постоянна дистанция на Боинг на 10,000 м. Едно, че ще е на ръба на възможностите си като таван, а и крейсерката скорост на Боинг-777 май беше 900 км, което близо на максималната на Су-то.
            А за 4 минути дали може?
            E = mc2 / Прави си сметката! И умната!

            Коментар


            • От: Свален пътнически самолет над Украина

              До тук руснаците са изложили своята версия, да видим и останалите...
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украина

                Първоначално публикуван от plamenlori Преглед на мнение
                А за 4 минути дали може?

                В същност, интересно ми е какво точно е казал руският генерал, защото медийните интерпретации изглежда да внасят доста изкривявания от рода на това, да чета, че Су-то било летяло на едно и също ниво с Боинга, докато в други статии с използване на графични материали излиза, че става въпрос за украински самолет, който бил набирал височина на 3-5 км пред пътническия самолет.

                При всички положения смятам за малко вероятни версиите, че Су-25 бил свалил Боинг-а. Су-то има само малки ракети с ИЧ насочване за самоотбрана. Естествено, с тях също може да се свали голям самолет, но такава ракета по-скоро би отишла към двигателите и не съм убеден, че едно попадение там гарантирано би довело до разрушаване на самолета във въздуха. Ако някой организира предумишлена атака на цивилен самолет едва ли би искал последният да направи принудително кацане със следи от ракета "въздух-въздух" по някой от двигателите ...

                Версии ще се излагат всякакви, но определянето на достоверността им няма да е лесна (по-скоро ще е невъзможна) задача за широката публика. Ей го, руснаците вадят картинки от радари и спътникови снимки. Украинците викат - руснаците си измислят картинки. Самите украинци твърдят, че "авторството" не престъплението било установено със сателитни снимки, ама не ги показват. Американците пък изобщо не споменават въз основа на какво са стигнали до изводите кой е стрелял.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украина

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  В същност, интересно ми е какво точно е казал руският генерал,
                  http://www.youtube.com/watch?v=BrhEzecCdTI#t=126
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • От: Свален пътнически самолет над Украина

                    По-интересно, какво говорят снимките.



                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украина

                      Чисто технически мисля бях писал напред за тавана - според руснаците това е таван, ограничен от системите за жизнеобезпечение (наддува и т.н.). Иначе технически и по мощност няма проблем самолета да се изкачи и нагоре... В тубата се намират клипчета, където например си лети спокойно доста над 7х.км...
                      Относно скоростта - да, трудно ще настигне боинг, но атаката се строи в благоприятен ракурс, а и ракетата бързо бързо ще компенсира разлика в скоростите...
                      Това - в технически аспект, иначе и според мен едва ли точно СУ-25 биха засилили на такава мисия...

                      П.С. ето клипче, където на 5:40 се вижда 8700 и продължава да се катери...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Свален пътнически самолет над Украина

                        https://www.flickr.com/photos/jeroen...57645790319631
                        малко снимки
                        Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украина

                          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                          Преводачката им е много зле!
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украина

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Преводачката им е много зле!
                            Много
                            Генерала зададе доста интересни въпроси, да видим какви ще са отговорите.

                            Коментар


                            • От: Свален пътнически самолет над Украина

                              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                              По-интересно, какво говорят снимките.
                              Какво говорят снимките ?
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: Свален пътнически самолет над Украина

                                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                                По-интересно, какво говорят снимките.



                                Може ли обяснение ?
                                Ако беше земя-въздух това трябваше да е на решето ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X