Обява

Свий
Няма добавени обяви.

eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

    Здравейте:
    Някой има ли информация за поръчка ибей какво е нужно колко време се бавят доставките за България и подобни неща.

  • #2
    До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

    Първоначално публикуван от VAAKO75 Преглед на мнение
    Здравейте:
    Някой има ли информация за поръчка ибей какво е нужно колко време се бавят доставките за България и подобни неща.
    Аз съм пазарувал доста пъти от и-бей и до сега съм доволен от този начин на пазаруване Доста по-евтино се намират някои неща. За да се регистрираш в и-бей трябва първо да се регистрираш на сайта и ти пращат и-мейл или както на мен ми пратиха писмо по пощата с някакъв код, който трябва да въведеш. Но аз се регистрирах отдавна и сега може да е по-различно С вече активирания акаунт може да ползваш всички и-бей(co.uk .com .de и т.н.). После трябва да си направиш акаунт в PayPal, за което ти е нужна карта, която позволява онлайн пазаруване. Аз например ползвам виза електрон. От там нататък само си харесваш нещо и гледаш фийдбека на продавача, за да видиш дали е сигурен (най-добре пазарувай от магазини. Там опасноста да те метнат е никаква). После гледаш дали праща до Бг и гледаш колко пари е доставката. Ако е написано, че праща до бг, а не е написана цена на доставката трябва да пишеш съобщение на продавача, за да се информираш за цената . После вече можеш да купиш дадения продукт. Ако е на търг просто наддаваш и ако го спечелиш плащаш и ти го пращат. Обаче повечето търгове пращат само към страната си. Аз до сега съм пазарувал най-вече от английския и-бей, заради евтината лира и изобилието на части за мотори в тяхния и-бей. Също от там идват много бързо доставките - за около 5 дни . От америка също съм си поръчвал, но от там трябва да се внимава, защото над определена сума стоките се обмитяват и идва скъпо и трябва да ходиш да се разправяш по митници и т.н. . От там доставката ми дойде за 9 дни мисля. От Германия в момента не е много изгодно пък и доставките се бавят доста от там ( не знам защо) . Като цяло е удобен вариант за пазаруване и се намират доста неща , които ги няма на българския пазар и са на добри цени. Естествено има и рискове, примерно да се загуби пратката и тем подобни. На мен например до сега едни чорапи за предница не ми пристигнаха Писах на продавача, той ми сканира разписки от пощата и всичко, но явно от пощата са я загубили. Както и да е за 20 и няколко лева не ме е толкова яд пък и с българските пощи съм се разправял преди и сега изобщо не ми се занимаваше . Иначе ако има още въпроси питайте и ще се опитвам да помогна

    Коментар


    • #3
      До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

      аз си поръчах някои части от английския преди 2-3 дни ине знам за колко време пристигат и за това пуснах темата а иначи не можах да видя дали пращат до бг а и чесно казано не знам каде да гледам

      Коментар


      • #4
        До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

        Ами под цената има инфо за доставка. Като се регистрираш ти си записваш адреса и като си влезеш с юзъра той ти хваща адреса автоматично съответно имаш ли цена за доставка значи продавача праща до БГ или в противен случай му пишеш и той ако е навид добавя БГ към страните към които праща
        Иво Георгиев
        Gworkshop

        Коментар


        • #5
          До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

          От UK пристигат за около 5 дни, до седмица. С някакъв по-марков куриер - 3-4 дни.

          От Германия - пак така.

          Не е съвсем вярно това за търговете. Просто някои пращат, а други - не. Като имаш някакви неясноти, просто питаш продавача. Много продавачи се навиват да пращат до България, като им кажеш че си готов да платиш допълнителните разходи за транспорт, макар в описанието на самата стока да е казано че до България не праща. Просто трябва да се пита.

          ПП: Другото, за което се сещам е да имаш в предвид че някои търговци ще подхождат с недоверия към теб в началото, понеже на практика в момента нямаш никаква статистика и рейтинг, понеже ти е първата поръчка. Постепенно това ще отмине. 2-3 поръчки с положителен рейтинг, и нещата стават други до голяма степен.
          Последно редактирано от sparkybg; 23-10-09, 00:37.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

            Благодаря на всички за мненията добре е да има яснота за това пазаруване. Надявам се темата да се развие и информацията да бъде полезна не само на мен.

            Коментар


            • #7
              До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

              Аз пазарувам редовно от ebay.uk .Мога да кажа че тук са мн коректни със доставки и всичко останало. Няма нещо което да съм купил и да не отговаря на описаното в обявата.Все пак живея в UK

              Коментар


              • #8
                До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

                И аз пазарувам от е-бей, основно от Щатите и Англия.
                Досега съм нямал проблеми.
                При последната ми покупка, нещо продавачът не се свърза с мен, изчаках го няколко дни, след което отворих case в Resolution Center-а на PayPal. Резултатът беше мигновен, продавачът се отзова веднага и ми е изпратил поръчката..., но аз ще приключа case-a едва когато ми пристигне поръчката.
                По принцип купувачите /както и продавачите/ са защитени както от и-бей, така и от пей-пал при некоректно отношение на другата страна.

                И да - гледай/те основно рейтингите, преди поръчка е хубво първо да се установи контакт с продавача и т.н.

                Освен е-бей, не забравяйте и братятя китайци от www.dealextreme.com , както и сайта за световна търговия www.alibaba.com- ник'ви грижи с поръчки и доставки.
                Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                Коментар


                • #9
                  До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

                  Аз същто пазарувам редовно от ebay от англия ми пращат нещата в един приятел и той ги праща на мен по някакви тираджий.Излиза много по евтино и е по сигурно,а от ebay.com си поръчах една блузка и ми дойде за 7 дни.Мисля че това е сайта с най изгодни оферти в света.

                  Коментар


                  • #10
                    До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

                    Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                    И аз пазарувам от е-бей, основно от Щатите и Англия.
                    Досега съм нямал проблеми.
                    При последната ми покупка, нещо продавачът не се свърза с мен, изчаках го няколко дни, след което отворих case в Resolution Center-а на PayPal. Резултатът беше мигновен, продавачът се отзова веднага и ми е изпратил поръчката..., но аз ще приключа case-a едва когато ми пристигне поръчката.
                    По принцип купувачите /както и продавачите/ са защитени както от и-бей, така и от пей-пал при некоректно отношение на другата страна.

                    И да - гледай/те основно рейтингите, преди поръчка е хубво първо да се установи контакт с продавача и т.н.

                    Освен е-бей, не забравяйте и братятя китайци от www.dealextreme.com , както и сайта за световна търговия www.alibaba.com- ник'ви грижи с поръчки и доставки.
                    Колега,тези от али баба как се разбира кое колко струва?За всяко нещо трябва да се свързвам с продавача ли?

                    Коментар


                    • #11
                      До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

                      Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
                      Колега,тези от али баба как се разбира кое колко струва?За всяко нещо трябва да се свързвам с продавача ли?
                      Да. За всяко нещо трябва да питаш, и много неща се продават само на едро.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

                          Това ли е сайта на eBay uk .. http://www.ebay.co.uk/ ???
                          OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

                          Коментар


                          • #14
                            До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

                            Първоначално публикуван от Спас Спасов Преглед на мнение
                            Това ли е сайта на eBay uk .. http://www.ebay.co.uk/ ???
                            Очевидно е това.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              До: eBay онлайн маркет Вашето МНЕНИЕ!!!

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Очевидно е това.
                              Приятелю: гледам че си на ясно с пазаруването от ибей ако може да ме просветлиш малко. защото съм поръчал и платил няколко неща в ибей преди 14 дни и още ги няма това нормално ли е ? каде трябва да ми ги доставят? от летището ли да си ги взема от пощата на населеното место кадето живея или от областния град или от митница

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X