Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви пиньони да сложа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Какви пиньони да сложа?

    Аз не виждам какъв може да е проблема ако зъбите на предния и задния са кратни. Важното е веригата да е със същата стъпка.
    Ако Ники NHM се мерне може да каже и той мнение по въпроса.
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • #92
      До: Какви пиньони да сложа?

      Колеги имам един мотор ми е 125 кубика, и дърпа много в сравнение с други такива,който съм карал ама по гората го няма никъде карам го само на 1 и 2ра...и набира доста бавно,зъбчатките сега са ми 16предна и 45 задна свалих днес задната, и мисля да зимам друга ориентирал съм се към 52 зъба,кажете ще е добре ли според вас щото неискам и да тръгвам от втора скорост.Верига имам за щастие стъпката е същата,но зъбчатка такава няма...

      Коментар


      • #93
        До: Какви пиньони да сложа?

        Първоначално публикуван от Schumacher Преглед на мнение
        Колеги имам един мотор ми е 125 кубика, и дърпа много в сравнение с други такива,който съм карал ама по гората го няма никъде карам го само на 1 и 2ра...и набира доста бавно,зъбчатките сега са ми 16предна и 45 задна свалих днес задната, и мисля да зимам друга ориентирал съм се към 52 зъба,кажете ще е добре ли според вас щото неискам и да тръгвам от втора скорост.Верига имам за щастие стъпката е същата,но зъбчатка такава няма...
        За гората ще го докараш с тея 52 отзад и 16 отпред.
        Но имай в предвид, че всеки модел си е индивидуален и най-вече всеки моторист си е индивидуален с неговия стил на каране.
        Това което за един е добре за друг може да е неприемливо и обратно.
        Така че взимай го, слагай и газ и постепенно сам ще стигнеш до точното съотношение спрямо твоето ниво и стил.
        Не забравяй да обърнеш внимание на водача на веригата.
        Като сложиш по-голям венец отзад може да се наложи да смъкнеш водача малко надолу с планка.

        Коментар


        • #94
          simson 51

          колеги братовчетми е 5-6 клас и има една симсонка от тея с 4-те скорости от 1-2 години я кара и и е свикнал вече ,но иска да и смениме пиньоните та вапроса ми е следния от какъв мотор може да се сложи пиньон и отпред можели да се смени
          Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

          Коментар


          • #95
            До: simson 51

            Първоначално публикуван от pelivano Преглед на мнение
            колеги братовчетми е 5-6 клас и има една симсонка от тея с 4-те скорости от 1-2 години я кара и и е свикнал вече ,но иска да и смениме пиньоните та вапроса ми е следния от какъв мотор може да се сложи пиньон и отпред можели да се смени
            Пиньони ще си сложите от/за Симсонка, за какво ви е от друг мотор?!
            Ако няма налични по магазините си поръчайте от карловските.
            Като влезеш в сайта на фирмата има всякакво инфо за пиньоните за отделните марки с каталожни номера.
            Обаждаш се на човека по телефона, поръчваш и той по Еконт ти ги праща където искаш, и не са скъпи...
            Виж за Симсон какъв избор готов има, а отделно по поръчка също става - http://www.nhm-bg.com/gear_bg.html

            Иначе за отпред вие трябва да си прецените дали е добре да се пипа...
            Защото, при намаляване на зъби от предния венец има опасност да се получи/или увеличи триенето на веригата по рамката или задната вилка...
            Или преден или заден - преценете си.
            Отпред намаляване с един зъб се равнява приблизително на увеличаване с три зъба на задния

            Коментар


            • #96
              До: simson 51

              Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
              Пиньони ще си сложите от/за Симсонка, за какво ви е от друг мотор?!
              Ако няма налични по магазините си поръчайте от карловските.
              Като влезеш в сайта на фирмата има всякакво инфо за пиньоните за отделните марки с каталожни номера.
              Обаждаш се на човека по телефона, поръчваш и той по Еконт ти ги праща където искаш, и не са скъпи...
              Виж за Симсон какъв избор готов има, а отделно по поръчка също става - http://www.nhm-bg.com/gear_bg.html

              Иначе за отпред вие трябва да си прецените дали е добре да се пипа...
              Защото, при намаляване на зъби от предния венец има опасност да се получи/или увеличи триенето на веригата по рамката или задната вилка...
              Или преден или заден - преценете си.
              Отпред намаляване с един зъб се равнява приблизително на увеличаване с три зъба на задния
              мерси много
              Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

              Коментар


              • #97
                До: Какви пиньони да сложа?

                Колеги реших да не отварям нова тема да пиша тук , интересуват ме забачатките предна и задна какви да сложа колко зъба ще е най добре за гората да му подам на 2 ра да са изправя малко по рязък да е , мотора е honda xr250 някой който е сменял нека сподели

                Коментар


                • #98
                  До: Какви пиньони да сложа?

                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=66371
                  Hyundai Terracan 3.5 V6 4WD
                  Suzuki SV 1000S, BMW F650, Kawasaki KLR 600, Yamaha YZF 750R

                  Коментар


                  • #99
                    До: Какви пиньони да сложа?

                    Първоначално публикуван от coolmanx Преглед на мнение
                    Колеги реших да не отварям нова тема да пиша тук , интересуват ме забачатките предна и задна какви да сложа колко зъба ще е най добре за гората да му подам на 2 ра да са изправя малко по рязък да е , мотора е honda xr250 някой който е сменял нека сподели

                    13/52 - 14/50
                    [SIZE=1][B][SIZE=2][URL="http://sixdayscrazyjob.com/"][IMG]http://ftp.domainbg.com/JORO_HD/Six-days-logo.jpg[/IMG][/URL][/SIZE][/B]
                    [B][SIZE=1]КТМ 450EXC-R '09[/SIZE][/B]
                    [B][SIZE=1]-------------------------[/SIZE][/B]
                    [B][SIZE=1]Ендуро клуб "Луда работа" - Стара Загора[/SIZE][/B]
                    "Колкото по-трудно , толкова по-лесно"
                    [/SIZE]

                    Коментар


                    • До: Какви пиньони да сложа?

                      Първоначално публикуван от The_troublemaker Преглед на мнение
                      Карам Suzuki DR 350 SE, 95 година. Отпред е с 15 зъба, а отзад с 41. Карам само в гората и то по някакви много кофти пътечки. До момента съм много доволен от мотора, катери навсякъде(то аз съм 70 кила с неиздухан нос), обаче на моменти се усещам че ми трябват обороти! Дайте моля ви се съвет - колко зъба да вдигна - до 43 или 46(или по-точно, ще се усети ли съществена разлика)? А и трябва ли да се пипа нещо друго(по двигател, скорости и т.н.) освен веригата и пиньоните при евентуална смяна?
                      Малко късно го ввидях, но по-добре късно отколкото никога.
                      На моя ДР350 за асфалт му бях сложил 14/43(може и още малко надолу да поеме отзад) а за гората бяха 14/47, за гората е супер, но понякога има нужда от още няколко зъба отзад. При тези 14/47 спокойно си вдига 120км., е при 7000RPM.
                      При по-малко от 13 преден обаче се натоварва прекалено веригата, при натоварен мотор протърква гуменият слайдер на носача

                      Коментар


                      • До: Какви пиньони да сложа?

                        Първоначално публикуван от Мартин Иванов Преглед на мнение
                        13/52 - 14/50
                        мерси колега имаш 1 бира

                        Коментар


                        • Какви пиньони за ttr 250

                          Здравейте, искам да попитам на колко километра трябва да сменям маслото на моя ttr 250? И също така в момента карам с венци 14 на 44, ще ги сменям и искам да попитам кои са най-подходящи за него. Повече го карам из гората. БЛАГОДАРЯ ВИ
                          Последно редактирано от viki terzieva; 28-12-09, 21:42.

                          Коментар


                          • До: ttr 250

                            Първоначално публикуван от ttr4o Преглед на мнение
                            ... в момента карам с венци 14 на 44, ще ги сменям и искам да попитам кои са най-подходящи за него....
                            Преценката е твоя. Няма закон за това, въпрос на предпочитание е - дали искаш повече мощност за сметка на скорост, или обратното. Ако сложиш 14/48 ще тегли повече, ако свалиш на 14/40 ще имаш по-висока максимална скорост. Лично мое мнение - за гора и твоята комбинация не е зле. За маслото - виж си книжката или потърси из мануалите в форума ако нямаш. Там братята японци са го написали точно на колко трябва да е. Ако го сменяш и по-често ще е още по-добре за моторетката (за разлика от джоба, но ти си знаеш приоритетите все пак).
                            Honda XR600
                            Kawasaki KLX650
                            Honda XL600V Transalp
                            +359 888 6З5 9З4

                            Коментар


                            • До: ttr 250

                              Колега имах подобно моторче тт 350 и маслото го смених два пъти на по три хиляди километра и си беше като ново.А пинионите ми бяха 14-50 и ми беше идеално щото го карах само по чукарите.
                              0878424143
                              0887424150

                              Коментар


                              • До: ttr 250

                                Първоначално публикуван от BATKO PEPI WR Преглед на мнение
                                Колега имах подобно моторче тт 350 и маслото го смених два пъти на по три хиляди километра и си беше като ново.А пинионите ми бяха 14-50 и ми беше идеално щото го карах само по чукарите.
                                За разлика от ТТ-то 350 ,ТТР-а 250 е доста по-високо оборотен,а и маслото му е доста по-малко-събира едвам 1 литър в картера.При ексремно каране те съветвам да го сменяш на не повече от 1000-1500 км.Купи си метален маслен филтър,ако не си с такъв в момента.Измивай си го при всяка смяна на маслото и си свиркай.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X