Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви пиньони да сложа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Какви пиньони да сложа?

    Идеята не е да си скапя веригата, а да разбера кога и как. За пиньоните е същата история, не мога да викам неволята - трябва да се науча!

    Коментар


    • #62
      До: Какви пиньони да сложа?

      Някой да знае DR250 с колко е отпред и отзад? Сега като чета се сетих че на моя май отзад е по-голяма. Така го купих. Но ще дойде момента за смяна и искам да знам човека преди мен с колко е сменил бройките.

      Коментар


      • #63
        До: Какви пиньони да сложа?

        Първоначално публикуван от mr_n00n3 Преглед на мнение
        Идеята не е да си скапя веригата, а да разбера кога и как. За пиньоните е същата история, не мога да викам неволята - трябва да се науча!
        Хубаво , слагаш на първа , буташ мотора назад и като се опъне отгоре веригата , отдолу трябва да имаш 4 пръста луфт в центъра на веригата (нагоре и надолу като я движиш).
        Това ти е достатъчно за сега.Като я опъваш , внимавай , има маркери на шарнира , от двете страни трябва да са на един и същ маркер(брой резки).
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • #64
          До: Какви пиньони да сложа?

          Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
          Хубаво , слагаш на първа , буташ мотора назад и като се опъне отгоре веригата , отдолу трябва да имаш 4 пръста луфт в центъра на веригата (нагоре и надолу като я движиш).
          Това ти е достатъчно за сега.Като я опъваш , внимавай , има маркери на шарнира , от двете страни трябва да са на един и същ маркер(брой резки).

          Писах, писах преди и накрая ми изчезна нета и всичко отиде по дяволите! Та сега пак ще пиша!
          Другото хубаво колега ама не забравяй че тука четат доста хора с различни дебелини на пръстите, та не се знае тая мярка как ще се възприеме ! Да не вземе да стане некоя грешка че веригите са скъпи!
          По-добре е вместо с пръсти да се мери с дърводелски метър примерно, или пък с обикновенна ученическа линийка!
          Според мануала на моя мотор (Ямаха ХТЗ660) свободния ход нагоре надолу на веригата го дават от 2,5см. до 4,5см.
          Когато мотора не е натоварен и е изправен вертикално (а не наклонен и подпрян на стъпенка), стъпил и на двете си колела свободния ход трябва да е около 4,5см но не повече!
          Когато мотора е стъпил на двете си колела вертикално спрямо земята и е натоварен с максимално допустимия му товар (пише го в мануала или някъде по табелките по рамката), свободния ход трябва да бъде около 2,5см но не и по-малко!
          Разтягането на веригата се установява като се измери растоянието между няколко ролки! Например за моята верига (520 - цифрите ги има на звената на веригата отстрани), разстоянието между 11 ролки трябва да бъде не по-голямо от 150мм. Когато това разстояние стане по-голямо, започва активно износване на зъбите на венците, докато накрая се изострят като игли и започнат да се чупят! Най-добре е мверигата да се смени заедно с венците! Ако се сложи нова верига на стари поизносени венци, то тя няма да ляга плътно в леглата между зъбите (защото са износени) и по-бързо ще се разтегне до размера на старата верига!
          Надявам се Кики да не се сърди за допълненията ми, защото мисля че тези допълнения си бяха необходими за застраховка срещу грешки!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #65
            До: Какви пиньони да сложа?

            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
            Ако се сложи нова верига на стари поизносени венци, то тя няма да ляга плътно в леглата между зъбите (защото са износени) и по-бързо ще се разтегне до размера на старата верига!


            хмм...по скоро е възможно да се износят и счупят зъбаците отколкото новата верига да се разтегне...абе при всички случаи е най-добре новата верига да е в комплект с нови зъбаци
            "91 KDX200 "95 RM250 "99 YZ400F "00 YZ426F "04 CRF450R "07 CRF450R "08 WR450 "15 Beta300RR
            MG Racing Team

            Коментар


            • #66
              До: Какви пиньони да сложа?

              Първоначално публикуван от mr_n00n3 Преглед на мнение
              Идеята не е да си скапя веригата, а да разбера кога и как. За пиньоните е същата история, не мога да викам неволята - трябва да се науча!
              E, ако си беше взел нов КТМ 450EXC Factory Racing щеше да знаеш

              DCRT®

              Коментар


              • #67
                До: Какви пиньони да сложа?

                Значи имам едино питане.
                Двигателя ми е ИЖ Планета. Сложен на АТВ рамка. Задните гуми са 22х10х10. Пиньоните не съм ги сменял. По принцип двигателя на ИЖето е яко говедо, и се движи добре, но на байр трябва да съм на първа скорост и на ниски обороти. Подам ли му газ почва да се тормози и даже спира, а спра ли няма тръгване. На асфалт се движи добре.
                Та въпроса ми ако увелича задния зъбак с 5-10 зъба дали ще получа повече тяга? И ако намаля предния зъбак 2-3 зъба има ли вероятност да се счупи двигателя. Коя според вас комбинация ще е най добра - да увелича много задния или да намаля предния без да пипам задния или и двата да променя.

                Коментар


                • #68
                  До: Какви пиньони да сложа?

                  Някъде беше коментирано (може и в тая тема да е било), че е по-добре да увеличиш задния, а предния не го пипай, защото като намалиш предния зъбите стават по-малко и живота на зъбака се скъсява (перифразирам по памет, но е нещо от тоя род )
                  Hristo Draganov
                  http://htftp.domainbg.com/HD/

                  И аз искам България чиста ! ! !

                  Коментар


                  • #69
                    До: Какви пиньони да сложа?

                    Първоначално публикуван от iva_kx Преглед на мнение
                    E, ако си беше взел нов КТМ 450EXC Factory Racing щеше да знаеш
                    е хайде сега, неи дето сме с не фактори КТМ-и нямаме ли такава лепенка
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • #70
                      Въпрос относно пиньоните на Доминатор 650

                      Кое ще има по голям ефект да сменя задния пиньон, който в момента е 48 зъба и да сложа 52, или да сменя предния, без да пипам задния?

                      Коментар


                      • #71
                        До: Въпрос относно пиньоните на Доминатор 650

                        Какъв ефект искаш да постигнеш, по-бавен или по-бърз да е мотора, зависи в какви условия караш...
                        KTM Fen

                        Коментар


                        • #72
                          До: Въпрос относно пиньоните на Доминатор 650

                          Смени задния,ще останещ мн. доволен.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Какви пиньони да сложа?

                            Един приятел също се чудеше много по този въпрос и смени само предния с по-малък и остана наистина доволен
                            Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

                            Коментар


                            • #74
                              До: Въпрос относно пиньоните на Доминатор 650

                              Мисля да сложа заден с 52 зъба. Предполагам , че ще катери много по-лесно.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Въпрос относно пиньоните на Доминатор 650

                                Първоначално публикуван от john Преглед на мнение
                                Мисля да сложа заден с 52 зъба. Предполагам , че ще катери много по-лесно.
                                Разбира се.
                                KTM Fen

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X