Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви пиньони да сложа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

    Вие да не сте абонатни донори,какви са тия 120км

    Коментар


    • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

      Краси замислих се в думите ти, но не мога да се задълбоча нещо в момента.Най-голямата промяна който мислех да правя беше да смъкна отзад на 50, но имам още време да мисля по-въпроса.

      А за тия 120км/ч, защо да сме донори?Просто понякога си караме и по ралиджийско.По състезания из БГ има регистрирани максимални скорости от по 150км/ч ако не се лъжа.Пистаркаджийте като бръмкат с 250-300км/ч да не би да е по-малко опасно?А и все пак моята идея не е да вдигна 150км/ч, а да си поразтоваря малко двигателя когато карам с 80-90км/ч, а не да ми дава разход 9-10л на 100км, макар че ми е по-малък разхода де.
      Иван Маринов
      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
      ЕНДУРО ВАРНА

      Коментар


      • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

        Първоначално публикуван от ibri Преглед на мнение
        Вие да не сте абонатни донори,какви са тия 120км
        Мислех да се обадя още преди няколко поста ама викам да си замълча! Къде ще се вдигат тия 120 ???? Пък и с 300??? Хахава работа!
        Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

        Коментар


        • От: До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

          Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
          Единствения проблем за мен с моя 300 ехц е ниската максимална скорост. Просто мотора е 5 скорости и тавана е около 120км/ч. Ако му бутна зъбаците може да окуцее за кривото.
          Колега, направо ми насади комплекси с този пост . Какави са тия скорости? Аз ако успея да задържа 3-4 сек. секунди на макс. тука по Плана е голям празник за мене. Сигурно при вас са някакви страхотни, гладки прави, та чак да ти е бавен, ако пък говориш за на асфалт, ми е жал за моторчето....в гората 120 е като 400 на магистралата
          Последно редактирано от iassen; 14-07-10, 02:58.

          Коментар


          • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

            Както Ванко каза по-горе - различни трасета, различни изисквания. Дори Honda-та съм карал с около сто, но на равното, а TM-а просто не го карам по равни места... Честно казано имам усещането, че ако му навия газта както трябва ще докарам около сто-сто и двайсет дори и с текущата конфигурация (14/52), но... просто няма да издържа физически на подобна скорост на местата на които карам (а и честно казано не вярвам някой наистина да издържи). В един друг пост бях писал, че не мога да намеря достатъчно дълга права, че да сменя на пета - все още си е така. Единственият начин да стигна до пета скорост беше когато свиквах начално с мотора го карах с предавка по-нагоре, отколкото е необходимо - така разбира се трудно ще вдигнеш 120

            Коментар


            • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

              Тук не става въпрос за каране на ендуро с 120 км в час а за придвижване или прибиране когато си окъснял.
              Макар че по прави черни пътища без проблеми съм карал с 120 км/ч и мотора се държи стабилно.
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                Имам голям мерак за някой нов двутактов ендурак,обаче няма нищо изгодно.
                Оглеждам се постоянно и ако искочи нещо ще вдигам пушилката из балкана!
                Обаче Бетичката не си я давам!

                Коментар


                • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                  Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                  Имам голям мерак за някой нов двутактов ендурак,обаче няма нищо изгодно.
                  Оглеждам се постоянно и ако искочи нещо ще вдигам пушилката из балкана!
                  Обаче Бетичката не си я давам!
                  Beta-та за рали КТМ-а за урвите!
                  Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                  Коментар


                  • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                    Единствения проблем за мен с моя 300 ехц е ниската максимална скорост. Просто мотора е 5 скорости и тавана е около 120км/ч. Ако му бутна зъбаците може да окуцее за кривото.
                    ..НЕ може да бъде .300 ехс със стандартни зъбаци с лекота достига скорости над 140км/ч
                    дори с ехс 200 то съм вдигал скорости над 130 като до 115 вдига много бързо а нагоре тр да го изчакаш
                    с ехс 125 то съм вдигал до около 125-130км в час и ми се стори че бързо ги вдигна ..а може би имаше и още мелко но ме дожаля да го натискам повече а и едва ли щеше да има ефект..при това тази скорост я достигна с заден зъбак с 1 зъб повече от стандартния

                    ..всички тези проби обаче се случват абсолютно на пълна газ особенно от 80км в час нагоре усещането е като все едно ще се пръсне мотора..само че..той не се пръска ами си върви хихи без проблем
                    докато за повечето 4т тези скорости са си съвсем комфортни..с изключение на кросовите 250ф ки които също доста се дерат..с црф 250р съм вдигал 115-120 измерено по гпс но чуството бе все едно всеки момент някое бутало ще се покаже от някъде..докъто по големите ендуро 4т та 120 го нямат за нищо и си работят съвсем спокойно при такива скорости
                    Последно редактирано от mitkov; 14-07-10, 13:37.

                    Коментар


                    • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                      http://www.gearingcommander.com/
                      Този "калкулатор" за пресмятане на скороста в зависимост от това с какви пиньони и корони се кара го има и тук във форума в раздел "ходова част, окачване" , КТМ 450 ехс вдига 145 км.ч. със пиньон/корона 13/50 ,а стандартно е 14/50(т.е. още по-бърз) , но не ми допада стандартното съотношение , според мен винаги е по-добре мотора да бъде по бавен ,но да не се тормози толкова двигателя, като се кара по бавни технични трасета , и без това с хард ендуро скорости над 100 км.ч. са рискови заради това че центъра на тежеста на тези мотори е по-високо , гумите нямат такова сцепление ...абе с две думи няма смисъл , веднъж се отпуснах да покарам със 115 по един по-равен макадамов път - има адреналин , но после като помисли човек "ами ако някой турист или пастир излезе...няма да има реакция" ...

                      Поувлякохме се малко с тия скорости ,и забравихме заглавието на темата...
                      Последно редактирано от yurgana; 14-07-10, 15:59. Причина: правопис
                      "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                      Коментар


                      • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                        Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
                        Beta-та за рали КТМ-а за урвите!
                        Moже и да не е КТМ.Обаче поне 250 кубика.
                        Ама май няма голям избор.

                        Коментар


                        • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                          Поне при мен (а като съм виждал и с кого излиза да кара Пламен мисля че и при него ) не става въпрос само за прибиране по асфалт.Точно аз по асфалта повече от 60-70км/ч не вдигам.А за това дали може повече от 80-90 Митков го е описал точно както си е.Мотора си набира доволно много, но над 80 усещането е като че ли ще се разпадне.Ускорението пак си е на лице обаче.И така до 124км/ч където ми дожаля вече за мотора и след 2-3 припомпвания на газта видях, че повече не иска.

                          Често в моите излизания да карам има места по който може да се кара със скорости над 80км/ч.Доста са местата около Варна, а и реално погледнато тези скорости се достигат сравнително бързо.А по какво съдя че може да се кара с над 80 ли ... ами по-това че на 80 аз връщам газта за да не тровя мотора.Дали аз ще издържа до 90 и повече няма да ми устиска е друг въпрос, но както вече казах не веднъж идеята ми е просто да разтоваря мотора малко.

                          Както и да е.Темата е за съвсем друго.
                          Иван Маринов
                          Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                          ЕНДУРО ВАРНА

                          Коментар


                          • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                            Да, не става въпрос за по асфалта. Наистина имаме доста връзки по черни пътища, където може да се развърта яко. На 300-то не са ли му някъде към 8000/мин максималните? Достига ги, поне на звук, на 5-та. Сутринта ще броя зъби.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • От: До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                              Първоначално публикуван от iassen Преглед на мнение
                              Колега, направо ми насади комплекси с този пост . Какави са тия скорости? Аз ако успея да задържа 3-4 сек. секунди на макс. тука по Плана е голям празник за мене. Сигурно при вас са някакви страхотни, гладки прави, та чак да ти е бавен, ако пък говориш за на асфалт, ми е жал за моторчето....в гората 120 е като 400 на магистралата
                              Забрави за комплексите. На Плана и аз съм се чувствал в големи празници и то при скорости от около 45км/ч средна за 120 км преход, но с подготвен 4х4 по време на Бистрица.
                              Някак си поста ми е кацнал в тая тема и да се разговорим.
                              Има тук в провинцията релефни елементи, които се наричат "добруджански магистрали". Особенностите при тях е, че са връзки между населени места и дерета, чудни дерета. При денивелация от над 350м, морското ниво е като да си пред Плана, но от гледано горе на долу. Пътищата са широки, коловозести, тук-таме затревени, 4-ри-пръста-прахоляци и др.
                              Ако караш бавно е скука.
                              На последната Варна 4х4 първите даваха в това трасе към 80км/ч средна скорост при 320 км трасе.
                              И един риторичен въпрос: Как се стига от Варна до Девня(пистата за мотокрос)...на собствен ход?
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар


                              • От: Какви пиньони да сложа?

                                На въпроса за пътя до Девня мисля че мога да ти отговоря.Последните 2-3 пъти като ходя до Девня карам покраи магистралата от северната страна.След Игнатиево хващам към магистралата през полето и там успоредно на магистралата върви черен път.Стигам до Слънчево и от там от пясъчната писта пак хващам пътя през гората покраи магистралата.Лошото е че така стигам само до големите завой на магистралата и после го правя по асфалт до пистата.Пък и по пътя след Слънчево тук таме имам малко затруднения с един участък - не мога да намеря най-бързия и пряк път и малко въртележка става около Баново.

                                Като го гледам на картата то и сякаш няма бърз път по който може да се стигне до Пистата без да се кара поне малко асфалт.Пробвал съм и от южната страна на езерото покраи Белослав и крепоста на Разделна ама горе има някъв комплекс и огради и не можах да намеря как да сляза от крепоста долу.Пияния чичка който пазеше не ми отвори вратата и се връщах назад.

                                Вие как стигнахте с Боевски и другите като бяхте дошли като се запознахме?

                                Този пост и самият въпрос на Пламен сякаш са за Варненския раздел.
                                Иван Маринов
                                Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                                ЕНДУРО ВАРНА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X