Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

    1-во малко снимки от неделята (31.07) когато се срещнахме аз, Наско Петков, Шумаски и компания
    Та още от съботата застъпихме ние с Наката караул и се почна едно мислене и плануване за следващия ден къде ще ходим да караме, защото на мен вече опашката ми се тресеше от мерак и в неделята в деня на отстъпването по време на тръгването ни за вкъщи стигнахме до консенсус и решихме да се разберем в скайп
    В крайна сметка неможах да го накарам да се поразкараме из Стара Планина и решихме, че ще тръгнем към фенера, за да засечем Шумански и компания и да ги видим какво правят. Тръгнахме ние нагоре стигнахме до фенера през разни интересни пътечки, по които Наско ме преведе и се засякохме със Иван точно на фенера те тъкмо почиваха май май.. направихме малко лаф мухабет Шумански се доказа като карач и качи пътеката която са почнали да правят хората от ляво на основната пътека по която се излизаше до сега, а аз реших да пробвам прословутия фенер за сефте ! В крайна сметка постигнахме целите си, но Иван бе толкова възгордян от това че се доказа, че дори не пожела да ме снима горе ама квото е...Останах очуден, че ХР-а се качи нагоре на 2-ра от долу до горе и то без никаква гума Както и да е слезнахме след това и с Наско решихме да отидем до Бялото Камене и речено сторено отидохме хапнахме починахме и отскокнахме до една хижа малко по-надолу и от там се почна снимковия материал..
    Паметника малко преди хижата..


    След това на самото място


    От там се откриваше много готина гледка надолу...


    От там тръгнахме по прашното надолу след това карахме малко асвалт минахме през Старосел след това някакво друго село и от там нагоре хванахме пак някакво прашно и хоп ето ни на едно било ...


    Тука Наско ме е хванал точно когато се канех да си кажа името с пълна уста

    Тук пък тръгнах да отмъщавам на РМ-а където вдигаше толкова прах та ми скърцаха зъбите чак като спряхме

    Наско не се стърпя да не се снима с ХР-а... как можеш ли да устоиш на такова изкушение

    Замислената "Стойка" тип Ботев...

    Имаше един краварник на това било ...

    А ето тук нагоре хванахме една пътечка по която беше много приятно преминаването и ни спести доста време...

    След това излезнахме на някакъв стар пресъхнал язовир на края на Климент където се хваща пътя за Фенера... и от там нататък само като видях какви готини хълмчета има и изкачвания и прагове и очите ми станаха ей такива и почнаха да ми течат лиги от устата
    Викам си КРАЙ тук ми е вече любимото място и казах на Наско, че почвам лека тренировка и той да не изпусне взел че направил няколко снимки
    Прво оглед за "невидими" дупки ..


    И хоп.. почна се..


    Спускане по това зад мен ...


    Преценка...

    И газззззз....

    Брех... то не било трудно

    После минахме на отсрещния бряг където беше още по-голям кеф...

    Пак оглед за изненади

    И после газ.. ама Наско все неможе да ме хване в действие.. то толкова съм бърз, че няма как просто...




    Любимата ми снимка от едно от излизанията

    И накрая снимки с поглед отдолу на мястото от където излизах...



    Облякох се и тръгнахме.. след това си смених най-случайно гумата с една нова бриджстоун-ка от гумаджийницата в климент която си бях харесал.. и си тръгнах с яка газ към Карлово с новата гума за тест
    [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
    [/FONT]________________________________________
    [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
    [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
    [/CENTER]
    [/CENTER]

    Коментар


    • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

      Тъй като в неделя ако не се лъжа беше станало нещо на въпрос за мъчителната Кърнарска пътека.. и за това какв мазохист трябва да си, че да тръгнеш по нея.. и тъй като аз имах представа някаква от къде започва... речено сторено..
      Нарамих се сутринта със решението трака да бъде кърнарската пътека - Мъка - Дерменка - Незабравка и от там по лифта в Сопот надолу и вкъщи..
      Тръгнах заредих си бензин и с надеждата да се справя по почти напълно непознатото трасе тръгнах и след като стигнах пресъхналия язовир под сечището над Кърнаре дойде първата спънка да намеря къде беше таз пътека мама му стара lol:
      Видях че е минавал някакъв багер от там и е направил нещо като пътче и тръгнах по него да видя къде води тоя път без изобщо да си мисля, че ще ме отведе на самото място !
      Та поослушах се аз и какво да видя.. ето и началото на прословутата пътека..

      Още след първите докосвания се стигна до любов и неочаквано желание за близост и реших да документирам приятното "трасе" което почти през цялото време изглеждаше така, че и на места в началото неочаквано по-"сексапилно" за почитателите на траял-а



      След края на началото ... и привършването на повечето камънаци стигаме до 1-вото място където камък почти не се виждаше и просто нямаше как да не фотографирам..

      От там дойдохме...

      На там отиваме...

      Малко по-напред имаше разклонение, което малко остана да ме заблуди да си продължа направо, но предпочетох да мина по по-изкопаното, тъй като се досетих че щом е по-изкопано значи е минавано повече от там и така стигнете ли това разклонение хващате на дясно !


      След това малко по-нагоре пътеката продължаваше да ми напомня, че това е една от най-каменистите пътеки по които съм минавал някога..и трябва много да се внимава, защото камъните постоянно подмятат мотора на ляво на дясно и задължително трябва да се кара прав, но малко след това нагоре се видя изхода на пътеката и се излиза на едно било.
      Та тук от долу дойдохме...

      Малко снимки на ляво на дясно какви изгледи има..



      Тук малко се обърках туй като там се пасат крави и всякакъв вид добитък и с времето животните правят малки пътечки и отвсякъде излизат малки кози пътечки и това доста ме замота, но тъй като реших да разпусна реших да поогледам малко нагоре и след това хванах къра право нагоре да ударя един птичи поглед на гледката за кеф, а после се оказа, че точно там трябва да отида, но това след като се качих, слязох и след това пак се качих...
      Та трябва да отидем точно там където се явява крайната допирна точка на вертикална линия пусната от камъка право нагоре допираща се с билото.. Там има една пътека камениста която хваща на ляво и НАГОРЕ не надолу защото има и една водеща надолу - НЕ - само нагоре (Само напред и нагоре ) ..

      По път на второто изкачване забелязах на едно дърво покрай тази скала по средата на снимката една много забавна табела, която моментално ми приповдигна настроението и малко остана да започна да се търкалям като свиня трици от смях.. та снимах и нея, но внимавайте РАЗРЕШЕНО ЗА ЛИЦА САМО НАД 16 години !!!

      Ето ни вече от горе можете да се ориентирате горе долу къде се намирам тъй като долу се вижда осуканата пътечка от където излезнах и беше спрян мотора и след това се тръгва нагоре...
      Това е поглед на ляво..

      И поглед на дясно от където се вижда и по-лесния маршрут за излизане, но тъй като аз си мислех че води към дерето от другата страна драснах в права линия нагоре..

      След това се хваща по пътечката която казах и се стига до тази табела, на която за жалост почти нищо не беше останало, а другата до нея даже беше бутната

      Но поне си имаше нужната информация която ми трябваше де

      Поглед на ляво от табелата в посока Запад..

      След това самата пътечка водеше в една гора където продължаваше и приличаше точно като мястото от където изленах долу на билото, но с поглед нагоре не надолу и продължих напред без да знам изобщо къде отивам и точно тогава осъзнах колко е весело ендурото
      Веднага след влизането в гората..

      И поглед назад от където влязох..

      Усещам че наближавам най-веселата част, заради която се носи мъченическата слава на тая пътека

      Малко по-нагоре с поглед назад..

      Да определено наближавам.. няма какво друго да е

      Да.. най-накрая .... като видях тази гледка направо щях да получа ерекция..ама мибяха тесни панталоните пък и като се сетих, че от тук рядко минават туристки на които да се похвалиш... ми мина мерака


      Тъй като мотора ми правеше проблем заради криво закрепения карбуратор тък тъкмо набрах скорост като Дейвид Найт на състезание и мотора изгасна и се наложи да чакам карбуратора да се напълни с бензин тъй като наклона беше голям и карбуратора беше в положение в което не пропускаше достатъчно бензин при такъв наклон и чак тогава разбрах защо като го вдигна на една гума направя 20 метра и забие предницата все едно съм му натиснал копчето за изгасване Та това се наложи да го мина на 2 пъти като се има в предвид, че никъде не съм тикал или пък съм слизал от мотора
      Та докъто се пълнеше карбуратора рекох да фотографирам...


      Дойдохме от тук...........някъде по средата на снимката търсете

      След това на излизане се минава през това "кръщно" излизане и малко по-нагоре се излиза на заслон Мъка...




      КРАЙ НА ЧАСТ 1
      [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
      [/FONT]________________________________________
      [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
      [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
      [/CENTER]
      [/CENTER]

      Коментар


      • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

        НАЧАЛО НА ЧАСТ 2


        След това само се поизмих на чешмата в Мъка и тръгнах към Дерменка да хапна и да си взема заслужена почивка след "тормоза" който си самоприложих и безпроблемното превзимане на най-трудната част от трасето
        Малко снимки и от самото място..







        Много ми хареса 15" суббуфер JBL

        Домашния пазач на стопанката...

        И натрапника ......

        ....който внезапно ме нападна заради една купичка леща и 3 филийки хляб ..

        Но след като почнах да му обяснявам от къде съм минал и колко по-прегладнял съм от него взе че се хвана за главата нещо стана на въпрос за майката.. каза "ти си луд" и легна да спи благодарен на товам че не се е родил карловски ендурист..

        След като дъхнах и мотора поизстина тръгнах да се връщам към хижа Орлово гнездо тъй като исках снимки от повече хижи днес и се върнах назад и малко под Орлово гнездо си направих няколко готини снимки..





        Ето го и Орлово Гнездо тъкмо майсторите се бяха застроили нещо.. там също ще стане невероятно място за почивка след ремонта, който са започнали !



        Снимка и на паметника за спомен



        На връщане на това място (намерих един талон някакъв немски на един господин на име Ангел Георгиев Зашев от Стара Загора ул. Васил Левски 31 притежател на Нисан ! Документа прилича на някакъв талон но нямам представа със сигурност какво е .. ако някой го познава да пише на ЛС !) реших да направя още няколко фотографии





        След пристигането ми отново на Дерменка (т.е. малко преди нея) по схемите които гледах в хижата трябваше да слезна тук долу по пътя който води в гората и от там да тръгна за Незабравка..

        И ако всичко беше наред трябваше да се явя ЕееееййЙй там в ляво на това било където се вижда част от пътя...

        И така първо слизаме надолу и тъй като не видях пътека както бях на скалите отново като див планински козел с рогата напред тръгнах направо през драките без да ми мигне окото (приключението се падна да тръгне точно от средата на скалите които се виждат в лявата част на снимката надолу..

        След това поглед напред точно където пътя се разклонява и има един път който отива на юг...

        И ето ме след това преди навлизането в гората и тръгването по пътя за Незабравка и Добрила, който път всъшност е "Международния планински маршрут на дружбата КОМ-ЕМИНЕ"




        Напред....

        Назад

        Нататък пътя бе много красив, разнообразен, спокоен, и приятен и постоянно имаше табели за насочване, което ми направи всъшност много приятно впечатление и беше голямо успокоение за мен





        И ето ме след едно много готино изкачване, което добре че на време се усетих да излезна извън пътя и да хвана по храсталака от страни на пътя щото ако не се бях усетил щях да остана без гума и 100% щях да се изръся и то баш най-накрая тъй като малоумната ми главица хвана от ляво на пътя където карането през железопътни релси биха ми се видяли направо мед !

        Поглед към приятната горичка, през която минах..

        А ето я и Дерменка долу в далечината, което ме подсеща че съм точно там където трябваше да съм

        Бахти и измъчената физиономия

        След това като се продължи напред се стига разклон по който трябва да хванем на дясно...

        И след това снимки не съм правил пътя си беше добре обозначен с табели само тябва да се следват..
        А ето и покрива на х. Незабравка

        Тук също пътя се разклонява на дясно от мотора се хваща за х. Левски, х. Добрила и връх Ботев, но не остана време да го пробвам, но надявам се това да е следващия маршрут който ще разузная, а от ляво идваме ние - пътя който води за Дерменка..


        х. Незабравка


        И след това слизане надолу към лифта със сепващи дъха гледки


        Лифта - 1-ва станция..

        И изглед където по средата на снимката се вижда и част от пътя слизащ надолу..

        И така завърши този ден съвсем доволно след това отидох до "БежБунар" да си изразходя и останалата ми енергия като си направих едно рали с около 15-тина обиколки и се прибрах доволно капнал от умора
        Надявам се да ви хареса и ако някой го пробва този маршрут и е от начинаещите със големи стругове тип ХТ 600 или скольовците ЦРФ 450 или нещо от този род да знае, че ще бере дертове преди мъка и има вероятност да си оттика.. не да не излезе, а да си вземе тока преди мъка и след това карането да се превърне в борба за оцеляване !
        Последно редактирано от Краси; 08-09-08, 15:59.
        [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
        [/FONT]________________________________________
        [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
        [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
        [/CENTER]
        [/CENTER]

        Коментар


        • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

          браво бе. и несъм се възгордял а и пробива от ляво на фенера сме го почнали ние с Янко Зоков а не хората. даже и Лорда от Хисар се пробва.
          crf450 supermoto

          Коментар


          • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

            Без коментар. Направил съм си изводи и съм взел решение и мерки за напред ...
            ----
            ПП. И само да кажа, че от там малък Кеко мисля започна да излиза доста преди вас... !
            [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
            [/FONT]________________________________________
            [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
            [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
            [/CENTER]
            [/CENTER]

            Коментар


            • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

              Даниеле браво за похода,доста си смел да тръгнеш из тези чукари сам! малко хора биха се навили на подобен екстриим сами .Браво!

              Коментар


              • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

                Благодаря, надявам се да е полезна информация за хората, които тепърва ще тръгват по този маршрут !
                Колкото за другото тръгнеш ли да го мислиш много винаги става нещо кофти, та аз взех да се уча да не го мисля много пък каквото ще става
                [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                [/FONT]________________________________________
                [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                [/CENTER]
                [/CENTER]

                Коментар


                • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

                  Одеве на БежБунар тука се видях със трима "колеги" мотористи нека ако пишат в форума да драснат да се знем !
                  2 ЦРФ-а 450 Р и един YZ 450 F
                  [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                  [/FONT]________________________________________
                  [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                  [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                  [/CENTER]
                  [/CENTER]

                  Коментар


                  • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

                    Първоначално публикуван от Даниел Туйков Преглед на мнение
                    Без коментар. Направил съм си изводи и съм взел решение и мерки за напред ...
                    ----
                    ПП. И само да кажа, че от там малък Кеко мисля започна да излиза доста преди вас... !
                    в събота малък кеко направи нова пътека треа го питате се пробвате

                    Коментар


                    • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

                      6umanski obajdaite se kato hosdite da karate az si opravih motora i sam v pqna gotovnost tazi sqbota mai v hisara ima motokros a drugata e v sopot rokerskiq sabor koito iska da zapovqda

                      ПИШЕТЕ САМО И ЕДИНСТВЕНО НА КИРИЛИЦА !!!

                      Шумански обаждайте се като ходите да карате, аз си оправих мотора и съм в пълна готовност. Тази събота май в Хисар има мотокрос а другата е в Сопот рокерският събор, който иска да заповяда.
                      Последно редактирано от Chinela; 10-09-08, 13:37.

                      Коментар


                      • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

                        Здравейте колеги,

                        Да има желаещи за каране тия дни? Имах желание за Ботев но....където и да е.
                        Аз съм начинаещ но се надявам да не е проблем.

                        Коментар


                        • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

                          Първоначално публикуван от pav_kata Преглед на мнение
                          Здравейте колеги,

                          Да има желаещи за каране тия дни? Имах желание за Ботев но....където и да е.
                          Аз съм начинаещ но се надявам да не е проблем.
                          Не е проблем че си начинаещ но тази седмица нещо няма организация,кои хванал за Сопот за мотосъбора кои на Севлиево се кани да ходи.Другата седмица може би и аз се надявам защото ми се кара и на мен
                          0888 074 049

                          Коментар


                          • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

                            Отностно закриването ,браво на всички се събрахме да поседим на седалките :Д ... Хаха и ето ме най-лудия на Закриването 19ти :Д с наи-малкия мотор(синия) ,пробвах да кача Фенера 3 пъти,но паднах 4 пъти как стана това незнам ама ... :Д Поне няма жертви и беше забавно ,браво на тези които излезнаха

                            Коментар


                            • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

                              Гледам никой май не кара твърдо ендуро напоследък по нашия край, та реших да пусна някоя и друга снимка!
                              Ето и началото със смяна на гума, че колегата ми омрънка света: "Нямам гума, нямам екип, нямам това, нямам онова....."
                              Поне гума сложихме!


                              И така след смяната идва ред на настройка на водачите в най-близкото и единствено до което се стига НЕзаконно кафе Наред с другото и бензиностанция!
                              Забележете как сме маскирали моторите само!

                              Колегата!


                              Интересна забрана установихме!!???


                              Пътечката до кафето! Незнайно защо се опитват да ми вземат мотора!?


                              Начало на мъченията ми!










                              И първото падане! Резултата: Счупена ръчка за съединител! За 3 дена втори! За щастие случайно се намираше в раницата резервна!


                              Една пътечка не много стръмна но на нея потренирахме различни качвания от място със засилка, на 1 2 3 скорост също и на 4 от моя страна!




                              Не липсваха и падания , но за щастие леки!


                              При направените опити останових и даже се уверих лично, че XR250 на катерене от място на 1-ва се окопава и стигнах едва до средата!???
                              KDX-a излезна без никакъв проблем Незнам точно на какво се дължи, но предполагам едни от причините да са различията в предавките както и тежеста на моторите!


                              Едно изкачване от мен с висока скорост

                              Преди да продължим разходката с изкачване по Стара планина, спряхме до едно параклисче да си налеем вода.




                              Следва продължение.....
                              Последно редактирано от Краси; 22-10-08, 16:14. Причина: снимките без екипировка са изтрити !!!
                              Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                              Коментар


                              • До: Карлово-твърдо ендуро има ли желаещи?

                                Иване, къде са ти другите снимки от последния пост ?
                                [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                                [/FONT]________________________________________
                                [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                                [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                                [/CENTER]
                                [/CENTER]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X