Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви пиньони да сложа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какви пиньони да сложа?

    Колега Аз на стария ми мотор бях с пиниони 13/48 кавазаки клр 600
    С тези пиниони се успа за патеките Преди това беше с 15/45 и неставаше за кофти пътечки ,сега е фъркотевица

    Коментар


    • До: Какви пиньони да сложа?

      Колега, ако даваш повече газчица, алуминиевия се топи много по-бързо макар че, уж има закалени алуминиеви, но същата работа. Ако искаш пиньона да ти е лекичък и здрав купи си алуминиев с метални зъби комбинацията е добра,съответно и цената е нагоре.

      Модератор: С подобен правопис, мненията Ви няма да виждат бял свят.
      Последно редактирано от Тануцо; 01-02-10, 11:58.

      Коментар


      • До: Какви пиньони да сложа?

        Здравейте колеги,
        Имам Suzuki DR 650 SE 97г в момента е с преден зъбак 15 и заден 41. Не ги смених като го взех защото мислех ,че ще карам смесено да ама не само в гората и се убих да падам. Разбира се вината не е само в зъбаците а предимно в мен но все пак искам да ги сменя и ако някой има опит моля за съвет като и не искам да се получи и обратния вариянт да обръщам мотора върху себе си.

        ПП прочетох темата ама се обърках още повече

        Коментар


        • До: Какви пиньони да сложа?

          уффффф , с тия е направо за moto GP , ръгай 14 отпред и най-малко 46 отзад
          "Суетата, е любимият грях на дявола"!

          Коментар


          • До: Какви пиньони да сложа?

            Току що разгледах в сайта на NHM и за пиньони за моя мотор Априли рх 125 пише, че му трябват 49/14 като сега съм с 49/13. По-добре ли ще е да сложа тези пиньни добри ли са като качество и каква е цената им горе-долу?
            Последно редактирано от PERITOL; 05-03-10, 18:39.

            Коментар


            • До: Какви пиньони да сложа?

              Не е лошо да сложиш както ти ги дават.
              Скоростите ти ще станат малко по дълги.
              Венците на NHM са супер качество на добра цена.
              Мисля че комплект преден и заден венец са 50 или 55лв.

              Коментар


              • До: Какви пиньони да сложа?

                Аз,карам със заден 50 и преден 13 ,но мотора ми е кросов из 426.Скъсил съм го до колкото позволява.

                Коментар


                • До: Какви пиньони да сложа?

                  Пиньоните на NHM вече са монтирани и тествани.Цената е 60 лв.Сега на моторчето му е малко по-тегаво когато тръгва по някоя засукана пътечка ама ще му свикна.А и от тая фирма са много коректни защото един приятел си поръча но в последствие се оказа че задната капла не е от същия мотор и те му казаха че ще му пратят нов който става и другия ще си го вземат.

                  Коментар


                  • До: Какви пиньони да сложа?

                    Първоначално публикуван от PERITOL Преглед на мнение
                    Пиньоните на NHM вече са монтирани и тествани.Цената е 60 лв.Сега на моторчето му е малко по-тегаво когато тръгва по някоя засукана пътечка ама ще му свикна.А и от тая фирма са много коректни защото един приятел си поръча но в последствие се оказа че задната капла не е от същия мотор и те му казаха че ще му пратят нов който става и другия ще си го вземат.
                    Да и този приятел съм аз,
                    При мен стана следното... и аз сам с Априлиа, поръчак миналата седмица във вторик преден и заден пиньон и в четвъртак сутринта ги имах, обаче какво се оказа още на пръв поглед видях че задния несъответства и веднаха се обадих в офиса на NHM и им обясних как стои въпроса (като преди това измерих колко е стария венец) те ми казаха тази джанта е от Yamaha и че ще испратят друг венец, а този да го върна като си плата само Еконта за доставката още 7,30 лв. и на другия ден сутринта вече го имах венеца...
                    [SIZE=5][FONT=Comic Sans MS] UAZ 469 for off-road[/FONT][/SIZE]

                    Коментар


                    • До: Какви пиньони да сложа?

                      ще е възможно ли да получа координати или линк към сайта на въпросната фирма,че и аз трябва да сменям зъбаци и верига
                      в момента съм с комбинация 12/48 но ми се струва че новия комплект ще е 12/49 или 12/50
                      незнам много ли ще укъсеят предавките с два зъба
                      мотора е сузуки тс125
                      Последно редактирано от sabi1984; 23-03-10, 12:38.

                      Коментар


                      • До: Какви пиньони да сложа?

                        Eто колега това е което търсиш.


                        http://www.nhm-bg.com/index.html
                        0878424143
                        0887424150

                        Коментар


                        • До: Какви пиньони да сложа?

                          Аз в момента сменям на моя мотор предния зъбак и вместо 13 слагам 14 зъба,задния ми венец е 48.Вместо да сложа 52 отзад и 13 отпред аз сменям само предния с един зъб повече,защото предавателното число е 1 към 3,5 .Получава се че 13 – 52 или 14 – 48 е едно и също.Не виждам за много логично и практично да се слага зъбак по малко от 13 зъба отпред и още повече на 125 кубиков мотор.
                          Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                          0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                          Коментар


                          • До: Какви пиньони да сложа?

                            Първоначално публикуван от pepimotos Преглед на мнение
                            Аз в момента сменям на моя мотор предния зъбак и вместо 13 слагам 14 зъба,задния ми венец е 48.Вместо да сложа 52 отзад и 13 отпред аз сменям само предния с един зъб повече,защото предавателното число е 1 към 3,5 .Получава се че 13 – 52 или 14 – 48 е едно и също.Не виждам за много логично и практично да се слага зъбак по малко от 13 зъба отпред и още повече на 125 кубиков мотор.
                            Пепи, прочети пак какво си написал...
                            Доста объркващо, но след внимателно прочитане - с това което искаш да направиш ще постигнеш точно обратния ефект
                            Отпред един зъб нагоре намалява предавателното отношение, т.е. става по-бърз.
                            Отзад един зъб нагоре завишава предавателното отношение.

                            Всичко това е описано напред в темата прегледай я.

                            Коментар


                            • До: Какви пиньони да сложа?

                              Жоре ,като прочетреш какво съм написал и наистина е доста объркано но в случея ти имаш право.От толкова умуване накрая не излезна това което исках.Слагам по големия зъбак от пред зада мога да се възползвам от ниските обороти на мотора,защото Хускварната няма високи обороти.Какво се получава ,че с 13–48 както е сега мотора има много силни ниски и средни обороти,но когато премине този момент идва ред на високите обороти които ги няма .По време на каране мотора тръгва много добре и при изкачвания дори на 3 катери добре.Това от друга страна не ме удовлетворява защото много бързо изчерпва зоната на ниски и средни обороти.С по голяма предна предавка от 14 зъба се предполага че ще се увеличи скороста в предавките и така мотора няма да се изчерпва бързо в ниски и средни обороти.Трудно се кара когато отвори клапата на ауспуха ,става неконтрулируем.За това и слагам 14 отпред и 48 от зад.Предстои проба и ако не ми хареса следващия вариант е 13–51 или 52 отзад.

                              п.п Благодаря за корекциятарадвам се когато грешим и се поправяме по интелигентен начин.Поздрави
                              Последно редактирано от pepimotos; 23-03-10, 20:09.
                              Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                              0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                              Коментар


                              • До: Какви пиньони да сложа?

                                Има логика в мисленето ти.
                                Но все пак всичко зависи и от типа трасета, които ще искаш да караш.
                                Принципно един зъб на предния пиньон се усеща осезаемо и понякога е нужно да се пипа по-прецизно, а именно по 1 или 2 зъба отзад.
                                Но всичко това е до лични убеждения и потребности спрямо трасетата и техниката ни на каране.
                                Нещата са доста индивидуални като стане въпрос за предавателни числа. Това е истината.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X