Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли да превърнем свойте кросове в снегоциклети?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Разходките на Дефилето Ендуро Тийм

    Първоначално публикуван от pepino c Преглед на мнение
    кажете къде сте ходили из тия снегове - ......стана ли каране?
    че нещо не съм карал от "коча в ново село"
    Нещо се изложихме тая седмица, ама преди малко Здравко ми звънна и ми пусна муха за тия дни
    Лошото е че го дават много студ
    И между другото, вземи един лек мотор за пътеките, пък АТВ-то пак си го карай
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • До: Разходките на Дефилето Ендуро Тийм

      Първоначално публикуван от stenlii Преглед на мнение
      здравей,пепи да стана яко каране и за учудване никои не падна
      а вие защо не карате вече с нас може би не сме толкова добри за вас сигорно ви изнервихме на последното каране но не сме толкова добри все още за съжаление но ненисе сардете и ние ще надобреем като вас за сега толкова като има каране пак ще се проявим
      адаш, какво казваш, недй такива неща да говориш.

      Не виждаш ли колко пъти се опитвам да ви организирам да караме - все се разминаваме....

      например - за утре и другиден - в ГОЛЕМИЯ СНЯГ - ще стане каране - коледно.

      КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ ВСИЧКИ - ще е купон.

      ЧЕСТИТА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ, САМО ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ И КЪСМЕТ.
      Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
      Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
      www.dakarbg.bg
      www.rallyraid.bg

      Коментар


      • До: Разходките на Дефилето Ендуро Тийм

        Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
        Поздрави на всички, живи и здрави и тая година яко гааааааззззззз.....
        Едвам издържам на това време, мамка му........

        Ето ние го решихме малкия проблем със снега!!!!!!!!

        http://vbox7.com/search/?vbox_q=2moto






        [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8870"][IMG]http://ftp.domainbg.com/krasi-atv/Razni/50.jpg[/IMG][/URL]

        Коментар


        • До: Разходките на Дефилето Ендуро Тийм

          Сега остава само да решите и проблема с цената че 9900 за нещо което ще се ползва само 2-3 месеца че дори и по малко май много ми се струват това си е все пак един чисто нов мотор а и дори да се намери някой с излишни пари да си го купи ще му трябват и другарчета за компания да си ги карат и така хоп ще похарчат 40000лв и за какво да си вземат една джипка за тия пари?
          Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
          Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

          Sofrace Offroad Team

          Коментар


          • До: Разходките на Дефилето Ендуро Тийм

            Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
            Сега остава само да решите и проблема с цената че 9900 за нещо което ще се ползва само 2-3 месеца че дори и по малко май много ми се струват това си е все пак един чисто нов мотор а и дори да се намери някой с излишни пари да си го купи ще му трябват и другарчета за компания да си ги карат и така хоп ще похарчат 40000лв и за какво да си вземат една джипка за тия пари?
            Е - то е ясно , че тази глезотиика е за хора с пари , дето си имат и джипки и пари и повечко акьл за да ги изкарат . Дето се вика --'' да дава ...... всеки му" . Като се абстрахираш от негативите ---- това нещо наистина се кара дабре , зарибяващо е !!!!! Много ми се иска да направиме едно каране на което да присьстват и хора от вашата група --защoто това изделие е за можещи мотористи които биха оценили нещата по достоинство . Много сьм любопитен да видя примерно - реакцията на Ади като подкара мотора в 50 см сняг . То е ясно , че Еди няма да забогатее от тази верига . Едва ли ще се намерят много купувачи за този продукт . Да не омаловажаваме и факта , че при вас има хора с много приятелски отношения с ЕДИ МОТОРС и биха спазарили почти 0 ва цена ????? Нея я знае само Един човек !!!!!
            Последно редактирано от JRC; 09-01-09, 20:06.
            full time rider, part time racer
            jrc4life

            Коментар


            • До: Разходките на Дефилето Ендуро Тийм

              Здравейте и за много години!
              Това с веригата дали си заслужава? Това което виждам от снимките - язденето е само в равнината. Как се държи това чудо в пресечена местност ( баир, гора )? Да не е някоя паркетна играчка? Може ли да се тества или да видя демонстрация?

              Коментар


              • До: Разходките на Дефилето Ендуро Тийм

                Първоначално публикуван от Angel55 Преглед на мнение
                Здравейте и за много години!
                Това с веригата дали си заслужава? Това което виждам от снимките - язденето е само в равнината. Как се държи това чудо в пресечена местност ( баир, гора )? Да не е някоя паркетна играчка? Може ли да се тества или да видя демонстрация?

                Да на снимките повечето е равнинно каране,но по горе има един линк на който се виждат истинските възможности на тази система.

                Чакаме Еди да се прибере от Италия и ще направиме един тест и демонстрация.Все пак някои трябва да финансира.Ще обявим и дата!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                [URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8870"][IMG]http://ftp.domainbg.com/krasi-atv/Razni/50.jpg[/IMG][/URL]

                Коментар


                • До: Разходките на Дефилето Ендуро Тийм

                  Първоначално публикуван от JRC Преглед на мнение
                  Е - то е ясно , че тази глезотиика е за хора с пари , дето си имат и джипки и пари и повечко акьл за да ги изкарат . Дето се вика --'' да дава ...... всеки му" . Като се абстрахираш от негативите ---- това нещо наистина се кара дабре , зарибяващо е !!!!! Много ми се иска да направиме едно каране на което да присьстват и хора от вашата група --защoто това изделие е за можещи мотористи които биха оценили нещата по достоинство . Много сьм любопитен да видя примерно - реакцията на Ади като подкара мотора в 50 см сняг . То е ясно , че Еди няма да забогатее от тази верига . Едва ли ще се намерят много купувачи за този продукт . Да не омаловажаваме и факта , че при вас има хора с много приятелски отношения с ЕДИ МОТОРС и биха спазарили почти 0 ва цена ????? Нея я знае само Един човек !!!!!
                  Колега аз не съм част от Ендуро Тийм и не се изказвам от тяхно име и при всички случай не искам да възпрепядствам или променям вашите отношения.Може би и не се изказвам на правилното място но все пак е добре да знаете че тази глезотия не е по джоба на всеки а те пичовете са си група и би било кофти едни да карат а други да гледат. А и все пак този тунинг вече го публикувахте на доста места в вашата тема в продуктови тестове и тук разбрахме какво продавате знаем кои сте познаваме и ЕДИ но това не е лев или два всички да си накупим и да си караме дружно!!!
                  Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                  Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                  Sofrace Offroad Team

                  Коментар


                  • До: Разходките на Дефилето Ендуро Тийм

                    Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                    Колега аз не съм част от Ендуро Тийм и не се изказвам от тяхно име и при всички случай не искам да възпрепядствам или променям вашите отношения.Може би и не се изказвам на правилното място но все пак е добре да знаете че тази глезотия не е по джоба на всеки а те пичовете са си група и би било кофти едни да карат а други да гледат. А и все пак този тунинг вече го публикувахте на доста места в вашата тема в продуктови тестове и тук разбрахме какво продавате знаем кои сте познаваме и ЕДИ но това не е лев или два всички да си накупим и да си караме дружно!!!
                    Всичко написано от теб колега е истина и подплатено с логика .То и сега като караме в група ,АТВ-тата ни пречат , но за купона сме заедно . Мотор на верига през зимата се комбинира с шеина , лятото със всичко -- абе просто няма спирка .Нямам никакво намерение да агитирам задължително да се купува верига .Искам колкото може повече моторджии да усетят една нова тръпка !!!!! Поздрави и всичко добро .
                    full time rider, part time racer
                    jrc4life

                    Коментар


                    • До: Може ли да превьрнем своите кросове в снегоциклети?!

                      Здравейте на всички и от мен.Зачетох се в темата и късно забелязах че е стара и дано Мишел да не се е отказал от творението си.Първо поздрави за ентусиазма,явно не съм единствения,който се опитва да прави нещо със собствените си глава и ръце.Та по темата.Изчетох всичките разсъждения и съвети на колегите и добавям своите.
                      Първо смятам,че за да намалиш дължината на трака,далеч не съм съгласен че трябва да го режеш.Просто промени конструкцията,така че да повдигнеш задния край на шината от точка,която си избереш.Така ще намалиш площа,с която трака контактува със земята/снега/.
                      Второ смятам,че едно от ключовите неща при теб е профила на трака.Този който ти ползваш е направен да завива без да се накланя.Ако се замислиш защо завива гумата,когато се накланя ще ме разбереш.В твоя случай неможеш да промениш профила,така че ще е въпрос на свикване и задоволяване със възможностите на машинката.
                      Предната ска има неуспоримо значение за завиването,но смятам че съм виждал мотор да завива и на задна гума,така че всичко идва от профила и дължината на трака.Профила на ската е важен,може би повече за да задържи предницата да пе подхлъзне след като цялата констукция тръгне да завива.Според мен сравнението със сноуборда и ските като начин на управление е неуместен,защото във твоя случай става дума за завиваща конструкция от две части.
                      Всяка прилика с действителни лица и събития е случайна.
                      С това си мнение споделям личното си виждане по въпроса и не искам да засегна някой или да навлизам в спорове.
                      Ако съм ти бил полезен поне малко ще те черпЯ една бира
                      Поздрави

                      Ники

                      Коментар


                      • До: Може ли да превьрнем своите кросове в снегоциклети?!

                        Да колега , минавало ми е през ума да преконсруирам трака с цел да не режа веригата .За сега мисляче е вьпрос на свикване да се кара и в тоя му вид.Може би като ми дойде настроение ще го доработвам а пьк до тогава ако намеря по кьса верига ще е чудно
                        не казвай всичко но знай какво казваш

                        Коментар


                        • Мотоциклет за каране през зимата

                          Не отдавна попаднах на една статия за интересно и не толкова често срещано преправяне на стандартните мотоциклети за каране през зимата и понеже сега тук (поне в полите на Стара Планина мирише на зима ) реших да ви покажа няколко снимки с малко коментар за въпросата серия мотоциклети. Де да знам може някой да се инспирира и идващата зима да не е мъртъв сезон

                          Мотоциклета покзан на снимките е пострен на базата на стандартната ЯВА 250модел 250/533 от края на 50те години на миналия век специално за Шведската армия. Най-съществената разлика между “шведските” ЯВИ и нормалните е че “шведските” имат специални ски които могат да се спускат и вдигат от двете страни на мотоциклета с цел по добро владеене на мотоциклета на сняг. Те са закрепени с шарнир който позволява и тяхното лесно демонтиране. Когато не се налага да се използват но са монтирани те се вдигат нагоре и се захващат за рамката. Когато обаче краката на управляващия са на ските до мотора то как да превлкючва скорости или да използва задна спирачка? Това конструкторите от бивша Чехословакия са го решили по следния начин: Задната спирачка е изведена на кормилото и се управлява с ръчка както предната, намира се над предната спирачка и е трябвало да се натискат и двете едновременно. А скоростите са изведени за смяна с ръка с лост одстрани до резервоара.
                          Как се е карало това с пълно бойно снаряжение не знам но шведите са купили около 1600 Яви 250см3 и около 2500 с двигател 350см3.
                          Прикачени файлове
                          born to be wild
                          Кольо Ковачев

                          Коментар


                          • SNOWXCYCLE

                            Имахме запитване от едни Румънски състезатели за направата на SNOXCYCLE и ето какво се получи. Трябва само малко да се преработи демпфера, но иначе е много сполучлив.
                            Малко видео;

                            http://vbox7.com/play:11a06379

                            http://vbox7.com/play:9c65b721

                            и малко снимки;
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от Жоро Донечки; 28-01-10, 10:05.
                            GSM 0877 08 99 19
                            Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                            Коментар


                            • До: SNOWCYCLE

                              Поздравления за труда колега!

                              На кое казваш демпфер?

                              Ето една тема по въпроса - Може ли да превьрнем своите кросове в снегоциклети?!

                              С тази дълга стъпка на веригата ми се струва, че ще има проблем със завиването, което до някъде си личи и на клипчето.

                              Коментар


                              • До: SNOXCYCLE

                                Ето на това. Поне аз така го наричам, може и да греша.
                                Не е чак толкова трудно за управлени. Всичко е до тренировки. Като доидат Румънците да го пробват ще кажат дали има проблеми, но преди това трябва да направим ската за отпред.
                                Прикачени файлове
                                GSM 0877 08 99 19
                                Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X