Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с XR400R - подробен репортаж

Свий
Темата е затворена.
X
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Проблем с XR400R

    Първоначално публикуван от diskusa Преглед на мнение
    Айде стига сте се дърлили бе .......! то момчето му пуши главата и се чуди как да си оправи мотора вие сте тръгнали да си мерите п.........те. Като сте толкокова компетентни и можещи дай предложение и варианти да му помогнете не да се саревновавате в неговата тема кой е по-начетен.......... Аз лично предлагам на момчето ако няма кой да му го направи да ми го донесе в Казанлък аз ще му го направя БЕЗПЛАТНО. Давайте други предложения
    И моята идея е подобна - да му го направиш безплатно, ама ти да прескочиш до София !
    Diskusa, ми той до Казанлък ще даде повече пари за пътни от колкото за ремонта, дори да си го плати бе !
    Ако го докара до Ст.Загора и аз ще уредя да му го направят безплатно
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

    Коментар


    • #47
      До: Проблем с XR400R

      Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
      И моята идея е подобна - да му го направиш безплатно, ама ти да прескочиш до София !
      Diskusa, ми той до Казанлък ще даде повече пари за пътни от колкото за ремонта, дори да си го плати бе !
      Ако го докара до Ст.Загора и аз ще уредя да му го направят безплатно
      Е добре няма да му ги правя тогава Имах предвид ако се цепи двигател ....
      Последно редактирано от diskusa; 26-12-08, 22:33.
      Стефан Дянков

      Коментар


      • #48
        До: Проблем с XR400R

        Първоначално публикуван от diskusa Преглед на мнение
        Айде стига сте се дърлили бе .......! то момчето му пуши главата и се чуди как да си оправи мотора вие сте тръгнали да си мерите п.........те. Като сте толкокова компетентни и можещи дай предложение и варианти да му помогнете не да се саревновавате в неговата тема кой е по-начетен.......... Аз лично предлагам на момчето ако няма кой да му го направи да ми го донесе в Казанлък аз ще му го направя БЕЗПЛАТНО. Давайте други предложения
        ПОЗДРАВИ !!! Дай боже всеки му такова решение на проблем !!!
        Затова е супер да се поддържа градуса на " спора " във форума !!!
        По - добро предложение от " най - доброто " просто НЯМА !!! ЕВАЛА!!!

        Коментар


        • #49
          До: Проблем с XR400R

          Верно голямо дърлене..... Тануцо , ако ти се занимава докарай двигателя в Банкя при мен ,ще го отворим да погледнеме кво му е. Пари естествено не искам. Притеснява ме , че може да е спукал глава. Имах XR250 - той така направи. А съм чул че и 400 ките го правят. Лично аз залагам на запекли сегменти /особено ако след предпоследното палене по някакъв начин е попаднала влага в цилиндъра/ или лошо гориво.

          Гумички на клапани не са. Теоретично е възможно да е изпаднало гнездо на клапан - значи спукана глава. Провери как се отвива и навива свещта. Главата пука между клапана и дупката за свещта. Ако проблема е там резбата ще е хлабава и неточна.
          Абе говориме си , а докато око не види и ръка не пипне ......
          0888932647

          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • #50
            До: Проблем с XR400R

            Залагам 5лв за спукано бутало и 5лв. , че НЕ са запекли сегментите(парите си ги искам/изплащам в бира в кръчмата в Чуйпетлово-КЕШа не се приема)!

            ПП.Колега,преди да разглобиш ДВГ погледна ли какво е положението в кутията на въздушния филтър(до колкото си спомням в деня на разходката времето беше доста гадно)?
            Последно редактирано от ЕМО; 27-12-08, 11:28. Причина: допълване
            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
            Джон Кенеди

            Коментар


            • #51
              До: Проблем с XR400R

              Ми ако дойде , първо ще замериме компресия и то ще си каже дали да го отваряме изобщо. Щото може да е хвърлило масло от картера .....

              Емо времето си е за греяна ракия. Сега бира кой ще ти пие?
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #52
                До: Проблем с XR400R

                Ако се захванем с ракия в Чуйпетлово(като знам какви мезета и манджи правят там),после няма да успееме да се доклатиме ти до Банкя,а аз до София!
                Сори за СПАМ-а.
                ПП.В интерес на истината , няма логика да спука бутало някъде там на околовръстното(на 500м след бензиностанцията).Виж на някой баят баир , след цял ден юркане-ДА.
                И на мен ми минаха през ума съвсем прозаични неща,но предполагам че преди разглобяването са ги погледнали.Та за това залагам на спукано бутало.
                Последно редактирано от ЕМО; 27-12-08, 16:46. Причина: допълване
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • #53
                  До: Проблем с XR400R

                  Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                  Залагам 5лв за спукано бутало и 5лв. , че НЕ са
                  Тази теза е заета от мен,и ако е вярна трябва да делим по 2.50.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Проблем с XR400R

                    Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                    Тази теза е заета от мен,и ако е вярна трябва да делим по 2.50.
                    Ok!
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • #55
                      До: Проблем с XR400R

                      Поздрави на всички участници във форума.Ако не възразявате,хаиде да поразмишляваме,дето се казва"на глас".Четейки всичко до тук,мога да приема и отхвърля някои вероятности.Значи-ако,излиза бял дим от ауспуха на нормално загрял двг със въздушно охл. причина-мнооого масло в горивната камера.Загуба на ниски обороти-слаба компресия.Работа само на смукач-слабо засмукване,следствие на ниска компр.Отказ на запалване съпроводено със припукване-зацапана свещ от продължителна работа на смукач или ниска компресия.Избиване на пръски от генерацията на вече загрял двг-най вероятно мнооого масло или неизгоряло некачеств.гориво.Та това масло от клапаните не може да дойде.Загуба на мощност+мн.пушек?Абе работата се върти около буталото.
                      Силата е нищо без контрол.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Проблем с XR400R

                        Първоначално публикуван от GEORGINESHEV Преглед на мнение
                        Ми ако дойде , първо ще замериме компресия и то ще си каже дали да го отваряме изобщо. Щото може да е хвърлило масло от картера .....
                        ХР 400 е с автоматичен декомпресор!

                        Коментар


                        • #57
                          До: Проблем с XR400R

                          Първоначално публикуван от bno Преглед на мнение
                          ХР 400 е с автоматичен декомпресор!
                          Ми прекрасно. Ма тя компресията не се изпуска само от декомпресора.
                          Уточни моля те какво имаш впредвид.
                          Последно редактирано от Жоро Нешев; 27-12-08, 22:34.
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • #58
                            До: Проблем с XR400R

                            Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                            Тази теза е заета от мен,и ако е вярна трябва да делим по 2.50.
                            Сега като си помисля ...
                            Джарта, какво ще кажеш за 1.66 лв на всеки ?
                            --------------
                            Тануцо, сори, изкушиха ме тия идиоти !
                            Ендурото и сексът не са шега работа !
                            -------------
                            Животът се измерва с броят на издишванията !

                            http://sixdayscrazyjob.com
                            http://crazy-job.com

                            Коментар


                            • #59
                              До: Проблем с XR400R

                              Ето ме и мен...преди малко влизам и досега "обработвах" снимките.

                              Всички, заложили на кофти бензин, спукано бутало и т.н. за момента се считат за загубили баса

                              Да се върнем към образователния характер на темата, изводите ще се радвам да споделите после.


                              Ако преди разглобяването на двигателя може да се направи компромис с инструментите, тук според мен е абсолютно препоръчително да се ползват качествени "камъни" и т.н. За целта на ремонта едно хубаво гедоре върши работа.

                              Поствяме двигателОт на удобна масичка и се започва


                              С шестогран се отвива болтът, отбелязан със зелено, след което ангренажната верига се завърта леко, за да се покаже и друг подобен болт, който е скрит за момента. След като се развият и двата болта, разпределителният вал се сваля сравнително лесно. Важно! Внимавайте да не падне веригата във вътрешността на мотора, че после не знам как се вади освен с отваряне и на ск.кутия. За момента може само да се сложи настрана и внимателно да се махне разпределителния вал. Трябва да се свали, защото има 4 болта на кръст, които държат главата и два са точно под вала. Първите 2 болта са оградени с червено.
                              Ангренажната верига се сваля.


                              Ето ги и другите 2 болта.



                              Внимателно се сваля главата!



                              След това виждате буталото. В нашия случай има доволно количесто нагар....


                              Още един поглед.

                              Следва сваляне на цилиндъра, затова се връщам малко назад. Развиват се болтовете на обтегача на ангренажната верига(поправете ме ако греша), след което се развиват четири 8мм болта, които са от двете страни на цилиндъра. Два от тях се виждат на съседната страна на обтегача.


                              Развиват се и четири болта, които са "около" буталото.


                              Махаме цилиндъра, за да установим има ли поражения по бутало, сегменти или самия цилиндър.


                              Тук не се вижда особено добре, но въпреки че няма следи сегментите да са сдали багажа, по всяка вероятност имат по-голям луфт, макар и минимален от нормалното, но това ще го проверя утре сутрин, защото сега съм леко изморен...

                              Тъй като почти на 100% отхвърлихме варианта за сегменти, преминахме към проверка на главата и клапаните.... резултатът е виден по-долу....доста сериозен нагар...все едно са черен мат...След проверка се установи, че са заминали гумичките поне на 1 клапан, не проверихме останалите, защото не разполагахме с подходящ инструмент, за да "сплескаме" пружинките на клапаните, така че да няма голям шанс да ги скапем









                              Та така...това е от мен засега. Цилиндъра е гладък, няма следи от задиране, даже и хонинга си личи, буталото също е ок, като изключим нагара, сегментите утре ще ги замеря с луфтомер, но е се съмняваме да е от тях поради факта, че няма нагар около буталото...(може и да грешим).

                              Поздрави
                              Последно редактирано от Жоро Донечки; 28-12-08, 17:29. Причина: интервал м/у снимки
                              Per aspera ad astra.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Проблем с XR400R

                                Първоначално публикуван от GEORGINESHEV Преглед на мнение
                                Ми прекрасно. Ма тя компресията не се изпуска само от декомпресора.
                                Уточни моля те какво имаш впредвид.
                                Мисля, че няма как да се измери компресията при положение, че декомпресора освобождава клапана при завъртане на манивелата и съответно манометъра няма да отчете компресия. Истината е , че не съм най-технически грамотен и не знам друг начин за измерване.
                                С интерес следя темата, успех с ремонта.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X