Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви пиньони да сложа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какви пиньони да сложа?

    Първоначално публикуван от BAMZEE Преглед на мнение
    Здравейте, аз съм с Kawasaki KLX650 45 к.с. и с пиньони 15/43 както си е заводско. Скорости като 140-150 не са проблем, обаче при катерене трябва да качвам на 1-ва, защото на 2-ра му е много трудно на по-стръмните места... а за щуротии като задна гума няма смисъл да споменавам... на 1-ва се вдига малко за 5-6 метра само с пълна газ и почти от място , а на 2-ра никакъв шанс... та идеята ми е да му сложа 14 или 13 зъба отпред без да пипам задния зъбак... какъв ще е ефекта според вас? С колко ще падне скоростта и с колко да го намаля с 1 или с 2 зъба?
    Правил съм опити с предния пиньон, от 14 на 13 зъба скоростта пада с около 8-10км.
    Yamaha WR 200

    Коментар


    • Смяна на пинион

      Имам 125cc крос и развива максимална скорост 75-80 искам да му увелича максималната скорост някъде към 110-120. Предния пинион е с 14 зъба, а задния с 37 колко зъба трябва да добавям/махам за да достигна тази скорост и има ли някаква опасност да се прецака двигателя ?

      Коментар


      • От: Смяна на пинион

        Двигателя не може да се "прецака".
        Може да постигнеш тази скорост, но за сметка на сила (старт, изправяне на по-висока предавка и прочие) и като цяло ще се задъхва на по-труден терен
        Колкото по-голяма е задната ти зъбчатка, толкова по-малка е предната следователно задното колелото прави пълен "оборот" по-бързо, но за сметка на това и по-бързо достигаш до лимита на двигателя и няма да имаш добра максимална скорост и обратното - ако задната зъбчатка е по-малка и предната по-голяма, толкова по-муден ще е мотора, но ще има по-висока максимална скорост.
        Съвети не искам да давам, освен да не купуваш зъбчатки, а да намериш един фрезист, за да ти направи (предна и задна) и да ги закали, което ще ти излезе в пъти по-евтино, трябва само да видиш хода на веригата и да прецениш по колко зъба да махнеш/сложиш на новите. Лично аз до момента не съм купувал зъбчатка, а имам 3 комплетка, 2 от които не са мръднали, а доста е карано с тях. Ако не съм прав, моля поправете ме.

        Коментар


        • От: Какви пиньони да сложа?

          Смени мотора!
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • От: Какви пиньони да сложа?

            crf 450 HM 2004г. с пиньони 13/51.
            Особеното е, че задната капла не е стандартна 19", а е 18" и затова ми идва леко бавничък и с къси скорости, .....но пък за сметка това се катери идеално и не е толкова рязък.
            Кое е по-подходящо и правилно - да увелича предния на 14 или да намаля задния на 50, 49 или 48?

            Коментар


            • От: Какви пиньони да сложа?

              Пробвах ЦРФ-а с 14/51 и 13/51.С Първия вариант мотора става по-приятен за каране с по-дълги предавки,но и 1-а става дълга и по-пътеките мн.бяга.С втория вариант максималната скорост пада осезаемо ,предавките стават по-къси и за пътеки е малко по-добре макар и първа предавка да си остава пак леко дълга.Все пак аз съм с Крос ,а твоя мотор е преработен за ендуро и е възможно да се държи по-различно! Пробвай с една 14-ка за начало. Поздрави!

              Коментар


              • От: Какви пиньони да сложа?

                CRF450 за пътеки си иска 13/51 или 13/52
                Аз последно пробвах с 13/50 но не е добре, много е бърз и на 1ва все иска да заминава без теб а и доста по-лесно гасне и по-бързо завира. Иначе по бързи пътечки е страхотен кеф с 50 заба.
                Ако имаше и 6та скорост щеше да е супер с 13/52 ама все пак е крос. Със стандартните 13/48 понякога и 5та не можеш да сложиш
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • От: Смяна на пинион

                  Първоначално публикуван от live42day Преглед на мнение
                  Съвети не искам да давам, освен да не купуваш зъбчатки, а да намериш един фрезист, за да ти направи (предна и задна) и да ги закали, което ще ти излезе в пъти по-евтино, трябва само да видиш хода на веригата и да прецениш по колко зъба да махнеш/сложиш на новите. Лично аз до момента не съм купувал зъбчатка, а имам 3 комплетка, 2 от които не са мръднали, а доста е карано с тях. Ако не съм прав, моля поправете ме.
                  Колега, дай да говорим в цифри! Съмнявам се някой фрезист да седне да си играе да прави пиньони, пък и да ги закалява за без пари, а за сравнение комплект български стува средно към 60 лева.

                  Коментар


                  • От: Смяна на пинион

                    Айде и аз да се разпиша в темата, че нищо не разбрах от сайта - http://www.gearingcommander.com/.
                    Оригинално мотора е 15/39 зъба - Ямаха XT 600 43F. На шосе е супер, но на черно само 1'ва и 2'ра се ползват. Това не ми харесва и искам да променя предавателните числа, така че да има повече мощност на останалите предавки извън пътя. Така или иначе не гоня повече от 90 км/ч на шосе. Прочетох темата и май вариантите са два евтин и скъп(винаги стигаме до тях):
                    1 Задния венец ми е чисто нов 39 зъба на NHM, на има-няма 20 км. Веригата има още живот. Колебая се дали да не хакна един преден венец от NHM 13 зъба(това е най-малкия, който предлагат за този мотор). Тази операция ще е най-евтината, но ме притеснява че ще търка в носача. Някой да експериментирал с подобни крайности на фабричните венци?
                    2 Нова верига и венци от NHM. Тук кой вариант на преден/заден бихте препоръчали? Аз си мислех за нещо от сорта на 15/50 или 14/48, но съм отворен и за др. предложения.

                    Коментар


                    • От: Какви пиньони да сложа?

                      15/50 и 14/48 е прекалено много , ще спънеш мотора. Едни 14 зъба отпред ще са ти достатъчно , освен ако не се завираш по много стръмни и засукани пътеки в гората.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • От: Смяна на пинион

                        Първоначално публикуван от MKDVE Преглед на мнение
                        Айде и аз да се разпиша в темата, че нищо не разбрах от сайта - http://www.gearingcommander.com/.
                        Оригинално мотора е 15/39 зъба - Ямаха XT 600 43F.
                        За да съм полезен на колеги с моята дилема споделям какво направих. Взех карловски зъбаци 15/48 и стана почти това което търсех. Максимална около 90, а на технични пътеки има мощност на почти всички предавки. Много добре набира и не се опитва да ме метне вдигайки муцуната на равно! На черни пътища първа почти не ползвам, а основно трета/четв. предавка. Ако можех отново да избирам бих отишъл на комбинация 15/50, но и така не ми никак зле.

                        Коментар


                        • От: Смяна на пинион

                          Здравейте, имам едно питане, по-скоро да ми дадете съвет - мотора е Сузуки др 250 джебел '99год. , пиньоните са 15/52 така го взех - не знам оригинално как са.
                          Карам го известно време, предимно из горната.. и не знам аз ли му свикнах много бързо или зъбаците нещо не са в добра кондиция .. та искам мотора да живне малко в ниските обороти. Пиньоните му са почти нови, за това съм решил да подменя само предния съответно с 13 или 14 -какво бихте ме посъветвали? /Задната капла е 19-ска ако има значение/

                          Коментар


                          • От: Какви пиньони да сложа?

                            колеги, малко помощ, моля

                            Коментар


                            • Запитване за по-голям заден зъбак за Ямаха Серол 225

                              Намира ли се по-голям заден зъбак /примерно 50 зъба/ за Ямаха Серол 225 с оригинално захващане и стъпка на веригата, без да е необходимо преправяне?
                              Ако може някой да ми даде съвет.Казаха,че имало човек от Карлово, който изпълнявал подобни поръчки.
                              Надявам се на отговор!

                              Коментар


                              • От: Запитване за по-голям заден зъбак за Ямаха Серол 225

                                E ти вече сам си стигнал до отговора - Карловски пиньони. Бая народ от форума (аз включително) кара с такива.
                                Преди да поръчаш виж тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/show...ED%FC%EE%ED%E8

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X