Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви пиньони да сложа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какви пиньони да сложа?

    Идеята ми беше първоначално да сложа 13–50,или 14–48,но днес ходих да си взема съединител за мотора и коментирах намеренията ми на собственика на магазина.Той ме посъветва да сложа 14 отпред и да пробвам как е,междодругото новите Хускварни 250,300 са с 14 зъба отпред.И следейки логиката взех 14 зъба зада пробвам.Ще карам засукани терени и бавно ендуро,след 6 месеца травма не мисля че ще рискувам вече.
    Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
    0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

    Коментар


    • До: Какви пиньони да сложа?

      Ако да кажем на 2-ра моторчето прави 40км/ч. в момента, като увелича задния зъбак с два зъба с колко ще падне тая скорост
      интересува ме за да знам дали да взема с един или с два зъба по голям зъбак от този който е в момента на мотора.
      Някой забелязвал ли е каква е разликата в скоростта при увеличаване на задния зъбак с два зъба,че да не е да ми дойдат пък много къси предавките

      Коментар


      • До: Какви пиньони да сложа?

        Ако увеличиш задния зъбак с 2 зъба хич не е малко.
        Предивните могат да си станат много къси и сиг и 30км няма да може да дигнеш.
        По-добре опитай само с 1 зъб.

        Коментар


        • До: Какви пиньони да сложа?

          С един зъб отзад въобще и няма да усетиш разликата, слагай отзад смело поне 4-5 зъба отгоре зада усетиш нещо.
          0 8 76 36 8 542

          Коментар


          • До: Какви пиньони да сложа?

            кофти ме обърквате така.
            един казва с един зъб,друг с 4-5 зъба повече
            ако кача отзат 4-5зъба ми се струва че ще е много и първа предавка няма да се налага да ползвам.
            за това смятам да взема комбинацията 12/50 и мисля че ще ми е добре

            Коментар


            • До: Какви пиньони да сложа?

              Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
              С един зъб отзад въобще и няма да усетиш разликата, слагай отзад смело поне 4-5 зъба отгоре зада усетиш нещо.
              Усеща се и още как, та даже и един зъб, ако не се усеща нямаше да правят зъбаци 49 зъба а направо от 48 на 50
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • До: Какви пиньони да сложа?

                Днес смених предния зъбак на мотора ,и какво да ви кажа разликата е от небето до земята.И защо не се полочаваше преди,ами за мое учудване отпред беше 12 не 13 зъба сега с 14 отпред и 48 отзад е много по добре,мотора развърта по добре и ниските и средните се използват по добре,даже вече и направих сефтето за сезона
                Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                Коментар


                • До: Какви пиньони да сложа?

                  Колеги здравейте,
                  За Сузуки ТС125Р се интересувам ако някой има практически опит какъв зъбак да сложа отзад? Карал съм 12/38, после като тръгнахме по гората 12/48 и разликата бе фрапираща. За съжаление не перфектно. Мисля да направя 12/52?
                  Ако някой е карал такова моторче - нека сподели.

                  П.П. Имам усещането, че скоростите са му по-дълги от Ямаха ДТ например.

                  Поздрави
                  Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

                  Коментар


                  • До: Какви пиньони да сложа?

                    Първоначално публикуван от petpet75 Преглед на мнение
                    Колеги здравейте,
                    За Сузуки ТС125Р се интересувам ако някой има практически опит какъв зъбак да сложа отзад? Карал съм 12/38, после като тръгнахме по гората 12/48 и разликата бе фрапираща. За съжаление не перфектно. Мисля да направя 12/52?
                    Ако някой е карал такова моторче - нека сподели.

                    П.П. Имам усещането, че скоростите са му по-дълги от Ямаха ДТ например.

                    Поздрави
                    здр.колега аз съм със същото моторче и съм със зъбаци 12/48.но мисля скоро да ги сменям и да слагам 12/50
                    мисля че ще ми дойде добре,тъй като сега втората ми е една идея по дълга от това което искам.
                    ако качиш отзат на 52 зъба може да ти дойдат много къси скоростите и да не се налага да ползваш първа предавка
                    не съм сигурен за последното,но ми се струва че са прекалено много 12/52зъба,но всеки сам си преценява според терена и стила на каране.
                    който първи смени зъбаците ще пише резултатаок

                    Коментар


                    • До: Какви пиньони да сложа?

                      Колега и при мен е така!
                      Говорих в Карлово и почти съм се навил за 12/52. Карам предимно в гората и за това. Като го сложа ще драсна няколко реда - след празниците най-вероятно.
                      Поздрави
                      Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

                      Коментар


                      • До: Какви пиньони да сложа?

                        [QUOTE=sabi1984;1104692]здр.колега аз съм със същото моторче и съм със зъбаци 12/48.но мисля скоро да ги сменям и да слагам 12/50
                        мисля че ще ми дойде добре,тъй като сега втората ми е една идея по дълга от това което искам.

                        Смених задния пиньон! Преди ми беше 12/49 и ми беше дълга втора скорост. Взех си от NHM заден венец 52 и се оказа доста по-добре. Явно при тези модели, понеже са между шосейни и офроуд са с по-дълги скорости от някои други марки и модели. За мен този вариянт е вече отличен.
                        Съби, това е положението - бил съм преди с 49, а вече съм на 52. Това е моята формула. Платих за него 45 кинта.
                        Поздрави
                        П.П Мисля да обявя за продажба този с 49 зъба, защото е на 100 км и е на Afame - ако някой се интересува........
                        Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

                        Коментар


                        • От: До: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                          Единствения проблем за мен с моя 300 ехц е ниската максимална скорост. Просто мотора е 5 скорости и тавана е около 120км/ч. Ако му бутна зъбаците може да окуцее за кривото.
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар


                          • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                            Признавам си честно, че ми е трудно да карам с осемдесет, какво остава за над сто и двайсет... За сметка на това въртящия момент много помага в наклоните. Иначе ако сложа някой заден пиньон с 36-38 зъба вероятно може и повече от сто и двайсет да вдигна, но без въздухооборници и спойлери трябва да си наистина много добър за да се задържиш на мотора.

                            Коментар


                            • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                              И на моето 250 ехс това не му харесвам - ниската максимална скорост.С 14/52 по километраж и мойта е около 125км/ч на асфалта.В гората и из нивите като вдигне 80-90 и вече ми става жал за мотора понеже си е доста в оборот вече.

                              Мисля като сменям зъбчатките да взема пак отзаде 52 и отпред един брой 14 зъба и един брой 15 зъба и да си ги сменям според това какво излизам да карам (с феновете на деретата или другите който обичат по ралиджииския тип).

                              Пламене за твоето 300 ехс предполагам че ако смъкнеш 2 зъба отзад ще ги понесе добре и ще ти вдигне максималната скорост с някой друг километър (следователно ще олекотиш двигателя при една и съща скорост с предишните зъбчатки).Освен ако не си и ти фен на деренцата ама щом коментираме максималната скорост едва ли. Влез в този сайт и си въведи данните за мотора и ще ти изчисли промените който ще настъпят с различните зъбчатки:

                              http://www.gearingcommander.com/
                              Иван Маринов
                              Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                              ЕНДУРО ВАРНА

                              Коментар


                              • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                                Какви са тия 52 бе хора, луди ли сте и то на 250, аз на моя карам с 14/48 хем е 200, а в щатите дори четох че някой хора карат отзад с 46/47 и си катерят пътеките на 1-ва.
                                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X