Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за ETZ 250/251

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за ETZ 250/251

    Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
    Ето как разбирам че не си карал мотор в градска среда,3.5-4,и спираш на светофари,пресичаш кръстовища,караш след колона,за какво бягане става въпрос като ограничението е 50км,как може 150 и 250 да са с един и същ разход.Карал съм и двата,150 градско 5 извънградско 4.250 градско 6 извън 5.
    В Трявна светофари няма,а и аз съм 60 кг.,така че всичко всичко е въможно и зависи от човека зад кормилото.

    Коментар


    • От: Въпроси за ETZ 250/251

      Първоначално публикуван от st_mnov Преглед на мнение
      В Трявна светофари няма,а и аз съм 60 кг.,така че всичко всичко е въможно и зависи от човека зад кормилото.
      Категория А имаш ли.

      Коментар


      • От: Въпроси за ETZ 250/251

        Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
        Категория А имаш ли.
        Естествено от 13 години,карал съм най много Трофи 175 (15 000 км),другите по година,но от 5 години карам само офроуд,нямам мотор с регистрация!

        Коментар


        • От: Проблем с ЕТЗ 250

          Не си случил на поддържан мотор просто,но след като си направил гореописания ремонт,ще трябва да му направиш поне 500 до 1000 км разработка по асфалт или по поляните с по малко газ.Иначе за лек офроуд става естествено със смяна на предна зъбчатка с 16 или 15 зъба за по големи баири.Относно свещта нагласи разстоянието между електрода на 0.7 0.8мм и по възможност да е Изолатор или Бош с топлинно число 260 ,280.В двигателя от най евтиното Ер 90 става,а в бензина Приста 2t mix,но по 30 гр на литър.Разбира си има и по скъпи,който е сипвал да каже.Разбира се изправяне на задна и пилене на гуми не са препоръчителни за съединителя,в движение давай газ колкото искаш.Успех с мотора!

          Коментар


          • От: Проблем с ЕТЗ 250

            Първоначално публикуван от st_mnov Преглед на мнение
            Не си случил на поддържан мотор просто,но след като си направил гореописания ремонт,ще трябва да му направиш поне 500 до 1000 км разработка по асфалт или по поляните с по малко газ.Иначе за лек офроуд става естествено със смяна на предна зъбчатка с 16 или 15 зъба за по големи баири.Относно свещта нагласи разстоянието между електрода на 0.7 0.8мм и по възможност да е Изолатор или Бош с топлинно число 260 ,280.В двигателя от най евтиното Ер 90 става,а в бензина Приста 2t mix,но по 30 гр на литър.Разбира си има и по скъпи,който е сипвал да каже.Разбира се изправяне на задна и пилене на гуми не са препоръчителни за съединителя,в движение давай газ колкото искаш.Успех с мотора!
            Защо ми е прехвърлен отговора на другата тема тук ,незнам?

            Коментар


            • От: Въпроси за ETZ 250/251

              Я вижте какви МЗ-та има.





              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • От: Въпроси за ETZ 250/251

                Жалко,че не са продължили да разработват тези ендуро-крос модели до ден днешен!Всички тези са участвали и печелили шест дневни състезания!Ето малко снимки и от менеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:mz-1576.jpg
Прегледи:1
Размер:110.9 КБ
ID:5611332Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22853207.jpg
Прегледи:1
Размер:61.3 КБ
ID:5611333Натиснете снимката за да я уголемите

Име:47887618.jpg
Прегледи:1
Размер:112.7 КБ
ID:5611334

                Коментар


                • От: Въпроси за ETZ 250/251

                  Здравейте колеги, и аз се сдобих с едно ETZ 250. Сега е в процес на реставрация, та прочетох цялата тема и не намерих инфо оригинално от завода с какъв преден пиньон излиза, че в момента е с 16 зъба и май няма да е добре за шосе , мотора е закупен от полицията и може да е с 300 кубиковия мотор. Другото питане е от къде се вади въздушния филтър та да не разглобя залудо половината мотор... Мерси предварително
                  ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                  Коментар


                  • От: Въпроси за ETZ 250/251

                    Има капак , който е зад акумулатора .

                    Коментар


                    • От: Въпроси за ETZ 250/251

                      21 зъба. Кошмар по черно.
                      Калин Владов,09РСПБЗН

                      Коментар


                      • От: Въпроси за ETZ 250/251

                        Мисля,че 18 зъба.
                        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                        Коментар


                        • От: Въпроси за ETZ 250/251

                          Мерси за мненията колеги, машината ще се кара градско и извънградско и целта е да не пострада максималната скорост но и да има прилично ускорение. Имайки предвид че задната капла е 18ка с пиньон от 21 зъба няма да стане добре, той е удачен за 16ка капла. Избора е между 18 или 19 зъба
                          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                          Коментар


                          • От: Въпроси за ETZ 250/251

                            18 зъба е достатъчно да има добро ускорение,на 4-та скорост спокойно ще вдигне 120 км/ч,за адреналина де!

                            Коментар


                            • От: Въпроси за ETZ 250/251

                              Колеги днес бях свалил резервоара и ми направи впечатление че двигателя е изместен в предния край на дясно към 1 см.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image1334.jpg
Прегледи:1
Размер:90.1 КБ
ID:5615591

                              Дали ще има проблем ако се покара така, а за лечението.. и двете планки ли се сменяват или само дясната.
                              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                              Коментар


                              • От: Въпроси за ETZ 250/251

                                Няма да е проблем да караш така,в дългосрочен план ти износва веригата и ти заостря предния венец.Аз мисля,че ги смених и двете с по-дебели (правени),ще потърся снимки да ти пратя.
                                Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X