Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с XR400R - подробен репортаж

Свий
Темата е затворена.
X
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Проблем с XR400R

    Ей такива репортажи харесвам. Браво колега много ми хареса начина по който си описал какво точно си правил и как трябва да се направи са да е по лесно и да няма поразий. Успех

    Коментар


    • До: Проблем с XR400R

      Винаги съм си мечтал за повече такива мнения във форума.
      Благодаря Тануцо, много ама много добър пост..респект.

      П.П. Намери още половин час време и регулирайте клапаните колкото и да са перфектни.

      Коментар


      • До: Проблем с XR400R

        Колега,само не ми казвай,че и тези болтове сте ги завили с динамометричен ключ. П.П. това е само за снимката нали?
        Прикачени файлове

        Коментар


        • До: Проблем с XR400R

          Благодаря за отзивите
          Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
          Винаги съм си мечтал за повече такива мнения във форума.
          Благодаря Тануцо, много ама много добър пост..респект.

          П.П. Намери още половин час време и регулирайте клапаните колкото и да са перфектни.
          За мен е чест да получа такава оценка от майстора на разказа в картинки!
          Благодаря!

          @ Асен: Естествено, че сме ги стягали с динамометричен ключ. Снимката нарочно я качих, защото изглежда, че ключа се е изкривил, всъщност си е перфектен

          99% от болтовете по мотора ги стегнахме с динамометричния ключ. Не виждам причина да не го направя, при положение, че разполагах с него в момента. Планките за захващане на двигателя, болтовете на съединителя...може би единствено стъпенките, резервоара, седалката и лостчето за скоростите ги стегнахме с нормален ключ.

          Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
          Значи този1% са точно тези двата болта.Просто няма начин.
          Защото...???
          Не мога да разбера къде е проблема и ще съм ти благодарен да ми обясниш.
          Последно редактирано от Тануцо; 08-02-09, 21:00. Причина: допълване поради грешно изтълкуван въпрос.
          Per aspera ad astra.

          Коментар


          • До: Проблем с XR400R

            Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
            Благодаря за отзивите

            @ Асен: Естествено, че сме ги стягали с динамометричен ключ. Снимката нарочно я качих, защото изглежда, че ключа се е изкривил, всъщност си е перфектен

            99% от болтовете по мотора ги стегнахме с динамометричния ключ. Не виждам причина да не го направя, при положение, че разполагах с него в момента. Планките за захващане на двигателя, болтовете на съединителя...може би единствено стъпенките, резервоара, седалката и лостчето за скоростите ги стегнахме с нормален ключ.
            Значи този1% са точно тези двата болта.Просто няма начин.

            Коментар


            • До: Проблем с XR400R

              Първоначално публикуван от Тануцо
              Защото...???
              Не мога да разбера къде е проблема и ще съм ти благодарен да ми обясниш.
              Проблема е ,че са мн. близко до цилиндъра,и няма как да ги стегнеш с динамометричен ключ,освен,ако не ги стегаш с по голямо удължение и при свалена глава.

              Коментар


              • До: Проблем с XR400R

                Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
                Проблема е ,че са мн. близко до цилиндъра,и няма как да ги стегнеш с динамометричен ключ,освен,ако не ги стегаш с по голямо удължение и при свалена глава.
                А ако динамометричния ключ има чупещо се удължение за малки болтове както в случая?
                Per aspera ad astra.

                Коментар


                • До: Проблем с XR400R

                  Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
                  А ако динамометричния ключ има чупещо се удължение за малки болтове както в случая?
                  Силата на стягане няма да отговаря на стегнатия болт.

                  Коментар


                  • До: Проблем с XR400R

                    Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
                    Силата на стягане няма да отговаря на стегнатия болт.
                    Но със сигурност ще е по-близко силата на натягане, която трябва да имат болтовете, ако не беше натегнато с такъв ключ.
                    Следващия път може да зададеш въпроса, заедно с опасенията, които имаш, за да не се превръща темата в чат.
                    Поздрави.
                    Per aspera ad astra.

                    Коментар


                    • До: Проблем с XR400R - подробен репортаж

                      Темата я изчетох с интерес,на колегата докато му се е пекло яйце на гъза колегите бая са поспорили,НО ми направи впечатление колегата asen_dp който на няколко пъти си казваше най-спокойно за евентуалния проблем,който се и оказа в последвствие,но никой не му обърна внимание,браво на колегата asen_dp

                      Коментар


                      • До: Проблем с XR400R - подробен репортаж

                        Чудесна тема, много добре оформена от към снимков материал, мнения и предположения. Изчетах я на един дъх, беше ми интересно понеже и аз от скоро имам хонда доминатор и мисля, че двигателите са много близки като конструкция. А и се замислих, кога ли и аз ще си сипя дизел, щото всеки ден зареждам буса си и съм изградил навик да посягам направо към него.
                        Поздравления за колегата asen_dp.

                        Коментар


                        • До: Проблем с XR400R - подробен репортаж

                          Здравеите и аз да се включа в темата като горд собственик на ХР 400 на които скоро и аз направих ремонт .Всичко беше много поучително ,но малко без смислено но и така се е родила и хирургията по време на втората световна ,темата ще си остане вече ако на някои нещо не му е ясно за разглабяне и зглабяне ще има от каде да се информира.Радвам се че всичко мина без сериозни проблеми и много разходи.Поздрави.
                          ----------Moto lud-Troyan----------
                          няма непреодолим път за упоритите

                          Коментар


                          • До: Проблем с XR400R - подробен репортаж

                            Здравейте,ще изровя темата от нафталина.Просто чак сега я прочитам.
                            Първо респект кам Тануцо.Основно за темата като такава и хубавия разказ по картинки,но и за това че даде личен пример за това,как човек с не много големи технически познания и умения,но със бензин в кръвта /и нафта в бензина/,трябва да подхожда във такава ситуация.
                            1.появява се праблем с мотора
                            2.Въпрос във форума и търпеливо изслушване на мненията
                            3.Намиране на подходящ майстор
                            4.Мануал и динамометричен ключ под ръка
                            5.Решен проблем
                            Забелязах,че Той през цялото време не застъпи нито успори дори едно мнение.Което е логично,когато задаваш въпрос,но е все по-рядко срещано в наши дни.
                            Другото което ме впечатли в темата и искам да го извадя от "между редовете" е изказването на BgBul.
                            С първата си публикация момчето хвърли в оркестъра всички който са запознати с разликите между дву и четиритактовия двигател и ги остави замислени за поне две-три нощи.
                            Странно,обаче основната му теза беше изключително вярна,а именно че никога не бива да се хвърляме във най сериозния основн ремонт.За това мнение гласувам и с двете си ръце.Във 99 на 100 от случаите причините за повредите са елементарни дори смешни.Случая ня Тануцо е достатъчно красноречив.Така че винаги когато се опитвам да направа диагноза/както правилно казво Жоро XR600"това е най трудното/,аз започвам със два основни въпроса:
                            1.Как се случи и кога /изведнъж/
                            2.Ти какво направи преди да се случи
                            От там натък се тръгва по пътечката,като дори и най малките подробности са от значение и не бива да се пренебрегват.

                            Още веднъж поздравления към Тануцо,който сигурно вече превзема горичката със срашна сила.

                            Безавариино каране за всички

                            Поздрави

                            Коментар


                            • До: Проблем с XR400R - подробен репортаж

                              Важното е че всичко е приключило успешно.Друг извод,който си направих лично аз е че винаги трябва да започваме прегледа от най-елементарните неща и чак след това се хвърляме към цепенето на двигателя.Все пак става въпрос за Хонда.

                              Коментар


                              • До: Проблем с XR400R - подробен репортаж

                                Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
                                няма никаква тяга...припукваше жестоко....вървеше САМО ако смукача е пуснат, нямаше почти никакви ниски
                                Всмукателните ти клапани са стегнати и не отварят, не го карай така може да набият гнездата.

                                пс: xr 400 хубаво моторче
                                [SIZE=4]HONDA CRF 450 R 2005[/SIZE]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X