Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    При по-дълги редове и пистолетите "бият" нагоре. Пробвай с някой макаров на автоматична, за да е по-ефектно можеш лесно да си направиш 16 заряден пълнител и да го издумкаш на един ред.
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Първоначално публикуван от snap Преглед на мнение
      АК е по доброто от М 16 доказано !
      А от М4 ?
      Или ще убиваме със сърп и чук ? (лафа е уникален)

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        АК е по доброто от М 16 доказано !
        Много силно изказване.

        Жабари, германци, американци.....много са зле, като им гледам стандарта на живот наистина са много зле, живи да ги оплаче човек. Относно армиите им, работил съм до сега с около 15 националности в над 10 държави и впечатленията ми са съвсем други. Не казвам, че АК е по-добро от М еди кое си или обратното, но се въздържам от остри коментари и то не обосновани с факти, а фактите при мен се равняват на десетки хиляди изстрела с АК и едва около 10 хил с М-4 и М-16. За ПК и М-240 пък няма въобще да коментирам.....както и да е, в предишните 19 страници доста е изписано за предимствата и недостатъците на двете оръжия, естествено и двете имат такива. Всеки за себе си сам избира.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Американец и Германец ,въобще никога няма да пуцат с руско оръжие ,единствено на шантави спец операции дето е крайно наложително!Колко по-добро е руското ,е под голям въпрос ,всяко оръжие както е писано нагоре си има + и –. В края на краЙщата е въпрос на щатно въоръжение, а при възможност законова на личен избор.Това е все едно да сравняваш Волга с Шевролет!Въпрос на технологии и прецизност!
          Последно редактирано от derhunter; 24-03-13, 21:36.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
            ... крайщата ...Това е все едно да сравняваш Волга с Шевролет!Въпрос на технологии и прецизност!
            Шевролет, в страни където се използва от много време е в сегмента между Москвич и Заз така че сравнението...
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Фастер .... недочел си нещо ... в Виетнамската война американците с Мката ядоха дръвото ... хвърляхаго и взимаха АКто, ти май въобще никога не си го чувал това !
              Бундестага е приел на въоръжение Вепр 12 .... хората го пишат чете чети !

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                Много силно изказване.

                Жабари, германци, американци.....много са зле, като им гледам стандарта на живот наистина са много зле, живи да ги оплаче човек. Относно армиите им, работил съм до сега с около 15 националности в над 10 държави и впечатленията ми са съвсем други. Не казвам, че АК е по-добро от М еди кое си или обратното, но се въздържам от остри коментари и то не обосновани с факти, а фактите при мен се равняват на десетки хиляди изстрела с АК и едва около 10 хил с М-4 и М-16. За ПК и М-240 пък няма въобще да коментирам.....както и да е, в предишните 19 страници доста е изписано за предимствата и недостатъците на двете оръжия, естествено и двете имат такива. Всеки за себе си сам избира.

                Е как бе човек не могат да ни стигнат не могат да се мерят с нас ! Що трябва некой друг да ми обяснява колко по добър бил м 16 от ак щото не знам си къде бил и що бил .... Стоунър с ръка на сърцето си призна че АК е по наежден от м 16

                М 4 даже е по зле и от м 16 ! И като правя сравнение с М 16 имам в предвид с АК 74 ! АК 47 е извън играта , оръжието на талибана и на българската армия .... няма разлика .

                ХК Г 36 е номер ПЪРВИ ... ВТОРИ НЕ СЕ ВИЖДА

                Ти с АК 74 колко изтрела имаш?

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Американците не "ядоха дървото" заради въоръжението си, а по ред други причини. Прочети малко по-назад в темата относно имало ли е проблем с М-16 в началото на войната, обяснил съм кога се появява проблема и защо.

                  хвърляхаго и взимаха АКто
                  Оказа се, че в действителност АК не е бил чак толкова разпространен в този конфликт, отколкото се говори, повечето е спекула, жълтурчетата са с по-стари образци оръжие тогава.

                  Бундестага е парламента на германците и те не приемат на въоръжение.

                  Верп-а нито Германците нито някой друг го е приел на въоръжение, а германците само го тестваха. Цената му е много висока и не виждам как ще е конкуренция примерно на един Мосберг 500 серията. Мисля, не не мисля, убеден съм, че един Хатсан 12 тактикъл е малко по-добър.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Е как бе човек не могат да ни стигнат не могат да се мерят с нас ! Що трябва некой друг да ми обяснява колко по добър бил м 16 от ак щото не знам си къде бил и що бил .... Стоунър с ръка на сърцето си призна че АК е по наежден от м 16

                    М 4 даже е по зле и от м 16 ! И като правя сравнение с М 16 имам в предвид с АК 74 ! АК 47 е извън играта , оръжието на талибана и на българската армия .... няма разлика .

                    ХК Г 36 е номер ПЪРВИ ... ВТОРИ НЕ СЕ ВИЖДА

                    Ти с АК 74 колко изтрела имаш?
                    Няма смисъл да водим дискусия, няма да ме разберете...каквото е трябвало да бъде казано е казано в предните 20 страници.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Аз имам много стреляно с АКС-74, но не разбрах въпроса.Моят 74 беше с щанцована цевна кутия.АК 47 е с фрезована и като дабавим по големият калибър, който всички ходили на мисии или на война като Сибирски безусловно харесват повече...Наистина не знам защо едното е извън играта и другото е по-добро.
                      Колега Снап, на колка години си?

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        ....И Бундестага (да не се бърка поради малограмотност с Бундесфера) в кой точно гласуван закон го прие на въоръжение? И тоя цитат от наръчника на политическия офицер от 197Х година за хвърлените М 16 също винаги много ме е радвал. Щото нали всички дето е трябвало сме чели защо и как е засичал М 16 от първите производства. Само дето за разлика от руснаците при които АК като венец на еволюцията (почти като УАЗ ката) им е върховото постижение и от там на сетне освен "безаналогови" мутанти нищо съществено не са показали, при братския (и съюзнически) американски народ еволюцията е нон стоп. За немската инженерна мисъл изобщо не смятам да говоря , щото към настоящият момент по отношение на иновациите в стрелковото оръжие комай нямат конкуренция. А от хора дето в живота си нямат произведени и 100 изстреля с АК (моите се броят много лесно - на сандъци) и нито един с М4 или М 16 (докарвам ги до няколко хиляди) компетентни мнения дал господ. То да се пише в нета е едно да си стрелял е друго , пък да ги разбираш нещата и на техническо ниво трето и съвсем различно. При това не от позиция легнал или седнал , а говорим за едни по- динамични апликации на стрелбата, където факта че в речника на съветско - руският конструктор статиите за ергономика и дизайн са заменени с тези за дуракоустойчивост и ремонтопригодност се отразява силно негативно.
                        Последно редактирано от derhunter; 24-03-13, 21:11. Причина: по леко
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                          Американците не "ядоха дървото" заради въоръжението си, а по ред други причини. Прочети малко по-назад в темата относно имало ли е проблем с М-16 в началото на войната, обяснил съм кога се появява проблема и защо.



                          Оказа се, че в действителност АК не е бил чак толкова разпространен в този конфликт, отколкото се говори, повечето е спекула, жълтурчетата са с по-стари образци оръжие тогава.

                          Бундестага е парламента на германците и те не приемат на въоръжение.

                          Верп-а нито Германците нито някой друг го е приел на въоръжение, а германците само го тестваха. Цената му е много висока и не виждам как ще е конкуренция примерно на един Мосберг 500 серията. Мисля, не не мисля, убеден съм, че един Хатсан 12 тактикъл е малко по-добър.
                          Бундесвера имах предвид ! Ами на въоръжение е Вепра в Германия ,колкото и да не ти харесва, с Хатсан съм стрелял , отви му се удължителя на тубосния пълнител за побиране на повече патрони ... изпаднаха пружини патрони при едно невинно заплитане в храстите ..... и гърми без да натискаш спусъка понякога !

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            За да допълня картинката - имам чисто нов АК 74 след порядъчни ъпгрейди на разположение....седи си между Г 36 ците , 416 ката и зиговете 550/551/552/553. Стрелял съм и с такъв порядъчно.... ами- не е като М 4 ка..... да се чете - по- зле е. Иначе за малокалибрен калашник притежавам може би най- добрия такъв.... Правен от IMI във времената когато цената на производството е нямала значение. Вика му се Галил SAR.
                            Последно редактирано от derhunter; 24-03-13, 21:40.
                            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                            No man left's behind !!!!

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Първоначално публикуван от snap Преглед на мнение
                              Бундесвера имах предвид ! Ами на въоръжение е Вепра в Германия ,колкото и да не ти харесва, с Хатсан съм стрелял , отви му се удължителя на тубосния пълнител за побиране на повече патрони ... изпаднаха пружини патрони при едно невинно заплитане в храстите ..... и гърми без да натискаш спусъка понякога !
                              Ами хубаво беше да прочетеш статията в оригинал.... цитата е от рия новости и се изписва с много въпросителни. ВЕПР ще получи сертификат за "нато тест" и е представен на специализирани подразделения на Бундесвера в негова версия производство на Шмайзер ГМБХ. Но естествено в руския превод се появяват 17 държави от НАТО които тръпнат да вземат руската пушка ....
                              Руските болни - най- здравите болни.
                              Руските джуджета- най големите джуджета.
                              Руските часовници- най бързите в света.
                              и так далее....
                              Ако сега ФСО вземат та приемат на въоръжение (очаква се) SIG 553 R тогава кво правим?
                              Както от руския снайперист на ФСО руско е само задприкладното устройство...... при редица родни и безаналогови разработки.
                              Последно редактирано от Mad Dog; 24-03-13, 21:15.
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                                ....И Бундестага (да не се бърка поради малограмотност с Бундесфера) в кой точно гласуван закон го прие на въоръжение? И тоя цитат от наръчника на политическия офицер от 197Х година за хвърлените М 16 също винаги много ме е радвал. Щото нали всички дето е трябвало сме чели защо и как е засичал М 16 от първите производства. Само дето за разлика от руснаците при които АК като венец на еволюцията (почти като УАЗ ката) им е върховото постижение и от там на сетне освен "безаналогови" мутанти нищо съществено не са показали, при братския (и съюзнически) американски народ еволюцията е нон стоп. За немската инженерна мисъл изобщо не смятам да говоря , щото към настоящият момент по отношение на иновациите в стрелковото оръжие комай нямат конкуренция. А от хора дето в живота си нямат произведени и 100 изстреля с АК (моите се броят много лесно - на сандъци) и нито един с М4 или М 16 (докарвам ги до няколко хиляди) компетентни мнения дал господ. То да се пише в нета е едно да си стрелял е друго , пък да ги разбираш нещата и на техническо ниво трето и съвсем различно. При това не от позиция легнал или седнал , а говорим за едни по- динамични апликации на стрелбата, където факта че в речника на съветско - руският конструктор статиите за ергономика и дизайн са заменени с тези за дуракоустойчивост и ремонтопригодност се отразява силно негативно.
                                Абе човек що се изказваш като посланик на господ на земята ей това не го разбирам .... къв напредък ги гони американците бе ... използват руски ракетни двигатели , руснаците ги качват в космоса и ги свалят и използват и руската тоалетна.... Вепр 12 е на въоръжение в 17 натовски държави . не само в бундесвера ! Италянците имат СПАС 15 , но си накупиха и Вепр , Американската полиция Сайга .... Айде почвай да отричаш Аз не защитавам нито руското нито американското просто съм обективен ..... А за германците само суперлативи
                                Бясно куче не съм алкохолик пия само бира ... водка не !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X