Обява

Свий
Няма добавени обяви.

eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

    (1 януари 2009) максималната стойност за "стоки с незначителна стойност" е повишена от 22 евро на 150 евро. Става дума за това, че за въпросните до 150 евро отпада нуждата от плащане на мито и на ДДС и това именно е ключовият плюс в цялата тази история. По отношение на данъците напомням, че някои стоки, като например компютърните компоненти и конфигурации не подлежат на никакво мито, така че при покупката на такива с по-висока от тази стойност ще трябва да платите само ДДС. Горното условия обаче важи само в случаите, когато изпращача е юридическо, а не физическо лице (например при пазаруване от онлайн магазин) или ако вие сте юридическо лице (едната страна трябва задължително да е такова), но у нас като цяло поръчките от "Интернет" се третират като от юридическо лице...както е казал колегата по-горе,принтирате фактурата от пейпал и представяте пре митническите служители
    [URL="http://www.facebook.com/group.php?gid=163613893278&ref=nf"]
    [/URL]

    Коментар


    • #32
      До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

      Първоначално публикуван от nameika Преглед на мнение
      (1 януари 2009) максималната стойност за "стоки с незначителна стойност" е повишена от 22 евро на 150 евро.
      Не е от 2009-та, а е от 19 март 2008-ма или 2007-ма. Проверил съм.

      Първоначално публикуван от nameika Преглед на мнение
      Горното условия обаче важи само в случаите, когато изпращача е юридическо, а не физическо лице (например при пазаруване от онлайн магазин) или ако вие сте юридическо лице (едната страна трябва задължително да е такова), но у нас като цяло поръчките от "Интернет" се третират като от юридическо лице...както е казал колегата по-горе,принтирате фактурата от пейпал и представяте пре митническите служители
      Важи тогава, когато с документ можеш да докажеш стойността и. Поради това и в повечето случаи няма проблеми - понеже продавача е декларирал стойността, и понеже плащаш през PayPal, и от там можеш да докажеш колко си платил за нея. В случаите, когато продавача е юридическо лице, така или иначе можеш да докажеш, понеже винаги има фактура.

      В случаите, когато купувача е юридическо лице, тая разпоредба така или иначе не важи.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Не е от 2009-та, а е от 19 март 2008-ма или 2007-ма. Проверил съм.
        http://info.mitnica.com/index.php?p=coment65
        прав си,важното е ,че е 150е а не 22
        [URL="http://www.facebook.com/group.php?gid=163613893278&ref=nf"]
        [/URL]

        Коментар


        • #34
          До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

          Първоначално публикуван от nameika Преглед на мнение
          http://info.mitnica.com/index.php?p=coment65
          прав си,важното е ,че е 150е а не 22
          Полезно.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

            Първоначално публикуван от nameika Преглед на мнение
            http://info.mitnica.com/index.php?p=coment65
            прав си,важното е ,че е 150е а не 22
            Ами прав е, то Спарки е BestBuyer в ИБей, а в някои китайски магазини...
            може да го познават вече дори

            Коментар


            • #36
              До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Ами прав е, то Спарки е BestBuyer в ИБей, а в някои китайски магазини...
              може да го познават вече дори
              Мани майтапа, ама наистина някой ден бих се разходил из местата, от където пазарувам. САЩ - Канада -UK - Германия - Бразилия - Китай - Нова Зеландия - Австралия. Би се получила не лоша екскурзийка...
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

                като пазаруваш от дълго време да те питам...получил ли си магнитна звездичка по пощата,че една приятелка на 100тната си оценка получи а аз имам вече близо 300 а нямам такова,пък е много готина и малкия мрънка само за нея.ако случайно някой има излишна може да ми я продаде
                [URL="http://www.facebook.com/group.php?gid=163613893278&ref=nf"]
                [/URL]

                Коментар


                • #38
                  До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

                  Не съм получил. Рейтинга ми към момента е 60, иначе 100% Positive. Реално имам май над 100 сделки, но доста от тях са от един и същи търговци, и оценките по тях не формират рейтинг за звездички.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

                    ааа бия те тогава моят също е 100%Positive и имам 234 оценки,но някой са от еднакви продавачи така,че отиват над 250.ако някой има проблем с даден продавач и не иска да изпраща до България мога да му препоръчам куриерска фирма за превоз на стоки от англия.не взимат скъпо и всяка седмица имат курс до България.само да предупредя начинаещите,че при неплащане от тяхна страна за купен продукт получават страйк за неплатена стока,при два страйка се блокира акаунта , ибей вече ги засича по ай-пи,така,че от същия компютър ще е невъзможна нова регистрация.сащо друго което е много важно...на един акаунт в ибей не плащайте с няколко карти или обратно,че да не ви блокират,мен така преди години ме блокираха,че на два акаунта плащахме с една карта.
                    [URL="http://www.facebook.com/group.php?gid=163613893278&ref=nf"]
                    [/URL]

                    Коментар


                    • #40
                      До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

                      Първоначално публикуван от nameika Преглед на мнение
                      на един акаунт в ибей не плащайте с няколко карти...
                      Не е вярно. От моя акаунт плащам с общо 3 карти най-редовно.

                      Виж обратното може и да е така - от няколко акаунта с една карта.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

                        може да плащаш,но дали 3-те карти не са ти регистрирани на един акаун в пейпал,тоест на един имейл адрес ,ако трите карти са на различни имейл адреси в пейпал един ден ще те отрежат да знаеш,убедена съм.на един пейпал акаунт можеш да сложиш 3 карти мисля,после като си влезнеш в акауна избираш само с коя да платиш
                        [URL="http://www.facebook.com/group.php?gid=163613893278&ref=nf"]
                        [/URL]

                        Коментар


                        • #42
                          До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

                          Първоначално публикуван от nameika Преглед на мнение
                          може да плащаш,но дали 3-те карти не са ти регистрирани на един акаун в пейпал,тоест на един имейл адрес ,ако трите карти са на различни имейл адреси в пейпал един ден ще те отрежат да знаеш,убедена съм.на един пейпал акаунт можеш да сложиш 3 карти мисля,после като си влезнеш в акауна избираш само с коя да платиш
                          Е случая ми е такъв: Имам един единствен eBay акаунт, един единствен PayPal акаунт, с 3 карти от различни банки вътре. И различен вид - VISA и VISA Electron. Не знам да има ограничения за броя карти в PayPal акаунта, но не съм се и интересувал. Иначе, сигурно съм един от първите българи с PayPal акаунт. Тогава дори искаха да им пращам по факса преведено на английски удостоветение от банката че картата е моя. Иначе, пазарувам от преди това. Банкови трансфери, Western Union, и BIDPay бяха вариантите за плащане някога. В BIDPay пък не приемаха MasterCard, а само VISA, та се наложи да си сменям картата тогава. Абе, PayPal си е възможно най-удобното и сигурно, и ми беше адски криво когато не беше достъпно за българи.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

                            правилно.аз имах предвид,че на един ибей акаунт не се плаща с няколко пейпал акаунта...твоя случай е както писах по-горе,един пейпал акаунт и няколко карти в него,това не е проблем аз в началото като не разбирах и не знаех,че на един акаун може да сложиш повече карти,та си направих 3 акаунта на трите карти.сега не мога да си ползвам другите,само едната ползвам.пейпал наистина е най-удобно и сигурно,поне връщат пари ако не получиш дадена стока,е не всеки път връщат де
                            [URL="http://www.facebook.com/group.php?gid=163613893278&ref=nf"]
                            [/URL]

                            Коментар


                            • #44
                              До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

                              миналата година си взех чрез мой приятел който е в Англия пълна екипировка,и съм много доволен от покупките!
                              Вижте Активния линк,който може да ви е от полза - http://onlineshoppinguk.econt.com/

                              Коментар


                              • #45
                                До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

                                Мда.
                                Тука има пристрастени към онлайн пазаруването.
                                Можем да направим група на анонимните Ибей маниаци
                                2010 CRF 250 R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X