Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Different_Soul в пенсия !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Different_Soul в пенсия !

    От темата се дразнат 2ма 3ма човека които пишат по 10 поста.Мене лично не ме дразни темата.....
    [I] Дялкам бяло за щяло и нещяло ![/I]

    Коментар


    • До: Different_Soul в пенсия !

      темата си е супер
      дори и само за да видим мнения като последното на СТЕФАН
      Ти па що говориш с такива? Мене някой като ме пита колко и искам на Багирата, аз го питам колко иска за жената и детето. Който има грам акъл първо замръзва, после ми се извинява. И се смее сконфузено.
      Па що толко скъп мотор е по-сложен въпрос) То, има и по-скъпи, ама като тоя ти лежи на сърцето, кво да правиш?))


      ..е гати евала..много ме кефи този човек

      и сега за да поразнообразя темата ще постна някои от моторите които съм имал и ремонтите които съм извършвал по тях

      1 -балкан 50 ..наследен от баща ми беше на 20 000км като взех да го карам..хмм тука тредно се сещам квмо съм му сменял щото..няма нещо дето да не съм..дори и няколко задни вилки му бях счупил от скоци..по над 8 м скоци съм правел с него без никаква екипировка..както и да е-почвам--задни вилки.амортисьори цилиндри -колянов вал .карбуратор .кормила -калници седалки.жила .накладки глави....ай стига толкоз за него ..общт пробег с него...над 10 000км ..повечето офф роуд

      2-иж350планета 1 цилиндров../подариха ми го катастрофирал./.на него само центровката му направих и предницата поизправих и тръгна ..вибрираше на високи обороти..до толкова че като държиш дръжките ръцете ти излизат настрани колкото и да стискаш..гореше като ламя...не ..като две гладни лами ..стоя в мен съвсем малко

      3 чз250 не крос а нормално..не помня кво съм му правил.. малко време стоя у мен

      4 ри мотор-мз250етз на 12000км май бе като го взех ..всички спестени пари бях дал /стигаха за половината/ плюс от дядо ми другата половина ..сменени-амортисьори .гуми .зъбаци .вериги .кормила.жила.накладки ..и май тва е ..пробег..с него около..20 000км..повечето он роуд..но и доста офф

      5 ти чз 125 крос сменени..бутало ..навъртени километри.. няма и 200 ..буталото се счупи още на първите карания ..а бах дал всичките си спестени пари за този мотор

      6 ти кдх 200SR 89 та модел стоя у мен няколко месеца..нищо не съм му сменял след това го взе кума ми ..смени му бутало ..и това е..после го взе братчеда ММ и той само го кара..сега от много години е в някакъв познат на
      ММ и той нищо не му е сменял

      7 ми кдх200R 90 та година модел..ооо да..този мотор бе като нов -на 3000км реални бе и то карани най вероятно по асвалт лекичко защото дори си беше и с оригиналните от завода гуми ..за него обаче ..едно че дадох всичките спестени пари ..друго че докъто го взема ..беха едни преговори едно чудо..телефони с канада..мани мани ..иначе бе страхотен..на него съм сменил бутало ..и.. гуми аа и накладки..навъртял съм му..20 тина хиляди ..офф роуд и мотокрос стоя в мене ..около 3 години

      8 ми -сузуки 250 крос модел 95 та -смененни..лелее..бая неща ..основно скоростите имаха проблем ..за едната вилка ..бях ходил чак до австрия да я купувам и там я нямаха налична и я чаках 3 дни ..друго..водната помпа изби та и сменях семеринги..и ..бая лагери смених и на задната капла..ааа и няколко зъбни колела от скоростите ..направиха ми ги в един наш военен завод смених му и веригите и пиньоните разбира се ..него го бях взел по уникален начин..бартер направих кдх са за ср125 а ср125 то и с доплащане смених за въпросния 250 ..доплащането..пак бе с пари на заем
      ..хубав мотор бе стоя в мен няма и година стегнах го и тъкмо след това го взе отново братчеда ММ

      9 ти -хонда СР250 крос 94 та година модел..чак от австрия ходих да я взимам...с хиляди перипетии ..още първото каране блокира ..оправих я ...една ламарина от коляновия вал се бе отпорила /на хонда отстрани вала е с ламарини/ първия път я заварихме..но след месец пак блокира и се отпори -сцепих го пак и вече я махнах от едната половина на вала с помоща на един приятел щото бе голям зор ..смених и само буталото и предните накладки и задният зъбак..иначе бе страхотен мотор ..може би първия по сносен кросов мотор който имах стоя в мен 1 година и я продадох..за което после май доста съжалявах

      10 ти -сузуки крос250 2000 година модел ..взех го пак с доста пари на заем...а то се счупи на първите карания още ..изби му и водната помпа ..и буталото бе много зле и вериги и зъбаци и накладки и съединителя..за 1 година счупих 7-8 диска ..а бе много работи му смених..знайни и незнайни ..накрая го стегнах ..дори набарах и рейсингов ауспух за него от баджо на безценица ..но..се запалих по новата 4 такт мода и го продадох с огромна загуба след точно 1 година в мене

      11 ямаха уз 400 ф 99 та година модел..тя и тя ..яко пари назаем..много бяха скъпи тогава тези 4 такти ...счупи се още на първите карания съединителя и и парчета от него се навряха така навсякъде че трябваше да се цепи ..смених и и на нея ..много неща най напред чисто нов съединител а след това ..вече не помня и какво ..но яко оръсване бе ..карах я по малко и от година и като я бях вече стегнал я взе отново братчеда ММ ..изгодно му я дадох и на изплащане ..а с първите вноски от изплащането отидох и взех един 125 крос

      12 ти -сузуки 125 крос 97 ма модел..е това вече бе голям късмет взех го сравнително евтино ..е...течеше му предницата и буталото бе поизносено..аа имаше и един разбит лагер на окачването но иначе бе "като нов" ..много запазен ..на него ..много неща му смених но и много съм го карал ..бутала..май към 3 ..накладки ..лагери по окачването..лагери на каплите ..накладки вериги ..седалка даже цялата ..кормила ..нов никасил на цилиндъра итн итн

      13 ти нх125 доминатор ..взех го за разходки..за 300лв ..гореше колкото бензин толкова и масло горе долу..смених му -бутала гумички накладки и тн стоя в мене около половин година

      14 ти хонда мтх200 83 та модел-пак за 2 ри мотор го бях взел на мястото на доминатора..да ходя уж с него на работа ..смених му..ами май само антифриза ..че беше с вода ..стоя в мене..няколко месеца -едно лято горе долу

      15 ти кдх 220 R 96 модел..за него има цяла тема във форума-сменени...бутало накладки лагери на главини на окачване пружини на предници кормила ...итн..много готин мотор стоя в мен около 2 години или по точно година и половина

      16 ти хонда ср250 крос 93 та модел ..пак има тема за нея в форума ..смених и ..не много неща ..съединителя -металните дискове и задният амортисьор..стоя в мене няколко месеца и я продадох за да платя на жената едни такси покрай завършване на образованието и ...аа и да си върна и парите на братчеда ММ че половината бяха от него назаем

      17..ти хонда крос250 4 тактова 04 та модел..на нея..не помня какво и сменях ..тави под двигателя -скоростни лостчета и..маслото..но тя и стоя малко в мен малко над половин година тъкмо и посвикнах и постегнах и се яви мераклия да я взима и не ми се щеше да му отказвам..щото после като ги търсиш трудно се намират ..макар че и него..за едва половин година каране а с около 1000 лв по евтино после го продадох


      18 ктм200ехс..07 ма модел..за първи път чисто нов мотор ..все пак освен първоначалната инвестиция-има и доста напълно необходими неща които тр да се сложат по него -тава за под двигателя ..итн итн предпазители и прочее ..още си е в мене

      19 ти кавазаки 65 крос 2 тактов ..за малкия но всъщтност повече аз го бръмкам май ..на него още нищо не съм сменял..много запазен и малко каран е

      ..ами май ..тва е за сега ..дано съм поразнообразил и освежил темата но както виждате..основно е правене и съвсем малко каране ..и то най вече с по новите модели..тъй че май ..станах по добър механик отколкото да се науча да карам.. ..а и докато да дойде време да взема нов мотор ..станах на 33 ..тъй че даниеле..нямаш място за оплакване..още си на няма и 20 години..и със сигурност ще си вземеш нов мотор ..доста преди да станеш на 33 ...дори сега вече..не си решил не си го взел ..скачаш на един кредит и тва е ..та било то и най безумния..докъто на времето...е тва беше няма и няма..за един симсон ..се бях редил пред мототехника с дни..и накрая..заради едно гадже./много в крак с темата/..пропуснах реда си и не можах да взема симсон ..нямаше и тва е ..дори и двойно и тройно пари да даваш
      Последно редактирано от mitkov; 02-04-08, 10:10.

      Коментар


      • До: Different_Soul в пенсия !

        Страшна колекция си имал Митак.И аз съм сега в бокса. На Ямахата ми се прецака манивелката,ама няма да се отказвам.Ако ми докарат съм в събота на Хисаря.

        Коментар


        • До: Different_Soul в пенсия !

          А Митков,свещи на тези мотори неси ли сменял.
          Ако не бях луд, щях да съм ненормален!!!!!.

          Коментар


          • До: Different_Soul в пенсия !

            И в крайна сметка решението е нов мотор ако искаш да караш
            [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
            [/FONT]________________________________________
            [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
            [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
            [/CENTER]
            [/CENTER]

            Коментар


            • До: Different_Soul в пенсия !

              Първоначално публикуван от Даниел Туйков Преглед на мнение
              И в крайна сметка решението е нов мотор ако искаш да караш
              В крайна сметка - караш каквото имаш, колкото можеш повече... иначе валат! А колкото до късането с мотоСПОРТА... някой така и не се запознахме с него и си свиркаме - какво повече да ти кажа... Карай си разходките - купи си резервната част и си свиркай. Като дойде момента за спортните изяви - има си клас "хоби"!

              Коментар


              • До: Different_Soul в пенсия !

                Първоначално публикуван от Даниел Туйков Преглед на мнение
                И в крайна сметка решението е нов мотор ако искаш да караш
                Рано или късно пак ще стане стар и пак ще се чупи и пак ще трябва да се дават кинти.Моторите са скъпичко хоби но няма начин.

                Коментар


                • До: Different_Soul в пенсия !

                  Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                  Рано или късно пак ще стане стар и пак ще се чупи и пак ще трябва да се дават кинти.Моторите са скъпичко хоби но няма начин.
                  Няма вечни неща на този свят!
                  Но има една разлика и тя е че новия ще си го карам само аз и няма да се чудя кое ще изпрегне и кое не тъй като не знам предишния собственик примерно как го е карал и поддържал, а новия се поддържа по книжка и всичко си е наред !
                  [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                  [/FONT]________________________________________
                  [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                  [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                  [/CENTER]
                  [/CENTER]

                  Коментар


                  • До: Different_Soul в пенсия !

                    Стига вече предъвкване на едно и същоЗа времето дет изписа тия постове, опашката с изронените шлици щеше да си я сменил и да си караш
                    Стига с тия нови мотори, тва да не е пенкилер, кат се изтъркаляш един път на камънаци и го потрошиш-пак ремонти и смени те чакат.
                    Тая тема си плаче за заключване
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • До: Different_Soul в пенсия !

                      Как така бе Кики,к'во заключване.В тоя форум сме само гъзари дето караме нови мотори и никога не сме ремонтирали.Чети и се смей !Новия мотор не се подържа сигурно , а пък и не се чупи, щото ги правят по-здрави вечеНищо че основен ремонт на XR 250 е по-евтин само от подръжката на ново хард ендуро.
                      offroad фен
                      1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                      TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                      Коментар


                      • До: Different_Soul в пенсия !

                        Абе вия луди ли сте?? Б****И темата който го е страх от мечки не ходи в гората и после да разправя как се е омазал целия в лайна. Какви нови мотори какви 5 лева?? Новия мотор излиза в пъти по скъп от където и да го погледне имал съм и стар и чисто нов сметката е елементарна!!!!!
                        Мотор 2ра употреба купуваш примерно 3000-5000лв каквито и ремонти да му правиш не можеш да го докараш до 10 000, а нов мотор за 10 000 не можеш да купиш а като го купиш поддръжката му не е по евтина от на стар даже обратното по-скъпа е !!! Айде стига глупости, моля ви

                        Коментар


                        • До: Different_Soul в пенсия !

                          Аз продулжавам да твърдя , че макар и скъп спорт - който иска да кара ще намери начин.А като нов мотор е такъв блян -алтернативата с кредита си е просто супер.на 15 000 връщането си е съвесем реално поносимо и във възможностите на млад човек с нормална работа.Някак не виждам къде точно ти е проблема .В една тема бях чел че за теб не е проблем да пращаш заплатата си на Жоро Хаджиев май , да ти дава да му караш мотора.Еми не знам какви точки взимаш,ама в неква кредитна схема би трябвало да се поместиш в ктайна сметка.А и нов мотор , без поддръжка си е малко на гол тумбак чифте пищови-консумативите ще върват така и така,частите скъпи-просто не знам къде точно ти е проблема , а се опитвам някак да те посъветвам,щото знам кво е да нямаш....

                          Ако речеш ще разпитам няколко кредитни инспектора - мой френдове-даже единия пращам клиенти за кредит при него , като искат да си купат кола-че им дава кредити дето са по - изгодни от лизнговите къщи,ако си заинтересован да питам

                          Коментар


                          • До: Different_Soul в пенсия !

                            Ей, тия жени са луди бе!
                            Не са ли чули, че на един мъж, който си е роден биткаджия, тоест РИСКОВ ТИП, като му осигуриш " спокоен живот " и му отнемеш АДРЕНАЛИНА , веднага му пада либидото.
                            Тоест пада му потенцията, започва да се омързелява и да затлъстява, и край с готиния секс.
                            То бива, бива, ама сама да си разваляш кефа ....... )))
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • До: Different_Soul в пенсия !

                              Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                              ...Мотор 2ра употреба купуваш примерно 3000-5000лв каквито и ремонти да му правиш не можеш да го докараш до 10 000, а нов мотор за 10 000 не можеш да купиш а като го купиш поддръжката му не е по евтина от на стар даже обратното по-скъпа е !!! ...
                              Да, да, да, да, да....точно!

                              Коментар


                              • До: Different_Soul в пенсия !


                                Аз няма да коментирам повече, щом няколко човека могат да ме разберат, значи не в мен е проблема.
                                Направо спирам да пиша, щото някой ще скочи да ме хване за гърлото през монитора още малко
                                [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                                [/FONT]________________________________________
                                [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                                [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                                [/CENTER]
                                [/CENTER]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X