Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Технологичния цикъл . https://www.youtube.com/watch?v=PRPkcGXyFlk
    А така почитаната и днес фирма Лемфьордер, по онова време е сглобявала бронекорпусите на Тигрите.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Технологичния цикъл . https://www.youtube.com/watch?v=PRPkcGXyFlk
      Ако са верни цифрите за човекочасовете труд, то за да има равновесие, един "Тигър" е трябвало да унищожава 55-60 Т34-ки на бойното поле.

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
        Ако са верни цифрите за човекочасовете труд, то за да има равновесие, един "Тигър" е трябвало да унищожава 55-60 Т34-ки на бойното поле.
        Горе долу толкова са и данните.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение

          Бях мерач на Т-72, но даже не съм си и помислял, че това е възможно..
          Но тогавя бах лапе де, сегашния ми акъл казва друго.

          То и след няколко години като мотокарист се бъзиках, че мога да навия ръчен часовник с рога на мотокара. Не, че е възможно, но за шоуто.
          А примери с прецизна работа с хидравличните контроли на машината има много Основно за багери, фадроми и товарачи. Така, че си е напълно постижимо, ако си познаваш машината след няколко години стаж на нея.

          В никакъв случай не подценявам уменията на мерача и кемафа, просто казвам,ч е такива неща могат да се срещнат в нета.
          Вече.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Горе долу толкова са и данните.
            Ама мравуняка 34-ки е оглозгала тигрите.
            Не, че съм фен на съветската техника, даже напротив.
            Но съм реялист, и още повече прагматик.
            Та, ако ще водя война, и аз решавам кои танкове да произвеждам-категорино няма да е тигъра.

            То и Ролс Ройс е супер кола, Майбах също, разните там Поршета Ферарита и Мустанги са си супер коли, ама гледам, че не ги карат много.
            Защо ли?
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              То Майбах прави двигателя на немските танкове така или иначе. Затова сравнения с руските е смешно. Въпрос на начин на работа и мислене. Един тогавашен германски майстор ще се самоубие ритуално ако произведе т34. Антропология.
              И да, Райха губи ВСВ. Безспорен факт. По интересно е, че СССР също губи войната. И го знаят много добре, начело с другаря Сталин.

              Но да се върнем на снимките
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                Ако са верни цифрите за човекочасовете труд, то за да има равновесие, един "Тигър" е трябвало да унищожава 55-60 Т34-ки на бойното поле.
                Вярно та няма на къде повече . Произведени са 1354 броя . Около 6 000 пантери и няма и 500 Тигър 2 . Това като сложиш на колко фронта е воювала германия е нищо . Само Т 34 от двата модела с 76 и 85 мм оръдие са произведени над 60 000 . Американците задействат икономиката си и за 3 години произвеждат над 40 000 шърмана . Това без да броим другите модели и държави .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Тъй де! Опресни си спомена.

                  Доколкото разбирам руски това ...



                  е доста по-различно от твоето



                  Напълно достатъчни са били по 1-2 попадения.
                  Амии, малко ми е неудобно да влизам в обяснителен режим точно с Вас, но защо пък не. С извинение все пак, но ще докладвам че си опресних спомена. Та в материала на български се казва ето това:

                  След 13-я директен удар бронята на съветския танк най-сетне е разбита, а всички в него загиват.

                  Да речем, че това някога ми е останало в паметта и ако съм заблудил някой колега, още веднъж моля за извинение. В материала на руски обаче, който е и малко по-подробен се казва за осем директни попадения от четириоръдейна батарея противотанкови 50 милиметрови, впоследствие унищожени/повредени от КВ. Първата 88 от 2000 метра не цели, от 700 метра унищожена от КВ. Който отдавна вече е и неподвижен. Миниран през нощта и в резултат му скъсали верига. Едва следващите зенитки във взаимодействие с някакъв брой леки танкове след втория изстрел заклинва купола. И накрая /след още четири попадения/ като го наобиколили нашите - куполът пак се размърдал!? Че трябвало и една бомба да се хвърли през дупките вътре за да се ликвидира екипажа окончателно. Ама айде това последното ще го минем към агитпропа.

                  Това обаче "напълно достатъчни са били по 1-2 попадения" категорично не може да се твърди като извод от конкретната случка. Танкът си е бил неподвижен по някаква си причина още преди това. Чисто и просто епизод от войната, коментираме си тука по снимки и преразкази, иначе трябва да седнем и ние като някои колеги и да чакаме разсекретяването на някои архиви.

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Това е случката https://www.youtube.com/watch?v=9J86iwwWWmw . В началния етап на войната КВ и Т 34 са били практически неуязвими и ако организацията на руснаците беше по читава германците щяха яко да го закъсат още от началото .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Горе долу толкова са и данните.
                      Ауууу, верно ли?

                      Сиебемишкаухотозадължителнолявотомолядругарко....

                      Може ли да ми обясниш цветно как 1300 тигърчета са анихилирали 50 000-60 000 Т-34 през ВСВ? Щото за същия период са били произведени общо към 40 000 бройки Т-34....

                      Та искаш ли да посмалиш малце?
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                        Ауууу, верно ли?

                        Сиебемишкаухотозадължителнолявотомолядругарко....

                        Може ли да ми обясниш цветно как 1300 тигърчета са анихилирали 50 000-60 000 Т-34 през ВСВ? Щото за същия период са били произведени общо към 40 000 бройки Т-34....

                        Та искаш ли да посмалиш малце?
                        Батешефе, вермахта анихилира и шърмани и чърчили също така със същите нефелни тигърчета.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Батешефе, вермахта анихилира и шърмани и чърчили също така със същите нефелни тигърчета.
                          Не уа, обясни ми пак как тигърчетата са анихилирали 60 К от общо 40 К трийсеичетворки. Аре да турим за цвят и още 40 К шърмана и прочие. Искаш да кажеш че тигърчетата, за 2 години са унищожили 60 К от общо 80 К съюзнически танкове. От които 20 К трийсеичетворки които още не са били даже произведени?

                          Целия друг вермахЪт си е ждрапал макарите? Със все 9000 бройки т4 и 6000 - т3? Отделно 88-ците и панцерягерите и самоходките?

                          Та аре пак - посмали малко, а?

                          П.С. Малко като спора за доблестните немски асове дето успешно свалили 2х самолети отколкото съюзниците смогнали да произведат, горканчовците. Ловджийски лакърдии
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            За последен път в тази тема - докато архивите на СССР за ВСВ са секретни, дори бройката трийсчетворки е несигурна. Демек преливане на пусто в празно.
                            Така по ясно ли е?
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Ми ясно няма.
                              На война се лъже най-много.
                              И при положение, че са минали едни десетки години, та няма и свидетели става грозно.
                              А аз на архиви (савецки, хитлеристки и демократически) от тая епоха не вярвам веднага.
                              Та ветровития може и да има причина да се съмнява.
                              Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                              0887/осемпет 66 4осем

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Те ората го писАха неколко пъти, ама...кой да чете? Двубой танк-танк е изключително рядко явление! Огромната част от "жертвите" се падат на ПТ артилерия, авиация, мини и т.н.
                                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                                Джон Кенеди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X