Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • На 30и започва зимната война.
    Евтино и ефикасно срещу танкове.


    ПП Финландия показва на практика какво е трябвало да направим септември 1944
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • turtey
      turtey коментира
      Редактиране на коментар
      Пропускате че имаме практически готов мирен договор с САЩ.

    • turtey
      turtey коментира
      Редактиране на коментар
      Ако ще продължаваме дискусията, може ли да се отдели?
      Аз поне виждам само последните три коментара и е леко неудобно

    • Чавдар (V93)
      Чавдар (V93) коментира
      Редактиране на коментар
      Супер удобно се оказа това с коментарите. Копнах твоя пост в нова тема и всички коментари отидоха там като отделни публикации. https://offroad-bulgaria.com/forum/%...B0%D0%BD%D0%B5

  • Първоначално публикуван от Mais Преглед на мнение
    От този учебник(много интересен за любознателните към военното дело (оръжия и тактика)) са учили . азбуката на военното дело нашите дядовци. Аз също съм възпитаник на НШЗО и ми беше интересно да направя паралела между военното обучение на младшия команден състав в царската армия и тази по времето на НРБ. Разликата е само , че нашите учебници започваха с ръководната роля на БКП и мъдрите цитати на маркс , Енгелс и Ленин .

    Няма как да има някаква особена разлика от учебния материал за БНА и Българската войска от царско време, със съответните осъвременявания, разбира се. Там политическата подготовка - ясно, отбий номер, те затова са и в началото. С трите закона на диамат изкарах отличен за целия взвод, хааха, иначе - в краен случай - обръщаш се наляво и четеш имената под портретите на стената
    Стилистиката на илюстрациите ми подсказва да кача снимка на документ на единия ми дядо. Кажи речи половината дисциплини бяха едно към едно с нашите в школата за КО. Това "морална подготовка" съм го питал какво означава, ама беше преди повече от 35 години и съм забравил вече. Ще ми бъде интересно в учебника какво пишат по въпроса - ако може в резюме едно-две изречения? Благодаря!

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20191129_183400.jpg Прегледи:0 Размер:530.8 КБ ID:6531752
    Прикачени файлове

    Коментар


    • В учебника има специален раздел за отношението на младшия командир към подчинените.( обяснение как голяма част от младите момчета не са отделяни от близките си , с една дума чиста натурална психология) Учебника е изкючително интересен . На нас в школата още от първите дни (Преподавателя по разузнаване когото много уважавах) ни разясниха , че сме там не защото сме много умни , а защото по време на война най честата мишена са младшите командири. Това същото са го знаели и писалите учебника и поради факта , че по него време българия не е разполагала с много подготвени кадри в училишата се е налагалп будните младежи призовани да се убучават за млафдши командири да се дообразоват в школите. Първата страница започва с урок какво е това държава и какво е нейното устройство . Има раздел по ветеринария (как да се грижиш за конете (блести , лекуване и т.н). Ако има интерес ще снимам и казвам страници. Има техническа подготовка (тежки картечници , оръдия, стрелково оръжие)

      Коментар


      • Най-кошмарната картечница от ВСВ - италианската Бреда 30 . За да се приведе в действие безброй операции , лостчета , капачета , постоянен пълнител който обаче се монтира допълнително , пачки с патрони , смазване на механизъма с масльонка .....



        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • Цър пър между полетите.

          Ернст Купфер
          Между другото, има два български ордена, загива при катастрофа около Кукуш
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • Отгатни армията по любовта към тоалетните

            /Грузия 2008/

            Коментар


            • Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
              Отгатни армията по любовта към тоалетните

              /Грузия 2008/
              Това е противокумолативен екран Част от активната защита на танка

              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • Аз не вярвах, че някой може да открадне използвано гърне, сега се чудя от любов към спорта ли(краденото) от недоимък ли?Не знам какво се случва в момента с завода в Каспичан, но преди години мой роднина работеше там и бракувани гърнета с леки дефекти се подаряваха/продаваха на безценица, намирал съм им всякакви идиотски приложения, но не ми беше минавало през акъла, че някой може да ги открадне, макар и нови

                Коментар


                • sek.1
                  sek.1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Боен трофей .

              • Има една приказка, може и да не сте я чували ама от мене да знаете, че е вярна на 1000% - Кто в армии служил, тот в цирке не смеется. Едно, че както казвам понякога - има уникални тъпанари /които пък си имат други безценни качества/, друго - че в необичайна обстановка и нормалните хора стават по-така. На дядо от спомените за войната няма да ви давам примери, ама само един от моите. Една нощ 5-6 апапи от наште /аз с половината взвод кажи-речи съм наряд/ се дигат по анцузи, прескачат оградата и си купуват една мешка бира. Прибират се обратно и в единия закътан ъгъл на физплощадката ще си устройват банкетчеВВ Обаче нали са тъпанари - пращат един до спалното да вземе колан от някоя скатка и с него да отварят шишетатаВ щото нали няма поне сто други начина да ги отворят на терена. Пак добре, че не са взели ножа на дневалнияВ Коланът е взет и съответно щото е чужд е забравен на място след изпиване на биратаВ И на сутринта - новобранецът почва да си търси коланчето и естествено по оня закон - насреща му другаря старшинаааа... За пет минути - Строй се, преброй се и случката лъсва като бръмбар на сламка. И после - излишни усложнения на службата като можеше сичко да си мине тихо и кротко, ама а де...
                Последно редактирано от jordanov sv; 02-12-19, 12:14.

                Коментар


                • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3273231.jpg
Прегледи:323
Размер:47.1 КБ
ID:6532210
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • Румънски
                    Днепропетровск
                    1943

                    И те са преди нас в момента
                    Прикачени файлове
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • Интересна снимка , да видим кой ще познае от кой самолет е




                      Изключително , много прилича на двигател D-30F6 , ама не е


                      Нещо забавно, какво го правят матроса който изкара топка от масата
                      Последно редактирано от biol; 02-12-19, 20:37.

                      Коментар


                      • http://www.sinaimg.cn/dy/slidenews/8...417_307681.jpg

                        Шънян J-15

                        Максимална скорост: 2 551 km/h
                        Тегло: 17 500 kg
                        Далечина на полета: 3 500 km
                        Тип двигател: АЛ-31
                        Произведени бройки: ~20
                        Първи полет: 31 август 2009 г.



                        Шънян J-11

                        Максимална скорост: 2 500 km/h
                        Тегло: 16 380 kg
                        Тип двигател: АЛ-31
                        Произведени бройки: 253+ (as of February 2014)
                        Роля: Air superiority fighter
                        Първи полет: 1998 г.

                        Коментар


                        • Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                          Джон Кенеди

                          Коментар


                          • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:48684157808_6c55639b7a_h.jpg
Прегледи:195
Размер:71.4 КБ
ID:6534050
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X