Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за ETZ 250/251

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси за ETZ 250/251

    Във всеки кол на предницата на 251 се сипва между 230 и 265 куб. см. масълце. Така е по ръководството на Haynes : http://img352.imageshack.us/my.php?image=083bn3.jpg
    Хайде със здраве!

    Коментар


    • До: Въпроси за ETZ 250/251

      Маслото в скоростите го смених. Сега остана само да оправя коловете и МЗ-то ми е готово. Поздрави .

      Коментар


      • До: Въпроси за ETZ 250/251

        Здравейте,от доста време следя темата и се радвам че я има защото и аз сам в отбора на мз-таджийте.От няколо месеца сам горд собственик на мз-250.Моторчето е в много добро състояние но ми изникна проблим и моля за помощ.От известно време имам проблеми с 3-та скорост.На моменти имам всички скорости на моменти от 1-ва до 3-та като 3-та влиза със зор и на моменти от 3-та до 5-та.Карам го само в гората и заради проблемите със скоростите не смея да сменя зъбаците.Кажете какъв може да е проблема възможно ли е да е от маслото или от пружинката със съчмата или изобщо от какво може да е

        Коментар


        • До: Въпроси за ETZ 250/251

          Първоначално публикуван от georgio Преглед на мнение
          Здравейте,от доста време следя темата и се радвам че я има защото и аз сам в отбора на мз-таджийте.От няколо месеца сам горд собственик на мз-250.Моторчето е в много добро състояние но ми изникна проблим и моля за помощ.От известно време имам проблеми с 3-та скорост.На моменти имам всички скорости на моменти от 1-ва до 3-та като 3-та влиза със зор и на моменти от 3-та до 5-та.Карам го само в гората и заради проблемите със скоростите не смея да сменя зъбаците.Кажете какъв може да е проблема възможно ли е да е от маслото или от пружинката със съчмата или изобщо от какво може да е
          Здравей колега.Преди време имах МЗ251 и имах проблем с 3-та скорост-изобщо не можеше да се включи от2-ра включвах направо на 4-та.Проблема се оказа зъбното колело на 3-та скорост и вилката която я включва.На зъбчатката има канал във който влиза вилката.Вилката беше износена,а каналът разбит.Смених ги с нови и се оправи.Успех!

          Коментар


          • До: Въпроси за ETZ 250/251

            Аз още съм нямал текива премеждя но съм чувал и от други колеги че има износване на тази вилка !

            Коментар


            • До: Въпроси за ETZ 250/251

              Благодаря ти IVODOMINATOR още утре ще отида да си купя частите,но ме притеснява момента,че или имим от 1-ва до 3-та,или от 3-та до 5-та и рядко мога да ги изредя от 1-ва до 5-та но се случва.Ще направя каквото казваш а имаш ли представа колко пари струват зъбното колело и вилката

              Коментар


              • До: Въпроси за ETZ 250/251

                Първоначално публикуван от georgio Преглед на мнение
                Здравейте,от доста време следя темата и се радвам че я има защото и аз сам в отбора на мз-таджийте.От няколо месеца сам горд собственик на мз-250.Моторчето е в много добро състояние но ми изникна проблим и моля за помощ.От известно време имам проблеми с 3-та скорост.На моменти имам всички скорости на моменти от 1-ва до 3-та като 3-та влиза със зор и на моменти от 3-та до 5-та.Карам го само в гората и заради проблемите със скоростите не смея да сменя зъбаците.Кажете какъв може да е проблема възможно ли е да е от маслото или от пружинката със съчмата или изобщо от какво може да е
                Цепи до като е време! Не го карай така!

                Коментар


                • До: Въпроси за ETZ 250/251

                  Първоначално публикуван от georgio Преглед на мнение
                  Благодаря ти IVODOMINATOR още утре ще отида да си купя частите,но ме притеснява момента,че или имим от 1-ва до 3-та,или от 3-та до 5-та и рядко мога да ги изредя от 1-ва до 5-та но се случва.Ще направя каквото казваш а имаш ли представа колко пари струват зъбното колело и вилката
                  Съветвам те първо да разглобиш двигателя за да си сигурен,че е от това проблема.Преби 2 години зъбчатката струваше 25лв. а вилката-35лв.Успех в ремонта.

                  Коментар


                  • До: Въпроси за ETZ 250/251

                    Много сам благодарен вече нямям дертове с з-тата машината литна направо но сам се запалил да постигна това което е на снимките мисля че не е трудно за изпълнение но не знам как да си повдигна предницата до колкото разбрах с някви втулки.Даите ми акъл ако някои знае.Благодаря
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • До: Въпроси за ETZ 250/251

                      Пичове дайте схема на свързване на електронно от ЕТЗ 251 че в мануалите има само схема за чукчета

                      Коментар


                      • До: Въпроси за ETZ 250/251

                        КОлегата аз ще ти ги кажа за електроното схема нямам..... но до цела седмица се занимавам с гадните токове значи долу са първо беля. после е зеленя , и накрая червеня като българското знаме (от лявао надясно). От другя край имаш 1 маса (кафява)и другите сазелебата е на бобината където пие 1, а черната е на другата страна на бобината. Кзвам ти ги тека за да се ориентираш по-лесно.....

                        Коментар


                        • До: Въпроси за ETZ 250/251

                          Първоначално публикуван от pansa Преглед на мнение
                          КОлегата аз ще ти ги кажа за електроното схема нямам..... но до цела седмица се занимавам с гадните токове значи долу са първо беля. после е зеленя , и накрая червеня като българското знаме (от лявао надясно). От другя край имаш 1 маса (кафява)и другите сазелебата е на бобината където пие 1, а черната е на другата страна на бобината. Кзвам ти ги тека за да се ориентираш по-лесно.....
                          Благодаря, аз намерих следните схеми - едната отговаря на твоето описание, а другата според мен е без комутатор.






                          Какво ще кажеш кава е разликата?

                          Коментар


                          • До: Въпроси за ETZ 250/251

                            МИсля че да, на второто електроно мисляче е малко по-различно !.....А първата схема тека е долу при динамото на ЕТЗ 150, на 251 е малко по-различно долу при плочката но ел системите на ЕТЗ 150 и 251 са еднакви

                            Коментар


                            • До: Въпроси за ETZ 250/251

                              КОлеги дайте акъл как да слвая касетката на сейдинител на Етз 251....

                              Коментар


                              • До: Въпроси за ETZ 250/251

                                Първоначално публикуван от pansa Преглед на мнение
                                КОлеги дайте акъл как да слвая касетката на сейдинител на Етз 251....
                                Моля ти се пиши на български.
                                2010 CRF 250 R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X