Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за ETZ 250/251

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за ETZ 250/251

    Първоначално публикуван от khk Преглед на мнение
    Долния болт минава през ушите на двигателя и се хваща за планката с гайка(поне на моя е така).Успех с възстановяването на мотора.Имам го същия(с превъртял съеденител и скъсан колянов вал) направен кросов.Калниците са от стъкломат,спойлер и фар от полски фиат,предницата е направена с втулки като твоята,задните амортисьори и пружини са от кросово CZ помпащи с въздух.
    Благодаря колега аз мислех,че гайката е фиксирана и болта ми се е скъсал но го затехнах,малко ми е поусукан двигателя но това сега е малък проблем.Да ви попитам преди да ми се развали съединителя както си карах и ръчката си остана в крайно натиснато положение викам си к'во става дадох 2-ра и накарах 1 приятел да ме забута да запаля и до нас отвивам тази втулка на която се държи жилото и гледам,че е откачено то има 1 шпилка на която се навива джаджата на която се държи жилото и я навих и то не до край ами примерно до половината така карах малко (естествено доста трудно палеше) и го пуснах по нанадолнището пред нас за 10 метра на 2-ра запали но като пуснах газта изгасна последва ритане,ритане добутах мотора до горе и изнервен се пуснах пак на 2-ра но този път не запали-последва пак изморително добутване по нагорнището от което се изнервих още повече,Отвих свеща да видя дали изобщо има искра но не я виждах беше ден все пак,сложих си пръста на свеща и ме хваща ток леко викам си е са ти е''х мамата пускам се пак бия 2-ра и се първите 5 метра беше нормално (не палеше но имаше съпротивление) после изведнъж все едно изключи от скорот (почти на около 15 %) и двигателя почти не въртеше зачудих се какво става и припомпах съединителя за кратко все едно си беше 100% на скорост после пак на 15% и се чуваше стържене.
    Колеги помагайте сега съм си в София и умувам какво да правя с мотора като отида на село възможно ли е да е превъртяла касетата или износени дискове.Всичко по-мотора до сега горе-долу съм успявал да отремонтирам но за този проблем нямам идея всички мой приятели с нови хонди ямахи аз по цял ден правя тва чудо на източна Германия и не успявам да се повозя
    Поздрави и ако някой има идея за проблемите нека да помогне защото вече нямам идея.
    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

    Коментар


    • От: Въпроси за ETZ 250/251

      Касетата е превъртяла преди това е правена шпонка и тя се е скъсала
      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

      Коментар


      • От: Въпроси за ETZ 250/251

        Здравейте колеги работата по етз-то продължава.Явно няма интерес но ще отразявам стъпките докрая на проекта.
        Сега двигателя ми е на балкона за ремонт на касетата и още някой дребни работи като цилиндър бутало и семеринги.



        Ето пораженията по вала от предишна правена шпонка.Интересното е,че по касетата (фланеца) не откривам следи от нея.

        Ключа на сегмента дали не е голям:

        Карах малко мотора преди да му се сличи случката и доста вървеше определено препоръчвам на колегите да пробват с венец 15 зъба ако карат повече черно.Много вървеше но ме беше страх да го изпробвам колко му е мах скорост защото го сглобих навързо и нямах предна спирачка но на 1 баир от 2 ра му сръчках съединителя и задницаата носеше доста.
        Има и плюсове мотора има перфектни спирачки и верига и що годе добра ходова част за 29 годишен мотор на 50000 км (по километраж)Дето не е пипано по него нищо почти.
        За предната дискова направих 1 гаф Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dsc01215jm.jpg
Прегледи:1
Размер:69.0 КБ
ID:5292120 стегнах малко повече маркуча и се отчупи парче от аломиниевата отливка та ако има резба в аломиний никога не се стяга много
        Искам много да благодаря и на колегата sek1 за помоща която ми оказва като услуги и технически съвети.
        Сега предстои да сменя някой или направо всички дискове на съединителя феродо и метални,да сменя буталото сегментите и цилиндъра семеринги и други дребни работи.Например измерих центровката му беше 5мм преди гмт отваряше чукчето незнам как палеше макар и много трудно с бензин в цилиндъра.Не мога да отвия винтовете дето държат авансовата плочка много са запекли счупих даже 1 отферка.
        Ще пиша като има развитие понеже съм ученик и нямам доход та затова нещата вървят бавно.
        Поздрави
        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

        Коментар


        • От: Въпроси за ETZ 250/251

          Здравейте работата по моторчето продължава лека-полека.
          Днес свалих цилиндъра за да погледна какво е положението.


          Направи ми впечетление,че като размърдам буталото хоризонтално буталният болт имаше луфт аз естествено имам резервен.Мотовилката е в добро състояние (соред мен)като се опитвам да размърдам леко нагоре надоло не усещам ''хрупане'' и''тропане''.
          Ето една снимка как изглеждаше буталото до колко знам този нагар под сегментите значи,че са 100% износени.И без това счупих 1 при ваденето от буталото.

          Ето го резервното бутало и цилиндър,те са втора ръка но пък са с чисто нови малко тунинговани сегменти.

          Взех си нови болтове с шестограмна глава високоякостни за капаците,грубата регулировка на съединителя и капачката на оборотомера понеже всички бяха за права отферка яко замазани и едвам ги отвих.

          Някой случайно да знае как се вади спирачната помпа от казанчето,че аз ли не мога зегерка ли има по уплътението което не мога да извадя незнам.
          Колеги ако няккой има идея от какъв кросов или ендуро мотор да сложа преден калник да каже може и ако някой има счупен за подаряване аз ще си го оправя.
          Искам ако някой чете темата да го попитам какво ще стане ако съм без прожиниращата шайба под касетата,че предишния собствеик е решил да я махне и я нямам.
          Поздрави
          Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

          Коментар


          • От: Въпроси за ETZ 250/251

            Имаше развитие по-проекта.
            Двигателя го закарахме при Жоро Нешев,там сложихме цилиндъра буталото с новите сегменти,семерингите на вала,сменихме феродовите дискове на съединителя,и сглобихме двигателя.По -принцип за да се премахне напълно проблема със съединителя трябва да се купи нов вал 240лв и нов фланец 50лв,но тъй като не си струва за този мотор да се дадат толкова пари а аз ги и нямам го направихме по-друга процедура:Почистване на двата конуса (на вала и касетата)Намазване на конуса с лепило за резби на локтаит за важни сглобки който не се демонтират,слагане на капака и намазване на гайката на оборотомера с лепило за резби но от другия вид,който се развива,и яко стягане с гайковерда по съвет на 1 колега.
            Интересно ми е дали ще издържи но времето ще покаже на първите 10 км изкара без проблем но се появиха куп други неща за който ще пиша после.
            Още не съм си решил проблема със спирачката трябва ми помпа от друг мотор или да се завари парченцето което се отчупи.
            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

            Коментар


            • От: Въпроси за ETZ 250/251

              С огромни благодарности към колегата Жоро Нешев при който се извърши интервенцията със съединителя който държи все още има напредък по мотора.

              Беше леко орязан отстрани понеже не можахме да завием гайките към болтовете оргинално са заварени но при моя не

              Ето вече монтиран на рамата:

              Имама и проблеми със зареждането мотора си върви перфектно докато не му изтоща и без това вече издуханата батерия
              Махнах седалката и какво да видя реле регулатора е произведен в България
              Явно и преди е имало проблеми и е сменян,по-интересното е,че не можах да измеря какво трябва дали зарежда понеже като доближа мултицета към мотора като е запален и сепобърква дава некви станни стойности и така можеби не е в РР-то понеже като го отворих вътре изглежда като ново.Съмнява ме дали е токоизправителя или по-лошото генератора.
              Иначе впечетленията ми от мотора са супер с 15 зъба върви много добре не се замисля и катери байрчетата без гас аз гледам да не му давам гас понеже е в разработка та поне 1 резервоар да изгоря и тогава може да почне тормоза
              Сори за снимките,че са настрани но тоя фотобукет ги ротеитвам там излизат нормално а като ги кача тук са обърнати се едно не съм ги ротеитвал незнам при вас как е.
              Поздрави
              Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

              Коментар


              • От: Въпроси за ETZ 250/251

                Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                С огромни благодарности към колегата Жоро Нешев при който се извърши интервенцията със съединителя който държи все още има напредък по мотора.
                Винаги с удоволствие помагам на мераклии. Много добро впечатление ми направи. Беше си научил урока /теорията/ предварително за отличен. От там нататък за мене остана удоволствието само да подбутна леко с едно рамо. Дай боже машината да те слуша дълго и безаварийно.

                Странните стойности от мултицета при повечето мотори от този клас /не съм убеден че твоя е така/ могат да достигат до около 200 волта променлив ток. Ако е така, проблема е в токоизправителя или релето.
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • От: Въпроси за ETZ 250/251

                  Благодаря за добрите думи колега.Имам предвид,че като доближа самия мултицет без да съм сложил клемите му кадето и да е като доближа уреда почва да дава стойности примерно -6в +12 разни стотни мисля си,че дава някакви смущения.Прочетох в книжката и пише,че ако лулата на свеща не е с метална обвивка (аз си го обяснявам нещо като фарадевия кафез) може да дава смущения на радиоприемници и телевизори
                  Имаше малко чудене отначало не можеше да се стисне съединителя и трябваше да се реголира понеже лостчето което държи жилото се опираше в ограничителя на капака.И проблем със жилото пробутали са ми по-дълго жило с по-къса броня.Но след тези чуденки оправихме нещата,и моторчето върви много добре.
                  Зареждането нз етз-то се състой от един трифазен променловотоков генератор мотов токоизправител и реле регулатор.Мисля да проверя дали генератора работи по следния начин:
                  При статора излизат четири клеми 3 от тях са черни и мисля,че са за трите фази (ако греша ме поправете) ако закача лампичка за едното черно кабелче и маса ако работи би трябвало да свети.
                  Поздрави
                  Последно редактирано от nbajani; 30-08-11, 20:51.
                  Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                  Коментар


                  • От: Въпроси за ETZ 250/251

                    Трифазният генератор можеш да го провериш със същия уред. Слагаш го на променливо напрежение и мериш между всяка двойка от черните жици. Например : номерираш ги с 1 , 2 и 3 . Съответно измерваш между 1 и 2 , 2 и 3 , 1 и 3 . Стойностите трябва да са еднакви и да се повишават с вдигането на оборотите на двигателя.

                    Коментар


                    • От: Въпроси за ETZ 250/251

                      Благодаря за информацията колега но мултицета нещо ми е прецакан и затова исках с контролна лампа но ще проверя да видим този път дали пак ще се побърка.
                      Поздрави
                      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                      Коментар


                      • От: Въпроси за ETZ 250/251

                        Има развитие по-проекта орязах излишната инсталация на моторетката направих си я само с ключе за контакт и фара.
                        Реших си и проблема с предната дискова.Отново Жоро Нешев беше насреща за което много му благодаря,ако го нямаше незнам какво щях да правя.
                        Спирачната помпа е нисин не знам от както точно но паста с едно преходниче което Жоро ми даде.
                        Ето малко снимки:

                        Ето това е преходничето:


                        Орязах излишната инсталация:



                        Мотора върви супер единствения проблем е,че не зарежда не е реле или токоизправител понеже като вързах пробна лампа на генератора не светна което ме навежда на статор или ротор?
                        Съединителя все още държи без проблеми взех си инструмента в раницата и един резервен акумулатор от сотаджиска система и покарах мотора по черно и се изкефих много на 2-ра без гас си се движи супер и изкачва всичко с тази зъбчадка а първа я ползвах за 1-2 малко по-трудни места и е много удобна за тях понеже на първа без гас мотора се движи много бавно и можеш да подпираш с краката.Ако някой има идей за запалването нека сподели запалване от карпати или нещо друго ако се преправи и да е без акумулатор мотора ако някой има идей да ги сподели
                        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                        Коментар


                        • От: Въпроси за ETZ 250/251

                          Тази неделя си направих малко разходка с етз-то:





                          Много съм доволен от моторетката в гората върви супер не отстъпваше на хондата от снимките а на байрите направо го скъсвах,уцелил съм предавателните числа направих си около 50 км возене по горите и пътищата с два акумулатора понеже не зарежда и проблема е в генератора.Имам няколко много гадни и дразнещи проблема на първо място е зареждането после ми превъртя долното болче на капачката дето е оборотомера и от там тече масло.Малко си пойзтича и от карба по-байрите и дупките но ще го оправя с нова гарнитурка и някаква корекция в нивото ако се наложи.
                          Нека който може да ми помогне с проблемите със зареждането да сподели от нещо друго да се присади запалване което е безакумулаторно?
                          Съединителя все още държи без проблеми вече сто и кусир километра с постоянно тръгване спиране няма проблеми даже беше малко по-хард кор на една изорана нива се понакефих.
                          Гледам,че няма особен интерес по темата явно са на мода новите моторетки и трябва да мина в раздел ретро
                          Благодаря още веднъж на Жоро Нешев за помоща помпата вече мина изпитателния срок и се справя супер даже на чист напечен асвалт като я стисна рязко предната гума изсвирва и заковава такаче етз-то не отстъпва на другите моторетки по спиране.
                          Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                          Коментар


                          • От: Въпроси за ETZ 250/251

                            Колеги някой има ли идея за зареждането на мотора от какво става безакумулаторно запалване?По мотора имам само фар другата инсталация и без това ми е излишна такаче ако някой се сети да свирка.
                            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                            Коментар


                            • От: Въпроси за ETZ 250/251

                              Много по-лесно и ефтино е да си поправиш оригиналното зареждане. Имай в предвид , че ЕТЗ-то има фар - мечта , на който много други соц. и японски возила биха завидели.

                              Коментар


                              • От: Въпроси за ETZ 250/251

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X