Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пазаруване от САЩ(как и по какъв начин става)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пазаруване от САЩ(как и по какъв начин става)

    Добър ден на всички колеги от офроуд форума.Тъй като забелязах появата на много начинаещи ендураджии като самият мен реших,че може би тази тема би им била полезна с оборудването,що се отнася до екипировката. Самият аз съм се убедил в доброто обслужване и съвестната работа на фирмата доставчик,която по-долу ще ви покажа.Нека първо да изясня,обаче че тази фирма внася продукти от цялата територия на САЩ,без изключения от кой щат е.Ето и линка:

    http://lombard.bg/

    Поради зле засуканите обяснения,за това как се получава крайната цена на доставката,ще дам следното кратко обяснение,за това как да си изчислявате сумата на желания продукт,вече стъпил в България:
    1.Взимате в предвид цената на желания продукт
    2.Събирате я със шипинга(във всеки американски сайт има посочена цена за доставка-"shiping")
    3.Прибавяте 30% комисионна
    4.Добавяте по 6$ за всеки килограм на продукта
    5.Крайната сума представлява и крайната цена(в долари)

    Пример:цената за ботуши на FOX да речем е 149$ + 30% + 3x6$=211,7$ => 211,7x1,2(курс на долара-примерен)=254,04 лв.

    А ето и един доста добър сайт : http://www.mxmegastore.com/

    Това беше всичко от мен,пожелавам ви успех и приятно пазаруване !
    Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
    Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
    Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
    Gilera RX 125 Arizona

  • #2
    До: Пазаруване от САЩ(как и по какъв начин става)

    Само да попитам плащаш комисионна 30 % в нея влиза ли 20 % ддс и 6 % мито или тях отделно си ги плащаш
    Става въпрос конкретно за този сайт..
    Защото ако е така напрактика фирмата взима някакви си 4 % и имаш някаква гаранция че ще пристгне ..
    Ако е така значи да ползваш тази фирма е доста изгодно
    Поздрави ..
    Последно редактирано от Makaveli; 25-07-08, 23:50.
    SHUT UP AND RIDE...nobody lives forever!!!

    Коментар


    • #3
      До: Пазаруване от САЩ(как и по какъв начин става)

      Мисля че сам си отговаряш във втората част на поста си. Не виждам коя фирма ще оцелее при 4% комисионна и при внос на няколко машини годишно.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        До: Пазаруване от САЩ(как и по какъв начин става)

        Може ли някой да ми каже кой номер отговаря на 42-43???Относно ботушите?

        Коментар


        • #5
          До: Пазаруване от САЩ(как и по какъв начин става)

          Ясен е описал как става номера подробно. Поръчваш си и така. Аз съм против тези фирми и всеки, който се опитва да ми върти подобни амбулантни далавери на дребно. Първо е адски смешно да се вадят пари по този начин(то големите пари де), второ заради подобни дребни амбулантни хитреци скоро няма да имамее читави спонсори и читав пазар за нашият спорт. Съгласете се, че не може Гоблин или Еди да инвестират хиляди средства в това нещата да са като хората , плащайки данъци,разрешителни, персонал,наеми и какво ли още не и да се намерат някой такива подобни "турбо контрабандисти" , дето да си въртат подобни търговийки. Българска му работа,братче. Лично според мен подобни търговийки трябва да се санкционират строго.

          Ето една недомислица в търговските отношеня на бг. Значи едни могат да си прескачат ненаказано данъци,такси и тн и тн , но в случая те не са потърпевши, а ако един вносител реши да прескочи проучването на пазари,маркетинговите стратегии и реклама и всички легални похвати за борба с конкуренцията и прати 5-6 човека да качат амбулантната гняс на Витоша-то той се превръща в престъпник.Има нещо гнило.
          Последно редактирано от zbytsam; 26-07-08, 01:28.

          Коментар


          • #6
            До: Пазаруване от САЩ(как и по какъв начин става)

            Ако всичко е легално не виждам какво се ядосваш !

            До колкото виждам никъде не пише, че не се плащат данъци, мита и т.н.

            След кратко ровене в нета изкочи ,че тази фирма е доста отдавна на пазара с внос на стоки от Щатите.

            Може да се сърдиш на такива като мен, Ива и т.н.
            Където си поръчваме от там и тука се мъчим да не плащаме мито и ддс.

            На мен пък ми изнася някой друг да се бори с бюрокрацията, а аз само да си получа стоката.
            С 30% комиситонна пак е нищо на фона на
            200-300% надценка на различните стоки в БГ

            Тук не става въпрос само ендуро екипировка.

            Коментар


            • #7
              До: Пазаруване от САЩ(как и по какъв начин става)

              Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
              Ако всичко е легално не виждам какво се ядосваш !

              До колкото виждам никъде не пише, че не се плащат данъци, мита и т.н.

              След кратко ровене в нета изкочи ,че тази фирма е доста отдавна на пазара с внос на стоки от Щатите.

              Може да се сърдиш на такива като мен, Ива и т.н.
              Където си поръчваме от там и тука се мъчим да не плащаме мито и ддс.

              Братле, няма лошо да си поръчваш и да си ползваш сайтовете-лошото е ако препродаваш стоките. А вие препродавате ли ги?-на бас, че няма да получа отговор. . В единия случай както казваш ти - преценяваш си , че не са ти изгодни условията на вносителя и търговеца и ставаш клиент на друг-в случая на америка.В другия случай(с препродажбата) вече са малко по-други нещата. Ако погледнем въпроса от чисто моторна страст -нали се сещаш, че като и малкото клиенти на нашия пазар се сдобиват със стоки от чужбина как някоя сериозна фирма и съответно сериозен спонсор ще погледне на Бг сериозно. Ми няма да се случи. А нали идеята е да правим нещата като хората,по европейско му?!?! Държа да отбележа, че не се сърда-просто изказвам недоволство от толериране на сивата икономика,защото и аз съм потърпевш в моят си бизнес.В мойте очи подобна търговия не е редна.
              Ето самия ти казваш, че не ти се занимава с митници и бюрокрации. Еми остави и останалата част да ти свършат останалите, като ще го караш бохемската. Отиваш в магазина,пробваш си,взимаш си,плащаш си и си ползваш.

              Коментар


              • #8
                До: Пазаруване от САЩ(как и по какъв начин става)

                Отностно тази фирма , мога да кажа , че са супер коректни и точни хора ! И аз си поръчвам от нея и до сега не съм останал разочарован zbytsam претпочитам да дам 20 лева , пред това да дам 100 лева и то да незнам , за какво ги давам ! А и спонсорство има ли в България едно е да ти дават тениски , шапки и бензин , друго е да ти подържат мотора ( мисля , че второто е спонсор . Първият тип е по-скоро реклама ) .
                http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

                Коментар


                • #9
                  До: Пазаруване от САЩ(как и по какъв начин става)

                  Първоначално публикуван от CECO_KANGOTO Преглед на мнение
                  Отностно тази фирма , мога да кажа , че са супер коректни и точни хора ! И аз си поръчвам от нея и до сега не съм останал разочарован zbytsam претпочитам да дам 20 лева , пред това да дам 100 лева и то да незнам , за какво ги давам ! А и спонсорство има ли в България едно е да ти дават тениски , шапки и бензин , друго е да ти подържат мотора ( мисля , че второто е спонсор . Първият тип е по-скоро реклама ) .
                  Именно няма, ама диспута е що няма.Иначе си прав-въпрос на личен избор е.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Пазаруване от САЩ(как и по какъв начин става)

                    Добър ден на всички колеги!
                    Първо искам даотбележа,че не препродавам никакви стоки от горепосочения сайт,нито пък взимам процент или каквото и да е.Тази тема я пуснах в помощ на всички заинтересовани колеги от сайта.Второ,обяснението ми е пълно,относно формулата на цената.Какво искам да кажа-фирмата си е преценила и в тези 30 процента те са си вкарали и мита и всички разноски + печалбата,така че не се притеснявайте,но ако някой има съмнения в сайта на подпрозореца "контакти" има телефони за връзка и всеки може сам да се убеди.



                    Поздрави,Виктор.
                    Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
                    Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
                    Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
                    Gilera RX 125 Arizona

                    Коментар


                    • #11
                      До: Пазаруване от САЩ(как и по какъв начин става)

                      Благодаря за подкрепата от Венци-Малкия,а пък и не смятам,че има нещо лошо да се поръчват стоки от САЩ,особено при тези надценки.Доколкото разбрах от zbyltsen,явно човека има магазин,така че моля да не се сърдите относно темата,не съм я пуснал с никакви лоши помисли,просто исках да улесня колегите,а ако имате нещо общо с бизнеса,това е добър повод да пуснете нещо като реклама,хората ще си преценят и ще решат.Успех на всички колеги с пазаруването!

                      Поздрави,Виктор.
                      Последно редактирано от rafiky; 26-07-08, 11:42. Причина: Не исках да спамя с трети пост
                      Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
                      Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
                      Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
                      Gilera RX 125 Arizona

                      Коментар


                      • #12
                        До: Пазаруване от САЩ(как и по какъв начин става)

                        Първоначално публикуван от rafiky Преглед на мнение
                        .Доколкото разбрах от zbyltsen,явно човека има магазин,така че моля да не се сърдите относно темата,не съм я пуснал с никакви лоши помисли,просто исках да улесня колегите,а ако имате нещо общо с бизнеса,това е добър повод да пуснете нещо като реклама,хората ще си преценят и ще решат.Успех на всички колеги с пазаруването!

                        Поздрави,Виктор.
                        Аз предварително ти се извинявам, че ти спама темата и държа да отбележа, че ти стискам ръката за това , че допринасяш за форума. Магазин нямам в подобна сфера,но бизнесът ми е близък до тематиката.Сори ако думите ми са прозвучали обвинително към твоята личност-ни най-малко не съм целял това. Говоря по принцип.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Пазаруване от САЩ(как и по какъв начин става)

                          Разбирам ви,но просто се почувствах длъжен да се извиня за това,че съм засегнал някого,идеята на темата въобще нямаше такава цел.Мога да ви пожелая успех в бизнеса и всичко най-хубаво за в бъдеще,приятен ден.
                          Hyundai Terracan 2.9CRDI 163p.s. LSD 2004
                          Hyundai Coupe 2.7 V6 2003
                          Vw Passat 2.8 V6 4Motion (Torsen) 2000
                          Gilera RX 125 Arizona

                          Коментар


                          • #14
                            До: Пазаруване от САЩ(как и по какъв начин става)

                            Добре де защо да не си купи човек нещо , по евтино от САЩ,вместо по скъпо от България.Еми те разликите в пъти.Никой не го е еня икономика и прочие.Как може едно нещо да струва 60$ в щатите а в нашата родина 250лв.Защото сме по богати ли?Еми малко и търговците да се позамислят,ако са малки разликите, никой няма да се занимава с гимнастики от този род.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Пазаруване от САЩ(как и по какъв начин става)

                              Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                              Добре де защо да не си купи човек нещо , по евтино от САЩ,вместо по скъпо от България.Еми те разликите в пъти.Никой не го е еня икономика и прочие.Как може едно нещо да струва 60$ в щатите а в нашата родина 250лв.Защото сме по богати ли?Еми малко и търговците да се позамислят,ако са малки разликите, никой няма да се занимава с гимнастики от този род.
                              Лошо няма,както казах-всеки си гледа интереса. Купуваш си и си ползваш,както казах по-горе. Мойта идея да не се унищожават официалните вносители-хората които инвестират в складови наличности,в реклама,в магазини, в персонал. То като някой ви продаде стоки,поръчани от щатите без да плаща данък печалба и по-горе изброените разходи,естествено че ще продава по-евтино. Това си е контрабанда от където и да се погледне. Всичко е точно, до момента в който някой не пусне тема"Защо нямаме читав мотокрос отбор" например. И като някой отговори еми защото нямаме спонсори е добре да се попита защо ги нямаме. Отговора е повече от ясен-заради няколко хитреци на дребно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X