Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли да превърнем свойте кросове в снегоциклети?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
    Ами завари две шини в двата края за да стане като тримаран /с три ножа/ и пробвай. Успех
    И аз съм за тази идея мисля че, в тази посока трябва да се насочиш

    Коментар


    • #92
      Виждал съм тази ска "на живо". Много е изпъкнала по средата, и ако се заваряват от двете страни кантове ще трябва да са доста високи зада вършат работа. И пак се съмнявам! Според мене е по добре да се ползва или плоска ска с два водещи канта от двете страни или вдлъбната такава ( Мишел знае за какво става дума). Също така свалянето на задницата много ще помогне защото ще измести тежеста назад, а като гледам на клиповете този модел се управлява малко като ски. В завой се измества тежеста назад ,накланя се, и се подава газ. Кормилото май не се ползва много. Струва ми се че Мишо ще трябва да си коригира и очакванията малко .
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #93
        трябва да има ръб от двете страни тая не е мислена да се накланя

        Коментар


        • #94
          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
          Виждал съм тази ска "на живо". Много е изпъкнала по средата, и ако се заваряват от двете страни кантове ще трябва да са доста високи зада вършат работа. И пак се съмнявам! Според мене е по добре да се ползва или плоска ска с два водещи канта от двете страни или вдлъбната такава ( Мишел знае за какво става дума). Също така свалянето на задницата много ще помогне защото ще измести тежеста назад, а като гледам на клиповете този модел се управлява малко като ски. В завой се измества тежеста назад ,накланя се, и се подава газ. Кормилото май не се ползва много. Струва ми се че Мишо ще трябва да си коригира и очакванията малко .
          Това за корекцията на очакванията май си прав
          не казвай всичко но знай какво казваш

          Коментар


          • #95
            трябва да ти е по къса лентата отзаде заштото така не позволява да завиваш варви сигурно само направо и прави завои кото реисако е по къса по лесно ште завива
            KTM EXC 250 2т.1999г/BETA Tehno 250 Trial/KTM EXC 300 2006.

            Коментар


            • #96
              За дължината на трака- доколкото знам се продават различни дължини вериги според твърдостта на терена по който ще се кара шейната. Така че може да се подбере по къса верига. А да се скъсява и кърпи тази ми се струва опасно. Може да стане изненада по някое време.
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #97
                Първоначално публикуван от rambo Преглед на мнение
                трябва да ти е по къса лентата отзаде заштото така не позволява да завиваш варви сигурно само направо и прави завои кото реисако е по къса по лесно ште завива
                Рамбо извинявай предварително но прочети внимателно какво се изписало по темата и тогава пускай отговор.
                Вече беше осъдена дължината и невъзможноста да се скъси веригата, тя се приема че е даденост от другаде трябва да се пипне машинарията.
                Извинявай ама е много гадно като някой набързо реши да драсне 2 реда без да се е заровил по подробно в проблема

                Коментар


                • #98
                  извинявам се много ште чета по внимателно
                  KTM EXC 250 2т.1999г/BETA Tehno 250 Trial/KTM EXC 300 2006.

                  Коментар


                  • #99
                    Първоначално публикуван от mishelmoto Преглед на мнение
                    веднага ;
                    Не търси по-далеч.
                    Дори за шейна ската ми се вижда издухала.
                    Представи си че си сноубордист и че трябва да го караш това нещо. Абсурд.
                    Пробвай наистина със ска от сноуборд. С каквото и да е, само не с нещо толкова изгладено като тази ска.

                    Или вземи тази и и нарежи канали. Завари и кантове. Каквото и да е, само да ги няма тези ръбчета завити нагоре по краищата. Според мен дори да върнеш предната гума ще е по-добре от ската в сегашния и вид.

                    При лягане в завой всичко лежи на външния ръб на ската. В случая този ръб е заоблен, няма кант, няма нищо.

                    За веригата - да, дълга е и тъй нататък, но не забравяй че това е верига а не гума. При лягане в завой вървиш само на ръба и, и контактната повърхност не е чак толкова голяма. Ако ската те води достатъчно добре, веригата ще я следва, а и тя си задълбава в снега и става малко все едно си е на равен път. Единствените ти проблеми ще са на лед и много много твърд сняг.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • Абе нещо пиша пък не се публикува що така?
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • Нейсе публикува се!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • Здравей и поздравление за това което си направил до тук.
                          Проблема не ти е от голямата площ на веригата, само си спомнете за
                          шеините преди години "ЧУК И ГЕК" те имат две успоредни ски и една
                          отпред за управлвние. Тази за упажление е на половината на двете.
                          С тази ска няма как да управлаваш лесно на твърд сняк. Предлагам
                          да помислиш за поставяне на шини от двете страни но преди това
                          пробвай с ножове / ако не греша как ги наричат фигуристите/ от кънки
                          за фигурно пързаляне. Могат да се захванат сравнително лесно а и височината може да се намали. но да надвишава с поне малко центъра.
                          Пращам ти и снимки за онагледяване на казаното. Свалил съм ги от нета.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от zzlatanov Преглед на мнение
                            Здравей и поздравление за това което си направил до тук.
                            Проблема не ти е от голямата площ на веригата, само си спомнете за
                            шеините преди години "ЧУК И ГЕК" те имат две успоредни ски и една
                            отпред за управлвние. Тази за упажление е на половината на двете.
                            С тази ска няма как да управлаваш лесно на твърд сняк. Предлагам
                            да помислиш за поставяне на шини от двете страни но преди това
                            пробвай с ножове / ако не греша как ги наричат фигуристите/ от кънки
                            за фигурно пързаляне. Могат да се захванат сравнително лесно а и височината може да се намали. но да надвишава с поне малко центъра.
                            Пращам ти и снимки за онагледяване на казаното. Свалил съм ги от нета.

                            zzlatanov, добре дошъл във форума.
                            А сега по темата. Немога да се съглася с теб относно сравнението, което даваш, по простата причина, че говориш за "чук и гек", който е изцяло с пластмасови ски, на които предназначението им е да се плъзгат възможно най-лесно по снега от там и съпротивлението, което правят при евентуален завой е нищожно, което пък улеснява много управлението, което пък, както доста от нас управлявали ги, знаем че не е така перфектно......
                            Тракът при мотора е от гумена верига, която има някакъв вид лопатки и нейната роля е да прави хубаво сцепление към снега и всичко това допринася за трудното и приплъзване.

                            С горното не омаловажавам нуждата от преработка на управляемата ска...

                            Коментар


                            • Според мен няма смисъл да закантва още повече предната ска, тъй като казва, че и без това трудно се върти кормилото. Ако увеличи кантовете, то още по-трудно ще се върти.
                              Виждате, че демонстрациите са само по необработен сняг, така че самия "снегоциклет" е предназначен явно за т.н. свободно каране не по пистите.
                              Италианците си правят състезание по писти с мотори, но там те карат с гуми с шипове
                              Ендурото и сексът не са шега работа !
                              -------------
                              Животът се измерва с броят на издишванията !

                              http://sixdayscrazyjob.com
                              http://crazy-job.com

                              Коментар


                              • "ЧУК И ГЕК" представлява една около 30 кг. шейна с алуминиеви ски и с право кормило. С двама човека по пътеките под Бай Кръстьо на ВИТОША се движи като по релси. Питай някой батко за тези времена, защото тези с пласмаските са от времето на прехода.
                                А сега сериозно. Ако се разстовари преницата както бе казано по-горе/ за облекчаване на управлението/ и се направи по-агтесивна ска . Предложението за ползване на ножове от кънки за фигурно пързаляне е за по-агресивна ска. Кънките за фигурно пързаляне имат специфично заточване, в средата се получава нещо като улей,това позволява при малък страничен наклон малко съпротивление и много агресивност.И се монтира и пробва лесно. Един комплект на старо сигурно е около 30 лв, или нещо такова незнам точно защото тази зима от както отвориха няколко пързалки в София и народа полудя. Ако те интересува ще прескоча в събота до стадион В. Левски. Избрх няколко снимки за да заостря вниманието ви върху предната ска. Особенно тази по страничния наклон, които е към 45 /къде
                                ми е символа за градуси/ с тази с която разсполагаш по такова трасе забрави
                                ВИЕ СТЕ..............
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X