Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

    Първоначално публикуван от Shifta Преглед на мнение
    Мина доста време/няма да си търся поста от кога е/ и имам запитвания на лични как е полиамида,та ще го напиша направо по темата в която показах ,че го сложих и замених лагерите с него.Ами не знам в какво състояние би бил един лаген на година да речем,би трябвало и той да не е мръднал,но полиамида също не е,сложил съм гресьорки но си признавам само веднъж вкарах по простата причина че нямам такаламид,затова пък преди седмица отворих да смажа ръчно и да видя какво става...Всеки сам си избира и решава какво и как,аз макар и оборван тогава си смених лагерите с полиамид,всичко ми струваше 15-20 лв
    А полиамида към алуминия как е захванат. Смисъл кое гарантира, че триенето ще е между втулката и полиамида а няма да е между алуминия и полиамида.
    EXC TPI 2019

    Коментар


    • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

      Ами гаранция Франция ....или казано като го набиеш в алуминия и размера за там е плътен,а втулката и вътрешната част си има леко промазано въртене,занесох нещата на стругар,той изготви детайлите,полиамида пак се яде от нередовно смазване,също така и работата на задното окачване,ако не са смазани всички тези 4-5 детайла имат триене а то оказва влияние/не случайно там са лагери!/ варианта със смяна на европейски размери лагери,и разтъргване за техния размер е по добро,така сложих на амортисьора отдолу,за другите не съм пробвал/останаха с полиамида/,продадох мотора така

      Коментар


      • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

        Няма смисъл от промяна... ако имаш добра цена в някой магазин за лагери. В момента съм поръчал два броя с размер 20-30-27 на Койо и цената ще е между 15-20лв. Същия лагер в Ямаха е 38лв. С полиамид или някакъв такъв материал ще е много по евтино. Също така от тези материали има и самосмазващи, единствено ме притеснява да не превърти по някаква причина втулката и да изяде някой кокал. Като стигна до ремонт на тези лагери тогава ще мисля какво ще слагам.
        EXC TPI 2019

        Коментар


        • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

          Все си мисла че варианта с гресьорките е доста удачен само да има кои да ми разпробие болтовете.
          0878424143
          0887424150

          Коментар


          • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

            Според мен, специално за амортисьора не е много хубаво да е с втулки. Дори човек да успее да го "центрира" перфектно-перпендикулярен на рамката и вилката.... в момента в който се "отвори" дори и малък аксиален луфт на вилката или кокала, за който е закрепен отдолу , усилието ще се пренася радиално в стеблото на амортисьора и ще се скапе той. Предполагам и за това са си сложили оригинално сферични лагери.

            Иначе болтовете на амортисьора,поне на WR400 не са нищо особено т.е. 8.8 якост Пробиват се лесно, дори и да се "объркат" ,лесно могат да се заменят и с по-голяма якост 10.9..12.9,тъкмо би се компенсирала и здравината им въпреки отвора, спрямо оригиналните. Аз си се занимавам само за хоби в свободното време ,но тази операция по пробиването предполагам,че ще е на символична цена, в която и да е работилница със струг,предвид,че е удобна ,няма някаква сложност или да се гонят точни размери.

            Коментар


            • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

              При мен на алуминиевата рамка амортисьора не се върти както при желязната, сега дали защото все още всичко е ново или лагерите са други, нямам си и на идея. До колкото знам има някаква промяна в размера на лагерите при алуминиевата рама.
              EXC TPI 2019

              Коментар


              • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                Може би са правили сметка човек да си поддържа мотора постоянно в добра форма,
                .... дават ги и двата варианта, с два сферични и сферичен и иглен.








                Иначе за самата кинематика имах предвид,че с игления няма да може да се самонагажда,като му сее разхлопа вилката и ще се опитва да криви стеблото на амортисьора.


                Коментар


                • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                  Кажете от къде мога да си поръчам всички лагери на линка(също на "чупещата" рама) и колко струват?Мотора е Хонда ЦРЕ 250 2003.

                  Коментар


                  • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                    http://www.allballsracing.com/ymmsea...earchfromhome/

                    Опитай тук.

                    Коментар


                    • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                      Съвместими ли са линковете от хонда цр 250 2003 и хонда црф?

                      Коментар


                      • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                        http://www.allballsracing.com/27-1125.html
                        http://www.allballsracing.com/28-1037.html

                        Коментар


                        • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                          Здравеите колеги, имам следния проблем: износиха ми се дистанционните втулки на задната ос някой знае ли от къде може да се поръчат, или пък могат ли да се направят при стругар мотора е KAWASAKI KX 450 F 2006 година, мерси предварително.

                          Коментар


                          • От: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                            Здравейте,колеги имам един въпрос.Лагерите на задната вилка (swing arm-a) на Бета 450 РР 2009 година,същите ли са като на ктм?И ако да от какъв ктм стават?Благодаря

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X