Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли да превърнем свойте кросове в снегоциклети?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Знаеш ли руски? Те имат една конференция Без колес. Там живеят главно шейните, но не само те. И имат огромен опит. Ако искаш, може да идем да поговорим с хората.
    Не съм сигурен че огъването на ската ще даде много. С ролята на вирнатата задница не съм съвсем наясно. Главната причина за трудното завиване без друго е дължината на веригата, затова и те изнася навън в завоя. Това е общ проблем в маневреността на верижните. Трудно и бавно завиват на равно, на бабуни сравними със собствената им дължина просто се хвърлят настрани додето пипнеш патерицата. Бързо се свиква. На слаб грунт също завиват добре, на твърд, не дай боже на паваж ходят накъдето им скимне Общият път за преодоляване е скъсяването. Така се и стига до крайното развитие - съчленените. Обаче не съм сигурен че е толкова лесно да сложиш верига и отпред вместо ската. За да има достатъчна кормилна ефективност и тя трябва да е водеща. Обаче не искам да те подстрекавам да го правиш 2х2, щото много скоро ще тръгнеш да ме търсиш с патрони за глиган) Ако тръгнеш по тоя порочен път, ще ти дам квото имам събрано по въпроса и волю-неволю ще трябва да ти помогна с квото мога.
    Не е лесно човек да е маниак, само на пръв поглед изглежда проста работа))

    А, да бе. Не я виждам добре. Каква е веригата? Гумена? Гумено-металическа?

    Коментар


    • #77
      Веригата е гумена; от шейна артик кат ,като непрекьсната гумена транспортна лента .И на всеки прешлен има прьчка вибростькло ,одвьнка лопатки а одвьтре водещи зьбчета.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от mishelmoto; 07-02-07, 12:41.
      не казвай всичко но знай какво казваш

      Коментар


      • #78
        Привет на всички .В момента сьм затруднен в избора в какьв ред да започна промени в конструкцията на нещото което ми одне два месеца главоболия .Искам ЖОКЕР помощ от приятел .Тьй като проблема е най вече в тежкото управление ,главно там ще се насочя . Та дали пак по ската да насочя корекции, или да променя като на снимката ;Моля всеки който може да даде мнение ще му бьда много благодарен .
        Прикачени файлове
        не казвай всичко но знай какво казваш

        Коментар


        • #79
          Отзивите бяха, че и "онези" от рекламите трябва да се карат по-бързо, защото иначе потъват, особено отпред.
          Моето мнение за леко огъване на предната ска си остава. Воденето няма да се влоши, особено в дълбок, необработен сняг, защото управлението си е като на мотоциклет. Ако можеш да скъсиш малко и трака, няма да е лошо. Това ще ти помогне съществено, ама много работа пак ти се отваря бе-е-е.
          Ендурото и сексът не са шега работа !
          -------------
          Животът се измерва с броят на издишванията !

          http://sixdayscrazyjob.com
          http://crazy-job.com

          Коментар


          • #80
            Според мен ската, ако има добри закантващи бордове не трябва да я пипаш....
            Виж Стефан, обеснил го е доста добре - дължината на т.нар. трак, там трябва да носочиш силите...

            Коментар


            • #81
              Нищо чудно тези, които правят рекламата да ни водят към пълно заблуждение, за да си продават продукта. Не гледайте, че на запис изглежда голям кеф, кой знае колко лента са изснимали
              Внимателно прегледах дължината и на техния т.н. трак (механизма с веригата). На подобния по конструкция модел никак не е по-къс. Толкова си е. Тогава ...
              Ендурото и сексът не са шега работа !
              -------------
              Животът се измерва с броят на издишванията !

              http://sixdayscrazyjob.com
              http://crazy-job.com

              Коментар


              • #82
                Браво бай Вълчо ,изтепа рибата
                SKI-DOO SUMMIT

                Коментар


                • #83
                  Можеш ли да качиш снимка на профила на ската от долу. От снимките се вижда че е от моторна шейна някой беше написал че шейните имат по две, но имат и система която ги накланя малко при завои което много помага, а в твоя случай може би ще трябва да пробваш с нещо което има кант може би част от Snowboard поне така си мисля. Като се наклониш той би трябвало да заканти и да те води в завоя, но тази техника на каране е доста опасна.
                  Също можеш да помислиш да монтираш две ски като тази която ползваш, може и да се получи
                  Успех, възхищавам се на хора като теб

                  Коментар


                  • #84
                    веднага ;
                    Прикачени файлове
                    не казвай всичко но знай какво казваш

                    Коментар


                    • #85
                      Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
                      Можеш ли да качиш снимка на профила на ската от долу. От снимките се вижда че е от моторна шейна някой беше написал че шейните имат по две, но имат и система която ги накланя малко при завои което много помага, а в твоя случай може би ще трябва да пробваш с нещо което има кант може би част от Snowboard поне така си мисля. Като се наклониш той би трябвало да заканти и да те води в завоя, но тази техника на каране е доста опасна.
                      Също можеш да помислиш да монтираш две ски като тази която ползваш, може и да се получи
                      Успех, възхищавам се на хора като теб
                      идеята за две ски не ми допада, иначе другото добре .
                      не казвай всичко но знай какво казваш

                      Коментар


                      • #86
                        Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
                        Можеш ли да качиш снимка на профила на ската от долу. От снимките се вижда че е от моторна шейна някой беше написал че шейните имат по две, но имат и система която ги накланя малко при завои което много помага, а в твоя случай може би ще трябва да пробваш с нещо което има кант може би част от Snowboard поне така си мисля. Като се наклониш той би трябвало да заканти и да те води в завоя, но тази техника на каране е доста опасна.
                        Също можеш да помислиш да монтираш две ски като тази която ползваш, може и да се получи
                        Успех, възхищавам се на хора като теб
                        Значи профила на ската при моторните шеини SKI-DOO е подобен на този като на мотора но там има два "ножа" в двата края а не кант а при мотора е само един и то в средата а също така нямат система за накланяне точно по тази причина, че нямат кант. Дано да съм помогнал с малкото информация. През уикенда ще снимам профила на ската на шеина и ще го постна. Мисля че ако намери ска с два "ножа" в края то ще има два пъти по голям ефект.

                        Коментар


                        • #87
                          mishelmoto, я кажи, трудно се върти кормилото или трудно се прави завоя ?
                          Ендурото и сексът не са шега работа !
                          -------------
                          Животът се измерва с броят на издишванията !

                          http://sixdayscrazyjob.com
                          http://crazy-job.com

                          Коментар


                          • #88
                            Да виждал сьм много и различни профили на ските но ,в момента разполагам само с този вид и мисля да режа нещо да преправям а пьк някой ако знае от каде мога да се сдобия с друг вид ска нека казва .
                            не казвай всичко но знай какво казваш

                            Коментар


                            • #89
                              Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                              mishelmoto, я кажи, трудно се върти кормилото или трудно се прави завоя ?
                              И двете
                              не казвай всичко но знай какво казваш

                              Коментар


                              • #90
                                Първоначално публикуван от mishelmoto Преглед на мнение
                                Да виждал сьм много и различни профили на ските но ,в момента разполагам само с този вид и мисля да режа нещо да преправям
                                Ами завари две шини в двата края за да стане като тримаран /с три ножа/ и пробвай. Успех

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X