Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: WR domination - синята мания

    Първоначално публикуван от Shifta Преглед на мнение
    Полиамит или казано (тефлон)хондата е готова остана само моя....
    Не ми се вярва да издържи дълго.Дано не съм прав.
    Търси лагери,това е незадоволителен компромис.

    Коментар


    • #62
      До: WR domination - синята мания

      Първоначално публикуван от Shifta Преглед на мнение
      Полиамит или казано (тефлон)хондата е готова остана само моя....
      Сега оства да чакаме впечатления и да го правим и ние
      Да не забравите да се похвалите след година?!

      Коментар


      • #63
        До: WR domination - синята мания

        И на мене лагера(на шока) долу, беше разбит.Но нали сме Българи, та му сложих нови игли(пилих ги от каре,че са по дълги)Искараха към 3-4 мес.Та сега съм си направил такава втулка.Само че по средата съм сложил железна между болта и тефлона.Сега чакам да се разбие лагера, и тогава ще я сложа да вида колко ще искараТО по принцип тефлона го дават як,но на тия удари там знам ли

        Коментар


        • #64
          До: WR domination - синята мания

          Първоначално публикуван от BOBI-WR Преглед на мнение
          И на мене лагера(на шока) долу, беше разбит.Но нали сме Българи, та му сложих нови игли(пилих ги от каре,че са по дълги)Искараха към 3-4 мес.Та сега съм си направил такава втулка.Само че по средата съм сложил железна между болта и тефлона.Сега чакам да се разбие лагера, и тогава ще я сложа да вида колко ще искараТО по принцип тефлона го дават як,но на тия удари там знам ли
          Честно... не мога да повярвам, че карате мотори за толко пари, а се стискате за едно две лагерчета
          2010 CRF 250 R

          Коментар


          • #65
            До: WR domination - синята мания

            crf-фа стана 6+,няма мърдане,всичко си остава както е(оригиналния болт,оригиналната втулка която е в лагера и семерингите макар и опечени),само се заменя лагера,здравината е голяма и не след година колеги ами и след 5 няма да е мръднало както тия смотани лагери,площа на стъпката е още по голяма и здрава,първо за там няма нужда от лагер защото няма пълен кръг,обисмисля се,сложили са лагери защото излиза скъпо да правят втулки от месинг или друго,бухват лагерите и хоп готово,като се разбие поръчваш и слагаш пак,ама поръчваш и семеринги и тя цената става добра,и след годинка ай пак на ново,това го показахме на доста майстори в бранша(сругари)и мнението има беше единодушно,четох че някой слагал гресиорки и тн,това е най-простия и най-лесен начин,не карам никой да го прави,реших да споделя идеята която реализирахме с един колега,все пак затова е форум всеки да казва и на другите каквото знае и е полезно

            Коментар


            • #66
              До: WR domination - синята мания

              Добре де, Shift, нали сложи нов лагер, ползвайки старата втулка? Защо сега ще си правиш такива експерименти? Честно казано, тоя тефлон, колкото и да е здрав, според мен няма да издържи и едно каране. Хората неслучайно са сложили лагери там. Я си представи колко удари ще поема точно тази втулка само на едно каране?!
              Иначе точно това лагерче, доколкото помня в Ямаха беше около 45лв. Може и да бъркам де.. Семеринги има, намират се всякакви размери.
              Мисля, че в интернет се продават комплекти от всички лагери по окачването, и предполагам с доставката няма да са повече от 250лв. Моят лагер под амортисьора също има луфт, но си карам така засега, а и не съм виждал мотор да няма луфт там.
              Колко излиза с тази втулка? Как я обработвате - на струг ли? Интересно ми е след един месец да напишеш пак впечатления?

              Коментар


              • #67
                До: WR domination - синята мания

                Дано това дето сте решили да направите да не доведе до по-големи проблеми,защото не вярвам другите работи да са по-евтини от лагерите.
                [IMG]http://store.picbg.net/pubpic/B2/4C/dd3f0e843d6fb24c.gif[/IMG]

                Коментар


                • #68
                  До: WR domination - синята мания

                  [quote=ACCELERATOR;683496]Добре де, Shift, нали сложи нов лагер, ползвайки старата втулка? Защо сега ще си правиш такива експерименти? .........

                  да смених номер 1,обаче имам да бутна и тия от номер 2(няколко са),можеби всички са скептично настроени защото изглежда хем просто хем ново и не правено до сега,НО както казвате то времето ще си покаже

                  хондата я сголихме тая вечер,но апарата не беше с мен да ви покажа снимки,но по моя ще документирам всичко,чакам само добро време че да го пръсна на парчета,пустия му crf250ф се оказа по лесен,пада само троиката а там са и 5те лагера,лесно бързо и удобно,наште нещо се излагат обаче
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #69
                    До: WR domination - синята мания

                    При мене бяха съсипани само тези.
                    Червено,позиция-3.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #70
                      До: WR domination - синята мания

                      Честно... не мога да повярвам, че карате мотори за толко пари, а се стискате за едно две лагерчета

                      Не се стискаме,ама на жената баща и е стругар.Та само вика ще ги прее..ме тия японци
                      Последно редактирано от BOBI-WR; 20-03-09, 22:13.

                      Коментар


                      • #71
                        До: WR domination - синята мания

                        Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
                        Честно... не мога да повярвам, че карате мотори за толко пари, а се стискате за едно две лагерчета
                        Да бе Мите, ама преди две години като ми пойскаха за две лагерчета 300 лева и се окумих.Е кажи ми сега какво им струва толкова.
                        Ама нали знаете че босия се е@е в тръните а болния на легло.Това е истината,и за това ме е яд на търговците.

                        Коментар


                        • #72
                          До: WR domination - синята мания

                          Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                          Да бе Мите, ама преди две години като ми пойскаха за две лагерчета 300 лева и се окумих.Е кажи ми сега какво им струва толкова.
                          Ама нали знаете че босия се е@е в тръните а болния на легло.Това е истината,и за това ме е яд на търговците.

                          Не си струват парите,аз затова и първия път не взех оригинален а си намерих друг,даже си беше и по дебелостенен от оригиналния,хубаво е да се ползват обаче оригиналните втулки от лагерите защото са доста добре закалени,но работата е там че така измислено с лагери и с тия пикочави семеринги бързо всичко сдава багажа и става на мармалат,а защо смятате че един иглен лагер е по здрав от полимита

                          Коментар


                          • #73
                            До: WR domination - синята мания

                            Първоначално публикуван от Shifta Преглед на мнение
                            Не си струват парите,аз затова и първия път не взех оригинален а си намерих друг,даже си беше и по дебелостенен от оригиналния,хубаво е да се ползват обаче оригиналните втулки от лагерите защото са доста добре закалени,но работата е там че така измислено с лагери и с тия пикочави семеринги бързо всичко сдава багажа и става на мармалат,а защо смятате че един иглен лагер е по здрав от полимита
                            Лагера си е лагер тефлона е хубав матерял износоустойчив и не иска смазване но подобни натоварвания и то с удари и разпределени на толкова малка площ ще му дойдат в повече пробвали сме доста неща да заместваме с тефлон в повечето случай без успех. На доминатора ми имах подобен проблем и го решихме по следния начин конзолата беше с диаметър примерно 22мм широчина 40мм и болт 10мм чудихме се чудихме и го измислиме много просто с някакво лагерче което е примерно широко 10мм вътрешно е 10мм и е с диаметър примерно 23мм и си е напълно стандартно капсоловано е с метални капсуловки и цената му е 5-6лв примерно номера му е 6203 или някакво друго не го помня престъргахме козолата на 23мм и бам вътре 4 лагерчета и готово проблеми повече не съм имал това го давам само като идея.
                            Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                            Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                            Sofrace Offroad Team

                            Коментар


                            • #74
                              До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                              Аз мога да ви предложа още по-яко решение,само че трябва да изчакате до Понеделник за да отида в магазина.Вълшебната думичка е "тампони за паразитен хебел за Мерцедес W124".На практика това е радиално аксиален плъзгащ лагер от две втулки като външната е облечена с гума(зачакайте , ще ви ги снимам и ще обясня подробно).На ТТ-то от пет години съм с такива и не са мръднали (въпреки ,че то не е много показателно защото го карам на асфалт,но съм 99% сигурен че ще свършат добра работа и на черно).
                              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                              Джон Кенеди

                              Коментар


                              • #75
                                До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                                Големичка ми се струва

                                Packing Unit:1Criteria дължина [mm] :50,5вътрешен диаметър [mm] :16външен диаметър [mm] :40материал :гума/металтегло [kg] :0,125необходими бройки :2Information обща информация:for steering arm
                                Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                                Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                                Sofrace Offroad Team

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X