Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

    Сори Момчета, наистина разбирам как се чувствате, но разчитах на слаб нет и затова ...сори повече няма да пускам такива снимки докато не се върнете.

    Мони, пък ако знаеш аз как съм се затъжил за пържен ориз не е истина ти казвам....никой никъде досега не успя да ми направи такъв както в Африка.

    Коментар


    • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1180.JPG
Прегледи:1
Размер:612.4 КБ
ID:5191680
      Е тва просто не е истина!
      И как можах да го прочета 30 минути преди обяд, видеха ми се 4 часа.
      Браво отново страхотен репортаж.
      WR400-in-in-in...
      LZ1RAO

      Коментар


      • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

        Мерси за снимките! Поздравления за преживяването!
        LZ1ZAH

        Коментар


        • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

          Един ден да обява в темата, че ще караме и настана задръстване пред Будин...
          Даже имахме и посещение от Кюстендил, д-р Младенов от форума реши да ни посети и прегледа..
          Ние след като разбрахме, че този път ще има медицинско лице с нас решихме да се отдадем само на мототуризъм, за да няма после нелечими диагнози.

          Доктора пристигна по асфалт от Кюстендил и беше готов за подвизи, макар че кара мотор само от месец.
          Решението беше да покараме ей така нагоре надолу за кеф...и покарахме и нагоре 2600метра НВ, и надолу до 600 метра НВ.

          Тръгнахме и докато се возим, доктора взе, че напълни филтъра и карбуратора на мотора с вода ама догоре..

          Спирка за пункции на мотора..


          Тук оставих Будин да обезводнява мотора, а аз отидох да си нагледам плантацията.
          Когато се върнах разбрах, че се е наложило да изправят мотора на челна стойка и бяхме готови за път наново.


          Една доста позната местност на моите гости и приятели, "Обесен камик".


          Отсреща се виждат хотелите на Паничище.


          Тук сме на около 4-5 километра от Говедарци и изведнъж Будин забеляза една следа в тревата..


          Той естествено веднага се качи и загледа сеир. Аз и Боби единствени се перстрашихме да пробваме и ......


          Тревата беше росна, а земята кална и никак не ме слушаше мотора по врЪлото.


          И резултата естествено не закъсня..


          Я пак, и отново втори неуспешен опит.




          Бобката беше на същото дередже като мен...




          Нов опит..


          И до тук...аз естествено не ставайте смешни го качих след това цели два пъти и си тръгнахме доволни.


          На ски пистата на Мечит забравих да кажа на медицинското лице, че има обходен маршрут и той се опитал да се качи..
          Първо мотора му е слаб и второ е с шосейни гуми...моя грешка за която си платих.
          Тук след като 40 минути се опитвах да му извадя веригата която се беше заклещила между рамката и предния пиньон, се намеси майстор Будин.
          Люси, на заден план му се доспа от чакане.


          Доктора в целия си зелен блясък изглеждаше доволен...БРАВО за което.


          Конете бяха вързани на сянка, /не че имаше грам слънце де/


          Вече сглобяваме и сме готови за път.


          Докато едни работехме, други си отядоха на диви ягоди...


          Аз пък щом хапна ягоди с бира вместо шампанско веднага се п.......м...


          Тамън тръгнахме и доктора ни изненада пак, вика:- свалих го за да ме чувате по добре...


          Горе се разделихме на две групи, тия дето сме били там, и тия дето не са.
          Иво се снима над снега по средата на лятото..


          Накъдето и да погледнехме беше мъгла и разваляше удоволствието от трудното изкачване по камъните.


          Имала майка едно ми чедо Никола...


          Температурата със сигурност не беше повече от 2-3 градуса и решихме да бягаме обратно.


          Я нека и аз да се снимам на сняг, няма само Иво..


          Това беше, тръгнахме си обратно без да спираме много, много и накрая се прибрахме на 3 групи...
          Равносметката за нас беше това. 110 километра само по черни пътища и около 13км. по асфалт.
          Денивелацията беше точно 2000метра. Съжалявам, че няма повече снимки, но времето не беше с нас и затова.




          Но пък за сметка на това неделята беше УНИКАЛНА, репортажа ще е страхотен, кадрите и случката също.
          Очаквайте включване и от меката на мотокроса Севлиево...

          Коментар


          • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

            Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
            Денивелацията беше точно 2000метра.
            Чинел, като гледам и графиката на денивелацията не е случайна Бих я доизкусурил с фотошоп да се види скрития замисъл, ама ще вземат да ме накажат

            ПП Дано втората серия е на път, че не се издържа вече
            Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

            Коментар


            • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

              Първоначално публикуван от Чичка Преглед на мнение
              Чинел, като гледам и графиката на денивелацията не е случайна Бих я доизкусурил с фотошоп да се види скрития замисъл, ама ще вземат да ме накажат

              ПП Дано втората серия е на път, че не се издържа вече
              Чичка, усетих на къде биеш, но не е това което си мислиш, този маршрут е напълно достъпен и за човек който се качва за 2-3 път на мотор.
              Истинският Х....i се случи в неделя и там денивелацията беше с километър по-малко, но с около 3-4 литра пот повече.

              Не искам да я почвам, че нямам достатъчно време сега, преживяването беше незабравимо както за нас, така и за колегите от Севлиево, които обещаха никога повече да не се връщат при нас.

              Коментар


              • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                Я какво напипах в тази папчица

                чудни пътечки
                които някой други от Севлиево се надяваме да пробваме скоро

                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                  Сега ще се опитам да пресъздам неделното каране и дано ми се получи, защото самото каране не се...
                  Звънна ми телефона и на дисплея се изписа КТМ wanted. Викам си що пък на мене ми звънят, аз отдавна се отървах от тая марка.
                  И какво мислите станало, понеже Гаргата е в Италия на мен и Будин се падна честа да предадем мотора който той своевременно бил продал.

                  Аз като разбрах се натъжих много, защото тоя мотор ние си мислехме, че ни е оставен за служебен.. Но уви...кой бяга от десет хиляди лева..

                  Добре викам аз, елате в неделя сутрин и го вземете щото събота сме на екскурзия.
                  Момчетата от Севлиево ни спали, ни яли бяха в Дупница преди мен.
                  Ние с Будин пък цяла нощ сме кроили планове как да ги откажем и мотора да остане при нас.
                  И така, идват те и викат може ли да го пробваме, отговаряме да разбира се, даже елате да покарате с нас, ние тук само за малко днес и се прибираме.
                  И разбира се спретваме ние един театър с мотиви от едноименната пиеса "Дупнишкият джамбазин и честта"

                  Те си носеха малка част от екипировката, другата Будин им я додаде и тръгнахме на опознавателна обиколка..

                  Първа спирка да се преброим и настроим за каране на около 3 километра след старта.


                  И както си карахме аз загубих Ибри и Будин, но пък не изпусках от очи Хондата...


                  Пъкленият ни план бил /аз разбрах едва снощи/ да ги вкараме на траял трасе и да ги откажем..
                  Дали успяхме, и дали развалихме сделката на Гаргата разберете сами по- нататък.


                  И се почна....без стартер на такъв терен си е равно на самоубийство...ние на това се надявахме, но стартера на КТМ-а издържа..


                  Будин своевременно се показа за да ни напътства откъде да минем, макар че не ставаше отникъде..


                  Не е това което си мислите, просто КТМ-а няма стойка.


                  Това беше опит да откъсне едно скално цвете за дамите във форума, но аз не успях да го снимам..


                  Разминахме се и с Ориент експреса който вървеше и нагоре, и надолу.


                  Тук се наложи да изпреваря групата за да мога да снима, но това се оказа фатална моя грешка..


                  До тук планът ни не сработваше никак, момчетата си карах все едно са си в къщи..
                  Е помагаха си чат пат, но нали затова са приятели и спътници по неволя...


                  Късметът ни беше, че скалите бяха сухи и имаше тракшън колкото душа ти иска.




                  Зад задната гума в този момент беше като на луна парк..


                  Требеше си пУна газ за да се качват каменните прагове, иначе назад и пак докато ти окапят силите.


                  Едно от малкото места където се караше поне за десетина метра.


                  На едно от най-тесните места спрях и мотора си стоеше прав без мен...


                  Тук пък имаше от "любимите ми" S образни завои...


                  До тук карането и снимането ми вървяха без грешка, но...!!!


                  Ибри в действие.. все още не се предаваше, а на мен силите ми бяха на привършване, както и батериите на фотоапарата.








                  И сега ХР мания...


                  На това място имаше три прага един след друг като стъпала...требеше си пУна газ.


                  И дълги крака...




                  Подмина фотографа с пълно пренебрежение..


                  КРАЙ на първа част.

                  Коментар


                  • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                    Ееееех Чинел
                    Знаеш да разказваш и това си е
                    Благодаря отново
                    Per aspera ad astra.

                    Коментар


                    • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                      Не знам Чинела и Будин, какви стероиди пиеха, но си бяха направо неуморими. Смучеха постоянно от едни маркучи, които се подаваха от раниците им, а ние, които пиехме водичка на всеки пет минути каране, двадесет умирахме.
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от Chinela; 13-07-10, 05:55.

                      Коментар


                      • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                        Сагата продължава, никой не се отказваше въпреки степента на трудност, по нашенски 8ма, по карловски 3та.
                        Налагаше се да спирам доста често и на въпросът на Будин, защо спирам, отговарях: - да ги изчакам за да не се загубят..
                        То човек пеша не можеше да кривне извън пътеката, та камо ли с мотор.
                        А истината беше, че ми изхвръкваше сърцето от умора и най-вече прегряване...
                        Чел съм хиляди пъти темата за, "Не карайте без екипировка" и въпреки това си свалих ризницата И.... о чудеса, о нрави РОДИХ се наново.
                        Без ризница охлаждането на тялото ми беше повишено в пъти и аз получих нови сили с които продължих нагоре.


                        Тук съм малко преди стриптийза.... почти умрял.


                        Търсехме сянката дори и шарена........всяко листо ми се виждаше като палма на екзотичен плаж.
                        Всяка глътка вода беше като студена бира в немски бар....абе мечта и половина..


                        Вече си мислех, че сме на около 3000метра надморска височина, но уви...все още си бяхме долу.


                        Единственото нещо което ми даваше сила беше това, че колегите от Севлиево ще се откажат и ще върнат мотора на Гаргата.
                        Но те все се показваха след около 5-6мин. чакане


                        Прототипът на Бойко Борисов и негов колега пожарникар...нямаше назад за това момче, РЕСПЕКТ.


                        Хонда мания А???


                        Зад нас се движеше Будин, но не за дълго. Просто беше решил да ни се посмее малко.


                        Единственият начин да си оставиш мотора беше, да си спреш бензина и да го оставиш да полегне...
                        Това обаче ни направи неприятни изненади не на един и двама когато тръгвахме и забравяхме да го пуснем пак.


                        Напреди и нагоре, това е девиза на Будката...


                        Това отсреща е самолетната писта на Сапарева баня където се провеждат 4х4 състезанията.


                        Ей там горе чичо Будин седнал и чака четата..


                        Ей там от долу пък някой караха по два мотора наведнъж...


                        Други пък предпочитаха да си наберат горски ягоди и да походят пеша...


                        От тази пътека се излизаше само на задна гума с пУна газ, иначе се връщаш и пак..


                        Едно от малкото места където можеше да спре човек и да поеме глътка въздух...


                        Как няма да е доволен, караше по два мотора в тоя камънак и все чужди...


                        Моментът на истината, намерихме вода тчоно когато си мислех, че ще умрем от жажда...


                        И двамата с Будин си взехме по един душ, действа безотказно за още 10-15 минути издевателстване над тялото и душата.


                        След чешмата стигнахме на място което и да искам не можех да снимам, не ми останаха сили.
                        Беше си отвес и без въжета нямаше как да мръднем напред и сантиметър, а времето напредваше.
                        Бяхме си обещали, че ще се върнем рано, ще натоварим и те ще си тръгнат за Севлиево.
                        Добре, че беше това обещание та си тръгнахме, иначе не знам..


                        Тук съм спрял пред един праг от около метър, защото обърках пътеката на слизане и се наложи да викам шерпи...
                        Никакви сили нямах въпреки, че се правех на мъж пред гостите..


                        Поглед отгоре, не е необходимо да ви напомням, че на снимките никога не си личи.


                        Помогнаха, иначе нямаше да им кажа как да се приберат защото Будин беше вече заминал...


                        Тук вече загубих надежда, че ще спасим КТМ-а на Гаргата, тия момчета бяха като машини.


                        От там се ядосах и раздадох една газ по нанадолнището без да мисля много, много.
                        Ето ме на един цигански катун чакайки момчетата от Меката на мотокроса Севлиево.


                        После ги заведох на Паничище по една общоизвестна пътечка с трудност около 4 и ги нахраних със супички и бира.
                        Не знам дали са останали доволни, ще следя в темата и ще чакам отзиви, но не в един ред и при това написани от съпругата..

                        Ето и диаграмата на неделното каране...това беше от мен.
                        Скоро епизоди няма да има така, че се ориентирайте към Юпорн или Бгмама..

                        Коментар


                        • Ха, че тя съпругата е в реанимация, два дни ми масажираше безжизненото тяло, и сега тя е за разстривка.
                          За моя радост свърши олиото за дупето на бебето, та ми се размина.

                          Големи благодарности на Чинела, Будин и задочно Гаргата за удоволствието и честа, да ми позволят, цяла неделя да се влача след тях.
                          Последно редактирано от Chinela; 14-07-10, 05:56.

                          Коментар


                          • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                            Позната ситуация - аз така предния ден се влачих след тях само дето терена не беше толкова хард но на мен ми се видя ... неам думи. Три дена мускулна треска квато не съм имам никога през живота си. Пръстите и дланите ми все едно съм разбил целия върх Мечит с канго и кръвоизлив на лявата предмишница - само ще да е от карането по каменяка към върха - важното е че вече взе да ме пуска и съм готов за нови изпълнения.

                            Коментар


                            • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                              Чинел, каква я вършиш ти с другарите си?!
                              Виж какво си им причинил на хората...

                              Браво! Страхотни снимки и страхотен разказ!
                              Но Чинела сега с тоя материал вече ще търпи по-дълго време гостите си.
                              За един ден няма да можем да обиколим всички ендуро прелести в темата.

                              Поздрави,

                              Коментар


                              • От: Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

                                Днес поради големите жеги вместо ендуро, решихме да покараме ски.
                                Има много снимки естествено, и репортаж ще има, но не днес, уморен съм от пързалянето.


                                Дано съм ви разхладил в тея жеги, защото аз замръзнах днес.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X