Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

    Шифтче, как е полиамита? Резултати?

    Коментар


    • До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

      За протокола, частите дойдоха и бяха поставени на местата им (не можах да снимам, но няма нищо особенно в монтажа). Резултата е положителен, субективно задницата на мотора се чуства по-стабилна и реакцията към "газта" е по-директна и бърза (няма замисляне). Ще видим колко ще изкарат

      Коментар


      • До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

        Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
        Шифтче, как е полиамита? Резултати?

        Много доволно,Жоре,ама имам да сменям и тези от към двигателя,та затова се загледах и по темата какво е правил колегата..

        Та за полиамита наистина от тогава смених два пъти масло/на 800км,може и три/,наредил съм гресьорки ,защото определено се разсъхваше бързо,сега работата спи и мърка....явно собствениците на Японски моторетки сме прецакани със стандарта/размер/ на лагери които ползват,ето за КТМ и Бета дори Джартата беше писал нейде ,че се купуват каде се вика от железарията...

        Мислейки оня ден точно за тая част,лампата ми светеше различно,или разтъргвам и слагам евростандарти,то няма какво да се губи,и занапред ще се сменят с този размер,или изръсвам една шапка пари за оригинални/тук ми светеше в червено/.....светлина за полиамит там не ми е светвала ,там специално трябва да си е лагер и най-вероятно ще се прави реформа,ще има какво да разправям на внуците

        Коментар


        • До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

          Ето, хората са го измислили.
          Специлани неръждаеми втулки които понасят голямо натоварване, а самия болт има отвори за гресирване. Просто ама

          http://www.shop.synergyseals.com/pro...6&categoryId=3
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • До: CRF mania (само за пристрастени)

            Тези дни нямах работа и реших да прегледам окачването.




            Лагерите сменях точно преди година.
            И мотора не е каран от август до ноември.




            От осем лагера.....четири бяха напълно ръждясали.





            Явно проверката на 3-4 месеца е задължителна.
            ........................
            Иван Маринов
            CRF 250 X
            Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

            Коментар


            • До: CRF mania (само за пристрастени)

              Не на 3-4 аз го правя всеки месец и лагерите светят. Ако че не е хонда.
              МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

              Коментар


              • До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                Здравейте, предстоИ ми смяна на лагери... и т.н на задното окачване.
                Искам да си взема комплекти, каквито видях по-назаД в темата, обаче не знам какви, ако имат раЗмери, нито от къде.
                Моторът ми е Априлиа Рх 125.
                Последно редактирано от viki terzieva; 20-02-10, 11:18. Причина: правопис

                Коментар


                • До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                  Питай някой от колегите от форума, коИто продават части. Може да имат цял комплект. Другият вариАнт е да ги свалиш и да ги занесеш в някой магазин за лагери,да ти ги премерят - може да имат такива.
                  Последно редактирано от viki terzieva; 20-02-10, 11:17. Причина: правопис

                  Коментар


                  • До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                    От къде мога да купя такъв комлект за DRZ400 ?

                    Коментар


                    • До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                      Цаката е болта на лагера да е с гресьорка, при мене е така и никога не съм сменял лагери. Тия дни когато си пребоядисвах рамката и свалих задния шарнир, Всичките лагери светеха, просто веднЪж сложите ли сИ болтове с гресЬорки, само ще карате и никога няма да се налага да сменяте лагери.
                      Последно редактирано от viki terzieva; 20-02-10, 11:17. Причина: правопис
                      0 8 76 36 8 542

                      Коментар


                      • До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                        Какъв мотор караш колега? От кЪде да си намеря такива болтове с гресьорка.
                        Последно редактирано от viki terzieva; 20-02-10, 11:16.
                        Аз съм българче.Обичам наще планини зелени.

                        Коментар


                        • До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                          Карам Ямаха тт600, но моторът така ми дойде с гресьорки, иначе съм 100% сигурен, че болтове с гресьорки продават и в представителството на всяка марка мотори.
                          Последно редактирано от viki terzieva; 20-02-10, 11:15. Причина: правопис
                          0 8 76 36 8 542

                          Коментар


                          • До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                            Моят мотор също е ТТ600 и има гресьорки на болтовете. Наистина с подходяща грес и редовно смазване почти нямат износване, но стария ми амортисьор изпусна баш на един скок(знам, че мотора не е много за скокове ама амортисьора си беше калпав, сега е OHLINS и е ок) и така изтряска при преземяването, че разби два лагера на кокалите Проблема е, че от ямаха са невероятно скъпи (около 600лв. всичките) Ще се търсят други. При моя модел на един от всичките лагери има семеринги (на останалите са капачки с гумени уплътнения) които също трябва да се прегледат иначе знаете какво става

                            Коментар


                            • До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                              Аз сега си вземах Яамаха yz450f и реших да си проверя лагерите,просто всичките лагери на окачването отзад бяха в окаяно състояние(страшна ръждилка),явно никога неса смазвани от предишния собственик
                              YAMAHA YZ450F / Mitsubishi Pajero 3000 V6 / Opel Astra/ suzuki samurai 1.3i

                              Коментар


                              • До: Лагерите на задното окачване-проверка,поддръжка и замяна

                                Ми сега колега приготвяш едни 150-160лв за лагери и си готов.
                                0878424143
                                0887424150

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X