Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Има логика.
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Пет поред изстреляни трасака опасно нещо, привлича излишното внимание към стрелящ.

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Дам, само че в повечето днешни конфликти "лошите" откриват огън първи. Пък и не можеш да гръмнеш някой, ако не е стрелял по теб, по принцип. Така че, със или без трасиращи, позицията на "добрия" е известна. Все пак "лошите" избират къде, кога, как, кой и т.н. Това им е предимството.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
          Дам, само че в повечето днешни конфликти "лошите" откриват огън първи. Пък и не можеш да гръмнеш някой, ако не е стрелял по теб, по принцип. ...
          Отражението на опита от мисиите ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            А сега де. Това пък какво значи? Пак ли някакъв негативизъм. Това, което казах е в над 90% от случаите. В момента. В НАТО. За лошо или за добро - така е.
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
              А сега де. Това пък какво значи? Пак ли някакъв негативизъм. Това, което казах е в над 90% от случаите. В момента. В НАТО. За лошо или за добро - така е.
              Ако трябва да защитаваш българска територия от евентуален агресор, пак ли смяташ, че ще трябва да действаш по натовските rules of engagement за окупационни сили, които са в сила в Афганистан?!? Ще чакаш "лошите" да те запукат, пък ти да отговориш на огъня?!?
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                По-добре, да не споменавам отговора тук. Но това, което казвам, не е хипотетична ситуация, а реалност. Ако стреляме в Афганистан по всеки с оръжие, до сега армията ни да е в затвора. Или по-лошо. Представи си малка база до някакъв квартал. Хората в квартала са в пъти повече от базата. Запознати са много добре с обстановката, та те живеят там. При някакъв гаф, колко мислиш, че ще изкара "стрелеца". Дали няма да занулят цял взвод заради него? нещата не са така прости, вдигаш автомата и стреляш. В повечето случаи има последствия, понеже агресията, поражда агресия. И процеса е лавинообразен.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                  По-добре, да не споменавам отговора тук. Но това, което казвам, не е хипотетична ситуация, а реалност. Ако стреляме в Афганистан по всеки с оръжие, до сега армията ни да е в затвора. ...
                  И през ум не ми минава да споря с тебе за конкретната обстановка в Афганистан в момента. Само че ти от тази конкретна ограничена мисия правиш генерални изводи, които нещо не ми звучат:

                  ... в повечето днешни конфликти "лошите" откриват огън първи. Пък и не можеш да гръмнеш някой, ако не е стрелял по теб, по принцип.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    М да, прав си. До някъде съм съгласен с теб. Ама и аз съм прав.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      И двамата сте прави, но в частност. Лоши и добри няма. Има живи и мъртви... условно. Та кой стреля първи не е въпрос на друго освен на тактика, а може да победиш и без да стреляш... пак въпрос на тактика. Изненадата обаче наистина е много силно оръжие и не се продава, не се нуждае от скъпи аксесоари и като цяло променя хода на събитията за този, който я владее.

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Хора техническите пластмаси така се развиха през годините че вече метален пълнител е по скъп от прозрачен пластмасов . Предимствата са му много . По лек е . Произвежда се за секунди на шприц . Не се нуждае от смазване .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Още нещо ново.

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Четриреден пълнител? Да - за АК е ново. Иначе като идея - първите са за картечните пистолети Суоми от преди Втората Световна. Иначе за М4 се предлага от пет шест години - Анти Амбуш на Шуърфайър:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:60-round-1_0.jpg
Прегледи:1
Размер:182.1 КБ
ID:5486588
                            Пробвал съм такъв - на първо четене беше читав....
                            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                            No man left's behind !!!!

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                              Да ви кажа, аз несъм фанат на трасаци. Има защо. Да ви раскажа една случка. Представете една гора в планината, с гъсти храсталаци. Някъде от там по нас стреля духовски картечар, а ние не можем да го видим. После той сменя лентата и първият откос с трасаци ни показва посока, откъдето той стреля. Вторият - точното му място. Трети откос той никога повече не е успял да изстреля.

                              Вариант е един - зареждаш първи патрон с трасак в пълнителя, после нормален патрон, после пак трасак, а после всичките останали да са нормални. Първи изстрелян трасак ти подсказва че имаш още два патрона в пълнителя.
                              Винаги съм се чудил, когато трасиращия куршум лети срещу теб, дали се вижда огънчето? Очевидно да....
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                                Винаги съм се чудил, когато трасиращия куршум лети срещу теб, дали се вижда огънчето? Очевидно да....
                                Право срещу теб не знам- косо със сигурност.
                                За тая работа у НАТО си има DIM трасаци. Виждат се само през прибора за нощно виждане.
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X