Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ерцберг родео 2012 - помощ при участието на българските състезатели

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Ерцберг родео 2012 - помощ при участието на българските състезатели

    Малко снимки oт вчера, довечера ще кача и от днеска

    Коментар


    • #77
      От: Ерцберг родео 2012 - помощ при участието на българските състезатели

      Първоначално публикуван от offar Преглед на мнение
      Джарвис и Летенбихлер са пропуснали 7-ма контрола, която бе в мъгла. Първият, от двамата, е споделил, че сам той не знае къде е сгрешил. В Букито, вече има доста мнения, като миналогодишни такива, а имено че и двамата не са с оранжеви мотори и подобни. Тепърва ще четем такива постове. Поздрави!
      Значи там тея стюарди ли са или не знам кви могат да се разправят с такива като Мартин а не могат да сложат някой да ограничи трасето на подобни места.Или не могат да опънат една насочваща лента.
      Божке,божке аз мислех че само в България стават тея работи!!! Те тея ще са супер специалисти по измамите !!

      П.п. Още една причина да не си купя никога през живота КТМ !!!

      Коментар


      • #78
        От: Ерцберг родео 2012 - помощ при участието на българските състезатели

        Я му сложете кръстачката на това умряло състезание и да не се занимаваме с него,то бива бива ама дори в България ще е по честно.

        Коментар


        • #79
          От: Ерцберг родео 2012 - помощ при участието на българските състезатели

          http://www.erzbergrodeo.at/jart/prj3...reScramble.pdf
          Mitsubishi L200 DobbleCab

          KTM XC 450 RW 2009
          KTM 350 SX 2011

          Коментар


          • #80
            От: Ерцберг родео 2012 - помощ при участието на българските състезатели

            Обстановката в царството Борисов-о явно вече е савсем трагична,щом и към Ерцберг родео няма никакав интерес.Жалко,ама няма как,всеки го вълнува най-вече как да отцелее и явно за любимия спорт не остава време и желание.И все пак да поздравим отбора за мъжката им борба.Ще почакаме присъствалите да се върнат за повече подробности и разкази от първа ръка.Много съжалявам,че Марти който участва вече за трети път и имаше огромното желание и възможност да се пребори челна позиция не успя да ни зарадва с много по-добро класиране.Доколкото разбрах двамата с Ники са стигнали до 14-та контрола,но явно заради дъжда,са прекратили по-рано състезанието и не им са зачетени.Но все пак мисля,че е уникално постижение да тръгнеш половин час след всички,с мотор който не си карал и да завършиш на 111 място.

            Коментар


            • #81
              От: Ерцберг родео 2012 - помощ при участието на българските състезатели

              Състезанието го прекратиха малко повече от 30 мин преди да изтекат 4-те часа. На живо даваха постоянно кои минават Carl's Dinner. Ако е така, поне единия от двамата трябваше да се появи в кадър.
              Mitsubishi L200 DobbleCab

              KTM XC 450 RW 2009
              KTM 350 SX 2011

              Коментар


              • #82
                От: Ерцберг родео 2012 - помощ при участието на българските състезатели

                Малко фотоси от КТМ - http://www.ktmimages.com/browse/images/2056

                По отношение на състезанието не мога да дам някаква оценка при положение че несъм бил там. Но това затягане на мерките най-вероятно е в следствие на дългогодишен опит при организацията , анализиране на събития, организационни проблеми и т.н.
                На публиката не има харесва, но и на световното по мотокрос не ни питаха като оградиха едни от най-хубавите места за гледане на Горна Росица.
                Жоро Хаджиев е приятел с Карл Катох и 100% може да намери отговор защо са така променени нещата от 2-3 години.
                Аз не мога да си представя какво е да направиш състезание с 2000 участника и всеки да си кара мотора където и както му скимне, няма как. Да не говорим че има и сигурно 20-30 хил. човека посетители. То по тази логика трябва да извикат половината австрийска жандармерия. Пък и ето тази година го гледахме и наживо през нета и то напълно безплатно, и със сигурност сме видяли много повече атрактивни моменти отколкото ако човек би бил там. Е разбира се тръпката наживо си е друга, но и аз се замислям дали да ида повече при положение че не може да припариш до по-голямата част от трасето.

                Тази седмица пък в съседна Румъния следва не по-малко атрактивно състезание, на което мисля че БГ състезатели биха имали по-голям успех, понеже терените са много много подобни на Стара Планина, така че и зрители и райдъри могат да наваксат изпуснатото. Също така отново ще бъде предавано на живо

                http://www.redbullromaniacs.com/2012...net-streaming/
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • #83
                  От: Ерцберг родео 2012 - помощ при участието на българските състезатели

                  Ето първата част снимки от Hare Scramble, по-късно ще кача и останалите, че нещо ми цикли нетът...

                  Коментар


                  • #84
                    От: Ерцберг родео 2012 - помощ при участието на българските състезатели

                    Първоначално публикуван от iopy Преглед на мнение
                    ...Но все пак мисля,че е уникално постижение да тръгнеш половин час след всички,с мотор който не си карал и да завършиш на 111 място....
                    Аз пък мисля че дори никой няма да се наеме с тази задача ,с такова закъснение , че и с чужд мотор ...
                    "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Ерцберг родео 2012 - помощ при участието на българските състезатели

                      Ето и мойте последни 5 стинки - втората част от снимките от Hare Scramble

                      Коментар


                      • #86
                        От: Ерцберг родео 2012 - помощ при участието на българските състезатели

                        Първоначално публикуван от yurgana Преглед на мнение
                        Аз пък мисля че дори никой няма да се наеме с тази задача ,с такова закъснение , че и с чужд мотор ...
                        Той толкова беше вампирясъл,че не мотор ами ролкови кънки да му бяха дали пак щеше да тръгне.Каза,че най-тежкия момент в живота му до сега е бил момента в който неговата редица стартира,а той остава на място.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Ерцберг родео 2012 - помощ при участието на българските състезатели

                          Върнах се, но имам много работа, пускам ви само един кадър за да видите на кого дължите живото предаване. Времето беше "супер" за снимки.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0012.jpg
Прегледи:1
Размер:401.8 КБ
ID:5383106
                          Последно редактирано от Chinela; 12-06-12, 08:58.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Ерцберг родео 2012 - помощ при участието на българските състезатели

                            Нямаше да раздухваме случая, но тъй и тъй вече виждам, че не е засекретен, пък и тук сме все наши хора ... нека да го разкажа хронологично !
                            След като Мартин Иванов беше "изгонен" от Австрия, оставихме моторът му несервизиран след пролога, защото нямаше смисъл да се занимаваме с него на тоя етап, въпреки, че започна трудно да пали. В събота, докато аз ходих да снимам наоколо красоти, нашата група от хотела в който бяхме се занимаваше с мотора на Данчо и го подготвяше за състезанието в неделя. На сутринта видяхме, че Мартин фигурира в стартовия списък и много се очудихме на този факт. Решихме, че е станала някаква грешка, но си заслужаваше да опитаме. Дори ние тримата с Гълъбин закъсняхме, тъй като нямаше смисъл да ходим толкова рано. Все пак Марти си взе номерата, никой не го спря. Наляхме му набързо бензин, облече се на 2 на 3, нямаше вода дори, но и време нямаше да търсим. Замина за старта на езерото. Гълъбин по-късно успя да пробие до мястото на старта и му занесе все пак така жизненоважната вода. Знаете вече, че мотора на Мартин не е запалил на старта и няшият е останал да дреме като фитка, докато другите редици стартират една по една покрай него.
                            Междувременно всичко това зорко се следи от Геле Минков, който е на старта в шеста редица, въпреки тежката контузия, която претърпя на пролога ! Геле повежда неговата редица, откъсва ги по сипеите нагоре, но при едно подпиране, кракът го срязва отново и му става ясно, че няма да може да продължи. Тогава той се връща на старта, дава мотора си на Марти и го насърчава нежно с думите: "Карай, лайно такова !" Всички отдавана бяха вече тръгнали, само трима бездарника се биеха на третия сипей, когато чух четиритактов мотор мощно на обороти да се засилва отдолу. Той буквално прескочи "тримата от запаса" и със скок излезе на площадката. Познах го по стойката и тогава ми стана ясно какво е станало. Разбира се нямах никаква надежда, че Марти нещо ще направи, тъй като всички 496 участиника бяха пред него, упорито застанали на тълпи по по-засуканите места. Притеснявах се най-вече за мотора на Геле, че беше сравнително нов ...
                            Не знам дали бе правилно, но стартирането на отделните редици беше твърде произволно. Например между 4-та и 5-та редица имаше около 10-15 мин. инервал, тъй като доста състезатели се бяха натъркаляли в една скрита дупка след дълъг сипей по-нагоре. Така Марти изоставаше от първите редици вече с около 30 минути.
                            Стоях си аз кротко на финала, разговарях с един от главните организатори, който ми каза, че си е затворил очите за Мартин, въпреки големия риск. Той дори знаеше, че нашият е по трасето с друг мотор, тъй като неговата цвайка, заедно с един куц състезател стоят сами в зоната на старта от доста време. Междувременно ми се обади Чинела, който чакаше да помага на невралгичната 6-та контрола, където бе застанала и голяма част от антуража на Джарвис. Той съобщи, че Ники Мартинов и Мартин са преминали от там и са им помогнали. За съжаление малко след това се изсипа проливен дъжд и сирената обяви краят на състезанието с около 30 мин. по-рано. За сведения, контролите тали година бяха разредени и 6-та контрола отговаряше на около 11-та през предишните години.
                            Така постижението на Мартин Иванов, макар и неофициално е огромен успех за самия него, тъй като да изпревариш близо 400 състезатели по трасето с огромните тапи на Ерзберг си е постижение ! Тези, които са карали там знаят добре за какво става въпрос.
                            Искам да отдам заслуженото на всички българи, които караха на финала, а те не бяха никак малко и най-вече на боеца Николай Мартинов, който за неговите ветерански години извърши буквално подвиг, но това е лицето на истинският спортист и на истинския спортен дух ! Лични поздравления към Ники Сървайвъра за това, което постигна !
                            Искам също да кажа, че година след година виждам как дяволът не е толкова черен. Колкото и за някои неприемливо да звучи, българското ендуро изрстна много след вливането в него на младото поколение състезатели. Покрай напредъка на младите напреднаха и по-възрастните, което е факт. Преди години нашите състезатели се бореха със зъби и нокти да влязат под който и номер да е в генералното състезание, а сега се търси постоянно по-предно класиране от пролога. Иначе след първите 500 щяха да са всички БГ райдъри, но моторът на Пачароза изгасна един завой преди финала, а младият Стоянчо обърка трасето по серпентините нагоре. Дори при жените Габи и Биби Мартинови са съответно 10-та и 12-та !
                            Накрая спокойно мога да заявя, че Мартин Иванов беше подготвен да влезе в 20-ицата на Ерзберг Родео, но сега каквото и да кажа вече няма смисъл след това което се случи. Бяхме се зарекли повече да не ходим на това състезание, но Ерзберг Родео си заслужава определено да опитаме отново. Няма такъв друг ендуро форум в света и там единствено си заслужава да премериш сили с най-добрите и да бъдеш забелязан, тъй като може да стане някаква грешка и да не си купиш за следващата година от правилните мотори.
                            Иначе знаете, каквото и да стане на Ерзберг Родео, накрая КТМ трябва да победи и това е най-важното !
                            Ендурото и сексът не са шега работа !
                            -------------
                            Животът се измерва с броят на издишванията !

                            http://sixdayscrazyjob.com
                            http://crazy-job.com

                            Коментар


                            • #89
                              От: Ерцберг родео 2012 - помощ при участието на българските състезатели

                              Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                              Бяхме се зарекли повече да не ходим на това състезание, но Ерзберг Родео си заслужава определено да опитаме отново.


                              Не да опитаме а да го направим.
                              Но само моето въже не беше достатъчно и 50% от БЪЛГАРИТЕ гледаха да не се оцапат с кал

                              И втория мотор на Марти отказа да пали трябваше от 6-та да го изкараме на въже за да го бутнем да запали.



                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010990.jpg
Прегледи:2
Размер:237.3 КБ
ID:5383169Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010992.jpg
Прегледи:2
Размер:252.4 КБ
ID:5383170Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010991.jpg
Прегледи:1
Размер:266.0 КБ
ID:5383171Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010993.jpg
Прегледи:2
Размер:196.1 КБ
ID:5383172








                              МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                              Коментар


                              • #90
                                От: Ерцберг родео 2012 - помощ при участието на българските състезатели

                                Поздравления !
                                Защо не им предложиш да си смените датите със " Six Days ..." ?
                                Нещо като обява " Заменям готино време за калпаво трасе "
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X