Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • turtey
      turtey коментира
      Редактиране на коментар
      Самолетче и три сокола.
      Митко да си оправи телевизора

    • davc
      davc коментира
      Редактиране на коментар
      Че нищо не мога да оправя - нищо не мога да оправя. Обаче спеших тук корифеите. Гледам форума през фирефоксе (и не виждам пилетата), пуснаха ми го през хром и ги видях. Не мисля, че това е нормално.

    • dancoo
      dancoo коментира
      Редактиране на коментар
      Тия "соколи" май на гълъби приличат.


  • Качеството е лошо, но при тази активност през последните 15 часа може да ми се отвори по-добра възможност.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:200607.JPG
Прегледи:832
Размер:758.0 КБ
ID:6610665
    LZ1UFS

    Коментар


    • Първоначално публикуван от icos




      Освен, че министърът е левак...така де- левичар, наблюдателни читатели обръщат внимание и на странното петно на гащите му


      Мда.
      Обаче темата е строго оръжейна, а не например философска... Следователно, ако стрелецът е изпълнил упражнението / не съм гледал клипа, така че някой да казва ако знае/ за отл или поне за добър - няма никакво значение нито униформата, нито стойката, нито петната тук и там.
      Понеже и като млад, и като стар войник съм виждал на стрелбище възрастни чичковци /абе май по-млади бяха отколко съм аз сега/ и млади че и зрели дами - ще перифразирам една поговорка - на стрелби по външния вид посрещат, по резултата изпращат.
      Хахаха, по ирония на съдбата точно след 25 години го видях вече и от другата страна. Идваше ми да се смея на глас, като засичах някои погледи - абсолютно никаква разлика, времето е спряло. Вярно е все пак и че никой от нас - цивилните гарги - не беше с тумбак, но това от един момент нататък е без значение.

      Коментар


      • ПВО
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:y7wr4v9zj8551.jpg
Прегледи:717
Размер:120.2 КБ
ID:6614436

        Коментар


        • Въоръжение в колата . Бенцбоса да каже така ли е в Калифорния.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • jordanov sv
            jordanov sv коментира
            Редактиране на коментар
            Това е за "любопитни клипчета". По-скоро - смешни.

          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            Не - тук трябва да са заключени и без пълен пълнител в тях,минаваш в Аризона и е така

            Тоя много носи,изпразнил е касата за клипчето,обикновенно 1-2 пищова и карабина в пистолетни я калибур плюс една нормална нося на дълъг път,не виждам за чий да нося 50 кила желязо освен ако не отиваме на стрелби.

          • jordanov sv
            jordanov sv коментира
            Редактиране на коментар
            Е, 50 кила - за да има... кво се казваше там.... лайкове.

        • За любознателните, с малко досаден симултанен превод на английски

          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • автомат за леваци:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bya5g6zotn851.jpg
Прегледи:597
Размер:121.0 КБ
ID:6620280Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2cZ4cmBNk0IecyfBIr9dzTNHTkKCjEtwo17luFrpJmo.jpg
Прегледи:577
Размер:119.3 КБ
ID:6620281

            Коментар


            • jordanov sv
              jordanov sv коментира
              Редактиране на коментар
              Еваси, това на живо ше го гледам като индианец пишеща машина...
              Тая щека отстрани за какво е?

            • ЕМО
              ЕМО коментира
              Редактиране на коментар
              Може би единия крак на двунога.По-интересни са ми шиша който стърчи от затвора и шнура от ръкохватката.

            • Asteri
              Asteri коментира
              Редактиране на коментар
              статив, подпора

          • Пушки за левичари (и еднакво удобни за левичари и десничари) се правят от десетилетия, а булпапите всички са такива.

            ПП
            А конкретната е ФАМАС, "щеките" са двунога.
            Последно редактирано от davc; 04-07-20, 22:01.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • ЕМО
              ЕМО коментира
              Редактиране на коментар
              При булпапа си трябват пушки за леваци, защото иначе гилзите ще им правят синки под окото

            • davc
              davc коментира
              Редактиране на коментар
              Те синки си им правят всякак (откъдето и да се държат), че и веждите им пърлят, работата е, че като са толкова къси, с "обратната" ръка, не че е неудобно, ами е направо невъзможно да се зарежда.

            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              При Щаер - Манлихер АУГ имаше опция изстреляните гилзи да се събират в приклада при стрелба от хеликоптер да не ги засмуче някоя от турбините .

          • Не е шиш а петата на опората.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар



            • ЕМО коментира
              04-07-20, 21:52
              Може би единия крак на двунога.По-интересни са ми шиша който стърчи от затвора ...



              Данък либерастия, тъй да се каже. ДжиджаФка, която показва, че нямаш патрон в патронника

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13911204487134_b.jpg
Прегледи:475
Размер:72.5 КБ
ID:6620823
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Точно

                На някои стрелбища без такова не те пускат,педераси

            • Натиснете снимката за да я уголемите  Име:cntrefwlk_au_ac1_1_org_016.jpg Прегледи:0 Размер:53.5 КБ ID:6621109
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:main-qimg-d2fb92e17b139d4baf34b85969e07c9b.jpg
Прегледи:407
Размер:100.5 КБ
ID:6621110

              Австралийски танк от времената на ВСВ

              AC1 SENTINEL. Както е съвсем очевадно- от мъжки пол
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • jordanov sv
                jordanov sv коментира
                Редактиране на коментар
                И на тия ли им тече маслото бе...

            • Това, че се правят пушки за левичари от десетилетия, означава много работи но не означава че и в армията трябва да се вкарва поредното разделение. Какво като са левичари - не могат да натискат спусъка и да прикладват или каквото трябва там като масовката!? Лично и непосредствено съм наблюдавал българчета изразени левичари без почти никаква подготовка /даже скромно ще отбележа че съм и участвал при придобиването от тях на някои навици/ как бързо се опознават с простия Калашник с тъпия сгъваем приклад и какви отлични стрелци стават после, въобще автоматчици.Ами че то, както знаем, има и розови пушки - утре някой да не поиска и такава да му осигурят във войската? Пълен т?ш?к, както би казал някой от класиците... И тая щека, дето го било играела опора някаква, и тя същата работа. за какво му е на това компактно и балансирано оръжие тоя цирей, освен за да се поръча /плати и после да я произведе някой... Напълно съм съгласен иначе, че щом има възможност техническа и без никакво усложнение нека да са максимално удобни за стрелба по всякакъв начин.
              Абе я извадете някоя снимка на тоя боец левичаря как стреля на пусната щека?

              Коментар


              • jordanov sv
                jordanov sv коментира
                Редактиране на коментар
                Скъпи наш Господин davc, ужасно съжалявам и смирено моля да бъда извинен. Причинил съм Ви с непретеглените си думи душевен дискомфорт, може би съм Ви обидил, но ей Богу - неволно е това сторено и без никаква задна умисъл.
                Още веднъж Ви поднасям дълбоките си извинения и оставам с надежда за благосклонност от Ваша страна.

              • BulAf
                BulAf коментира
                Редактиране на коментар
                Да имаш левичар в тима/отделението е подарък божии 😉.
                И да - примерно АК им идва неудобен.

                Да не говорим, че и на "десничарите" се налага да работят с лява ръка и тогава без дублирани контроли (предпазител, ръкохватки и пр.) е жива мъка!
                Последно редактирано от BulAf; 20-07-20, 23:43.

              • jordanov sv
                jordanov sv коментира
                Редактиране на коментар
                Съгласен съм с всичко, даже го и написах горе че ако има възможност и без усложняване оръжието трябва да е удобно за стрелба по всякакъв начин. АК-то е неудобно, верно, и то за много хора но няма начин - ако ще се готвим за война и поколението след нас трябва да свиква с него. Добрият боец така или иначе трябва да владее 2-3 оръжия поне, си мисля аз де и със сигурност това на вероятния противник. Не знам ПК-то и РПГ-то водят ли се още на въоръжение, със сигурност има много по-съвременни от тях, ама не толкова достъпни. Не знам и в арабския въобще ислямския свят намира ли се лесно оръжие за левичари? Тъй че с търпение и добра дума даже и левичарите свикват с това каквото има в склада. Даже единя от наште картечари втората година май беше точно левичар, ама не помня, живот и здраве след два месеца като се съберем ще ги разпитам мойте.
                И наистина са дар Божи. То по принцип във всеки малък колектив е добре да има хора със индивидуални особености, умения, таланти ако щеш. Не само левичар искам, ами и техничар да имам, жичкаджия също. Химик, медик, готвач, един нисък и един дълъг задължително и един шоумен и да може да пее - щото него аз трябва да го замествам баш кога няма време. Само шишко не ща, макар че де да знам - сигурно има ситуация дето и той може да е незаменим... Така или иначе чак в реална обстановка се вижда кой какво струва.

                П.п. Дописвам си, че като казах нисък и дълъг та се сетих нещо.
                Останало е за историята - първите като са форсирали Дунава през 1877 г. на нашия бряг стражата се е прибрала в караулката и воденицата на Текир дере /допреди 3-4 десетилетия още стоеше/ и оттам яко отън. Та извикал някой- Волос, ти си малък, влизай през дупката /на покрива/ и право в краката на турчина /тоя дето бил запрял на вратата/ - това на руски, разбира се. Така и станало - Волос му откъснали ухото ма викнал Ура отвътре и отворил вратата. После вече получил орден.
                Последно редактирано от jordanov sv; 22-07-20, 20:05.

            • Ето още една дело на френците, красавица. Е, ще кажете, че тук двуногата е доста по-смислена и на място.

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:22-18-21-2Q==.jpg Прегледи:0 Размер:9.3 КБ ID:6621245Натиснете снимката за да я уголемите  Име:22-19-53-DCB_Shooting_FR_F1_right_side.jpg Прегледи:0 Размер:395.4 КБ ID:6621246Натиснете снимката за да я уголемите  Име:22-17-51-9k=.jpg Прегледи:0 Размер:10.5 КБ ID:6621247
              Прикачени файлове
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • Някой знае ли какви са ? Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191002_190524.jpg
Прегледи:368
Размер:67.9 КБ
ID:6626168Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191002_190528.jpg
Прегледи:354
Размер:81.8 КБ
ID:6626169Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191002_190531.jpg
Прегледи:341
Размер:57.8 КБ
ID:6626170Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191002_190535.jpg
Прегледи:341
Размер:56.9 КБ
ID:6626171 Нямам снимка отпред, трябваше да си гледам пътя...

                Коментар


                • Първоначално публикуван от ivanov_06 Преглед на мнение
                  Някой знае ли какви са ? Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191002_190524.jpg
Прегледи:368
Размер:67.9 КБ
ID:6626168Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191002_190528.jpg
Прегледи:354
Размер:81.8 КБ
ID:6626169Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191002_190531.jpg
Прегледи:341
Размер:57.8 КБ
ID:6626170Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191002_190535.jpg
Прегледи:341
Размер:56.9 КБ
ID:6626171 Нямам снимка отпред, трябваше да си гледам пътя...
                   

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X