Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
    Ми какво да е. Със лентите не знам какво е положението, но с другите работи е по-добре от нас. Започнаха от части да си сменят въоръжението и боеприпасите за него, техниката им малко по малко се подобрява. Най-важното не ползват наставления от втората световна война. Естествено има на света армии които са доста по малки, мобилни, по-добре въоръжени и екипирани и по-боеспособни.
    С машинката става бързо и лесно . Патронните кутии ги затварят като консерви някъде от шейсетте години преди това са били на панти . И тук са го направили по евтино .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      С машинката става бързо и лесно . Патронните кутии ги затварят като консерви някъде от шейсетте години преди това са били на панти . И тук са го направили по евтино .
      Винаги са били "консерви", има тенденция за поевтиняване, но тя се изразява в преминаване от кутии от цинкова ламарина, към кутии от поцинкована ламарина и накрая - само боядисана.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Абе с машинка става бързо и лесно, но още по-бързо и по-лесно става в завода и после звената от лентата просто ги изхвърляш.

        има тенденция за поевтиняване
        И що трябва да е евтино? Евтино и качествено са две противоположни неща. Или за да е масово, дай да хвърлим в боя 100 хил армия, пък че само 10 хил ще оцелеят - майната му. Това малко ми звучи като една много хвалена и подготвена армия (според партията), която в Афганистан като си сметна правилно загубите и се оказа че над 50% са не бойни загуби (не говорим за умрели хора, а за такива временно извън строя и неспособни да водят бойни действия и връщани обратно в родината).
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Ми той въпросът ти явно е риторичен, защото си отговорил достатъчно изчерпателно - няма какво да добавя.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            На фона на всякакви разхищения в армията пестенето от ленти изглежда смешно, дори гротескно.
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Той човекът не ги изтъква като най-голямата болежка, само ги дава за пример. По същество дори става въпрос да се "разхищават" ленти, за да се оптимизират нещата откъм сума всевъзможни "апендикси" (и пак само като илюстрация, а не че това е най-големият резерв за оптимизиране).
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Ние си лентовахме на ръка. Бях танкист, бяха годините '88-'89. Стреляхме всеки ден, десет мерача, минавахме по два пъти понякога и по три. За двете катречни цели се полагаха лена и половина, ако не се лъжа 40 патрона на минаване, може да бяха и две ленти - 50 патрона, не помня. Такава машинка и на кадро не бях виждал.
                Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Да не съм чул как на АК не можело да се монтира бързомерец. Вижте хората какви неща правят !

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Нищо не излиза от линка.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Руснаците са играли дълга война с много гърч и знаят, че може да не стига ресурса. Реално в наши дни на това му викат реюз, нещо като рециклирането, но просто да ползваш пликчето за пазар повече от веднъж. Еко е един вид, макар и не така лено. За мен обаче в това филмче странното е, че се стреля и лентата се гърчи и лети насам натам, което ни се струва тегаво. Виждал съм да я държат за да се подава или с монтиран водач да се избягва това. Явно не е проблем, но все пак като лаик ми се струва куцо, а със стара лента, пълнена безброй пъти си представям, че и засечка може да има или просто да се откъсне и да спре да подава... не разбирам де, та може и да бъркам изцяло в тези си съждения.

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        На ПК проблема с лената е,че като се стеснят звената и трудно се лентова. Лентата няма вариант да спре да подава. Един от малкото проблеми които могат да се случат е, ПК-то да не иска да спира да стреля. Случва се изключително рядко. Тогава лентата се хваща здраво с ръка и стрелбата спира понеже се спира и лентата. На ПК лентата е трудно да се скъса, телта която съединява звената е доста здрава. Но концепцията лента-лентоване е стара и не практична.
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Ок, разбрах. Не може да има проблем от мяткането на лентата. Обаче все пак ако имаш постоянно нови муниции, че и оръжия, както пишеш като се прецака и айде новите от кашона... добре. Обаче ако си откъснат от снабдяването примерно нещата се променят. Не знам де, може и да бъркам. Мисля, че тази концепция е свързана със втората световна, може в днешно време да не възника подобен проблем, но това е за асиметрични бойни действия, а не и за голям глобален конфликт.

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            баче ако си откъснат от снабдяването
                            Това се случва само в руските филми от втората световна война и в българската действителност. В една нормална армия няма как, кой и къде да те откъсне. Както и няма вероятност батерията ти да се изтощи. Или ако се изтощи, около теб има още 20 човека в с по 2 резервни. Познавам човек от батальон рейнджъри, чиито взвод бе "откъснат" в една забутана провинция на Афганистан. Малка база колкото стадион, нито можеш някой да излезе, нито да влезе, всички пътища минирани, всяка вечер атака от лошите с минохвъргачки, и всяка седмица доставка на провизии в базата им (КОП (това е по-малкото на ФОБ)) с хеликоптер. Каза ми, че положението било толкова напечено, че хеликоптера за мед евакуация не докосва земята, снижава на 1 метър за 30 секунди и колкото натоварят - толкова, после отпрашва. Е с този рейнджър се запознах след като дойде на летището в Кандахар да го лекуват в болницата и да го преразпреелят, понеже от неговото отделение малко по малко никой не останал, кой ранен, кой убит...
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Което повдига един въпрос...каква е целта на упражнението в Афганистан...то ясно че не могат да променят много там....та наркотици ли карат, тренират ли, или просто защото войната сама по себе си е доходна (ВПК и т.н.)
                              Последно редактирано от derhunter; 30-03-13, 01:31. Причина: правопис

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Което повдига един въпрос...каква е целта на упражнението в Афганистан...то ясно че не могат да променят много там....та наркотици ли карат, тренират ли, или просто защото войната сама по себе си е доходна (ВПК и т.н.)
                                Малко се откланяме от темата, но може да се промени много. Отиват коалиционните сили, дават по 1 милион долара на всеки афганистанец и така Афганистан става много щастлива държава, красива и хубава, рай на земята. И коалиционните сили така ще пръснат в пъти по-малко пари отколкото до сега, но при сигурен ефект. Има и друг вариант, варианта Панама, най-изумителната и най-сполучливата "война". Блестяща операция на САЩ, която трябва да служи за пример на целия свят, много бърза, с много малко жертви. Но, всичко от горе посоченото е не съвместимо със следното:

                                та наркотици ли карат, тренират ли, или просто защото войната сама по себе си е доходна (ВПК и т.н.)
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X