Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви пиньони да сложа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: ttr 250

    Първоначално публикуван от ttr4o Преглед на мнение
    Здравейте, искам да попитам на колко километра трябва да сменям маслото на моя ttr 250? И също така в момента карам с венци 14 на 44, ще ги сменям и искам да попитам кои са най-подходящи за него. Повече го карам из гората. БЛАГОДАРЯ ВИ
    Те тук май нещо послъга колега.
    Или смени "из" със "из-вън"...или с "из пътищата в"...
    Щот тази комбинация повече мяза за аХсфалт!
    Майтап! Не се секирай! Така се почва .
    Mitsubishi L200 DobbleCab

    KTM XC 450 RW 2009
    KTM 350 SX 2011

    Коментар


    • До: Какви пиньони за ttr 250

      Колега мерси за сЪвета. мисля да му сложа пиньони 14на 48, а относно маслото -- 1000-1500км не са ли твЪрде малко километри
      Последно редактирано от Тануцо; 10-01-10, 21:08.

      Коментар


      • До: Какви пиньони за ttr 250

        По-хубаво е да го сменяш на 1000-1500км отколкото на 2500-3000км.И аз на моя клх го сменям на 1000км нищо,че в мануала пише на 2500км.По-добре е за двигателя и по-бавно ще се износва.

        Коментар


        • До: Какви пиньони за ttr 250

          Аз имам ТТ 250.
          Сменяй го на 1500 най-много, защото аз направих грешка и го смених на 3000км, но го смених по тази причина, че трябваше да сменя бутало,сегменти и шлайф на цилиндъра, което ми коства 260лв
          Сега ще го сменям на 1500км най-много!!!
          За пиньоните: като го купих мотора беше с 13/52.Баири и криви места никакви ядове, но с повече от 80км/час нямаше нужда да се вдига,защото двигателя ще избухне
          Сега съм с 14/50 както си му е по каталог и също е добре.И по бързо ускорява сега!
          Последно редактирано от mureto; 02-01-10, 12:52.
          YAMAHA WR450F

          Коментар


          • До: Какви пиньони за ttr 250

            Може ли да ми изпратите линк за този мануал, че немога да го намеря благодаря ви предварително

            Коментар


            • До: ttr 250

              Първоначално публикуван от ttr4o Преглед на мнение
              в момента карам с венци 14 на 44. Повече го карам из гората.
              Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
              тази комбинация повече мяза за аХсфалт!
              Не е работата само във венците.
              Зависи какви са предавателните числа и в скоростната кутия.

              Аз ХРа си го карам 14/45(оригинално е 15/45) и да ви кажа съм доволен.
              Пробвал съм с 48 отзад и не ми пасва, липсва ми скорост за развъртане, идва ми малко тромав.
              А сега на 2ра като му бамна една чекия и излита по баира. Само да можеш да караш...
              Последно редактирано от Жоро Донечки; 08-01-10, 11:11.

              Коментар


              • До: Какви пиньони за ttr 250

                В момента съм с пиньони 14-50, мога ли да мина на 14-52 без да меня веригата? (знам че по принцип всичко се мени в комплект)
                Последно редактирано от Chinela; 19-01-10, 17:17.

                Коментар


                • До: Какви пиньони за ttr 250

                  Първоначално публикуван от g-powerr Преглед на мнение
                  В момента съм с пиньони 14-50, мога ли да мина на 14-52 без да меня веригата? (знам че по принцип всичко се мени в комплект)
                  Можеш, но както сам каза не е правилно.
                  Единственото ми опасение е, че веригата може да се окаже къса.

                  Коментар


                  • До: Какви пиньони за ttr 250

                    Първоначално публикуван от g-powerr Преглед на мнение
                    В момента съм с пиньони 14-50, мога ли да мина на 14-52 без да меня веригата? (знам че по принцип всичко се мени в комплект)
                    При 14/50- верига на 114 нита ( за твоята YAMAHA), при 52 се удължава веднъж на дължина веригата и веднъж на височина, ако ме разбираш- би трябвало 118 нита да свършат работа или с др думи две звена.
                    И уточнение- тези дължини са за нови вериги.
                    [SIZE=5][FONT=Garamond][B][COLOR=red][COLOR=blue][/COLOR][/COLOR][/B][/FONT][/SIZE]

                    Коментар


                    • До: Какви пиньони за ttr 250

                      С две думи по-добре да изчакам да станат за смяна пиньоните и веригата и тогава да мина на 14-52...или пък 13-52? При кой от двата варианта ще имам по-къса 1-ва скорост?

                      Коментар


                      • До: Какви пиньони за ttr 250

                        Първоначално публикуван от g-powerr Преглед на мнение
                        14-52...или пък 13-52? При кой от двата варианта ще имам по-къса 1-ва скорост?
                        13/52

                        Коментар


                        • Верига и пиньони за ХР 600

                          Здравейте колеги,
                          скоро си взех ХР-а и трябва да си сменя веригата и пиньоните.Дали има нещо по-специфично при самата смяна и от къде ще ми препоръчате да си купя частите.
                          Най ми става жално, най ми става болно, като ме почерпят само с безалкохолно.

                          Коментар


                          • До: Верига и пиньони за ХР 600

                            Aми колега мисля че има писано доста във форума но щом питаш или не си търсил или не си открил.Та се пак мога да те ориентирам горе-долу.Пиньоните мисля за гора от сорта 14-50 ще е добре.А от къде да ги купиш си решаваш сам има голям избор.Аз лично ползвам пиньони от карловските и верига ЧЗ и съм доволен.Но избора си е твой.
                            0878424143
                            0887424150

                            Коментар


                            • До: Какви пиньони да сложа?

                              Колеги,фабрично моят КТМ 125 EXC 1996 е с 13 /45 и му е трудно с големите изкачвания.Кой е по-добрият вариант да сложа отпред 12 зъба или задният да го смяня поне с 48 зъба.

                              Коментар


                              • До: Какви пиньони да сложа?

                                Първоначално публикуван от dimov125ktm Преглед на мнение
                                Колеги,фабрично моят КТМ 125 EXC 1996 е с 13 /45 и му е трудно с големите изкачвания.Кой е по-добрият вариант да сложа отпред 12 зъба или задният да го смяня поне с 48 зъба.
                                Задният на 48 ако сложиш одпред 12 ще изкърти зъбите много бързо.
                                МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X