Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    То изобщо има ли такива машини които са с екипаж докато ги спускат с чадърите?
    Екипажа си лети с индивидуални чадъри, и после си взема техниката.
    Даже и в могучая дето имат много човеци не се практикува такова.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Мисля, че руснаците десантират и с екипаж.
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
        Мисля, че руснаците десантират и с екипаж.
        Е чак па толкоз пияни....

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Е имало е, за .....

          https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C...B2%D0%B8%D1%87
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            ...
            Даже и в могучая дето имат много човеци не се практикува такова.
            Определено не е масова практика (в мирно време), но се работи по въпроса ...

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4762789.jpg
Прегледи:1
Размер:135.7 КБ
ID:5821386

            Не че специалната седалка ще им помогне, ако парашутната система откаже като на снимките по-горе ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              То изобщо има ли такива машини които са с екипаж докато ги спускат с чадърите?
              ...
              Да го кажем така: идеята е стара(още на Маргелов старши някъде из 70-те...Габоцвет е дал линк), техниката е отработена, принципно е възможно, но на учения не се практикува защото е опасно(виж снимките по-горе)-ноухауто е "запазено" за случай на война.
              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
              Джон Кенеди

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Има и видео от този експеримет.

                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  То при всички ще стане, ако има някой идиот да направи саботажа. Американеца го хванаха кой е, и май още го сърби задника. И някои от тия дето се кефеха на клипчето, и те намазаха по нещо.
                  Парашутния способ за доставка на хора и техника си остана доволно рисков и в наши дни .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Парашутния способ за доставка на хора и техника си остана доволно рисков и в наши дни .
                    За това не споря. Просто казвам, че това на клипа не е случайно. Някой идиот му е било скучно /или друго нещо/ и нарочно е саботирал далаверата. И други индивиди му се кефят на постъпката. И накрая почти всички си го получават. Заслужено. А, че хвърляне на тежка техника от самолет, еле с екипажа в нея, е рисковано, аз не споря, списъка с нещата дето могат да се пре.бат е дълъг половин километър...
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      За това не споря. Просто казвам, че това на клипа не е случайно. Някой идиот му е било скучно /или друго нещо/ и нарочно е саботирал далаверата. И други индивиди му се кефят на постъпката. И накрая почти всички си го получават. Заслужено. А, че хвърляне на тежка техника от самолет, еле с екипажа в нея, е рисковано, аз не споря, списъка с нещата дето могат да се пре.бат е дълъг половин километър...
                      При такава издънка винаги се търси кой да "опере пешкира" . Какъв саботаж е машините вървят много близо една след друга и за малко на две да им се оплетат парашутите . Хъмвито е към 3 тона БМД 2 към 10 тона .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                        Да го кажем така: идеята е стара(още на Маргелов старши някъде из 70-те...Габоцвет е дал линк), техниката е отработена, принципно е възможно, но на учения не се практикува защото е опасно(виж снимките по-горе)-ноухауто е "запазено" за случай на война.
                        Не мога да схвана предимството на идеята да си хвърляш хората директно пакетирани в металните кутийки, поне откакто има парашути- крила. Да не ги умерят от земята...едва ли, БМД-то е доста по- благодатна цел
                        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Хм, на линка който Чавдар е маркирал завършват разказа, че миналата година някъде под Рязан са пуснали БТР Ракушка, 14 тона, с екипаж...



                          Там при издънка, генерал Маргелов е завещал какво се прави.

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                            Не мога да схвана предимството на идеята да си хвърляш хората директно пакетирани в металните кутийки, поне откакто има парашути- крила. Да не ги умерят от земята...едва ли, БМД-то е доста по- благодатна цел
                            Идеята (теоретично) е че машината си пада готова за бой. Иначе като се пръснат екипажа и машината на 500 метра околовръст - докато се намерят един друг, докато намерят машината, па ако някой от екипажа го е отнесло на 2 км, па ако другия си е счупил крачето при приземяването... Та на теория има смисъл. На практика, доколкото съм чел, и най откачените екипажи си ги е бая шубе да го правят тоя фокус. Не напразно Маргелов е пратил сина си за изпитател, и според слуховете - на изпитанията в джоба си е имал ТТ с един патрон.
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Парашутния способ за доставка на хора и техника си остана доволно рисков и в наши дни .
                              За хората не е вярно.
                              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                За това пише, че е с екипажа. На мен ми беше интересно самото приземяване, вече не използват спирачни двигатели.





                                Последно редактирано от gabocvet; 24-09-19, 14:29.
                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X