Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пазаруване от САЩ(как и по какъв начин става)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Пазаруване от САЩ(как и по какъв начин става)

    От обясненията във фирмата оставам с впечатление, че ползват въздушно карго и пратките идват на летище София. Също така при всяка от моите поръчки са давали "очаквана дата на доставка" 20 до 30 дни след датата на поръчката, което не мисля, че е реално, ако се ползва морски транспорт.
    Последно редактирано от viki terzieva; 28-03-11, 16:33.
    Toyota Hilux 2,5D4D

    Коментар


    • #92
      От: Пазаруване от САЩ(как и по какъв начин става)

      Днес за пореден път се убедих, че в ломбард тва лъжата я нямат за нищо. След един от поредните разговори на 28.003 ми обясниха, че трябва да получат пратката на 30.03. После се оказа, че не е на 30.03, а на 1.04. Днес, че утре тръгва от САЩ. Общо взето "Патология на лъжата".
      Toyota Hilux 2,5D4D

      Коментар


      • #93
        От: Пазаруване от САЩ(как и по какъв начин става)

        След 3+ месечно чакане съпроводено с десетки телефонни разговори, скъсани нерви и слушане на лъжи, най-сетне сагата с ломбард приключи! Успях да канселирам поръчката и да си взема парите.
        Toyota Hilux 2,5D4D

        Коментар


        • #94
          От: Пазаруване от САЩ(как и по какъв начин става)

          И при мен се получи същото със същата фирма.

          Коментар


          • #95
            От: До: Пазаруване от САЩ(как и по какъв начин става)

            И аз имам един въпрос- мисля, че е подходящ за тази тема. Някой поръчвал ли е от Rocky Mountain? Разгледах сайта им, има много интересни неща (неща които в БГ просто ги няма), пише че има шипинг до България - интересно ми е как става доставката- акцизи (къде и как се плащат), ако въобще има (приятели са ми казвали, че някои неща ги обмитявали, други не). Интересно е, че пише - доставка до врата! Като е до врата как ще стане обмитяването? Ако някой има информация, поръчва или знае процедурите, нека сподели мисля, че ще е полезно за всички.

            Коментар


            • #96
              От: До: Пазаруване от САЩ(как и по какъв начин става)

              Здравейте!
              Влизам в темата набързо за да споделя злополучния си опит с фирма Ломбард (Експедекс).
              На 21 август миналата година ги използвах за поръчка от amazon.com. Първоначалната информация беше, че доставката ще бъде до 21 септември (миналата година) най-късно.
              Е, мина края на септември, след това началото на октомври, но никой не ми се обаждаше, поне да каже, че доставката ще се забави.
              Отговорът беше, че е пратката ми е в техния офис, ама не този в България, а този в САЩ и още не я били препратили към България, но до две седмици ще пристигне. Започнах отново да чакам. След две седмици, тъй като те отново не ми се обадиха, отидох да проверя дали не е пристигнала вече. Отговорът беше: "Ами не е в тази пратка, но до края на първата седмица на ноември ще бъде тук със сигурност. Въпреки, че вече ми кипваше, изчаках най-търпеливо и за да не пришпорвам нещата вместо първата седмица на ноември, отидох втората. Отново нищо. Последва поредица от мои посещения и техни оправдания - първо заради урагана нямало пратки, после пък имали голяма пратка за резервни части и я изчаквали та затова още не тръгва, след това уж го бяха пратили със самостоятелна пратка за да стигне по-бързо ама пак не дойде. Дори не мога да се сетя вече всички оправдания, които чух от тях.
              В някакъв момент решиха, че ще ме компенсират за това забавяне и няма да доплащам нищо (ДДС-то, което се плаща на митница и тяхната комисионна, които общо правеха около 60 лв.). Реших, че това е добра компенсация за всички нерви и загубено време и няма да правя скандал, а ще изчакам още малко.Последно трябваше да пристигненай-късно на 28 декември като последен работен ден на годината. Отново реших да им дам аванс и отидох втората седмица на януари 2013. Иии, отново нищо.
              И всичко това до преди три дни, когато отново отидох да видя какво става - вече била тук, ама още не били минали митница. През тези три дни ходих всеки ден по няколко пъти, защото те ми казваха Елате в 1 ч., елате в 5 ч. и т.н.
              В крайна сметка отидох вчера да си взема прословутата пратка и О, изненада - тук е само половината от поръчката, а на всичкото отгоре нищо не помнеха за компенсацията, която бяха обещали. Е на мен ми изби всичко и така хубаво ги насолих. В крайна сметка поне успях да си взема парите.
              Моят съвет е, ако имате възможност, никога не ползвайте услугите им!!!

              Коментар


              • #97
                От: Пазаруване от САЩ(как и по какъв начин става)

                Аз също съм ползвал Lombard и нямах грижи с тях. Защо ти си имал, не знам... Винаги може да стане издънка - в България сме все пак.

                Коментар


                • #98
                  От: До: Пазаруване от САЩ(как и по какъв начин става)

                  Първоначално публикуван от jogr Преглед на мнение
                  И аз имам един въпрос- мисля, че е подходящ за тази тема. Някой поръчвал ли е от Rocky Mountain? Разгледах сайта им, има много интересни неща (неща които в БГ просто ги няма), пише че има шипинг до България - интересно ми е как става доставката- акцизи (къде и как се плащат), ако въобще има (приятели са ми казвали, че някои неща ги обмитявали, други не). Интересно е, че пише - доставка до врата! Като е до врата как ще стане обмитяването? Ако някой има информация, поръчва или знае процедурите, нека сподели мисля, че ще е полезно за всички.
                  Да, макар че тук, в САЩ. Убслужването е винаги изрядно. Данъците наверно са определени при заплащането на пратката. Не е написано изрично, но би могло да се попита.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Пазаруване от САЩ(как и по какъв начин става)

                    И аз съм потърпевш от фирма Ломбард.
                    7 месеца си чаках окачването на джипа и накрая ми върнаха парите.
                    Дебеланата (шефката им) само върти пари. Не се занимавайте с тях, мошеници от класа.
                    Явно затова са си сменили името....
                    Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                    0888/00-55-37

                    Коментар


                    • От: До: Пазаруване от САЩ(как и по какъв начин става)

                      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                      Добре де защо да не си купи човек нещо , по евтино от САЩ,вместо по скъпо от България.Еми те разликите в пъти.Никой не го е еня икономика и прочие.Как може едно нещо да струва 60$ в щатите а в нашата родина 250лв.Защото сме по богати ли?Еми малко и търговците да се позамислят,ако са малки разликите, никой няма да се занимава с гимнастики от този род.
                      Ама много си прав колега,тук хората искат от една ризница 150 лева печалба да правят,еми които знае що годе ангииски ще си купи от вън.
                      Honda CRF 250 X
                      Touareg 3.0 TDI

                      Коментар


                      • От: Пазаруване от САЩ(как и по какъв начин става)

                        Снощи по Господари на ефира даваха интервю с "опарени" от Ломбард.
                        Сега с ново име и същия собственик и "изпълнители" ще се опитат да си продължат "бизнеса"
                        Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                        0888/00-55-37

                        Коментар


                        • От: Пазаруване от САЩ(как и по какъв начин става)

                          И аз патих от тия цигани ломбард,2 месеца си чаках 100 лв,докато накрая не му казах на тоя мизерник,че ще отида с лопатата там,тва и напраихме та да видите как върна парата бързо,за такива само бой,съда не помага,пусках жалба до защита правата на потребителя и се оказа,че това не било тяхна работа....може ли да повярвате.

                          Коментар


                          • От: Пазаруване от САЩ(как и по какъв начин става)

                            Аз пазарувам от Амазон. Много са коректни, ако нещо се прецака връщат парите. Супер са. Но, в Бг се срещат известни проблеми. Ето проблем с който се сблъсках. Миналата година, като бях в чужбина си поръчах от амазон електронна книга Киндъл. Един слънчев ден, дисплея спря да работи. Влязох в сайта, цъкнах на "чат на живо" с техен служител. Обясних проблема и казаха, че ще сменят ел книга, като всичко е за тяхна сметка. Изпратиха ми нова книга, като транспорта е за тяхна сметка, както и платиха на частна фирма в моя град, занимаващ се с оформянето на митнически документи. Пратиха ми на е-маил един лист, който да разпечатам и да залепя на плика. Този лист е със специални баркодове, които съдържат техният адрес, митническа декларация и какво ли още не. Дръпнаха ми от сметката левовата равностойност на книгата и ми казаха, че когато изпратя старата, ще ми възстановят парите (както и стана). Разпечатах аз листа от е-маила, опаковах книгата и отивам в пощата в Сливен. Намръщена леличка ме погледна лощо и ми каза, че с такива баркодове не работят и че има стандарт за пратките - горе в ляво поодател, долу в дясно получател и толкова. Докато се чудя как да върна книгата ми се обаждат от частна куриерска фирми да ми кажат, че новата вече е в БГ. До тук всичко е ОК. Пращат ме от куриерската фирма в частната митническа фирма да взема необходимите документи (Амазон са платили вече на тази частна фирма с техни пари). Отивам аз и ми оформихха документите, но имало процедури, които сам трябва да изпълня, не може фирмата да го направи вместо мен. Пратиха ме при директора на митницата в Сливен за да ми издаде ЕОРИ номер. С този номер пак 10 разкарвания между куриер-митническа фирма-митница.....Гранда при разход 20/100 градско за три дни навъртя 200 км в малък град като Сливен....както и да е на 3-тия ден си взех Киндъл-а. Сега трябва да изпратя стария със същата куриерска фирма с която получих новия (всичко е за сметка на Амазон). От фирмата ме пращат в Митницата. От митницата в частната митническа фирма. И от там ми заявяват, че не мога да изпратя в САЩ пратка с по-висока цена от равностойността на 45 евро (по спомен карам) ако няма митническа декларация. Ми ОК, дай да пишем декларация. НО в БГ декларациите са само електронни и ми казват, че задължително трябва да имам електронен подпис, за да подам такава декларация........ След лека намеса от моя страна и изготвяне на нови документи с нова цена пратката замина без декларации и без митници. Трябваше да даря кръв, за да взема 3-ти отпуск, за да си получа и изпратя книгата до САЩ.....Много нерви потроших.......
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X