Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Винаги са били "консерви", има тенденция за поевтиняване, но тя се изразява в преминаване от кутии от цинкова ламарина, към кутии от поцинкована ламарина и накрая - само боядисана.
    Не винаги . Това е кутия с 300 патрона на завод 10 от 1953 година . По мое време гърмяхме патрони от такива кутии произведени някъде до 1965 година после минават на тенекени затворени като консерва от там и името . Кутията е много удобна с дръжка отгоре и се избивахме кой да отнесе празните да си държим инструмента по камионите. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07765.jpg
Прегледи:1
Размер:51.5 КБ
ID:5465746Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07766.jpg
Прегледи:1
Размер:61.6 КБ
ID:5465747
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Е значи всичко накуп...по важност:
      наркотици
      ВПК-то работи
      тренират си войниците
      близко е до Русия...Куба един вид.
      Последно редактирано от derhunter; 30-03-13, 01:33.

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Ми не точно, нещата са по-сложни. Дрогата не е основното, някак си жълти стотинки на фона на останалото. Чувал ли си за бойна машина "Брадли"? Компанията, която ги произвежда има акции. Голяма част от акциите се държат от едни компании със саудитско участие на семейството на един много известен брадат симпатяга, наскоро починал официално. Отделно с тази компания са намесени и един двама господа с една и съща фамилия, единият велик ум, бивш шеф на ЦРУ, другият идиот от всякъде. После пък случайно става войната в Ирак, после в Афганистан, компании като тази, която прави "брадли" стават мулти милиардери. Да не забравяме и инвестициите на терен, да не забравяме и частните фирми, които се занимават със всичко от прането на дрехите на войниците, до ремонт на машините. Да не забравяме и частните армии, чиито приходи се увеличават с около има няма 1000 процента на година....... Всичко това го четох някъде в интернет разбира се. Не изразявам лично мнение, понеже не съм достатъчно компетентен по въпроса.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Навремето имаше един комедиен филм за създаването на бойната машина Брадли.Струва си да се гледа и има известно отношение по темата.Разказваше се за проектирането, тестовете и приемането на въоръжение на въпросната машина и всичките глупости и далавери съпътстващи този процес.
          Последно редактирано от traktorist; 30-03-13, 06:52.

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Момци, пак призовавам - темата е много интересна и не е необходимо да вкарвате глобалната политика. Не сте в свои води там.
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Ето малко глезотийки, с които могат се сменят фабричните. От ръчна затворна задръжка няма много смисъл, но не пречи пък да има. Мерните прибори като за фабрични са малко по-добри от оригиналните, но не могат да се ползват едновременно с бързомерец.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ak_47_enhanced_safety_upgrade.jpg
Прегледи:1
Размер:10.9 КБ
ID:5465762

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p_100002631_2.jpg
Прегледи:1
Размер:21.6 КБ
ID:5465763

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p_100002630_3.jpg
Прегледи:1
Размер:19.3 КБ
ID:5465764
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                Нищо не излиза от линка.
                http://img-fotki.yandex.ru/get/5413/...129b8b7_XL.jpg

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                  Това се случва само в руските филми от втората световна война и в българската действителност. В една нормална армия няма как, кой и къде да те откъсне. Както и няма вероятност батерията ти да се изтощи. Или ако се изтощи, около теб има още 20 човека в с по 2 резервни. .
                  Сигурен ли си в това? Не съди от жандармерийските операции в, които си участвал в Авганистан! Ти не си бил на истинска война! Даже и по човек не си стрелял....
                  Постоянно повтаряте, като папагали "асиметрични конфликти", но замисляте ли се, че при истинска война ние ще бъдем от "асиметричната" страна. Независимо дали ние сами ще воюваме срещу Турция или НАТО срещу Русия или Китай ние все ще бъдем от "асиметричната" страна! Спомнете си, как Грузия отнесе шамарите от Русия, а "съюзниците" и само протестираха. Ако ще трябва да воюваме аз си представям нещо, като чеченските "боевики" срещу руската армия- снабдяване с мулета през планината или от трофеи.
                  Тогава е добре лентата за картечницата да може да се лентова многократно, а батериите..., ако може без тях
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                    Руснаците са играли дълга война с много гърч...
                    Тая война са я играли далеч не само руснаците, някои и по-продължително, а и с повече гърч ...пък до други изводи са стигнали.

                    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                    ...Обаче ако си откъснат от снабдяването примерно нещата се променят...
                    Ти като си откъснат от снабдяването (или прочие логистиката се е провалила) - ще ти е абсолютно безразлично дали лентите са консуматив, или инвентар. `Щот все едно - няма да има...

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Не винаги . Това е кутия с 300 патрона на завод 10 от 1953 година . По мое време гърмяхме патрони от такива кутии произведени някъде до 1965 година после минават на тенекени затворени като консерва от там и името . Кутията е много удобна с дръжка отгоре и се избивахме кой да отнесе празните да си държим инструмента по камионите. [ATTACH=CONFIG]563253[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]563254[/ATTACH]
                    Не бях виждал такова нещо, не бях и чувал. И имам едно подозрение, че това са някакъв стар образец кутии (отпреди "тесните ни връзки" с руснаците), може даже и да не са произведени по въпросното време, а да е имало запаси. Или пък немски (дали доставка, дали трофейни). Във всеки случай, изобщо не са по руски тертип.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение


                      Не бях виждал такова нещо, не бях и чувал. И имам едно подозрение, че това са някакъв стар образец кутии (отпреди "тесните ни връзки" с руснаците), може даже и да не са произведени по въпросното време, а да е имало запаси. Или пък немски (дали доставка, дали трофейни). Във всеки случай, изобщо не са по руски тертип.
                      И аз.
                      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                        Сигурен ли си в това? Не съди от жандармерийските операции в, които си участвал в Афганистан! Ти не си бил на истинска война! Даже и по човек не си стрелял....
                        Постоянно повтаряте, като папагали "асиметрични конфликти", но замисляте ли се, че при истинска война ние ще бъдем от "асиметричната" страна. Независимо дали ние сами ще воюваме срещу Турция или НАТО срещу Русия или Китай ние все ще бъдем от "асиметричната" страна! Спомнете си, как Грузия отнесе шамарите от Русия, а "съюзниците" и само протестираха. Ако ще трябва да воюваме аз си представям нещо, като чеченските "боевики" срещу руската армия- снабдяване с мулета през планината или от трофеи.
                        Тогава е добре лентата за картечницата да може да се лентова многократно, а батериите..., ако може без тях
                        Много смело нападаш човек, който е участвал в реални бойни действия за разлика от теб.Какво значи "истинска война" и откъде знаеш кой по кого е стрелял и дали е улучвал.
                        Каква е тая истинска война и срещу кого ще воюваме, срещу Турция/надали/, срещу Русия пак така, а и "красная армия всех сильней" е фраза от близкото минало и не толкова близко.Няма ВД, но има НАТО, аналогична, все още действаща боеспособна структура с много армии в нея, които имат доста и достатъчно модерно въоръжение, а някои от тях и реален боен опит за разлика от руснаците, участвали именно в регионални конфликти с малък брой противници, последно - Чечня, не беше вчера, а, и грузинците, но те са страшни войници, няма две мнения, сравнени с афганци и чеченци.
                        Хубави, лоши - виж им годишните военни бюджети, на американците и не само, имат - харчат и то в мирно време.
                        Какво значи, че повтаряме като папагали "асиметрични бойни действия" - "по пет на нож" ли да се практикува още според теб?
                        Нямало нужда от фенерчета, естествено - било му тъмно на наемника, да си е купил, за да може да лентова поомачкани картечни ленти - написаха го в прав текст, че ония задръстените като стрелят лентата се разпада, после нова лента, без да се чудят да я зареждат ли или да я държат, ако тръгне сама да се самоприключи.

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Тоя виц как Русия сама саминка ще ошамари цялото НАТО винаги много ме разсмива. Ако едно време ВД-НАТО имаше някакви шансове за Варшавците в момента..... ако се води без използване на ядрено оръжие такъв блицкриг ги чака братушките че онова от 1941 ще им се види приказка. По основните типове въоръжение превъзходството на сал на една Хамерика е не в проценти а в пъти а и техниката е от ново поколение. За цялото НАТО изобщо няма да говорим.... То като погледне човек картата повечето от ВД сега е в НАТО
                          Няма начин да ти доставят патрони без лентите у НАТО оти там няма такива. 7.62х51 има два вида - снайперски в кутии по 20 и за картечница където са си с лентите -при това са си с трасаците 3/1. За 5.56 също - за пушкалата са на тенекийки по 10 за картечниците - с лента и в комплект с пластмасова кутия- изстрелваш- хвърляш.
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Служих в диверсионно разузнавателен,батальон,от моя опит нещата изглеждат така-никой не може да ме убеди че на 3-4 дневен поход през гората ,с възможни кратки стълкновения,е по практично да носиш 10-15 пълнителя освен полагащите ти се 5 ,и патрони в картонени кутийки,по-леки са и по-малко място заемат.Същото е с Кутиите за картечницТА,2 ЛЕНТИ и останалите патрони от картонените кутий.Щото кой ,не се е чудил какво повече да вземе,храна или патрони (не че ни се е налагало да се стреля ме с враговете,но взводния,държеше до край на упражнението да имаш муниции)няма да ме разбере,всяко нещо се опира на някаква логика.От гледна точка на колегата Ненчев,такава лента е бреме,щото с машината се прибираш вечер в базата,но тъй като руснаците всичко са пречупвали през призмата на Втората световна война,мога да ги разбера.Освен Германците никой друг последните 50-70г ,не е водил сериозна,война с еднакъв по сила противник.

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                              ... Какво значи, че повтаряме като папагали "асиметрични бойни действия" - "по пет на нож" ли да се практикува още според теб? ...
                              Гледането на видеоматериали, според които вече се воюва само с джойстик, май си казва думата ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                                Служих в диверсионно разузнавателен,батальон,от моя опит нещата изглеждат така-никой не може да ме убеди че на 3-4 дневен поход през гората ,с възможни кратки стълкновения,е по практично да носиш 10-15 пълнителя освен полагащите ти се 5 ,и патрони в картонени кутийки,по-леки са и по-малко място заемат.Същото е с Кутиите за картечницТА,2 ЛЕНТИ и останалите патрони от картонените кутий.Щото кой ,не се е чудил какво повече да вземе,храна или патрони (не че ни се е налагало да се стреля ме с враговете,но взводния,държеше до край на упражнението да имаш муниции)няма да ме разбере,всяко нещо се опира на някаква логика.От гледна точка на колегата Ненчев,такава лента е бреме,щото с машината се прибираш вечер в базата,но тъй като руснаците всичко са пречупвали през призмата на Втората световна война,мога да ги разбера.Освен Германците никой друг последните 50-70г ,не е водил сериозна,война с еднакъв по сила противник.
                                Опита от последните години (вкл. и българският такъв от мисии) е, че трябва да се носят повечко пълнители щото няма време да ги зареждаш. В Ирак са почнали с 4 , после с 8 и накрая с 9-10 и кофа пълна с пълнители в машината. Да припомним, че все пак натовските пълнители са и по лекинки един вид. За картечницата - в повечето случаи се носи 5.56 мм. - 7.62 мм най-често са на машини. Изобщо войната вече е силно механизирано мероприятие- с малки изключения на разни специални сили и прочие. А точно па те носят пълнители та се забравят- имам една снимка някъде на един убавец от КСК - общо мисля бяха 18 пълнителя по него- 8 на жилетката, 4 на лявото бедро, два на пушката и 4 отзад на патрулната раничка (на тези на гърба им се казва "почерпи другарче").
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X