Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение

    Фактологията достоверна ли е?
    Коя фактология?
    дали войници от 20 бронирана дивизия са яли кокошка през декември 1943 и са ги снимали?
    Тогава да.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • bilbo27
      bilbo27 коментира
      Редактиране на коментар
      Кокошката руска ли е ? ;-)))

    • large
      large коментира
      Редактиране на коментар
      bilbo27 Кокошката е заловена при опит за саботаж на танка. Затова е разпитана, но не обелила и дума и затова са я измъчвали и утрепали след бърз процес.

  • Аз кокошка на снимката не виждам.Танкиста който е по-близо вади нещо от котелката ама какво е?

    Коментар


    • А аз, като познал верния отговор, да се надявам ли на бонус?

      Коментар


      • bilbo27
        bilbo27 коментира
        Редактиране на коментар
        Малката кълка то кокошката )

    • Абсолютно
      Сержант Върнън Пикъръл пие коняк, намерен на изоставено немско летище край Шербур. 1944.

      наздраве

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FB_IMG_1633516436565.jpg
Прегледи:405
Размер:54.8 КБ
ID:6777258
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • Ето още кокошки и патки(гъски)
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_1_14.jpg
Прегледи:403
Размер:72.0 КБ
ID:6777260

        Коментар


        • Ето и заек
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PPSch-41.jpg
Прегледи:414
Размер:163.6 КБ
ID:6777262

          Коментар


          • jordanov sv
            jordanov sv коментира
            Редактиране на коментар
            Това поне е дивеч. И верно са харесвали Папаша...

        • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение

          Коя фактология?
          дали войници от 20 бронирана дивизия са яли кокошка през декември 1943 и са ги снимали?
          Тогава да.
          Аз съм 10000% сигурен, че войници от 20 дивизия в указания период все някога са яли кокошка. Не съм сигурен че на снимката е запечатлен точно такъв момент.

          Предлагам следствен експеримент. Аз допринасям с германски мес-кит (е, реплика де) от ВСВ - ако не се търкаля такъв в къщи някъде, лесно ще осигуря. Ти купуваш кокошка по твой избор, и я готвиш във въпросното канче - колкото и както искаш. После я опитваш и споделяш впечатления?
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение

            Аз съм 10000% сигурен, че войници от 20 дивизия в указания период все някога са яли кокошка. Не съм сигурен че на снимката е запечатлен точно такъв момент.

            Предлагам следствен експеримент. Аз допринасям с германски мес-кит (е, реплика де) от ВСВ - ако не се търкаля такъв в къщи някъде, лесно ще осигуря. Ти купуваш кокошка по твой избор, и я готвиш във въпросното канче - колкото и както искаш. После я опитваш и споделяш впечатления?
            Не гледаш внимателно
            - кокошката я готвят в кофата. (Заради която пуснах снимките. Винаги ми е било интересно поради чий влачат кофа отзадзе на танко)
            - снимките са от архив с номер. Описанието е от там. Дори ссср почти не лъже на такива снимки.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение

              ... Винаги ми е било интересно поради чий влачат кофа отзадзе на танко...
              Явно в казармата не си имал нищо общо с транспортна или бронирана техника. Кофата е абсолютна необходимост(не за да се пАрат кокошки), както и твърдия теглич, стоманеното въже, маркуча за бутилките, ЗИП-а и .... резервен шинел.
              ПП.Горното е само най-необходимото. Иначе в походно положение, машината е механизиран катун .
              Последно редактирано от ЕМО; 14-10-21, 00:12.
              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
              Джон Кенеди

              Коментар


              • sek.1
                sek.1 коментира
                Редактиране на коментар
                Поне при нас във ВВС на полево занятие по малко от 5 дни полева кухня не се разгръщаше и карахме на консерви и кой каквото си осигури . България е малка и винаги си близо до някое село там магазин винаги има и от хората бартер за туба бензин/нафта каквото спазариш .

              • jordanov sv
                jordanov sv коментира
                Редактиране на коментар
                Е през тия 4 дена готвачите значи седят у поделението и на кого макарите чешат?

              • sek.1
                sek.1 коментира
                Редактиране на коментар
                Летището продължаваше да си работи в щатен режим . Никога не сме играли занятие с изнасяне на цялото летище . Най много занятия отнасяха свръзките а ние ВАРЕМаджиите покрай тях да събираме и оправяме потрошената техника .

            • Горе снимката с кокошката няма никаква драма. Ккакто предположих още в началото - варят чорба, т.е. кокошката се надребнява, картофи и моркови наоколо предполагам са си набрали достатъчно, пастети разни и колбаси също влизат у гювеча и оппаа - имаме гореща ч.. опсс супа. Само бензин да има и Мес-кита ше почака, хахаа. Затова не са прощавали на никакъв дребен добитък, /гъски па особено/, с едрия се подразбира как е. Че ний в родната казарма не сме ли правели глупости като те подгони глада, що костенурки са паднали жертва в подобни кофи и баки само Създателят знае.
              Относно снимките от Бундес архива по някои от руските форуми изрично си пише - описанието към снимките не може да е гаранция за точността на... фактологията да го наречем.

              Коментар


              • turtey
                turtey коментира
                Редактиране на коментар
                Абе то хубаво, ама щом нещо го пише в руски източник обикновено не е вярно ))))
                Със сигурност има грешки, то безгрешни няма. Но като цяло на германците може да се вярва.

              • jordanov sv
                jordanov sv коментира
                Редактиране на коментар
                Не съм казал никъде за вярно/невярно и при двете страни. Описанитето към снимката от БА е такова каквото го е дал авторът, нищо повече. И ако на нея пише - на 40 километра от Орел - това въобще не значи че е точно на 40 километра, а пък на кой Орел вече е допълнителен въпрос и т.н. В тоя смисъл говорим за точност на фактологията, щото има там разни поискови /търсачески/ групи и прочие знайни и незнайни субекти дето се интересуват от детайлите.

                П.п. Наскоро четох някъде - точно по такава снимка от БА където показват разстрел на двама черевеноармейци - едни поисковици намират мястото и останките, идентифицират единия и бяха на етап издирване на роднини и установяване самоличността на другия войник.
                Последно редактирано от jordanov sv; 15-10-21, 10:09.

              • turtey
                turtey коментира
                Редактиране на коментар
                Такива чак детайли да.

                Ма тука спора беше дали са яли кокошка в кофа.

            • Айде пак да питам нещо. Каква е колата?
              няма да обиждам публиката с въпроса кой е чичака с фуражката.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FB_IMG_1634660815716.jpg
Прегледи:282
Размер:23.3 КБ
ID:6781443

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FB_IMG_1634660820964.jpg
Прегледи:283
Размер:21.4 КБ
ID:6781444
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар




              • Това ли е?
                Horch 901 (Kfz 21)
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • Маркони
                  Маркони коментира
                  Редактиране на коментар
                  Простете за невежеството, генерал Ромел ли е?

                • gabocvet
                  gabocvet коментира
                  Редактиране на коментар
                  На снимката на Търтея е Ромел на моята не съм сигурен.

              • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FB_IMG_1634706048377.jpg
Прегледи:255
Размер:24.4 КБ
ID:6781620
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • turtey
                  turtey коментира
                  Редактиране на коментар
                  Алфа Ромео 6ц колониале.
                  И има блокаж на дифа с копче от таблото.

              • Наблизо е Берлин.



                Кофа, тенджера, "ложка-вилка", ватенки, ушанки и ЗиС-3 даже.

                Коментар


                • jordanov sv
                  jordanov sv коментира
                  Редактиране на коментар
                  В коментарите под снимката имаше предположение че може да е татар, демек мюсулман и евентуално с особени хран навици... Ама то в казармата баката е обща, па и както знаем Коранът разрешава при някои случаи... А тоя с ватените гащи сигур гребе и от двете чинии.

                • Чавдар (V93)
                  Чавдар (V93) коментира
                  Редактиране на коментар
                  "Расчет 76-мм орудия сержанта Трифонова ..."

                • jordanov sv
                  jordanov sv коментира
                  Редактиране на коментар
                  Точно така.

              • Пак наближава обяд...



                Някъде край Севастопол, генерал Коломиец опитва как е храната от полевата кухня.



                Руснаците си имат вековни традиции отвреме навреме някое Началство да минава и да опитва манджата как е. Май е наследство от някой государь Император.

                Коментар


                • NovemberCharlie
                  NovemberCharlie коментира
                  Редактиране на коментар
                  PR-ът не е от вчера. Има бая пълководци, които са яли заедно с войниците много преди Русия въобще да съществува.

                • jordanov sv
                  jordanov sv коментира
                  Редактиране на коментар
                  А аз много пъти съм казвал тук у форума, че не всичката топла вода са я измислили в Русията.
                  П.п. Мани пиара, тука говорим за ... ъъъ мотивация му викаме сега, в Българската войска при Борис Трети пък морална подготовка и тн.

                • sek.1
                  sek.1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  И преди и сега за мотивацията най важен е личния пример .

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X