Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с XR400R - подробен репортаж

Свий
Темата е затворена.
X
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Проблем с XR400R

    Аз загубих 5 лева а Тануцо е с 300 напред-засега.

    Коментар


    • #62
      До: Проблем с XR400R

      Поработили сте до сравнително рано сутринта като ти гледам поста.

      А сетихте ли се да проверите зацепването на веригата и да замерите хлабините на клапаните преди демонтажа? Не се вижда много ясно ,но погледнато от тук изглеждат като че ли не са затваряли много добре. Ще ги припаснете нали?

      При оценката на сегментите имайте впредвид че освен луфта има значение и твърдостта им. Но доколкото виждам не са прегрявани много и не е редно да има такъв проблем. При всяко положение щом сте стигнали до тук обаче - сменяй с нови поне маслените. Компресионните ако са оригинални и неизносени си ги остави , като не им променяш мястото на ключето в/у буталото. Оригиналните /от завода/ са с по добро качество от тези които можеш да намериш тук и вече са се сработили в цилиндъра и буталото.

      Ако не е горивото или не е поел масло през карбуратора от някъде започвам да се изчерпвам от към идеи.

      Успех.
      Чакаме да видим кой ще черпи!
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #63
        До: Проблем с XR400R

        Първоначално публикуван от Tanuco Преглед на мнение
        Тук не се вижда особено добре, но въпреки че няма следи сегментите да са сдали багажа, по всяка вероятност имат по-голям луфт, макар и минимален от нормалното, но това ще го проверя утре сутрин, защото сега съм леко изморен...









        Поздрави
        Искам да ти дам съвет относно сигментите,ако не са много зле да не ги сменяш ! Защото ,колкото пъти съм сменял сигменти на Хонда и винаги съм слагал оригинални не са изкавали повече от 6-7000 км. Може би вече и тях ги правят в Китай. Частите за първоначално вграждане,като качество нямат нищо общо с резервните. Скоро правих ХR 400 поръчах гумички за клапъните на тях пишеше: Genine parts -made in China. Изглеждат много добре но са китайски. Сегнтите пише че са японски но няма да изкарат повече от старите макар и малко износени. И накрая да знаещ,че няма по -успокояващо от това да си разглобиш мотора и да видиш че всичко е ОК,после си даваш газ и не ти пука
        Стефан Дянков

        Коментар


        • #64
          До: Проблем с XR400R

          Първоначално публикуван от GEORGINESHEV Преглед на мнение
          А сетихте ли се да проверите зацепването на веригата и да замерите хлабините на клапаните преди демонтажа? Не се вижда много ясно ,но погледнато от тук изглеждат като че ли не са затваряли много добре. Ще ги припаснете нали?

          Ако не е горивото или не е поел масло през карбуратора от някъде започвам да се изчерпвам от към идеи.

          Успех.
          Чакаме да видим кой ще черпи!
          Ами този клапан, който свалихме, определено имаше луфт, който не беше нормален, но не сме го замерили...днес или утре ще се разходя със service manual-а до майстора да замерим всички части по мотора.

          А за сегментите това е лоша новина....т.е. разчитах, че се продават читави, защото мислех да ги сменя така или иначе.

          За момента ще се сменят гумички, к-т гарнитури, сегменти(въпреки че се съмнявам..след мненията които прочетох) и май ще шлайфам глава и клапани...

          Благодаря на всички за мненията до тук
          Per aspera ad astra.

          Коментар


          • #65
            До: Проблем с XR400R

            Дааа!
            Изглежда изгубих половината бас.Което е много добре за Тануцо защото му спестява доста пари.
            Съвет към всички-никога не сменявайте части монтирани в завода , освен ако не е крайно наложително(от шест год продавам авточасти и много пъти съм се сблъсквал с този проблем).Винаги частите за вторично вграждане са с умишлено занижено качество и по никакъв параграф не могат да се сравнят с частите за първично вграждане-става дума за оригинални части(това важи не само за Хонда , а за абсолютно всички производители на мотоциклети и автомобили).Това е преднамeрена политика на фирмите производители.
            Тануцо,премери си ключа на сегментите и ако е в нормата изобщо не ги пипай!
            Последно редактирано от ЕМО; 28-12-08, 13:25.
            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
            Джон Кенеди

            Коментар


            • #66
              До: Проблем с XR400R

              Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
              Дааа!
              Изглежда изгубих половината бас.Което е много добре за Тануцо защото му спестява доста пари.
              Съвет към всички-никога не сменявайте части монтирани в завода , освен ако не е крайно наложително(от шест год продавам авточасти и много пъти съм се сблъсквал с този проблем).Винаги частите за вторично вграждане са с умишлено занижено качество и по никакъв параграф не могат да се сравнят с частите за първично вграждане-става дума за оригинални части(това важи не само за Хонда , а за абсолютно всички производители на мотоциклети и автомобили).Това е преднамeрена политика на фирмите производители.
              Тануцо,премери си ключа на сегментите и ако е в нормата изобщо не ги пипай!

              +1.

              Ще шлайфаш глава??? Що бе? Питам щото има рискове.

              Лекичко се притеснявам , че не ни стана ясно от къде е дошъл проблема с многото масло в горивната камера, което потенциално грози с повторната му поява. Търсихте ли следи от повечко масло във въздушната кутия?

              Иначе лошото вървене ще го отдадеме на вкопани легла на клапаните и зацапана свещ ?!?
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #67
                До: Проблем с XR400R

                В края на краищата ,трябва да се намери причината за това масло в горивната камера.Ако го съберете така, все едно чер не сте направили нищо.На моята Ямаха симптомите бяха абсолютно същите,и като я отворихме беше спукано буталото.Сменихме го и край,въпроса беше решен тотално,но при вас нещата са много по мътни.Гледайте внимателно,не може да няма нещо.

                Коментар


                • #68
                  До: Проблем с XR400R

                  Ами честно казано и аз съм малко озадачен къде точно е проблемът със сигурност. Гумичките на клапаните са за смяна, това е ясно, оттам е влизало и маслото, според мен.
                  А главата и леглата на клапаните си мисля, че трябва да се шлайфа, защото явно са се износили и не уплътняват добре.
                  Per aspera ad astra.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Проблем с XR400R

                    Няма логика мотоциклета да загуби мощност,следствие горене на масло от гумичките на клапаните.Че камерата и клапаните са бая черни и блажни е видно от снимките.Не шлайфайте главата без нужда.Тръкнете само клапаните,гумички,хлабините в горни граници(въздухарка).Огледайте филтърната кутия за масло повече от нормалното около отдушника.Сигурно ли е,че не е кофти гориво?
                    Силата е нищо без контрол.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Проблем с XR400R

                      Колега,аз пак да попитам,дали не са ти налели нафта,защото и без гумички да е няма да прави облаци дето ги описваше.Единствено облаците стават от нафта.Виждал съм ги на 1 ATV.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Проблем с XR400R

                        Първоначално публикуван от Tanuco Преглед на мнение
                        Ами честно казано и аз съм малко озадачен къде точно е проблемът със сигурност. Гумичките на клапаните са за смяна, това е ясно, оттам е влизало и маслото, според мен.
                        А главата и леглата на клапаните си мисля, че трябва да се шлайфа, защото явно са се износили и не уплътняват добре.
                        Т'ва са глупости с гумички, клапани и нагари !
                        Нищо от гореспоменатите отклонения не може да стане отведнъж, помислите логично !
                        Търсете проблема ДРУГАДЕ !
                        Ендурото и сексът не са шега работа !
                        -------------
                        Животът се измерва с броят на издишванията !

                        http://sixdayscrazyjob.com
                        http://crazy-job.com

                        Коментар


                        • #72
                          До: Проблем с XR400R

                          Тaя сага накрая ще завърши май със запушен карбуратор или избила свещ.
                          Силата е нищо без контрол.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Проблем с XR400R

                            повтарям се но казах кофти масло за неподходящо време това 20w50 е най отвратителния вискозитет ... звучи смешно но има варянт за маслен удар от което по принцип няма последствия
                            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                            Коментар


                            • #74
                              До: Проблем с XR400R

                              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                              Колега, съжалявам ,но току що сядам на компа.! Иначе щях да ти спестя разглобяването (според мен )
                              Един съвет към теб и всички които имат проблем по мотор !!!
                              1. Никога не се започва отстраняване на проблем от най- сложния ремонт !!! По метода на изключването се започва следното :
                              а/ проверява се наличието на ток (искра ) на свеща
                              б/ проверява се цялоста на кабела бобина-свещ
                              в/ проверява се наличие на гориво
                              г/ сменя се свеща със чиста и здрава
                              д/ слагат се в цилиндъра няколко капки 5-6 чист бензин преди завиването на свеща
                              е/ проверява се да не е запушен ауспуха
                              Следва пробно палене !!!Ако работи - добре , ако не работи се продължава: До тук е загубено време - 20 - 30 минути !
                              - като се свалят колекторните тръби се вижда буталото - дали е
                              задрало , дали е сухо или мазно
                              - пак от там се виждат сегментите (дали са запекли )
                              Чак на този етап решавате дали да се отваря двигателя или не ???
                              За съжаление , по твоите обяснения разбирам, че си нямал метален шум в двигателя (признак за задиране) .Двигателя си е работил " нормално" въпреки многото пушек и гасненето. Така ,че според мен НЯМА да имаш проблеми по буталото .Според мен е можело да минеш без отваряне , но може пък да греша !!! Ще чакам да пишеш резултата !!! Успех !!!
                              Да не започваме отново със предположения !!! Вече си отворил всичко ! Сега иди на маистор да измери цилиндъра и сегментите !!!
                              В зависимост от резултата (колко е хлабината по мануал) реши - дали да сменяш сегменти, и дали да шлайфаш цилиндъра ( измери дали има елипса в него )
                              Клапаните - при всички случай ги шлайфай и припасни хубаво !!!
                              Все пак и този урок беше много полезен за всички нас (благодарим че ни включи в упражнението )
                              След като сглобиш двигателя и го поставиш на място - задължително махни този бензин и промий карбуратора !!! Успех !!! Все пак се оказа по-лекия вариант на осн. ремонт .

                              Коментар


                              • #75
                                До: Проблем с XR400R

                                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                                Мдаа, ще види буталото и сегментите през отворите за колекторните тръби на ХР400, ама кога пръдне квачка! Или пък ако е специалист по гледане през крив макарон!

                                Модераторите!!! А трийте де!!! Толкова се е старал Тануко, не оставяйте да му оплескват нещата!
                                Понякога е по - добре човек да замълчи ,особенно ако става въпрос да се спестят много труд и усилия. А за отварянето на двигателите - 50 % са заради погрешни съвети и страхове внушени от " много опитни " приятели !!!
                                Затова ВИНАГИ се тръгва от по лекия ремонт !!! И заради пропуснатото време и емоции !!!
                                С уважение !!! bgbul
                                Последно редактирано от bgbul; 29-12-08, 00:09.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X