Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за ETZ 250/251

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за ETZ 250/251

    Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
    Няма да е проблем да караш така,в дългосрочен план ти износва веригата и ти заостря предния венец.Аз мисля,че ги смених и двете с по-дебели (правени),ще потърся снимки да ти пратя.

    Износват се тампоните не планките,затова се изкривява на една страна.

    Коментар


    • От: Въпроси за ETZ 250/251

      Колеги не мога да намеря точно колко трябва да е предварението на etz 250 ,пише от 2.5 до 3.0 мм. което не е точно... луфта на чукчето предполагам трябва да е 0.4 мм.
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • От: Въпроси за ETZ 250/251

        Продължава заигравката с моторетката, предварението го направих 3 мм. преди някой го беше нагласил на 7 мм. Сега на дневен ред е зареждането, с пуснат фар не качва над 12.9 V въпроса е това нормално ли е, в смисъл толкова да е силата на алтернатора или има проблем с диодния блок или с релето.
        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

        Коментар


        • От: Въпроси за ETZ 250/251

          На какви обороти е този волтаж?

          Коментар


          • От: Въпроси за ETZ 250/251

            Много страници... прочетох само от тази година.
            Научих нови неща: че има 300сс3 ЕТЗ-та, че са 34 коня, че стават за офроуд и т.н.
            Имал съм и съм карал повечето модели. 150 кубиковият определено не става, освен за 1-ви мотор за жена. Специално за етз-150 имам наблюдение за "мекия" материал, от който са направени вилките на скоростите. Всичко, що е етз има отворена рамка и двиг. виси на тампон, т.е не дава да се кара екстремално. Всеки опит води до прескачане на веригата и унищожаване на пиньоните. По-старите ес имат уши за двигателя и в тях има някаква идея, като се има предвид, че вибрациите там са по-големи, но при добро окачване резултатът е добър. Съединител...ами инженерно решение-конусна сглобка, смята се, че е добро. Проблемите идват от ниска култура на експлоатация. Касетата е балансирана и конуса е шлайфан. Веднъж нарушени тези параметри, оправяне няма. Не помага бръснарско ножче, нито заварка, иска нови вал и основа . Предни пиньони съм виждал от 16 до 21 с тези шлици. Има и 23, ама вече не помня,дали ставаха директно. Избора е според задната капла, кубиците и мерака. Пробвано е с всички карбуратори 28-32, ако не греша, както и с трабантово бутало, ремонтен размер. Чудеса не стават. Моторът си "ходи" до около 140 и гори около 5 и малко. Не можах да свикна с 2 неща: да капе масло от ауспуха и на сфетофар при ниски обороти да обръша посоката на въртене на вала и...сещайте се сами.
            Видях след години в магазина в Белгия новите мотори на МЗ...вече карахме японци...
            Поздрави!

            Коментар


            • От: Въпроси за ETZ 250/251

              ЕТЗ 250 -251, имах и от двата модела. 251-то ново от Мототехника ,с голямо чакане ,ред ,списъци и безсънни нощи. На 1500км се скъса веригата, заклини в предната зъбчатка и изкърти втора скорост - това му беше първото цепене на двигателя. Последваха още четири -отново за втора, после за трета скорост, вилки и тн. Накрая ми писна ,подложих шайби за обиране на аксиалния луфт на валовете и със скоростите се укроти работата. В общи линии добра машина (ако не издевателстваш) за времето си ,90-те години на миналия век. За съединителя е ясно, превърти ли конуса няма оправяне. Двигателя се криви не от тампоните, а от ушите -правех си нови, от по-дебела неръждавейка. За зъбчатките ,250-то е с 19, а 251-то е с 21 отпред. Разхода беше между 4 и 6 литра. Максимална скорост "по вятъра", около 140км. С двама 115-20. Правеше невероятен старт до 100км - само ИЖ-Спорт му се опираше .Три пъти ходих до морето с 251-ката и ауспуха винаги беше кафяв. Проблеми със свещи, прегряване, карбуратор, никога съм имал. Продадох го на 34-35000км. Поледва 250-ка на 7000км, на около 12000 започна да изключва от време на време 2-ра и аааааааа НЕ -разделих се и с него.
              Силата е нищо без контрол.

              Коментар


              • От: Въпроси за ETZ 250/251

                Първоначално публикуван от st_mnov Преглед на мнение
                На какви обороти е този волтаж?
                И на максимални обороти не качва над 12.9 с пуснат фар като го изключа стига до 13.2V
                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                Коментар


                • От: Въпроси за ETZ 250/251

                  Първият ми личен мотоциклет беше ЕТЗ 150 - преди 23 години . След това съм имал десетки 251 , като на едно му направих 18 000 км за едно лято . Никога не съм имал проблеми нито с верига , нито със скорости , вилки и т.н. С попътен вятър винаги съм вдигал 140 , даже и малко отгоре - единият имаше спойлер от кавасаки гпз 550 и беше доста по-комфортно пътуването . Ауспухът ми винаги е бил сух като барут и градско , а на дълго ставаше сиво - кафяв ( масло съм слагал по 20 мл/л и съм карал юнашката ) . Обръщане на посоката на въртене на вала не съм имал - всичките ми са били с електронно запалване . Разход : в града 5 -5,5 , на дълго ми е падал и под 4 . Стартове сме правили най - редовно - никаква соц техника не можеше да му се намаже на малкия пръст .

                  Коментар


                  • От: Въпроси за ETZ 250/251

                    Слабо върви темата ЕТЗ Колеги понеже се налага смяна на буталото поради слаба компресия, в нета гледам се предлага 300 кубиков кит(75.5мм), бутало с бутален болт и цилиндър, някой опитвал ли го е ?Оригинално буталото е с 3 сегмента а кита е с 2 , и май е китайче Да рискувам ли или да не се заигравам в тази посока...
                    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                    Коментар


                    • От: Въпроси за ETZ 250/251

                      Ще трябва и карбуратора да се пипне.Може ли линк към кита колега?Аз съм замислил същото само,че със стар цилиндър и евентуално бутало от нещо друго с преправяне.
                      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                      Коментар


                      • От: Въпроси за ETZ 250/251

                        На времето слагахме бутало от Трабант, беше май 72мм. Резултат не беше лош, макар че тогава очквахме чудеса. Карбуратора избирахме между 29, 30 и 31 по спомен.

                        Коментар


                        • От: До: Въпроси за ETZ 250/251

                          Колеги. Наскоро смених съединител на мз 250. Имаше 1 2 криви диска от железните, това може ли да попречи?

                          Коментар


                          • От: До: Въпроси за ETZ 250/251

                            Първоначално публикуван от Mz etz 250 Преглед на мнение
                            Колеги. Наскоро смених съединител на мз 250. Имаше 1 2 криви диска от железните, това може ли да попречи?
                            Не трябва да има криви дискове в съединителя, без значение дали са метални или феродови...
                            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                            Коментар


                            • От: Въпроси за ETZ 250/251

                              Здравейте искам да Ви попитам, за ЕТЗ 251.
                              Проблема е следния закупих си нова кросова гума, сложих я карах я известно време и предната ос кадето е предния венец се счупи, преден венез 22зъба/заден49 зъба.
                              направих основен ремонт смених оста, но сега чак забелязвам, че оста е напукана ... а предния венец беше 14зъба заден 49.
                              Казаха ми, че се е напукала от много стегнатата верига защото задния и веригата на са сменени и цимента на веригата е паднал тук-там и като я опъвам от многото джасане оста се е пропукала и ще се къса скоро време, а сега няма пари за по-горен клас мотор. някой ако има проблем нека помогне

                              Коментар


                              • От: Въпроси за ETZ 250/251

                                здравейте ...може ли да ми кажете дали мога да сменя резервоара на мз 250 с такъв на 251

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X