Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Схватките в Украйна откъм техническата им част

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Схватките в Украйна откъм техническата им част

    Темата произлиза от ТУК
    Темата НЕ Е продължение на темите за Украйна в раздел "Политика"
    Темата има за цел да остане техническа. До колкото е много трудно да се коментират военни действия и стратегия без да се коментира политиката зад тях, политически "анализи" ще бъдат толерирани в контекста на техническата дискусия. Всякаква партизанщина в едната или другата посока ще бъде модерирана.

    *** *** ***

    Аз друго се чудя: има ли горе-долу информация каква е ситуацията с казармите и прилежащите им оръжейни запаси в размирните райони? В смисъл какви военни обекти има в и около размирните градове, какъв вид войски, какъв е моментния им статус/под чий контрол са и съответно какво и къде е оръжието в момента от тези обекти. Ако има приблизително инфо за това, може да предположим и какво ще стане в близко време. А е хубаво това да си го изяснят май и пращащите там войници. Засега имаме на лице, пленените 6 ВДВ машини Нона, БМД-1/2 и БТР-Д- какво е имало в тях и до колко са били окомплектовани с боезапас е загадка за сега, имаме от кадрите хора с леко стрелково оръжие, автомати, картечници и РПГ, появи се преносим ПЗРК. Мисля си, че ако на близко е имало по-сериозно поделение да кажем с бронирана техника, може би досега да го бяха опоскали? Или е все още под контрола на украинската армия?
    От страна на украинците най-масово се ползват БТР и БМД. В по малка степен БМП, поне до сега не съм виждал по репортажи. Липсва тежкобронирана техника- танкове. Освен в началото имаше 1 пленен май. Ялаво и неграмотно вертолети. Спорядъчно самолети най-вече под формата на плашила.
    Последно редактирано от Goblin; 07-05-14, 18:58.
    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

  • #2
    От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

    Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
    ... Липсва тежкобронирана техника- танкове. ...
    Танкове вероятно имат, но не смеят да ги пуснат, защото ще настане мазало с тях в населените места ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

      Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
      Аз друго се чудя: има ли горе-долу информация каква е ситуацията с казармите и прилежащите им оръжейни запаси в размирните райони?
      Това е добър въпрос.
      Когато Украйна се раздели от Русия (СССР) имаше в наследство около 1500 военни самолета и хеликоптера... даже не мога да си представя какво количество "дребно оръжие" е останало по складовете, колкото и да е унищожено и продадено - със сигурност е в "астрономически" цифри.
      Но то със сигурност в момента е достъпно и почваме да го виждаме в действие.

      Коментар


      • #4
        От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

        Статия от 23 новембри на миналата година "Что осталось от былой военной мощи Украины" - http://topwar.ru/36348-chto-ostalos-...i-ukrainy.html Цифрите, приведени в нея говорят сами за себе си.

        Снимки на днешен свален Ми-24.





        Преди малко той бе унищожен от украински Су-25.
        Последно редактирано от Sibirski; 05-05-14, 22:33.

        Коментар


        • #5
          От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
          Статия от 23 новембри на миналата година "Что осталось от былой военной мощи Украины" - http://topwar.ru/36348-chto-ostalos-...i-ukrainy.html Цифрите, приведени в нея говорят сами за себе си.
          Мерси за линка, колко познато - разсипия като у нас, макар "topwar" да не е съвсем авторитетен източник.

          Все пак останало е достатъчно за една хубава гражданска война.

          Коментар


          • #6
            От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

            Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
            Това е добър въпрос.
            Когато Украйна се раздели от Русия (СССР) имаше в наследство около 1500 военни самолета и хеликоптера... даже не мога да си представя какво количество "дребно оръжие" е останало по складовете, колкото и да е унищожено и продадено - със сигурност е в "астрономически" цифри.
            Но то със сигурност в момента е достъпно и почваме да го виждаме в действие.
            Ситуацията в Украйна е аналогична на тази при нас . Разпада на ВД ни остави с над 1500 танка ; над 2000 бронетранспортьора ; 300 бойни самолета 50 хеликоптера ; различни тактически ракетни комплекси с малък и среден обсег ; добре изградена ПВО и тнт . Сега 25 години по късно най изправната техника се намира във военно историческия музей а всичката годна да лети ще я видиш днес на парада .http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%...B8%D0%BD%D1%8B Съдейки по този не особено надежден източник на информация положението никак не е розово . Особено със средния годишен нальот около 17 часа . За сравнение средния нальт на летците в Русия и държавите от НАТО е 120 - 180 часа .
            Последно редактирано от sek.1; 06-05-14, 05:35.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

              Очертава се партизанска война.
              При сегашния напредък на технологиите, кой ли има предимство ?
              Тези с хеликоптери и БТР, или тези с РПГ и снайпери.

              За медийните измами знаем всичко. Но на война - всички лъжат.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #8
                От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов)
                Ако гледате внимателно репортожите от Славянск и другите градове в аналогична ситуация, би трябвало да забележите един особен тип маскирани опълченци - с еднаква обиграна стойка на тялото, начин на подреждане на екипировката и подчертано носене на оръжието на нетипичен за редовната войска по тези географски ширини ремък. Тези хора са толкова "спонтанно въоръжили се
                цивилни украински граждани" колкото аз съм "космонавт"... Та от там и нищо чудно в свалените хеликоптери и пленена бойна техника. Още много "чудеса" ще има да стават...
                Те (украинската армия) подценяват "истинските" сепаратисти, та камо ли тези...
                По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                Коментар


                • #9
                  От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

                  Ето ги командосите https://www.youtube.com/watch?v=zNk3SUfIX4M https://www.youtube.com/watch?v=Ex3mlAt8yYg
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

                    Ей ги, "спецназовци" от Славянск. Поствам тука вече публикуваните снимки и се надявам тези юнаци да са добре и да са живи и здрави.







                    Коментар


                    • #11
                      От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

                      Като ще качваме снимки:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:specnaz.jpg
Прегледи:1
Размер:129.4 КБ
ID:5585236

                      http://www.belaruspartisan.org/politic/263933/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

                        А каква е пушката на десния???? Прилича на М-ка.
                        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

                          Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
                          А защо точно Славянск?...се питам и не мога да си отговоря...
                          Най-западен от въстаналите?

                          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                          ... Все пак нали това точно Ми, беше убиеца на Апачито?
                          Неточно определение. Ми-24 е с *найсет години по-стар от Апачи, който е приет на въоръжение през 1986. Не знам за какви точно тенекии под седалката става въпрос, но машината си е доста добре защитена. Друг е въпросът, че не е неуязвима. Голяма част от свалените в Афганистан са били поразени с 12.7-мм картечница.
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-05-14, 23:55.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

                            Няма нищо чак толкова лошо в използването на различни типове специални части в подобни ситуации . Всички по големи държави го правят . Ако не го правят от време на време всички там групировки от рода на Хизбула и тнт ще им се качат на главите . Франсетата си имат чуждестранен легион ; американците един куп тюлени и обикновено забутват в региона някой от флотовете си със самолетоносач на нчело . Преди няколко години това мина по търлъци http://www.dw.de/%D0%B7%D0%B0-%D1%81...0%B8/a-3249689 Англичаните на хиляди километри от тях за един гол камънак изтърсиха цял флот с експедиционен корпус . Така че не виждам защо руснаците да са изключение и няма смисъл да ги анатемосваме за това още повече че не е на хиляди километри от тях а е така да се каже в техния "заден двор" .
                            Последно редактирано от sek.1; 07-05-14, 06:52.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Два свалени Ми-24 в един ден. Как?

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Няма нищо чак толкова лошо в използването на различни типове специални части в подобни ситуации . Всички по големи държави го правят . Франсетата си имат чуждестранен легион ; американците един куп тюлени и обикновено забутват в региона някой от флотовете си със самолетоносач на нчело . Преди няколко години това мина по търлъци http://www.dw.de/%D0%B7%D0%B0-%D1%81...0%B8/a-3249689 Англичаните на хиляди километри от тях за един гол камънак изтърсиха цял флот с експедиционен корпус . Така че не виждам защо руснаците да са изключение и няма смисъл да ги анатемосваме за това още повече че не е на хиляди километри от тях а е така да се каже в техния "заден двор" .
                              Нямам намерение да анатемосвам никого! Просто опитите, да ме убедят, че видиш ли - спонтанно въоръжено народно опълчение организирано на квартален/махленски принцип, е способно да води адекватни бойни действия дори и срещу окаяната украинска армия, въоръжавайки се тежко, главно отнемайки тежко въоръжение от същата тази армия, е смехотворно! Украйна е на колене в момента и основната причина за това, е съседството и с Русия, и "некъдърността" на украинските военни, може много лесно да бъде обяснена само и със страха от "кадърността" на руските им колеги - разбирай и да ги няма там в момента, при ескалация на напрежението няма никакви гаранции, че няма да се появят, още повече, че няма нужда се появяват - те са си там в базите си и около тях, независимо със или без отличителни знаци на новите си униформи! Те са и от другата страна на границата - няколко десетки хиляди, подготвени, въоръжени и екипирани до степен да влязат в Киев за по-малко от 24 часа...

                              П.П. За тези, които са на мнение, че Русия стои на страна и не се меси пряко в събитията, нека се поинтересуват "Що е то "казачество"?" и какъв е статута му в Руската федерация.“?! Също така е интересна вертикалната му структура и на чие пряко подчинение се намира "казачеството"... Интересни също са и казаческите паравоенни структури извън границите на Руската Федерация, чието основно предназначение е да оперират там - зад граница. Кой, как и защо финансира тези структури и т.н. Съжалявам, но нямам никакво намерение да пригласям на общите "врели-некипели" по темата...
                              Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 07-05-14, 07:27.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X