Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GAS GAS 300+/гас мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: GAS GAS 300 - 2006

    Краси за 200 сс мога да ти кажа 4е е по4ти съ6тиа като моиа ,вав 6асито ниама никаква разлика,вав двигателя вса6тност е една 250 но е намалена сас 50 сс .Карал сам такава и мога да кажа ,4е вав ниски и средни обороти варвипо4ти като 250 но вав високите ве4е се вижда разликата там ве4е губи,нопак за сметка на това е много по еласти4на от 250 да кажем 4е може6 да дава6 пове4е време газ без да смениа6 скорост.Но незнам ако кара6 на състезание за кои клас е по добре Е1 не може6 Е2 пак е малко по слаба.КТМ и ГАЗ ГАЗ са единствените които ги произвеждат.А и цената и е много близка до тази на 250 затова не си струва според мен ,а и мотор кото е по малак по лесно 6те го с4упи6.но като циао е са6то много добра и о6те пове4е вав амортисиорите, там КТМ губи убедително.Аз сам имал КТМ 200 и нервната предница която има не искам и да я видя.
    Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
    0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

    Коментар


    • #62
      До: GAS GAS 300 - 2006

      Благодаря. Все пак някои караме само на "разходки" и сме свикнали на бавноборотни 4-тактови, така че високите обороти слабо ме вълнуват. Ти колко успяваш да покараш с един резервоар?

      Коментар


      • #63
        До: GAS GAS 300 - 2006

        Първоначално публикуван от pepimotos Преглед на мнение
        ....но като циао е са6то много добра и о6те пове4е вав амортисиорите, там КТМ губи убедително.Аз сам имал КТМ 200 и нервната предница която има не искам и да я видя.
        колега хубаво ти е моторчето няма спор, аз също карам подобен на KTM 200 ЕXC,но мисля че е прекалено пресилено да накланяш везните в полза на гас гас. аз също се бях навил да си вземам гас гас защото са на по-ниска цена но стана така че излезе КТМ-а с по-добра оферта. КТМ също идва с 2-ри резонатор със катализатор, комплекта жигльори и игли за карбуратора, плюс това 2-ра Х-рингова верига и зъбак, комплект инструменти и какво ли още не.

        за предницата на КТМ несъм съгласен че е нервна, или както точно разбираш под нервна? гледал съм разни сравнителни тестове между 2Т ендура и КТМ-а си е над всички дори и по окачване. предницата има цели 25 ако не ме лъже паметта кликвания на компресията и ребаунда така че може да си я направиш както искаш. досега несъм изпитвал нужда от демпфер т.е. няма ги характерното при доста мотори заиграване на предницата при висока скорост.
        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

        Коментар


        • #64
          До: GAS GAS 300 - 2006

          Условията за ендуро в България испанците могат само да ги сънуват.
          пепи моторс ..разкажи нещо повече за ендурото в испания..

          иначе специално за 200 кубиковите модели..разликата между гас гас и ктм ../поне доколкото разбрах от един доста подрабен тест в дирт райдър списанието/..е че ктм 200 то е направен на базата на 125 модела а гас гас 200 то наистина си е 250 с малко намален работен обем
          специално за 200 кубиковите..резултата от теста..според повечето от тест пилотите..бе в полза на ктм но имаше и един двама на които гаса по им допаднал..като цяло разликите не бяха големи най вече казват че гас гас а по бързо му свършвали оборотите..но пък от много ниски теглел малко повече ..докато ктм а от ниски бил по мек но после имал мноого по широк диапазон и се пилел по яко и теглел повече..на високи..което си е нормално имайки в предвид че е с преработен 125 двигател на 200-също бил и малко по маневрен..за окачването..някои хвалеха повече ктм други гаса..но като цяло преобладаваха мненията в полза на ктм а..ако гаса е от модела с предница олинс..не знам как ще е но май за нея се доплаща....за 250 моделите също скоро четох тест в едно френско списание..за 2008 ма моделите..като цяло ктм а отново бе с по висока оценка ..но отново нещата са близки..най сериозната разлика е че ктм а има опция и за е- стартер 250 ката а 300то се продава само със е- стартер..
          -ктм 200 имам и аз..чисто нов 07 ма дават го също с доста неща а и дилъра ни е тук под носа ..значи ктм а го дават също с 2 ауспуха /единия с катализатор/комплект жигльори 2 задни зъбака 2 вериги 1-х ринг и една не рингова-има и 2 стопа за отзад единия с мигачите, комплект инструменти ,комплект огледала..както и хубава бизнес чанта мноо готина....за 250 модела май са давали и тава за под двигателя комплект лепенки-филтър дръжки и още разни допълнителни неща..
          ..така че и тук нещата са близки макар че наистина екип масло и предпазител за ауспуха са си чудесни подаръци
          аз лично 200 модела избрах след много ровене и отзиви от тестове от хора от цял свят ..списания и тн и тн и най вече понеже съчетава това което искам-лекота като на 125 с мощтност почти като на 250 ..а и е много просто направен и много здрав и с по малко поддръжка..на практика специално при ктм 200 то модела е по здрав и издръжлив от 250 то
          -при гаса обаче май няма смисъл да се взима 200 а по добре направо 250..защото както стана въпрос 200то е просто 250 с намален обемслед цялата главоблъсканица извода е че...

          повече е въпрос на лични предпочитания и кой за какво ще го ползва..а и къде живее..ако живеех в испания със сигурност щях да съм с гас гас ..тук обаче нямат за сега дилър..а и да имат едва ли ще реализира големи продажби ..още повече че триал спорта където всъщтност е силата на гас гас за в момента в БГ..въобще го и няма..няма и търсене на триалки камо ли пък чисто нови ..дилъра на бета до сега е продал май..само една 250 триалка
          иначе гас гас са интересни мотори и доста бързо навлизат в ендурото а в триала отдавна са си ...може би и най добрите ..карах зимата триалка 250 гас гаска 07 ма модел ..бях очарован..но пък преди нея карах една дърта монтеса от 96 та така че ..нямах много база за сравнение
          .. както и да е отплеснах се а..идеята ми бе да да споделиш повече за ендурото в испания

          Коментар


          • #65
            До: GAS GAS 300 - 2006

            Неможах да разбера за6то из4езнаха преди6ните статии.
            Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
            0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

            Коментар


            • #66
              До: GAS GAS 300 - 2006

              Първоначално публикуван от pepimotos Преглед на мнение
              Неможах да разбера за6то из4езнаха преди6ните статии.
              ...Номера на Митков!
              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=20721
              Mitsubishi L200 DobbleCab

              KTM XC 450 RW 2009
              KTM 350 SX 2011

              Коментар


              • #67
                До: GAS GAS 300 - 2006

                Преместени са в отделна тема, в която всички очакваме да качиш малко снимки от карания и състезания в Испания
                DCRT®

                Коментар


                • #68
                  До: GAS GAS 300 - 2006

                  Здравеите ,от няколко дена се каня да напиша това което ми е в главата но все нямам време.Така става въпрос за това че всички ГАС ГАС 250 могат без проблем да ве увеличат на 300 без никъкъв риск за мотора да има някъкви поражениа.Цялата работа е в това че се сменя цилиндъра и буталото слагат се директно от модела 300 и единствения допълнителен елемент е една алуминиева плака която се слага между цилиндъра и ламините на карбуратора.Този сепаратор се слага зада се направи мотора по мек за каране и при подаването на газ да няма толкова рязко подава не на горивната смес.Всичко това го има в момента и струва 399 евро ,като цилиндъра е черамичен на фулкрос а буталото висеко.Аз мислая когато доиде време да сменям бутало директно да го монтирам .Трябва да се регулира и самият карбуратор ,но това е работа на човек които е с по добри познания от мен.А забравих да кажа че мотора става с около 3 коня повече ,но за сметка на това печели много ниски и средни обороти а в високите режими почти не се усештат разликите.
                  Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                  0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                  Коментар


                  • #69
                    До: GAS GAS 300 - 2006

                    ..като става въпрос и темата е за гас гас 300..имах най накрая възможността да пробвам такова НЯЩО ..
                    сега след 6 дейса се разбрахме с един от участниците от германия-кристиан и жена му да ходим заедно на черноморието ни където ги позаведох на няколко хубави места и побръмчахме ..както и да е жена му Андреа 10 години е карала почти професионално ендуро сега си гледа детенцето което е на 2 годинки и от как го е родила не се състезава..ама ако и видите бицепса... ше се изплашите ..както и да е та нейният мотор е 300 гас гас а кристиан с този мотор е участвал на ерзберг и е успял да влезе в 3 та редица на старта след това си е стигнал до 11 та контрола като пич и то 1 час преди края на състезанието и то в годината когато валя дъжд и трасето бе най тежко малко преди 11 та контрола обаче е пробил радиатора и всичката му охладителна течност е изтекла та от 11 та контрола..леко леко и се прибрал по пътя
                    иначе гас гас а е ес300 2005 та модел който са купили чисто нов 2006 та с намаление като позалежал -и двамата са много доволни от мотора и казват че са нямали никакви проблеми с него ..освен щетите край ерзберг
                    -пробвах го мотора го покарах "бая" из горите край приморско.. и наистина ми направи много приятно впечатление.
                    първото впечатление от него ми бе че пали много леко и лесно въпреки кубиците си не изисква почти никакви усилия да го сриташ и пали от раз студен или топъл, второ което ме впечатли е колко спокойно и без никакви вибрации работи мотора ..като за 300 кубика..направо е странно никакви вибрации никакви придърпвания..дзънка тихичко и тегли като ел мотор
                    -още от много ниски обороти има много много сериозен въртящт момент тегли мазно но много силно и контролируемо,кристиан каза че можеш да качиш с тоз мотор какъв да е баир почти на обороти
                    работата му е по скоро като на ..почти четеритактов мотор -няма го типичното за 2 тактовите пик в средни или към високи обороти-мотора си тегли и можеш да го караш без да го форсираш и да отваря повер валвето цял ден ..като му задържиш газта не скача и да се репчи и рови а си се изтегля и накрая даже и на високи си се държи контролируемо и приятно макар че наистина набира доста сериозни скорости а уж го слушаш двигателя че работи спокойно
                    -друго готино нещо му е съединителя ..много мек и лесен за натискане..почти никакво съпротивление не усещаш като го натискаш..помпата на съединителя сигурно е копната директно от триал моделите
                    -спирачките са си японски държат си супер..окачването обаче специално на тоя модел е леко дебалансирано задницата е доста твърда и вирната а предницата е мека ..точно това май бях чел и в теста на дирт райдър за този модел ..явно тия тестове са си много реални и обективни..при по-новите модел мисля че са оправили този проблем но на моделито мисля до 2006 та се усеща..иначе мотора е доста стабилен даже и с висока скорост и се кара лесно-андреа каза че заради силните ниски го е взела и с тях даже и за жена било много лесно да го кара по каквито ще да е терени -друга готина екстра е прозрачният резервоар..по всяко време можеш да видиш до къде е горивото

                    ..тия дни ще поразровя ..мисля че му направих и някоя и друга снимчица
                    __________________

                    Коментар


                    • #70
                      До: GAS GAS 300 - 2006

                      И като спомена горивото - как му се движи пиенето на този мотор?

                      Коментар


                      • #71
                        До: GAS GAS 300 - 2006

                        Да и на мен това ми е интересно.Как са с разхода на бензин новите 2т мотори?Примерно на твойто 200ЕХС, или на Краси?

                        Извинявам се, че поста ми е малко извън темата, но ми е интересно, а никаде не се е писало до сега из форума маи.
                        Иван Маринов
                        Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                        ЕНДУРО ВАРНА

                        Коментар


                        • #72
                          До: GAS GAS 300 - 2006

                          Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
                          Да и на мен това ми е интересно.Как са с разхода на бензин новите 2т мотори?Примерно на твойто 200ЕХС, или на Краси?

                          Извинявам се, че поста ми е малко извън темата, но ми е интересно, а никаде не се е писало до сега из форума маи.
                          Aз съм карал с Краси и КТМ-чето гори колкото моята Бета.Говоря за по нормално каране ,може би ако се раздава повече газ да се променят нещата.Много зависи от стила на каране на човека.Ендуро версиите позволяват да се карат с по малки обороти и това естественно дава икономии.

                          Коментар


                          • #73
                            До: GAS GAS 300 - 2006

                            Отново избягахме от темата ама хайде да кажа.
                            Не гори баш като бетата
                            зависи от много неща и от стила на каране и от температура и от жигьорите и иглите на карбуратора най-вече.
                            Онзиден си правих някакви експерименти и сложих една друга игла която я дават за топло време (не че тия дни е много топло де ) и в момента имам чувство че гори наполовина ама и не върви както преди, то е ясно. Иначе да речем 8-9/100 може би е нормален разход с жигльори които наистина мотора върви. Незнам колко горят наточените 4Т, чувал съм доста мнения от сорта на 7/100 ???
                            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                            Коментар


                            • #74
                              До: GAS GAS 300 - 2006

                              ..значи на 2 т моторите а и на всички други горенето много зависи от "джеттинга"..или настройките на карбуратора по наше му..кофтито е че по мануалите и по принцип 2 т моторите заводски ги оставят прекалено богати. ..с цел за по сигурно да не се счупят ..понеже при 2т заедно с горивото-постъпва и смазването/маслото е разтворено в бензина/
                              да се уцели точният джеттинг не е на всеки работа и за това и повечето 2 т мотори за по сигурно си ги оставят да са с богата смес
                              това се подсилва и от факта че въздушният филтър никой не го пере и чисти както си се полага -тоест-общо взето след всяко каране
                              аз отскоро взех да го правя-имам няколко филтъра и си ги пера и сменям общо взето на 1 резервоар изгорено гориво-сменям филтъра-разликата е голяма и в горенето и в отговора на газта когато правиш това нещо

                              -със що годе сносен джеттинг мотора ми минава 120 и нещо километра с 1 резервоар който е 9 литра
                              ако карате по мотокрос трасе..маалко по нагоре идва горенето
                              ако карате с зацапан филтър или не добър джеттинг може да стигне и 12 на 100
                              нормално трябва да е между 6,5 и8-9 литра
                              ..специално за 300 то кристиан ми каза че му горяло бая повече от другите мотори които е имал но и неговият е оставен прекалено богат..а от разговора който проведохме -стигнах до извода и че не знае как да си го нагласи

                              Коментар


                              • #75
                                До: GAS GAS 300 - 2006

                                ето и кадри от обстановката около въпросния тест на 300 то



                                ..както виждате..обстановката е подходяща..на брега на черно море до плажа на "перла" ..жената която е права по бански-е всъщтност собственичката


                                ..ето го и убавеца..Г Г 300

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X