Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви пиньони да сложа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какви пиньони да сложа?

    Аз карам Gilera rc 600 оригинално бяха 14/43.Сега съм му сложил 14/52 и да ти кажа разлика в ускорението има,намаля и максималната скорост,но аз ги сложих с друга цел.

    Коментар


    • От: Какви пиньони да сложа?

      Първоначално публикуван от Razerxx Преглед на мнение
      Мисълта ми е да не спъне много мотора
      По каталога, който гледам твоя мотор трябва оригинално да е с 15/43, което пък би трябвало да се равнява на 14/40, така че с новите 14/48 не би трябвало да си го спънал, даже напротив Зависи какво имаш в предвид под спънал де....
      Последно редактирано от cross4funbg; 11-05-12, 19:47.
      Life is good... on a dirt bike!

      Коментар


      • От: Какви пиньони да сложа?

        Първоначално публикуван от cross4funbg Преглед на мнение
        По каталога, който гледам твоя мотор трябва оригинално да е с 15/43, което пък би трябвало да се равнява на 14/40, така че с новите 14/48 не би трябвало да си го спънал, даже напротив Зависи какво имаш в предвид под спънал де....
        Сигурно под спънал има предвид за макс спийда. То, и аз съм на моя мотор с 14-57 , при стандартно (16-57) (Ямаха тдр 125) , ДА макс спийда ми падна на около 100, 110 км/ч на 6та скорост с пълна газ , но за сметка на това мотора катери много по-добре. Там където преди съм ползвал полусъединител или съм заоравал, сега си излизам като пич

        Всичко зависи от това, какво искаш от мотора: да катери по-добре или да ''летиш'' с 100 и над 100 км/ч . Поздрави
        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

        Коментар


        • От: Какви пиньони да сложа?

          Kk Мерси, явно не съм се прецакал

          Коментар


          • От: Какви пиньони да сложа?

            Здравейте Колеги
            Въпросът ми е : Има ли смисъл да сменя пиньоните на Сузуки Др 250 (99 - 00г) от 13-43 на 13-48 ? Целта ми е повечко ряз, понеже посвикнах на мотора и ми идва малко муден ... , най-вече проблема е в пустото каране на задна гума. Не иска и не иска да се вдигне без съединител дори и на 1ва ..

            Благодаря за отговорите предварително

            Коментар


            • От: Какви пиньони да сложа?

              Ако не гониш максимална скорост може и 50 да му сложиш и тогава ще се вдига по-лесно.
              0878424143
              0887424150

              Коментар


              • От: Какви пиньони да сложа?

                Благодаря за отговора, обаче имам още 1 питане - вярно ли е, че мога да скапя двигателя.

                Коментар


                • От: Какви пиньони да сложа?

                  Не, по-разтоварен е.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • От: Какви пиньони да сложа?

                    Първоначално публикуван от Enduroyz Преглед на мнение
                    Здравейте Колеги
                    Въпросът ми е : Има ли смисъл да сменя пиньоните на Сузуки Др 250 (99 - 00г) от 13-43 на 13-48 ? Целта ми е повечко ряз, понеже посвикнах на мотора и ми идва малко муден ... , най-вече проблема е в пустото каране на задна гума. Не иска и не иска да се вдигне без съединител дори и на 1ва ..

                    Благодаря за отговорите предварително
                    Ако др-а ти от тези двуваловите и с 13/48 пак няма да се изправя на задна само с гас,тоест без съединител, или поне аз не мога, но определено става по рязък, защото и моя го взех с 13/43 и ги смених с 13/49 и разликата е осезаема(но скоростите се качват с една)... Иначе мах скоростта с 13/49 е около 110-120км...
                    Life is good... on a dirt bike!

                    Коментар


                    • От: Какви пиньони да сложа?

                      Благорадим за отговорите

                      Коментар


                      • От: Какви пиньони да сложа?

                        Здравейте, колеги- може въпросът ми да е малко извън темата, понеже моторът не е ендуро, но се надявам някой от вас да кара и друг вид мотори. Взех едно Suzuki GS 450 L '82, от което се пробвам да направя cafe racer. Моторчето е добре, но е тотален събери чарк, оказа се че и двигателят е сменен и е от GS 500. Оригинално ( както го взех)- беше с верига 520 и зъбчатки 16/39, сложих му верига 530, която е за този модел ( за мотора- не за двигателя), но най- малката задна зъбчатка, която намерих за 530 е 42 и за да запазя предавателното число, отпред трябваше да сложа 17 зъба. Задната джанта беше 16", но аз я смених с 18" и затова отпред сложих 15 зъба, но резултатът не ме очарова. Някой да има опит в отношението зъбчатки/размер на джанта? Как се променя скоростта ( това е ясно) и въртящият момент ( тука са съмненията) при смяна на джантата с по-голяма.
                        Благодаря
                        Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

                        Коментар


                        • От: Какви пиньони да сложа?

                          Въпрос имам КТМ ЕХС 520 2001год. някой може ли да ми каже с какви зъбаци да го карам в гората 13/51 или 14/52 и колко звена е веригата съответно за двата вида ? интересува ме с точност за веригата че тук нещо голяма идва разликата в цената от 114 до 132 звена.благодаря предварително на отзовалите се
                          Който не кара той не пада :mrgreen:
                          http://vbox7.com/play:84a1f27e

                          Коментар


                          • От: Какви пиньони да сложа?

                            Знаете ли дали предна зъбчатка 15 зъба може да се събере на ktm520SX '00

                            Коментар


                            • От: Какви пиньони да сложа?

                              Първоначално публикуван от Kawasaki KLX Преглед на мнение
                              Въпрос имам КТМ ЕХС 520 2001год. някой може ли да ми каже с какви зъбаци да го карам в гората 13/51 или 14/52 и колко звена е веригата съответно за двата вида ? интересува ме с точност за веригата че тук нещо голяма идва разликата в цената от 114 до 132 звена.благодаря предварително на отзовалите се
                              Е какво излиза при търсене:
                              Марка cc Модел Година Предна
                              зъбчатка
                              Задна
                              зъбчатка
                              Верига (бр.зъби)
                              KTM 520 EXC ENDURO RACING 1999-2000 1248(14) 899(50) 520 (120)
                              KTM 520 EXC ENDURO RACING 2001-2002 1248(14) 899(48 ) 520 (118 )





                              п.п.Лелее, чак сега видях от кога е въпроса.
                              Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 23-07-13, 13:19.
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар


                              • От: Какви пиньони да сложа?

                                с по голяма предна зъбчатка нали стават по дълги скоростите и по голяма максималната ????

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X