Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинговане на оръжие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тунинговане на оръжие

    Колеги, интересувам се как стои у нас въпроса с тунинговане на оръжие?Има ли някакви специялни изисквания и законови положения?Има ли проблеми с части поръчани от чужбина да минат митница и да бъдат доставени?Предполагам, че за цеви, затвори има някакъв специален режим и разрешителни, но за приклади, ръкохватки, пълнители, ложи, пламегасители може би няма проблем да си закупиш и внесеш свободно?Питал съм оръжейника, чиито услуги ползвам, но той ми отговори, че не се занимава с тунинг и не е наясно как стоят нещата, но знаел за хора, които свободно си внасят такива неща от чужбина и също толкова свободно си ги продават.Чел съм в някои теми из форума, има хора специалисти, които със сигурност могат да ми отговорят конкретно, да ме насочат и да ми помогнат, но е неудобно да им задавам такива въпроси на л.с. директно.Така че ако имате желание и знаете, споделяйте в тази тема коментари.
    Всеки трети е шести

  • #2
    От: Тунинговане на оръжие

    Явно всичко е обвито в мистерия или представлява тайна, та никой нищо не коментира.Или пък някой си мисли, че друг ще му вземе хляба.Ако модераторите преценят, да тръкнат темата.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #3
      От: Тунинговане на оръжие

      Трудно ще е, някой да каже нещо, въпросът Ви е много общ. Промяна в конструкцията на което и да е оръжие е забранена. Освен ако не е в завод лицензиран от Министерство на промишлеността и само след съгласуване на документацията по съответен ред. Правени са някои опити, но практиката показва, че само изготвянето на документацията струва повече пари, отколкото са очакваните приходи, пазарът ни е малък за такива упражнения. Колкото до подмяна на приклад, ложа, полуложа (където ги има) то това не е тунинг, може всеки да си го направи сам. Вносът на части е възможен, стига те да се са указани в закона като основни за оръжието, тогава влизат по специален ред. Тук обаче възниква друг проблем, у нас този внос е ОК, но от САЩ да речем износът не е лесна работа, там законите са други...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        От: Тунинговане на оръжие

        Всичко що не е от рода на цеви и затвори - може да се поръча.За моя SLR 97 Lux поръчах полуложа,надцевна кутия с Уивър база и нов приклад.
        За какво оръжие става въпрос?

        Коментар


        • #5
          Благодаря, Венци!Полезно ми е.

          Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
          Всичко що не е от рода на цеви и затвори - може да се поръча.За моя SLR 97 Lux поръчах полуложа,надцевна кутия с Уивър база и нов приклад.
          За какво оръжие става въпрос?
          За сайга-та.Интересуват ме точно тия неща, без цеви и т.н.Сигурно знаеш, популярен тунинг в стил тактическо - приклад, пистолетна ръкохватка и още един-два пълнителя за по 10 броя.Искам да знам да си ги поръчвам ли смело.Също така ме интересува блокажа на затвора.Мисля, че оръжейник може да монтира допълнително някава планка с пружина и да получа задръжка на затвора, каквато нямам.
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 13-01-13, 10:12.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #6
            От: Тунинговане на оръжие

            Затворна задръжка, приклада, ръкохватки, пълнители и ако искаш даже и редуктор на отката можеш да си поръчваш колкото си искаш. Въобще части без фабричен номер можеш колкото ти трябват, но такива, за които се изисква разрешение от полицията за придобиване/цев, цевна кутия,затвор или затворен блок/, не става. Прецени си само дали цената на детайла и пощенските разходи ще ти са по възможностите и провери първо в БГ и тогава хуквай по другите производители и доставчици.
            LZ3YG

            Коментар


            • #7
              От: Тунинговане на оръжие

              Би трябвало да се изпълнява от лицензирани фирми ,иначе самоделни инициативи ,колкото щеш,но са незаконни !Полето за действие е много широко за всички ентусиасти,ама ,по закон е майка плаче................!Мога да си тунинговам само въздухарки и лъкове!Специалистите по Закона да кажат!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #8
                От: Тунинговане на оръжие

                Благодаря, колега парапонера!Ще съм благодарен ако ме насочиш къде/при кого в БГ да търся, ако е по-удачно на л.с.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #9
                  От: Тунинговане на оръжие

                  За да си разглобя/сглобя оръжието и да го почистя също ли трябва лицензирана фирма? В закона и правилника много точно е упоменато какво може. Всичко може, но за някой неща се изисква определена документация за закупуване и превоз, съхранение, носене и употреба.За някои се изисква разрешение лично от Министъра на ВР. Приклади, ложи, полуложи, мерни прибори,пълнители и всякаква карантии с изключение на затворен блок, цев, заглушители и боеприпаси са на свободна продажба и монтаж. При "тунинг" на оръжие системата разчита, че ако има нещо нередно, некачествено и незаконно, то рано или късно ще бъде хванато на техническия преглед (принципно де, знаете как си минава в БГ).
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тунинговане на оръжие

                    Колега,
                    От всичкото дето си го написал само затворната задръжка изисква сериозна модификация на оръжието, че и на пълнителите за него. Аз съм си мислел да слагам такава и на Галила и на М 9 F ката. Оказа се тегава работа, за това сега за Галила си поръчах един адаптер за пълнители на М16, който има като бонус и затворна задръжка. Останалото.... мисля че може да се уреди. Проблема специално със Сайга , е че братският еврейски народ не правят ъпгрeйди за такава и трябва да се търси в Щатите - което е една идея по- тегаво - но не невъзможно.
                    За Сайга специално - ето това са твоите хора:
                    http://www.atigunstocks.com/105-saiga
                    Последно редактирано от Mad Dog; 15-01-13, 22:44.
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тунинговане на оръжие

                      Ако си навия една резбичка на цевта на биатлонката и на нея завинтя един дулен спирач за фасон, да очаквам ли проблеми? Мушката съм я махнал отдавна.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тунинговане на оръжие

                        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                        Ако си навия една резбичка на цевта на биатлонката и на нея завинтя един дулен спирач за фасон, да очаквам ли проблеми? Мушката съм я махнал отдавна.
                        Ако е само спирач... не - ФнимаФай да не е някакъв друг цилиндър.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тунинговане на оръжие

                          Тъй де. В касата ще стои със спирача.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тунинговане на оръжие

                            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                            Колега,
                            От всичкото дето си го написал само затворната задръжка изисква сериозна модификация на оръжието, че и на пълнителите за него. Аз съм си мислел да слагам такава и на Галила и на М 9 F ката. Оказа се тегава работа, за това сега за Галила си поръчах един адаптер за пълнители на М16, който има като бонус и затворна задръжка. Останалото.... мисля че може да се уреди. Проблема специално със Сайга , е че братският еврейски народ не правят ъпгрeйди за такава и трябва да се търси в Щатите - което е една идея по- тегаво - но не невъзможно.
                            За Сайга специално - ето това са твоите хора:
                            http://www.atigunstocks.com/105-saiga
                            Мда, и аз точно от щатите съм се засилил да поръчвам, знаеш там с тия пушки къв кеф си правят.Благодаря, също и на останалите колеги, които изказаха мнения!! За затворната задръжка ще го мисля когато се запозная по-подробно с изпълнението на това задание.И за стрелбата с тая цев с онези боеприпаси(питанията са в другата тема) горе-долу съм наясно вече.Ке пуцам, па дано се не троши.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тунинговане на оръжие

                              Да ме прощавате, ама смятам, че прикладите на АТИ не стоят никак добре на СЛР-а. Някаква американска изгъзица на руско оръжие. Рамковите ми стоят много по адекватно. Мое си мнение, не ангажирам никого.
                              Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                              "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X