Обява

Свий
Няма добавени обяви.

eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

    Ако от страна на ЕС:

    1. Обикновена поща и ниско тегло/габарити/стойност - идват в пошата като колет. Получаваш известие и отиваш да си ги вземеш
    2. Ако голямо тегло/габарити/стойност - ополучаваш известие от пощата на митницата и отиваш до там да си ги вземеш
    3. Ако EMS - или ти ги носят, или известие от пощата на митницата да си го вземеш
    4. Ако куриер - носят ти го

    Ако от страна извън ЕС - същото, но ако е на собствена стойност над 150 евра, получаваш известие от митницата или обаждане от куриера че трябва да се освободи на митница, и съответно подаваш митническа декларация, плащаш мито и ДДС и го освобождаваш, след което или си го взимаш лично от митницата, или ако е куриер - може да ти го достави, след като му предоставиш документите за освобождаване и платени мито и ДДС, или направо да отидеш в склада на куриера (те така или иначе са близо до летището, на която митница се освобождават пратки с куриер) и да си го вземеш.

    На коя митница обаче, и къде е куриерския склад, съм казал за София. В друг град може и да не са близо едно до друго, както може да има и само една митница (в София са поне 2), но обикновено точно това е случая, понеже така им е най-лесно.

    Пратки от UK идват за около седмица обикновено. Поне до София.

    Ако искаш дай повече подробности, линкове към търговеца, и към стоките, че да дам по-конкретен отговор. През PayPal ли плати? Получи ли потвърждение от PayPal за плащането? Изиска ли от търговеца тотал цената, с включен транспорт? Щото цените, дето виждаш са обикновено без трнспорта. Ако искаш тук, ако искаш на ЛС.

    ПП: Ако ти е първо плащане с тая карта през PayPal, понякога се бавят малко за проверка на картата. При мен са се бавили до седмица, когато си смених картата. Но за това те уведомяват. Затова те и питам имаш ли потвърждение от PayPal че парите са пратени?

    ППП: Едната седмица доставка важи от датата на пращането. Те не винаги ги пращат в самия ден. А ако PayPal са позабавили плащането ти, нищо чудно просто търговеца да е изчаквал да пристигнат парите, или все още да чака. Влез в PayPal акаунта си и виж какво пише за плащанията. Може и да питаш търговеца какво става - в десния горен ъгъл на описанието на стоката, дето си купил, с малки букви, има "Contact seller" или "Ask seller a question". Така ще си най-наясно какво точно се случва.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

      Първоначално публикуван от VAAKO75 Преглед на мнение
      Приятелю: гледам че си на ясно с пазаруването от ибей ако може да ме просветлиш малко. защото съм поръчал и платил няколко неща в ибей преди 14 дни и още ги няма това нормално ли е ? каде трябва да ми ги доставят? от летището ли да си ги взема от пощата на населеното место кадето живея или от областния град или от митница
      Здравей колега,също така не е лошо да провериш и в пощата дали не са дошли колети на твое име, защото на мен ми се е случвало пратката да си стои в пощата с дни без да ме уведомят. Поздрави и успех.
      [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

      Коментар


      • #18
        До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        ...Ако от страна извън ЕС - същото, но ако е на собствена стойност над 150 евра, получаваш известие от митницата или обаждане от куриера че трябва да се освободи на митница...
        Аз знам за 45 евра, но може да е стара информация.
        Можеш ли да кажеш къде е посочено, че до 150 евра стоки за лично ползване не се облагат с мито, ДДС и т.н.?
        2010 CRF 250 R

        Коментар


        • #19
          До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

          Първоначално публикуван от VAAKO75 Преглед на мнение
          аз си поръчах някои части от английския преди 2-3 дни ине знам за колко време пристигат и за това пуснах темата а иначи не можах да видя дали пращат до бг а и чесно казано не знам каде да гледам
          За по-малко от седмица.
          Доставят на адрес, а дали доставят до България и колко ти струва може да видиш на линка Shipping and payment.




          Ще ти трябва обаче и кредитна карта. За нея се чака около седмица. След което трябва да я потвърдиш през www.paypal.com което отнема още около седмица.
          Съветвам те да си вземеш Виртуална виза . Това е виртуална "кредитна" карта която е със собствени средства. Най голямото и предимство е, че не могат да ти я източат.

          Ако не ти стана ясно може да ми се обадиш да ти обясна по тел.0898 758582 Весо

          Коментар


          • #20
            До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

            в началото на октомври до към средата роял майл-едни от английските пощи имаха стачка така,че неща поръчани от началото на октомври може и да не пристигнат или да се забавят много.пускайте диспут в пейпал,че срока е 45 дни от плащането,след това нищо не може да се направи.може да се пазарува и с дебитна,има една на обб която обаче не става.аз пазарувам с дебитна виза електрон на ПИБ.да допълня,че чрез пейпал първоначално можеш до 100е да пазаруваш,после си взимаш един 4 цифрен код от банката ,вкарваш го в пейпал акаунта и можеш да пазаруваш до припадък.ето регистрацията в пейал стъпка по стъпка http://pazaruvane-online.com/20/%D1%...F%D0%BA%D0%B0/
            http://www.pazaruvane.com/pazaruvane...tni-karti.html
            http://pazaruvane-online.com/forum/v....php?f=12&t=23
            за ддс-то и други неща,много полезни линкове
            Последно редактирано от nameika; 07-11-09, 16:47.
            [URL="http://www.facebook.com/group.php?gid=163613893278&ref=nf"]
            [/URL]

            Коментар


            • #21
              До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

              Първоначално публикуван от VAAKO75 Преглед на мнение
              Приятелю: гледам че си на ясно с пазаруването от ибей ако може да ме просветлиш малко. защото съм поръчал и платил няколко неща в ибей преди 14 дни и още ги няма това нормално ли е ? каде трябва да ми ги доставят? от летището ли да си ги взема от пощата на населеното место кадето живея или от областния град или от митница
              Гледам, че никой не те попита какъв транспорт си избрал. Понякога има опция "ex works" която е най ефтина но значи, че трябва сам да си вдигнеш стоката от магазина (фирмата, човека). Провери дали си платил някакъв транспорт. Цените в ибей понякога са с включен транспорт но само за страната от която пазаруваш. За странство си плащаш дори да пише "Безплатна доставка".
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • #22
                До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

                когато пише FREE си е безплатно,даже и за българия някой пращат така.ако пък някой не иска да доставя извън страната си има куриерски фирми който имат всяка седмица курсове до тук,могат да се ползват,взимат 1.50 паунда на килограм.преди да наддаваш питаш продавача на лични ето така PLEAS SEND TO BULGARIA HOW MUCH. и те ще ти отговорят дали пращат и за колко.питай ако нещо друго те интересува.що пари съм изяла на мъжо за 3години откак пазарувамот ибей
                п.с четеш отдолу при доставката им с какво пращат ако е със Sellers Standard International Rate се бавят,защото това е най-бавната им поща,ако с Royal Mail 1nd Class Standard идват бързо.
                [URL="http://www.facebook.com/group.php?gid=163613893278&ref=nf"]
                [/URL]

                Коментар


                • #23
                  До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

                  Първоначално публикуван от nameika Преглед на мнение
                  PLEAS SEND TO BULGARIA HOW MUCH
                  Точно така ли питате?

                  Иначе, повечето се навиват. Често обаче продаващите разни по-едри и скъпи стоки, често втора употреба, не искат.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

                    Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
                    Аз знам за 45 евра, но може да е стара информация.
                    Можеш ли да кажеш къде е посочено, че до 150 евра стоки за лично ползване не се облагат с мито, ДДС и т.н.?
                    Има изменение на евродирективата от 19 март миналата година, ако не греша датата. А именно гласи "Освобождават се от митническо облагане стоки за лично ползване със собствена стойност до 150EUR", или поне нещо от сорта. Не знам номера на евродирективата, но преди време като се ровичках я намерих без много трудности. Дори тук из форума е споменавано не веднъж, като до колкото помня колега, работещ в системата на митниците внесе яснота по въпроса. Поразтършувай се.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Точно така ли питате?

                      Иначе, повечето се навиват. Често обаче продаващите разни по-едри и скъпи стоки, често втора употреба, не искат.
                      ми толкоз мога,досега винаги ме разбират
                      [URL="http://www.facebook.com/group.php?gid=163613893278&ref=nf"]
                      [/URL]

                      Коментар


                      • #26
                        До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        ..."Освобождават се от митническо облагане стоки за лично ползване със собствена стойност до 150EUR", .....
                        То си беше така и преди евро нам-кво-си. До 300лв. стоки по 1 бройка не се обмитяваха. Общо 300лв. на глава.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • #27
                          До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

                          За първи път пазарих миналата седмица на стойност 250 паунда.Стоката си дойде до вкъщи и никой нищо не ми е искал?

                          Коментар


                          • #28
                            До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

                            Няма и как да ти искат, стоката е внесена от ЕС и като такава не се заплаща мито.Виж обаче ако бяха 250 долара и беше внесена от САЩ най-вероятно щяха да те привикат на митницата и да трябва да си платиш мито.Тогава започват и едни въпроси "Какво е това сега, за какво ти е, кой ти го праща?" и т.н.

                            Бях приятно изненадан когато поръчваики си комплект бутало Висеко за мотора във Вторник получих повиквателна да си го получа от пощата на следващия понеделник.Те са го пратили в Сряда, аз си го вземам в Понеделник - и това от САЩ.Но може да е било и просто случаиност на бърза доставка.
                            Иван Маринов
                            Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                            ЕНДУРО ВАРНА

                            Коментар


                            • #29
                              До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

                              Първоначално публикуван от nameika Преглед на мнение
                              в началото на октомври до към средата роял майл-едни от английските пощи имаха стачка така,че неща поръчани от началото на октомври може и да не пристигнат или да се забавят много.пускайте диспут в пейпал,че срока е 45 дни от плащането,след това нищо не може да се направи.може да се пазарува и с дебитна,има една на обб която обаче не става.аз пазарувам с дебитна виза електрон на ПИБ.да допълня,че чрез пейпал първоначално можеш до 100е да пазаруваш,после си взимаш един 4 цифрен код от банката ,вкарваш го в пейпал акаунта и можеш да пазаруваш до припадък.ето регистрацията в пейал стъпка по стъпка http://pazaruvane-online.com/20/%D1%...F%D0%BA%D0%B0/
                              http://www.pazaruvane.com/pazaruvane...tni-karti.html
                              http://pazaruvane-online.com/forum/v....php?f=12&t=23
                              за ддс-то и други неща,много полезни линкове
                              Готина пост. Не е зле някой админ да го "ковне" да са наясно хората

                              Коментар


                              • #30
                                До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

                                Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                                То си беше така и преди евро нам-кво-си. До 300лв. стоки по 1 бройка не се обмитяваха. Общо 300лв. на глава.
                                Не беше. За куриерски пратки - 50 долара, а за обикновени - мисля 100лв, или 100 долара ли беше - забравил съм, пък и не е важно.

                                Като влязохме в ЕС е било 50 евра евродирективата (или 25ECU, ако не бъркам), като после е сменена на 150.

                                За личен багаж при прибиране от чужбина разпоредбите са други.

                                Абе, не е важно. Важното е:
                                1. От ЕС не се облага с нищо
                                2. От извън EC се облага всичко със собствена стойност над 150EUR. Транспорта няма значение колко е. Тоест, може да поръчате да речем нещо тежко и евтино от Китай, което струва 100 долара, а транспорта му до тук е 300 долара. Според евродирективата, няма да се обложи, независимо че стойността с транспорта е 400 долара.

                                ПП: Освобождаването от мито и ДДС за пратки под 150EUR може и да не ви огрее, ако не можете да докажете стойността с нарочен документ. Тоест ако митничар реши че има нещо нередно в документацията на пратката, ще трябва да докажете точно колко сте платили за стоката, и за транспорта. Най-лесно става с PayPal фактурата, ако в нея като отделно перо присъства транспорта.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X