Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Екстрийм Ендуро Петрич

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Екстрийм Ендуро Петрич

    Нали сам каза че по надолу е разрешено да се кара,там като те спрат могат само да ти го изтръскат,нищо повече,а по нагоре се правят така маршрутите че те да нямат достъп до тях.Във НПЦБ аз съм си разработил маршрутите така че паркажиите пият само по една студена вода.

    Коментар


    • От: Екстрийм Ендуро Петрич

      Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
      Нали сам каза че по надолу е разрешено да се кара,там като те спрат могат само да ти го изтръскат,нищо повече,а по нагоре се правят така маршрутите че те да нямат достъп до тях.Във НПЦБ аз съм си разработил маршрутите така че паркажиите пият само по една студена вода.
      Да в ниското няма проблем, така ми казаха поне ! Лошото е че билото ни е голо отвсякъде ! Може да се видиш от километри какви ги вършиш. Абе живи здрави да сме , пък за каране все ще измислим как да стане
      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

      Коментар


      • От: Екстрийм Ендуро Петрич

        Здравейте oтново

        Вчера ме прещракаха лудите и реших да ида да видя YPVS-то на Ямахата как, е понеже нещо не ме кефеше така - ниски няма само във високите се изтрелва, което за практикуването на ендуро спорта си е нож с две остриета от всякъде.

        И тъка без да искам след малко човъркане , направих най-добрата до сега настройка на тази система, която съм правил до сега !
        Понеже нямам обортомер, мисля ,че след около 3К оборота мотора направо се изстрелва....

        Таа сами разбирате , че не можах да си остана удома без да изпробвам настройката в гората, а и ме глождеше, че не можах да изкача оня екстрем от миналия репортаж...

        Станах рано, оправих раницата, облякох се и тръгнах към гората...

        Първата снимка е от гаража пред нас, преди тръгване..



        Не след дълго се озовах под екстрема, днес обаче екипиран на 100 %, стиснах мотора с колене, навих масура и..... абе вижте клипа ..



        От там стигнах до познатия от миналия репортаж разклон , като този път потеглих посока надолу /дясно/ , като идеята ми бе да видя къде отива пътя. Имах информация , че пътя отива към х.Конгур , но....

        Първа спирка до тази скала ...



        След още малко се озовах тук...



        Пътят ми върви успоредно с река Луда Мара...



        Навсякъде имаше изпопадали дървета , а дерето острани не е никак безобидно и по-важното няма изход от него .. с мотор !



        Това е и втората почивка за снимки. До това место стигнах след като се спуснах по още един екстрийм...



        Екстрийма се вижда на заден план , зад мотора... право нагоре...



        На снимката не си личи , но е доста стръмно, щом мотора тръгна да се кантари самичък....



        Ето и едно клипче от него...





        До тук добре, нямаше нещо, с което да не мога да се справя, но докога ли ще продължи това...

        След още малко каране , пътят ми и този на реката се пресякоха на този мост , строен от войниците...





        Това са изгледчета от моста...







        Много красиво место, но и много опасно, заради влажния терен , камъните и шумата и храстите - идеално место за змий!

        Още малко снимки на реката..



        Това е моста..











        След още едно преодоляно паднало дърво и малко каране стигнах , до едно место, което прави десен завой и започва изкачване. До едно место става за каране , но после наклона е почти отвесен !! Мислех си да се пробвам, ноо след като пеша не можех да си стоя на краката се отказах и се наложи да се върна.

        Ето снимки от въпросното место. Това е началото..



        Поглед почти от върха на екстрема в посока надолу...



        Машинката чака долу, докато аз проучвам терена...



        И за нежния пол има нещо този път....



        И малко от реката на същото место..







        Айде и аз да се покажа малко...







        От там газ обратно, на моста спрях уж да снимам малко, но тъкмо спирам мотора и започва да се чува адско съскане на змий... , а вече беше обед... Не се колебах много и след като съскането се усилваше / не беше само едно / , се метнах на мотора и газ надолу...

        От там газ до разклона , където поех в другата посока, снимки нямам от там , само едно клипче. Наложи се да се върна понеже ударих резервата на бензина, а не ми се буташе до вкъщи....

        Клипчето ще пусна по-късно... към края на клипа има една малко паднало дърво , което не се оказа никакъв проблем за преодоляване...

        Това е и последната снимка от днес . Дано ви е било интересно , довиждане и до нови срещи !!

        Последно редактирано от Георги Гущеров - / HannibaL /; 05-08-12, 12:47.
        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

        Коментар


        • От: Екстрийм Ендуро Петрич

          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

          Коментар


          • От: Екстрийм Ендуро Петрич

            Ето това е клипче от екстрема , което направих на връщане от ''разходката'' . Първият път не успях да го изкача , след което под силата на гравитацията и големи наклон, мотора тръгна назад , нищо , че беше на скорост и със стисната до край предна спирачка и полегнах малко да бера гъби !!

            Втория опит обаче излязох без проблем

            Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

            Коментар


            • От: Екстрийм Ендуро Петрич

              Браво за клипчето, такива клипчета сам да си правиш не е лесно. Обаче, това дето викаш, че си с натисната предна спирчака докрай малко ще го оспоря , от 0:29 до 0:32 си вдигаш ръката от кормилото, а ми се струва, че я отпускаш още преди това в 0:26 , и после след като отново я стискаш /предната спирачка/ предницата леко помръдва, хлъзва се така да се каже, и вече спирането става по добре познат начин.

              Коментар


              • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                Първоначално публикуван от LightOfJah Преглед на мнение
                Браво за клипчето, такива клипчета сам да си правиш не е лесно. Обаче, това дето викаш, че си с натисната предна спирчака докрай малко ще го оспоря , от 0:29 до 0:32 си вдигаш ръката от кормилото, а ми се струва, че я отпускаш още преди това в 0:26 , и после след като отново я стискаш /предната спирачка/ предницата леко помръдва, хлъзва се така да се каже, и вече спирането става по добре познат начин.
                Там където си вдигам ръката от кормилото , мотора е изгаснал на 1ва скорост + натисната задна спирачка, в момента, в който пуснах задната спирачка /загледай как освобождавам задната спирачка и точно в тоя момент при наличие на предна спирачка и мотор на скорост потеглих/ за да застана с 2 стъпили крака на земята последва ...... газ на долу по задник , предната спирачка я държа гарантирам !!! Клипа не е HD и предпазителите не позволяват да се види, но е така уверявам те. Смятай щом на скорост и стисната предната спирачка тръгнах назад....
                Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                Коментар


                • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                  Общо взето мразя да запъвам така на изкачвания , има няма 80 % от случайте ми завършват с търкал ! Нещо уменията ми куцат в тая насока !
                  Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                  Коментар


                  • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                    Ами, да и при мен е така, но се старая като запъна някъде да не е в такава позиция, от която като направя някакво движение да се хлъзва мотора надолу по стръмното, ами някакси по странично да е или както дойде удобно. Е, друг е въпроса аз какво искам, то какво се получава... Но трябва от по-рано да се усети на къде вървят нещата, да се нагласиш добре, че като се запъне да не е в някаква гадна позиция, още повече, че аз както нямам ел.стартер ми е много важно да угасвам на удобната страна.

                    Вярно, че отпускаш задната, сигурно е имало малко луфт и .... то малко му трябва. Хехехе, но без такива моменти няма да е толкова интересно.
                    В пост 513 още началото /0:05/ скачаш и като гледам май е добър скок , ако го снимаш и това място някой път, като минаваш пак оттам, така както последното клипче, та да се види хубаво скокът... няма да е лошо?

                    Коментар


                    • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                      Първоначално публикуван от LightOfJah Преглед на мнение
                      Ами, да и при мен е така, но се старая като запъна някъде да не е в такава позиция, от която като направя някакво движение да се хлъзва мотора надолу по стръмното, ами някакси по странично да е или както дойде удобно. Е, друг е въпроса аз какво искам, то какво се получава... Но трябва от по-рано да се усети на къде вървят нещата, да се нагласиш добре, че като се запъне да не е в някаква гадна позиция, още повече, че аз както нямам ел.стартер ми е много важно да угасвам на удобната страна.

                      Вярно, че отпускаш задната, сигурно е имало малко луфт и .... то малко му трябва. Хехехе, но без такива моменти няма да е толкова интересно.
                      В пост 513 още началото /0:05/ скачаш и като гледам май е добър скок , ако го снимаш и това място някой път, като минаваш пак оттам, така както последното клипче, та да се види хубаво скокът... няма да е лошо?
                      Е да , за теб това е по-лошото. Аз имам копче, ама пък нямам ритач...въобщеее хахаха . И аз се мъча да се нагодя като спирам ,ама както каза ти, едно е аз какво искам , друго е какво се получава. Лошото е ,че склона е покрит с камъни , който те хлъзват надолу...

                      Аммм за скокчето , не е нищо особено, малак скок е . Имам го сниман и ще пусна клипчето след като искаш да го видиш, ма не е кой знае какво, затова пък е кефско , защото правиш скок и се впускаш по екстрийма !!
                      Само да се качи и го пускам да го видиш...
                      Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                      Коментар


                      • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                        Ако на някой му се ходи по малка нужда , нека иде преди да гледа клипа, че шума от реката може да го предразположи към пълно отпускане и ... мокри гащи

                        Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                        Коментар


                        • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                          мале Жорка супер се справяш с тея патеки направо ме удивяваш всеки път аз може да не пиша често но редовно следя темата ти Поздрави и от нас

                          Коментар


                          • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                            Ееее, не е малко, не е. Баш си е екстра. Такъв кадър ти липсва в клипчето "believe in yourself", а и задна гума, да не забравя.

                            Коментар


                            • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                              Първоначално публикуван от LightOfJah Преглед на мнение
                              Ееее, не е малко, не е. Баш си е екстра. Такъв кадър ти липсва в клипчето "believe in yourself", а и задна гума, да не забравя.
                              На задна гума не мога да карам . Където ми трябва да прескоча някое паднало дърво или нещо друго се справям, но на задна гума не мога да карам грам, гола вода съм ! Срам ме е чак , ама ....

                              П.п За клипчето си прав, но нямах подходящ материал , все бяха стари клипове. Нищо занапред ще има и друг клип само да посъбера малко мат'рял !!
                              Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                              Коментар


                              • От: Екстрийм Ендуро Петрич

                                Браво Жорка пак си покарал добре и хубави пътечки си катерилИ гъби набра какво искаш по добре от товаПоздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X