Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DRZ400

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Suzuki DRZ400

    Ще може ли да ми отговорите на предния пост и да ми кажете може ли да проверя колко е опъната веригата без да разглабям цилиндъра?

    Коментар


    • От: Suzuki DRZ400

      Първоначално публикуван от vaskoer Преглед на мнение
      Ще може ли да ми отговорите на предния пост и да ми кажете може ли да проверя колко е опъната веригата без да разглабям цилиндъра?
      Кажи ми първо как се разглабя цилиндъра и ще ти отговоря
      МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

      Коментар


      • От: Suzuki DRZ400

        Имам предвид да махна главата на цилиндъра.

        Коментар


        • От: Suzuki DRZ400

          Първоначално публикуван от vaskoer Преглед на мнение
          Имам предвид да махна главата на цилиндъра.
          Още една глупост за да махнеш главата трябва да свалиш веригата

          От всяко дърво свирка не става и козата си иска пръч
          МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

          Коментар


          • От: Suzuki DRZ400

            Явно много държат да те пратят на майстор Което може би е добре, а може и да не е. Изпитват истинска загриженост за моторцикъла, може би се опасяват да не попадне в сферата на нечии бъдещи притежания. Тъй като не страдам от подобни предразсъдъци и драми, ще ти отговоря на питането. Ако не съм прав и някой иска да поправи грешката и, отново няма драма. По въпроса с клипа. Така се проверява колко е разтегната ангренажната верига без да сваляш нищо освен джаджата, която свали чеха..или какъвто е. Това е автоматичен обтегач. Обърни внимание на последователността на операциите.
            1.-Развива се голямата тапа-болт.
            2.-Вади се пружината.
            3.-Развиват се двата инбусни или квито са болтове, държащи обтегача към цилиндъра.
            4.-Внимателно се вади обтегача и се проверява по начина, показан в клипа, на кое положение са зъбчетата. В случая на 11позиция, при оставащи още 2 до 13, веригата според мен има може би още малко живот. Но е за смяна.
            Връщаш в обратния ред- от 4т. към 1точка.
            Но отговорите на доста въпроси би намерил в сервиз мануал за мотора.
            Gnome Rhone AX2 800 1938
            Yamaha XT600Z 1VJ 1986
            Husqvarna Te 510 1989
            Argvmentvm ad novitatem

            Коментар


            • От: Suzuki DRZ400

              Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
              Явно много държат да те пратят на майстор Което може би е добре, а може и да не е. Изпитват истинска загриженост за моторцикъла, може би се опасяват да не попадне в сферата на нечии бъдещи притежания. Тъй като не страдам от подобни предразсъдъци и драми, ще ти отговоря на питането. Ако не съм прав и някой иска да поправи грешката и, отново няма драма. По въпроса с клипа. Така се проверява колко е разтегната ангренажната верига без да сваляш нищо освен джаджата, която свали чеха..или какъвто е. Това е автоматичен обтегач. Обърни внимание на последователността на операциите.
              1.-Развива се голямата тапа-болт.
              2.-Вади се пружината.
              3.-Развиват се двата инбусни или квито са болтове, държащи обтегача към цилиндъра.
              4.-Внимателно се вади обтегача и се проверява по начина, показан в клипа, на кое положение са зъбчетата. В случая на 11позиция, при оставащи още 2 до 13, веригата според мен има може би още малко живот. Но е за смяна.
              Връщаш в обратния ред- от 4т. към 1точка.
              Но отговорите на доста въпроси би намерил в сервиз мануал за мотора.
              От това което го изброи няма никакъв смисъл просто с едно чуване на работата на двигателя се разбира дали е за смяна или не
              МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

              Коментар


              • От: Suzuki DRZ400

                След като проверих за жило за газ в София се оказа, че в наличност няма и трябва да се поръча на скромната цена от 100 лв. Да го имаше в наличност, може би щях да се прежаля, но при положение, че ще трябва да чакам си го поръчах от ebay.co.uk за 23 паунда + 3 паунда доставка и те така.

                Коментар


                • От: Suzuki DRZ400

                  Понякога се чудя, как въобще оцеляват тези официални представители Парите за тях са като вестници, само да има кой да ги чете
                  SUZUKI DRZ SuperMoto

                  Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                  Коментар


                  • От: Suzuki DRZ400

                    В Сузуки не съм си и правил труда да проверя .

                    Коментар


                    • От: Suzuki DRZ400

                      Абе Колеги, смених ей ся маслото, ама масления филтър(новия) го гледам без о-рингове. На капачката на филтъра остана стария той добре уж, ама вътре малкия го нямаше и в новия филтър нямаше. Тъй го сложих. Предполагам че не голям проблем?!?!? Вие какво ще кажете? Дихтунгите на пробките ги смених с нови.

                      Коментар


                      • От: Suzuki DRZ400

                        Първоначално публикуван от bkunev Преглед на мнение
                        Абе Колеги, смених ей ся маслото, ама масления филтър(новия) го гледам без о-рингове. На капачката на филтъра остана стария той добре уж, ама вътре малкия го нямаше и в новия филтър нямаше. Тъй го сложих. Предполагам че не голям проблем?!?!? Вие какво ще кажете? Дихтунгите на пробките ги смених с нови.
                        Няма проблеми!Вече трети филтър сменям с един и същ О пръстен.Не поради нехайство а затова че също като при теб го няма пръстена.Последни път изрично казах и подчертах на продавача че искам и пръстена и даже да си го платя!Но пак ми дойде само филтър,не знам защо настана тази практика но до миналата година си идваха комплект.
                        HONDA DOMINATOR 650
                        ОРЕЛ ASTRA
                        РСПБЗН-Приморско

                        Коментар


                        • От: Suzuki DRZ400

                          Аз по ме интересува за вътрешния, не на капачката. Малкото о-рингче. Ти него ли имаше в предвид?
                          Последно редактирано от bkunev; 10-04-13, 18:47.

                          Коментар


                          • От: Suzuki DRZ400

                            Колеги,дайте линк от където да си сваля мануал за ДРЗ 400 Е.
                            Yamaha Yz450F
                            Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                            Всичко с ''рошави''гуми!

                            Коментар


                            • От: Suzuki DRZ400

                              виж пост 261 в съответната тема т.е. тук: http://www.offroad-bulgaria.com/show...ED%F3%E0%EB%E8 , където е линка към мануaла за сузуки дрз 400 е, който към момента може да се свали и е с много хубаво качество.
                              Последно редактирано от LightOfJah; 15-04-13, 19:53.

                              Коментар


                              • От: Suzuki DRZ400

                                Понеже изисква малко усилия да се намери мануала в този форум, след което трябва и в руския форум да се намери въпросния линк, ето го директно http://www.drz-club.ru/load/manual_n...azyke/2-1-0-32 за сега май работи. Аз отдавна съм го свалял, така че повторих цялата процедура докато го намеря

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X