Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за ETZ 250/251

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за ETZ 250/251

    Мисля да сваля ротора и статора и да ги дам при един алтернаторджия да провери на стенд какво е положението на етз-то фара наИстина е много як халоген 55вата.
    Поздрави
    Последно редактирано от viki terzieva; 29-10-11, 21:39.
    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

    Коментар


    • От: Въпроси за ETZ 250/251

      Първо виж четките

      Коментар


      • От: Въпроси за ETZ 250/251

        На тях какво може да им се развали? Аз ги погледнах, в смисЪл има останал графит. Ако трябва, направо ще ги сменя.
        Поздрави
        Последно редактирано от viki terzieva; 29-10-11, 21:39.
        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

        Коментар


        • От: Въпроси за ETZ 250/251

          Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
          На тях какво може да им се развали аз ги погледнах смисал има останал графинт ако трябва направо ще ги сменя.
          Поздрави
          Това имах предвид,да имат графит. Сори, че не уточних по-горе. Поздрави ,дано си вече в движение.
          Последно редактирано от viki terzieva; 29-10-11, 21:38.

          Коментар


          • От: Въпроси за ETZ 250/251

            Графит имат, няма проблем. Аз питам, за да се науча. Иначе моторетката е в движение, обаче проблемът си остава - имам 2 акумулатора от аларми и с тях си карам по 25 км спокойно издържат. Трябва да сваля ротора и статора, да ги дам на алтернаторджия,че и зарядното ми се прецака-трафа. Сега нямам време за моторетката от даскало и тренировки, а и застудява, а на село ще е 5-6 градуса по-ниско, та така като намеря време да ги сваля, ще пиша, ако има развитие.
            Поздрави
            Последно редактирано от viki terzieva; 29-10-11, 21:38.
            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

            Коментар


            • От: Въпроси за ETZ 250/251

              Момчета,мисля да си взема едно ЕТZ 251 по сантиментални причини.Идеята ми е да го възстановя напълно в оригиналния му вид и да го ползвам за ходене на кафе през лятото и от време на време реене по асфалта.За офроуд и дума да не става.Та въпроса ми е има ли от къде да се намери всичко за него-като се почне от валове,зъбчатки,скорости,ауспуси,седалки....та се стигне до ръкохватки,табло(рингове за оборотомер и километраж),огледала,мигачи,фарове и т.н.?
              2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

              Коментар


              • От: Въпроси за ETZ 250/251

                Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                Момчета,мисля да си взема едно ЕТZ 251 по сантиментални причини.Идеята ми е да го възстановя напълно в оригиналния му вид и да го ползвам за ходене на кафе през лятото и от време на време реене по асфалта.За офроуд и дума да не става.Та въпроса ми е има ли от къде да се намери всичко за него-като се почне от валове,зъбчатки,скорости,ауспуси,седалки....та се стигне до ръкохватки,табло(рингове за оборотомер и километраж),огледала,мигачи,фарове и т.н.?
                Имам такова ЕТЗ и искам да се разделя с него. Всичките неща, които си изброил си ги има. Цена 800 лева твърдо. Не му е правен никога ремонт на двигателя, а и няма нужда. Никога не е "цепена" скоростната кутия. На 20 хиляди е. Купил съм го на 1200, нямаше регистрация още, като ново беше. Сега е поочукано, но все още хваща окото.
                Без блокажи си за никъде. :D
                Без лебедка, хептен...

                0887 731062 - Цецо

                Коментар


                • От: Въпроси за ETZ 250/251

                  За колегата по-горе: има едно сайтче, от което аз си набавям всичко. Има онлаЙн каталог и всички части, коИто си изброИл,че даже и някоИ по-дребни. За да не се сметне за реклама, ми пиши на Л.С
                  Иначе аз имам някакви чаркове дето са си ГДР.
                  Няма да сбъркаш с избора - това е супер мотор,но разгледай и 250 и той е готин.
                  Поздрави
                  Последно редактирано от viki terzieva; 29-10-11, 21:36. Причина: правопис
                  Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                  Коментар


                  • От: Въпроси за ETZ 250/251

                    Благодаря на колегата nbajani,за сайта за части.Много приятно съм изненадан от наличието на части за тези машини и от цените им.Щастливци сте вие днес.Едно време,когато карах Симсон и после ETZ150,беше изключително трудно да се намерят части,а сега направо от компа и ти идват на вратата.
                    Държа на 251,както казах по-рано по сантиментални причини,а и изглежда доста по-добре от 250.
                    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                    Коментар


                    • От: Въпроси за ETZ 250/251 търся помощ за ремонт на двигател

                      скоростите не ми включват намирам само нулевата и втора благодаря предварително от София съм кв. Борово ако има някой на близо да помогне?

                      Коментар


                      • От: Въпроси за ETZ 250/251

                        Дано да не те мързи да си поддържаш машината - каквато и да е тя - толкова колкото те мързи да пишеш! Тук хората оказват помощ на колеги от любезност с трудно спечелени знания. Ако искаш помощ наистина - поне се дръж любезно и ти. Нали не си представяш че някой ти дължи нещо?

                        След конското и ако любезно обясниш малко по-подробно какво и как се е случило може и да поизчистиме от праха кристалните топки.
                        0888932647

                        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                        Коментар


                        • От: Въпроси за ETZ 250/251

                          Мотора го купих в много лошо състояние бил е учебен разглобих двигателя и смених счупени зъбни колела с нови. Значи при запален двигател скоростите ги няма. При спрян се вкЛючват преди около 20 години съм правил такъв мотор и сигурно нещо съм пропуснал при сгЛобката.

                          Коментар


                          • От: Въпроси за ETZ 250/251

                            Леееко се прояснява в дъното на кристалната топка. Очевидно поне не си на 13г. и не ти е пръв досег с механика.

                            Може да се объркат доста неща при сглобяването. Разни подложни шайби с разни дебелини.... ама аз залагам мойта биричка на зле отделящ съединител за сега.
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • От: Въпроси за ETZ 250/251

                              еее мислех си че можем да се бъдем взаимно полезни и да си постегнем моторите докато е студено времето та да са готови за напролет

                              Коментар


                              • От: Въпроси за ETZ 250/251

                                Първоначално публикуван от katerinsky Преглед на мнение
                                еее мислех си че можем да се бъдем взаимно полезни и да си постегнем моторите докато е студено времето та да са готови за напролет

                                А! На мен мотора си ми върви, и триколката и тя .... аз с това си се занимавам постоянно полупрофесионално. Та ако мога да помогна - с радост. Ама понапиши повечко за себе си и проблема си. Още не си видял кой какъв е в този форум може би.
                                0888932647

                                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X