Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    невероятна снимка от 1940г
    Прикачени файлове

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
      Парапланерът най- общо казано НЕ е плосък парашут тип крило. Би трябвало да знам, имам два...
      Добре, съгласих се.Парапланера и летящото крило са различни неща.
      Да се концентрираме върху главното-лично аз, не знам някъде по света(не само ВДВ) парашутно-десантни подразделения масово да използват летящо крило.Явно има защо.
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Дори и най богатата армия в света американската едни 50 години кара с един парашут Т 10 . Чак сега евентуално ще го сменят с правоъгълен МС 6 .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d89f79ba88.jpg
Прегледи:1
Размер:771.1 КБ
ID:5821461

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:48797529368_4b1d51137f_h-1.jpg
Прегледи:1
Размер:191.2 КБ
ID:5821462
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Дори и най богатата армия в света американската едни 50 години кара с един парашут Т 10 . Чак сега евентуално ще го сменят с правоъгълен МС 6 .
            Богатството няма нищо общо. Парашута е средство за доставка на личния състав до определена точка. Също като камиона или БТР-а. На аеромобилния кашик работата му почва като падне на земята. Дотогава просто се вози. И както никой не очаква обикновения кашик да е мехвод на БТР, така и никой не очаква обикновения аеромобилен кашик да е майстор на спорта в управлението на летящо крило. Не че не може, ама е скъпо и няма смисъл.
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FB_IMG_1569569271634.jpg
Прегледи:1
Размер:51.9 КБ
ID:5821475

              Рънътъ е много важно нещо.
              За който не знае френски от как Амедее го нема - търсят яйца
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Парадът по случай седемдесетата годишншна на КНР



                Всички останале тук
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                  Богатството няма нищо общо. .
                  Има и още как . В днешно време обучения десантчик е много скъпа стока и да го пилееш заради скапани парашути даже и руснаците вече не могат да си го позволят . Не напразно американците а и нашите минават на парашути тип крило които са с много добра управляемост ; голяма товароносимост и значително по ниска скорост на приземяване . Мина времето на големите лошо обучени и въоръжени армии . Сега един военен специалист е скъп за обучение и нямаш възможност да го пилееш ей така . Даже и свикналите да живеят и воюват с нищо талибани и прочие измет загубиха войната срещу високите технологии . И простичкия като бобено зърно АК 47 от нашето време вече е доволно сложна щурмова карабина с всичкия прикачен инвентар .
                  Последно редактирано от sek.1; 02-10-19, 08:06.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    В модерна, професионална армия, всеки хайванин е скъпа стока. Щото го обучават да си знае работата, а не да боядисва бордюри и да бие плочи на генералски вили. Разгледай ютюб канала на Иван Руденко (Rud&Co) и сметни колко кинти американската армия е набила само в него. А човека не е ултра-супер спецназовец, а обикновен хеликоптерен техник.

                    Скапани парашути не ползва нито една армия на света. Пък било то и съветската/руската. Мисля сам можеш да си отговориш защо.

                    Защо парашути тип крило не се използват за масови десанти на обикновени аеромобилни войски - вече съм писал, не мисля че има нужда да се повтарям.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      ... Даже и свикналите да живеят и воюват с нищо талибани и прочие измет загубиха войната срещу високите технологии . ...
                      Изгубили ли?!? Последно като четох - контролираха къде 50% от територията. Това - след 18 години война срещу хай-тек армии на САЩ и НАТО ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:48834614202_b1e791140b_b.jpg
Прегледи:1
Размер:252.8 КБ
ID:5821873

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:48834071618_cb1e1a075c_b.jpg
Прегледи:1
Размер:138.6 КБ
ID:5821874
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Изгубили ли?!? Последно като четох - контролираха къде 50% от територията. Това - след 18 години война срещу хай-тек армии на САЩ и НАТО ...
                          То никой не се напряга да им отнема това което контрлолират . В Афганистан трудно можем да говорим за пълен контрол по тия чукари . Според мен са избрали по правилната стратегия от руснаците. Висият си горе разни БЛА и като се появи интересна цел я опукват с малък високоточен боеприпас . Ако има по голям зор пращат специалните части .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            [ATTACH=CONFIG]996803[/ATTACH]
                            Тия съвременни възстановки често пъти са една гротеска, но все пак да попитам. Това CS на катарамите значи ли нещо, и какво?

                            Бате Коко, тия снимки, както на 6131 например, ако са твои, казвай по някоя дума за назе дето не сме наясно. Евентуално откъде са, какво има на тях...

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                              Тия съвременни възстановки често пъти са една гротеска, но все пак да попитам. Това CS на катарамите значи ли нещо, и какво?
                              Значи. Това е емблема от епохата на Гражданската война в САЩ - буквално е "Щати на Конфедерацията" (Confederate States). Има го и във вариант CSA (Confederate States ot America).
                              "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                              2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Благодаря. Демек, това са южняци-веселяци.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X