Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    Изцяло ако не смятаме татанчето по атакуващия ъгъл на крила и опашка,развива 3.2 ма троши мотори,над 2.5 им е било забранено на пилотите,че 2.8 му е предела преди да почне да троши мотори.

    И не тече,ракетите му не настигат Птицата обаче,а там вече е Ми нека тече ма да върви.......като у форума тука
    Един самолет освен технически читав трябва да лети и с някакви поносими финансови разходи . Основната причина поради която спират SR 71 е финансова . Чисто разузнавателен самолет с летателен час струващ 80 - 100 000 долара идва малко скъпо даже и на чичо Сам Самолета като цяло е доста авариен от 32 построени по технически причини са загубени 12 .
    Последно редактирано от sek.1; 08-10-19, 06:01.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Накъде бях срещал, че колкото е по-висока скоростта е толкова по-ефективно изгарянето на горивото.
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Така е и пак 80 - 90 минути полет . Презареждане във въздуха само от специализиран за него самолет цистерна KC 135 Q . Много скъп тясно профилиран самолет . В момента един дрон върши същата работа на много по ниска цена и без никакви потенциални заплахи пилот да се окаже заловен от врага . В общи линии след случая с У 2 и Гари Пауърс американците избягват да летят над Русия . Спътниците поеха щафетата в разузнаването .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          .......и главно това е причината за спирането му,а не че им свършили парите.

          Всяко нещо с времето си
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Я темата станала банкерска, загрижили се за парите на чичо сам....
            Много пъти съм писал, че съм фен на Миг25, за съжаление в бързината са го претупали. Основната задача за която е бил направен - да противодейства на черната птица е провал. Нито е могъл да го настигне , а при пресрещане- ракетите не са могли да се справят. Високите скорости са само теоретични - вдига ги и се троши. Двигателите са голяма наука и е необходимо , технология и прецизност, а тя в противоречие с руската култура.

            J-58 за времето си е уникален, дори и сега е технологично чудо. Не са поели по пътя - сложи го това пък колко изкара, а са се хванали здраво, залегнали на физиката и са го проектирали така че да се променя според различните скорости. Сложна и трудна конструкция, но ефета е че двигателя работи стабилно при 1.5, 2.5 М а единственото ограничение при 3,2М е количеството гориво.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:485px-SR71_J58_Engine_Airflow_Patterns.svg.png
Прегледи:1
Размер:122.8 КБ
ID:5822053
            При Миг-25 е обикновен двигател на който му сложили голяма форсажна камера- абе карай ще стане.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:r15sh.jpg
Прегледи:1
Размер:18.0 КБ
ID:5822054,
            Другия ефект при скоростното проектиране на Миг25 и тясната задача, която трябвало да изпълни е че не ставал и като самолет.
            Войната в Египет е пълен провал, но нека някой друг да пише, че ще се окаже, че пак наранявам чувствата на русофилите и ще почивам отново един месец.

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
              Войната в Египет е пълен провал, но нека някой друг да пише, че ще се окаже, че пак наранявам чувствата на русофилите и ще почивам отново един месец.
              Ще почиваш доста повече от месец ако продължаваш да тролиш и да блъскаш фобиите си, където ти падне ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                Другия ефект при скоростното проектиране на Миг25 и тясната задача, която трябвало да изпълни е че не ставал и като самолет.
                Войната в Египет е пълен провал, но нека някой друг да пише, че ще се окаже, че пак наранявам чувствата на русофилите и ще почивам отново един месец.
                Къде намеша МиГ 25 в Египет като първите постъпват в учебните центрове през май 1970?

                В ноябре того же 1968 г. начался этап Б, успешно завершившийся в мае 1970 г. Незадолго до этого первые серийные МиГ-25П поступили в Учебный центр авиации ПВО в Саваслейке и авиаполк в Правдинске, где начались войсковые испытания, а со второй половины 1970 г. началось перевооружение и других полков войск ПВО на новый тип самолета.

                http://www.airwar.ru/enc/fighter/mig25.html
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                  Къде намеша МиГ 25 в Египет като първите постъпват в учебните центрове през май 1970?

                  В ноябре того же 1968 г. начался этап Б, успешно завершившийся в мае 1970 г. Незадолго до этого первые серийные МиГ-25П поступили в Учебный центр авиации ПВО в Саваслейке и авиаполк в Правдинске, где начались войсковые испытания, а со второй половины 1970 г. началось перевооружение и других полков войск ПВО на новый тип самолета.

                  http://www.airwar.ru/enc/fighter/mig25.html
                  Относително

                  https://theaviationgeekclub.com/the-...-to-intercept/
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                    Я темата станала банкерска, загрижили се за парите на чичо сам....
                    Много пъти съм писал, че съм фен на Миг25, за съжаление в бързината са го претупали. Основната задача за която е бил направен - да противодейства на черната птица е провал. Нито е могъл да го настигне , а при пресрещане- ракетите не са могли да се справят. Високите скорости са само теоретични - вдига ги и се троши. Двигателите са голяма наука и е необходимо , технология и прецизност, а тя в противоречие с руската култура.
                    За да пишеш че нещо е в противоречие с руската култура поне малко трябва да я познаваш . МиГ 25 има един куп поставени рекорди като голяма част от тях не са бити до ден днешен . http://t-yoke.ru/2017/06/23/2796/ . Произведени са около 1200 броя и са били на въоръжение в много държави включително и у нас .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Ще почиваш доста повече от месец ако продължаваш да тролиш и да блъскаш фобиите си, където ти падне ...
                      Културна дискусия не се постига, чрез тропане с крак и заплахи, а с тези базирани на факти.
                      Цитирал съм технологията която стой зад J-58, а като контра пункт, за описване на времето- P-15 като най-близко до него.

                      Комплекси , тролене , фили/фобии, са за вас.
                      За мен, избора на руските конструктори да направят самолет (устойчив), който да лети със скорост над 2.5М , чрез добавянето на голяма форсажна камера - не е добро решение и не е технология.

                      Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                      Къде намеша МиГ 25 в Египет като първите постъпват в учебните центрове през май 1970?
                      Бил е .... Подбъзиквате ме да отговоря, ама после мен ме наказват. Миг-25 е участвал в доволно конфликти.. Нека друг да пише, аз ще си пиша за лопатките.

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      За да пишеш че нещо е в противоречие с руската култура поне малко трябва да я познаваш . МиГ 25 има един куп поставени рекорди като голяма част от тях не са бити до ден днешен . http://t-yoke.ru/2017/06/23/2796/ . Произведени са около 1200 броя и са били на въоръжение в много държави включително и у нас .
                      Сериозно искате да ме БАНат.


                      Руска приказка- един самолет щом е красив, значи ще лети добре.

                      Миг31 е друга бира. Имат цел-голяма северна граница, имат и основата на която да стъпят.
                      А най-добрия атестат е, че след толкова години , само с монтиране на голяма ракета, отново се превръща в сериозен фактор.
                      Последно редактирано от derhunter; 08-10-19, 12:36.

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        За да пишеш че нещо е в противоречие с руската култура поне малко трябва да я познаваш . МиГ 25 има един куп поставени рекорди като голяма част от тях не са бити до ден днешен . http://t-yoke.ru/2017/06/23/2796/ . Произведени са около 1200 броя и са били на въоръжение в много държави включително и у нас .
                        За рекорди не спорим,как казваше един колега на бащата който работеше при мен едно време след пенсионирането си - Като го набера над Дунава и свия ляв завой и нагазвам 60 километра в Турско........ставал е за бегачка,но основната цел за която е правен не е постигната, а именно БЕга му пиУенцето църно ако да се пОти като/ако кацне
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                          Сериозно искате да ме БАНат.
                          [ATTACH=CONFIG]997576[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]997577[/ATTACH]

                          Руска приказка- един самолет щом е красив, значи ще лети добре..
                          Снимките изчезнаха за това ги слагам отново (все пак темата е за снимки)


                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                            Културна дискусия не се постига, чрез тропане с крак и заплахи, а с тези базирани на факти. ...
                            Културна дискусия се постига, когато се съобразяваш с правилата. Никой не те е спрял лично ти да отвориш тема и да си пишеш за руски или други самолети или за каквото там те е подгонил сърбежът, в подходящия за целта форум. Само че ти системно използваш точно тази тема с красноречивото заглавие "Оръжия в обектива", за да си разплискаш фобиите. Това, че ни в клин, ни в ръкав следварително ръгаш някаква картинка не променя нещата. После проточваш ред сълзи, ред сополи, че те били баннали.
                            Ако продължаваш с троленето, следващата почивка ще ти е поне година. Пък, ако искаш, тичай да плачеш на рамото на Красимир Кънев. Точка по въпроса.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              За рекорди не спорим,как казваше един колега на бащата който работеше при мен едно време след пенсионирането си - Като го набера над Дунава и свия ляв завой и нагазвам 60 километра в Турско........ставал е за бегачка,но основната цел за която е правен не е постигната, а именно БЕга му пиУенцето църно ако да се пОти като/ако кацне
                              За кацане си кацаше съвсем нормално . Ние от 4 връщаме 3 на руснаците . Борд 736 на капитан Чолаков в много лошо време остава без гориво и докато на земята се разберат къде ще каца то хептен свършва . Чолаков катапултира самолета е с включен автопилот не се разбива напълно и доста годни части от него са използвани в последствие .
                              Последно редактирано от sek.1; 08-10-19, 18:28.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                За Черната птица беше това за кацането,МИГа има по-добър коефицент кацнали,него с това не го бьзикам.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 7 потребители онлайн. 0 потребители и 7 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X