Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с XR400R - подробен репортаж

Свий
Темата е затворена.
X
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Проблем с XR400R

    A бе днеска си строших кратуната от мислене от къде идва това масло и пак немога да си го обясня.
    Аз бат Искрен го питах ама айде и тебе. Ти случайно да не си направил някой бекфлип и да си напълнил филтърната кутия с масло?
    Просто не виждам от къде другаде да лапа така яко мсло.
    Или пък през някоя гарнитура да е влязо маслото.
    (за последното не съм сигурен дали не граничи с простотията)
    Така де: да го оправяш, че оная горичка вече ти вика името и те чака да я качиш направо
    KAWASAKI Let the good times roll

    Коментар


    • #77
      До: Проблем с XR400R

      Първоначално публикуван от GSXR Преглед на мнение
      A бе днеска си строших кратуната от мислене от къде идва това масло и пак немога да си го обясня.
      Аз бат Искрен го питах ама айде и тебе. Ти случайно да не си направил някой бекфлип и да си напълнил филтърната кутия с масло?
      Просто не виждам от къде другаде да лапа така яко мсло.
      Или пък през някоя гарнитура да е влязо маслото.
      (за последното не съм сигурен дали не граничи с простотията)
      Така де: да го оправяш, че оная горичка вече ти вика името и те чака да я качиш направо
      Хахахаха, бекфлипа го правя само на сън
      Всички гарнитури си бяха наред....
      Не ми говори за каране...въпреки че навън не е за мотор, като го гледам разфасован ми идва да го сглобя набързо и да покарам,особено по твоите маршрутчета, ама на....засега ще чакам
      Per aspera ad astra.

      Коментар


      • #78
        До: Проблем с XR400R

        Голямо умуване пада.....
        Веднъж ми се е случвало и то на урал - беше се охлабил водач на клапан и изпадаше когато си иска - проверете и това м..ка му. Както вече казах а и колегите потвърдиха гумичките на клапаните не са . Типично при много отишли гумички е да изпуши при паленето на студено и след това да се укроти.
        Щом и бекфлип не е .....

        За припасването на клапаните ако нямаш необходимите "фрезички" и т.н. ще ти препоръчам Дългия Алек от Мотокомпас - в Хаджи Димитър до Балканстар http://www.motocompass.com/. По-добър от него не познавам. Хем може да ни каже от къде иде тая простотия най-накрая.
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #79
          До: Проблем с XR400R

          Ааааа...колеги......малка корекция по отношение на залаганията на кофти гориво. Всички, заложили на нафта, нафта/бензин се считат за спечелили облога....

          След толкова въпроси дали аджеба не съм сипал нещо друго, седнах тая сутрин и след серия "полеви" тестове, срам не срам, установих, че в "резервАра", има и доволно количество нафта..... Което от една страна е идиотско, защото сам зареждах, от друга, донякъде си го обяснявам с факта, че карам дизелов автомобил и зареждането ми е вторичен рефлекс, едва ли не, въпреки че винаги като съм с мотора уж мисля като сипвам. Именно и поради тази причина сам си зареждам, да не вземе някой да сипе нафта по погрешка.

          За съпоставка използвах А95 V-power от Shell, който си седи в туба в гаража и въпросната супа в резервоара...на цвят са различни, на мирис, плътност и горимост, също
          На първата снимка е супата от резервоара(смес бензин/нафта)
          На втората снимка е А95.







          Явно затова мотора е запалил нормално, заради бензина в карбуратора и след като го е изгорил е започнал да се мъчи да работи в хибриден режим, ама не се е е получило.

          Та така...май открихме проблема. Въпреки това шлайфането на клапаните остава, защото имат луфт и ще трябва да се напаснат, както и гумички за тях.

          А и друг момент - премерих източеното масло ~2л. +- 100гр.(без това в кожуха на мотора) което доказва, че не е горило кой знае колко много.

          Поздрави на всички.
          Последно редактирано от Жоро Витлиемоф; 29-12-08, 12:15.
          Per aspera ad astra.

          Коментар


          • #80
            До: Проблем с XR400R

            Баси кефа. Кога е сбирката в Чуйпетльово?
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #81
              До: Проблем с XR400R

              EEЕ еврика Тая сутрин дето си сипвал явно много рано си станал
              Знаех си, че хондичката е желязна и не те е предала
              Сега само зглабяи и като се стопи снега газз и да Чуйпетлъово е едно добро място за черпня.
              KAWASAKI Let the good times roll

              Коментар


              • #82
                До: Проблем с XR400R

                От самото начало ми идеше да ти напиша, че нещо ми мирише на поредната тема с хумористичен край, ама си траех
                Не разбирам много от 4Т мотори, но признаците бяха особено странни.
                Сещам се за темата на един колега с КТМ който нямаше палене, беше стигнал до разглобяване на двигателя май, но дали го направи забравих, а проблема се оказа забравени от самия него парцали във гумения маншон м/у филтъра и карбуратора и тогава темата с "акъли" беше станала много цветуща

                Успех
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • #83
                  До: Проблем с XR400R

                  Предлагам да сменим заглавието:" Проблем с XR 400 R - дизел " . Ама, представяш ли си колко известен щеше да станеш, ако беше успял да го подкараш на нафта

                  Коментар


                  • #84
                    До: Проблем с XR400R

                    Бай Ото Дизел направо у малкия джоб щеше да сложи ама а....де... пък и на 5 лева няма да се дръпна щот така или иначе Клапани,ще се правят...

                    Коментар


                    • #85
                      До: Проблем с XR400R

                      А беше толкова сигурен, че не си сипал нафта, че дори не провери какво има в резервоара преди да разглобяваш двигателя

                      Винаги съм го казвал - никой не е застрахован от такива неща.
                      В днешно време човеците имаме достатъчно много ангажименти и проблеми, които са способни да ни разбият съзнанието дори и за кратко, а в такъв момент сътворяваме глупости като настоящата с нафтата.

                      Бих казал кофти случка с щастлив край

                      XR не се предава лесно - XR forever

                      Коментар


                      • #86
                        До: Проблем с XR400R

                        Мога да ви разкажа една случка преди 3-4 месеца,която за малко да свърши по този начин.Ходихме на някакъв преход и отиваме да зреждаме на бензиностанцията преди Калофер и си наливаме бензин и не бързаме да плащаме,нали знаете докато извадим парите минава време и в един момент бензинджииката вика.-Момчето с нафтата няма ли да ми плати,че не мога да освободя колонката!Всички почнахме да се хилим а колегата Ради от Шеиново започна да псува.За малко ВР-чето да го направиТДИ.Източихме нафтата и наля бензин и готово.Та това го казвам с идеята, че може да се случи на всеки ,без да се усети.Нищо толкова не е станало,ще си сглобиш моторчето,и тъкмо си видял какво свири в гайдата.
                        Последно редактирано от Петьо Джартов; 29-12-08, 14:31.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Проблем с XR400R

                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          Понякога е по - добре човек да замълчи ,особенно ако става въпрос да се спестят много труд и усилия. А за отварянето на двигателите - 50 % са заради погрешни съвети и страхове внушени от " много опитни " приятели !!!
                          Затова ВИНАГИ се тръгва от по лекия ремонт !!! И заради пропуснатото време и емоции !!!
                          С уважение !!! bgbul
                          Колега,всички съвети които дадохме вървят с предположението,че елементарните неща са проверени!

                          Тануцо (ядосано размахвам пръст), заради теб загубих десет кинта в кюфтета и бири-което не е никак зле!
                          Много хора предположиха , че е кофти гориво но единствените които заложиха пари бяха двамата Жоровци-Хаджиев и Нешев така че единствено те могат да се считат победители в баса.Та за тях-следете темата "Тук да се похваля" и щом ме видите да се хваля с новозакупен ХР400(а това се надявам да стане съвсем скоро),гответе се да потрошим не десет , а сто(най-малко) кинта при бай Митко(сега няма с какво да стигна до Чуйпетлово)-таман ще извъртим едно хубаво каране!
                          Поздрави към всички гадатели!

                          ПП.Тануцо,радвам се че проблема се оказа толкова елементарен и честно да ти кажа малко ме е яд , че не те натиснах повече да ми продадеш мотора.
                          С най-добри пожелания!
                          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                          Джон Кенеди

                          Коментар


                          • #88
                            До: Проблем с XR400R

                            Браво , че сагата има добър (лек и успешен ) финал !!! Поне всички участвали във обсъждането на проблема ще знаят какво е да сипеш Нафта и какви симптоми се появяват след това !!! Беше поучително и интересно (даже със залозите ). Браво и за снимковия материал !!! Успешни емоции в бъдеще !!!

                            Коментар


                            • #89
                              До: Проблем с XR400R

                              Колега,какво стана?Питахте няколко пъти,а ти даже и не помириса.Ама има мн. специалисти във форума,само че /компютърни/.
                              Първоначално публикуван от Tanuco Преглед на мнение
                              По отношение на горивото - бензин е, защото го сипвах лично на OMV.
                              Благодаря за съветите.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Проблем с XR400R

                                Точно затова, отдавна се отказах да давам акъли и да врачувам по технически въпроси във форума, и по тази тема нито акъли съм давал нито предположения съм правил. Умишлено употребявам думите "давам акъли" и "врачувам", защото раздела "Технически дискусии" отдавна се превърна в раздел "Даване на акъли и врачуване по технически проблеми".
                                Ще си позволя един съвет към тези, които нямат достатъчно опит с техническите проблеми по моторите и не се чувстват достатъчно технически грамотни за да се справят сами с възникнал проблем:
                                Колеги мотористи, когато стане някакъв проблем с мотора, за който имате макар и най-малко съмнение че можете да се справите сами, не се захващайте да питате и разпитвате та тепърва да се ограмотявате технически за да си решите сами проблема, а откарайте мотора при добър майстор (трудно се намират ама има такива) във вида, в който се е случил проблема, без да пипате или разглобявате каквото и да е! Това е за да може майстора да види "картинката" цяла, без липстващи или променени "детайли" и съответно да постави точната диагноза! Променяйки или пропускайки някой от "детайлите" в картинката може да заблудите и най-опитния майстор! Диагностиката е в пъти по трудна от разглобяването и сглобяването и не всеки, който умее да работи с гаечни ключове, става за диагностик!
                                И аз дето имам що годе някаква техническа грамотност и опит, някои неща си позволявам да си ги правя сам по мотора и колата, но за някои неща си плащам да ми ги направят, било защото нямам нужните инструменти, било защото не се чувствам достатъчно уверен в знанията и действията си!
                                А Асен за пореден път доказа това, което отдавна ми е известно, че наистина има натрупан много опит и практически познания по проблемите с моторите! Още в 4-ти пост по темата позна проблема:

                                Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
                                Колега,да не са ти сипали нафта?Има и такива случаи,и симптомите са същите,дет ги описваш.
                                Е, по-късно и него го заблудиха с увереното твърдение, че със сигурност е сипано бензин, а не нафта.
                                Между другото и на мене ми се е случвало веднъж да си сипя нафта вместо бензин, на Шел бензиностанция, при това от колонка, на която със сигурност пишеше че е бензин! Въпреки че мотора беше 2Т, картинката беше почти същата като при Тануцо - много пушилка, никаква мощност, за 3 км. до градъ 30 пъти спирах да изстива моторетката щото много загряваше, два пъти ми се заваряваха електродите на свеща един за друг, та ги дялках с ножка за да се прибера! Тогава не аз, а майстора откри проблема. Още докато се въртеше около мотора, забеляза че прозрачния маркуч от резервоара до карбуратора, е пълен с нещо доста по-тъмно от нормален бензин с 2Т масло. първото му подозрение беше че съм прекалил с маслото, но като помириса сместа и нещата се изясниха! А ако му бях откарал само двигателя, щеше да познае ама друг път, щеше да има разглобяване!
                                Все пак разглобяването в случая на Тануцо не е излишно! Поне сега вече знае какво си е купил, пък и ще изчисти нагарите от нафтата по челото на буталото, главата и клапаните. Аз моя като го взех, също го разглобих без да ремонтирам нищо, ей така за да видя за какво съм си дал парите, а и за какво ще има да давам тепърва.
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X