Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за масло.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мануалът допуска разход на масло от 1л на 1000 км , но в действителност няма мотор на БМВ, който да гори толкова. Даже 1,6 л на 9000 км на мен ми се вижда много.Може да изгори толкова, че даже и повече, ако тези километри си ги карал по черно с газ на 1-2-3 скорост, а по асфалт, ако си го карал непрекъснато със 170-190 км/час. Моят гори около 500-800 гр на 10000 км, но зависи как и къде карам.
    Най-добре да се проверят клапаните на тоя мотор, а също и задължително да се смени модела на маслото. Аз карам с 20w50 полусинтетика. По мануал му дават 20w50 минерално, но то става на чорба след някъде 8-9000 км и започва много да го гори. Просто самото масло не издържа 10000 км, ако не е специално за БМВ, ама тези масла са скъпи. Аз карам с евтини.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • Първоначално публикуван от dambatamoto Преглед на мнение
      Здравейте колеги,ще съживя темата.Карам БМВ р1150гс'02г.Като го взех му смених маслото в двг със motorex boxer 15/50.За 9000 км съм му долял около 1,6 л. масло.Сега трябва да го сменям и се чудя минерално или синтетика(моторекса е синтетика).Също така за марката,Кастрол, Лики моли, мотул или пак моторекс.Септември или октомври се надявам да стигна до Мароко и се надявам да съм с правилното масло.
      https://africanlongdistance.wordpres...boxer-engines/
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • Владич,клапаните са проверени,в норма са,а марката ще я сменя задължително.Колега motormen благодаря,ще потърся такъв Кастрол,само не можах да разбера този Кастрол за мотоциклети ли е или автомобилен,видях че пише за боксерите на бмв, но на тубата нищо не се вижда.

        Коментар


        • Точно това е маслото за тоя мотор! Аз карам с Игол, защото е по-евтино.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • Не съм споменавал нищо за състоянието на двигателя.

            За мен е добре да му налееш 20W50 минерално, да следиш работната температура и да пробваш. Ако го натискаш много (5 - 7 х.об/мин) или каране в горещо време, задръстване, също може да са причини.
            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

            Коментар


            • Карам мотора около 5-5,5к оборота и никога не е подминавал 5черти на температурата освен в задръстването в Истанбул,там стигна 6.Иначе забелязах,че като го карам по спънати пътища,примерно Батак-Доспат повече го гори.мисля да го сменям или с мотул 7100 10/60 или с някакъв Кастрол,този дето motormen ми го прати не го намирам по българските сайтове.

              Коментар


              • motor_men
                motor_men коментира
                Редактиране на коментар
                Имам един приятел който има склад за масла , ще проверя при него какво има за твоя мотор. 10/60 не бих налял.

              • motor_men
                motor_men коментира
                Редактиране на коментар
                Мотул 20/50 минерално 4 литра 46лв. Кастрол 20/50 плолусинтетика около 50лв.

            • Всичкото 20W50 става за боксер , въпросното масло го има минерално и синтетично.



              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • Ок,мерси ще го потърся

                Коментар


                • не твърдя че съм спец по боксерите, но прегледай ето това: https://rowe-mineraloel.com/en/service-tools/oilfinder/
                  засега магазинът /склад е в русе, но скоро ще има и в други градове. маслото го намерих на сайта на известно бг списание което го има и он-лайн. +ММ байк...все още не съм го изпробвал лично, но говорим за 20/50 все пак, с каквото карам и аз през лятото.пуснах запитване, отговориха ми веднага, какво повече да искам?
                  Последно редактирано от boda nx; 10-03-20, 20:20. Причина: допълване инфо

                  Коментар


                  • Вече го смених с Кастрол 20/50 минерално и ще видим как ще е с него.Така или иначе преди трипчето до Мароко есента пак ще го сменям,иначе и аз го видях това масло rowe.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X